Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Montana 320 Guest Ranch --->

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow Montana 320 Guest Ranch --->

Arkadaşlar merhabalar oncelikle
    Skype Görüşmelerinde bu işi almıştık ama sonradan vazgeçtigimizi soyledik ve başka bir işe yonlendirdi danışmanım ama bugun aradı ve ciee'nin işi iptal etmediğini ya bu işe gitceğimizi yada bu senelik work and travel programını iptal ediceğimizi söyledi.
    Ama hala neden burayı istemediğinizi anlamadım burası cidden cok güzel bir yer ekstraları cok fazla şehirden uzak tabi ama en azından hiç sıkıntı çekmiyceğiniz bir yer dedi.

iş tanımı şoyle

Guest Ranch Worker

$ 9.00 Per Hour
    Average Hours per Week: 35
    Housing Provided: YES
    Housing Cost: $ 35.00 Per Week

ayrıca havaalanından karşılaması var her gün kahvaltı ve haftada 2 gün BBQ onlardan Türkiyeyi aramak icin telefon kartlarıda veriyorlar.

320 Guest Ranch - Seasonal Job Openings in the Mountains of Montana! | CoolWorks.com burdada işle ilgili bilgiler var çalışanlara bir sürü aktivite sunuluyomuş fishing&hiking&sightseeing etc.

Şimdi bu işe olur dedik ama Moralimi arttırcak yorumlara ihtiyacım var Bilgili TECRÜBELİ arkadaşları konuya bekliyorum !!

saolun...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

O değilde şartları çok iyi kesin bir hinlik var dedim ilk

Montana oranın dağ başı benim bildiğim ama çokta bilgim yok uplamış olayım bende

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saolasın yorum icin işin + larıyla ilgili bile yoruma ihtiyacım var bakanlar yorumsuz geçmesin !

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba , geçen yaz bende montanada west yellowstonedaydım gıdecegın hyer hakkında cok bır bılgım yok ancak benım gıttıgım yerde cok cok kucuk bır kasabaydı ama gelen turıst sayısı cok fazla oluyordu.Ben tek basıma gıtmıs olmama ragmen ve cok kucuk bı yer olmasına ragmen yıne de cok eglendım.Calısırken gezmek yerıne 2.ıs buldum once para bırıktırdım sonra 2 haftalık bı surecte gezdım bu yuzden sende boyle yapabılırsın kucuk bı yere gıtmenın eksılerı oldugu gıbı faydalarıda var oncelıkle ınsanları daha sıcak kanlı ve yardımsever oluyorlar. Bu yuzden ortama cok daha cabuk uyum saglıcaksındır.Benım gıttıgım yerde 2.ıs ımkanı vardı ama bulamayan arklar da oldu tabı bunun ıcınde sana tavsıyem her yere basvur gıttıgın bı yere bır daha gıt basvurmustum noldu dıye ben 2.defa gıdıp sordugumda ısı almıstım.Yalnız 2 ıste calısmak baya bı yorucu oluyo ama meyvelerını sonradan topluyosun merak etme simdilik aklıma gelenler bunlar ayrıca montana baya bı soguk oluyo yanına alıcaklarını ona gore al ben bu konuda tedbırsızdım baya 10 hazıran gıbı ordaydım 2 kat hırka olmasına ragmen donmustum mutlaka kalın bı seyler gotur eylul ayına dogru yenıden sogumaya baslıyo cunku senın gıdıcegın yerınde bu sekılde olucagını tahmın edıyorum yıne soruların olursa cevaplamaya calısırım.Unutmakı bu is birazda sans isi ben hic bi sorun yasamamıstım eger sende fazla beklentı ıcıne gırmeden ve bazı sorunların cıkabılecegını dusunerek gıdersen sanırm guzel bır yaz gecırırsın sımdıden bol sana )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , geçen yaz bende montanada west yellowstonedaydım gıdecegın hyer hakkında cok bır bılgım yok ancak benım gıttıgım yerde cok cok kucuk bır kasabaydı ama gelen turıst sayısı cok fazla oluyordu.Ben tek basıma gıtmıs olmama ragmen ve cok kucuk bı yer olmasına ragmen yıne de cok eglendım.Calısırken gezmek yerıne 2.ıs buldum once para bırıktırdım sonra 2 haftalık bı surecte gezdım bu yuzden sende boyle yapabılırsın kucuk bı yere gıtmenın eksılerı oldugu gıbı faydalarıda var oncelıkle ınsanları daha sıcak kanlı ve yardımsever oluyorlar. Bu yuzden ortama cok daha cabuk uyum saglıcaksındır.Benım gıttıgım yerde 2.ıs ımkanı vardı ama bulamayan arklar da oldu tabı bunun ıcınde sana tavsıyem her yere basvur gıttıgın bı yere bır daha gıt basvurmustum noldu dıye ben 2.defa gıdıp sordugumda ısı almıstım.Yalnız 2 ıste calısmak baya bı yorucu oluyo ama meyvelerını sonradan topluyosun merak etme simdilik aklıma gelenler bunlar ayrıca montana baya bı soguk oluyo yanına alıcaklarını ona gore al ben bu konuda tedbırsızdım baya 10 hazıran gıbı ordaydım 2 kat hırka olmasına ragmen donmustum mutlaka kalın bı seyler gotur eylul ayına dogru yenıden sogumaya baslıyo cunku senın gıdıcegın yerınde bu sekılde olucagını tahmın edıyorum yıne soruların olursa cevaplamaya calısırım.Unutmakı bu is birazda sans isi ben hic bi sorun yasamamıstım eger sende fazla beklentı ıcıne gırmeden ve bazı sorunların cıkabılecegını dusunerek gıdersen sanırm guzel bır yaz gecırırsın sımdıden bol sana )

cok teşekkürler yorumun icin yer yellowstone'a 50-100 km uzaklıkta diye biliyorum hatta sightseeing falan yaptırmaya goturuyolarmış calısanları ayroca kasabada değilde sehirden uzak tek otel oldugunu düşünüyorum yaptıgım arastırmalar sonunda kendimi buraya motive etmeye basladım

yeniden cok tesekkurler... =)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Aylık 140$ housing ve saatlik ücret 9$.Şartlar gerçekten çok iyi.Gideceğin yerin küçük olması iyidir.Bende bi kasabaya 3. kez gidicem bu yaz.Küçük yerlerde iyi para birikiyor.Herşey iç içe olduğundan öyle otobüsle alışverişe gitmek için para ve zaman harcamıyosun günlük yaşantında.Mesela benim gittiğim yerde konaklama aylık 450$ ama şehir içi otobüsler ücretsiz.Saatlik ücreti 10$.Birde overtime yapınca süper oluyor.Yazdığın yerin sosyal yaşantısı nasıldır bilmiyorum ama bu şartlarda iyi bi sezon geçirirsin diye düşünüyorum..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aylık 140$ housing ve saatlik ücret 9$.Şartlar gerçekten çok iyi.Gideceğin yerin küçük olması iyidir.Bende bi kasabaya 3. kez gidicem bu yaz.Küçük yerlerde iyi para birikiyor.Herşey iç içe olduğundan öyle otobüsle alışverişe gitmek için para ve zaman harcamıyosun günlük yaşantında.Mesela benim gittiğim yerde konaklama aylık 450$ ama şehir içi otobüsler ücretsiz.Saatlik ücreti 10$.Birde overtime yapınca süper oluyor.Yazdığın yerin sosyal yaşantısı nasıldır bilmiyorum ama bu şartlarda iyi bi sezon geçirirsin diye düşünüyorum..
    Ugur sanada cok teşekkürler yorumun icin su anda işle ilgili soru işareti kalmadı hiç tamamen motive ettim kendimi ama seninde soylediğin diğer arkadasında soylediği gibi gittiğim yer kücük bi kasaba değil direk otel'in kendisi yani yerleşim yerine yakın bir yerde değil diye ögrendim kndimi hazırlayamadıgım tek konu bu su anda

saolasın yeniden yorumun icin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugunku araştırmalarım sonunda en yakın yerleşim yerine 20dk Gallatin Sehrine'de 42mil uzakta oldugunu ogrendim sıkıntılarım gittikçe azalıyor...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

son bi up cekiyim cuma günü vizeye giriyorum =)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

320 guest ranch ile ilgili detaylı bilgisi olan varmı ?

iş verenleri çevresi

daha önce çalışmış olanlar vs.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

malesef gidenler bilgiyi aldiktan sonra donmedikleri icin zor ama bu sartlarda konaklama cok dusuk. diger isler haftalik 75-100 dolar arasi yani haftada 50 doalr kar demek 14 hafta kalsan 700 dolar kar ediyorsun demek. ayrica 9 dolarlik saatlik ucreti kolay kolay bulamazsin. geneli 7.25-8 araligindadir. bence gidilebilcek bir yer.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İzmir işleri pek iç açıcı durmuyor açıkçası. 320 Ranch para biriktirme (ve mümkünse olası 2. iş)açısından kulağa hoş geliyor.şartları gayet iyi duruyor. konaklamanın ucuz olması büyük avantaj. bu konuda 'ucuz etin yahnisi' hesabı kalacağımız yerin kötü olabilitesi ?? aklıma düşüyor , bilgisi olan ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben ne yerler gordum 100-125 dolar haftalik verilip 10 kisi kalinan ya da coplukten beter olan ondan cok kafana takma. cok kotu biyer olacagini sanmam zaten is fuarinda konaklama fotolarini gosterirler size siz de sorun mutlaka. belki sirketin elinde simdiden olabilir bi arayin sirketinizi.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ayrica bildigim kadariyla konaklama bu tesisin icinde oluyor. yani yasadiginiz yerde calisacaksinizn boyle konaklamalar kotu olmaz genelde.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ne yerler gordum 100-125 dolar haftalik verilip 10 kisi kalinan ya da coplukten beter olan ondan cok kafana takma. cok kotu biyer olacagini sanmam zaten is fuarinda konaklama fotolarini gosterirler size siz de sorun mutlaka. belki sirketin elinde simdiden olabilir bi arayin sirketinizi.

2 adet fotoğrafı var ahşap yapılı vs. hoş görünüyor ama ..irtibata geçicem tavsiyen için teşk. okuduklarım ve araştırdıklarım kadarıyla oldukça geniş bir alana kurulu ve otel(konaklama hizmeti) veriliyor.. Turizm otelcilik okuyorum , 2. iş ya da overtime olarak başvurabiliriz sanırım.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bende 2009 yılında Alaskaya gidecektim otel işi için ve konaklama ücretsizdi.Konaklamaya dahil olanlar,Yüksek hızda internet,2+1 ev,bahçeli,jakuzili,kaloriferli,ahşap zemin,barbekülü..Bunlar hatırladıklarım.Ancak yanardağın duman püskürtmesi sonucu otel işleri iptal olmuştuO yüzden konaklamayı fiyatla kıyaslamayın.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tugcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 adet fotoğrafı var ahşap yapılı vs. hoş görünüyor ama ..irtibata geçicem tavsiyen için teşk. okuduklarım ve araştırdıklarım kadarıyla oldukça geniş bir alana kurulu ve otel(konaklama hizmeti) veriliyor.. Turizm otelcilik okuyorum , 2. iş ya da overtime olarak başvurabiliriz sanırım.
    yani overtime vermek istemeyeceklerdir yani saatlik ucretin ayni kalacak sekilde baska bir departmanda ekstra 10-20 saat alabilirsiniz haftalik diye dusunuyorum. ortalama 50 saat calissaniz bence gayet iyi. eger doga sporlarini severseniz ki ben severim. guzel bir yer . rafting , kayak , balik tutma , hiking , tarzi bircok doga sporu mevcut.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani overtime vermek istemeyeceklerdir yani saatlik ucretin ayni kalacak sekilde baska bir departmanda ekstra 10-20 saat alabilirsiniz haftalik diye dusunuyorum. ortalama 50 saat calissaniz bence gayet iyi. eger doga sporlarini severseniz ki ben severim. guzel bir yer . rafting , kayak , balik tutma , hiking , tarzi bircok doga sporu mevcut.
    ekstradan çalışma fırsatı olsun da .. ne kadar calısıp biriktirirsek o kadar iyidir gerek buradaki yorumlar gerek ortamı vs beni çok cezbetti açıkçası.. oldukça olumlu bakıyorm

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

umarim yaz sonunda beddua etmezsin bize

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla ben de size beddua etmek istemem yani

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

biz birebir gitmedik ancak isin detaylari gayet makul gorunuyor. isveren tesis icerisinde herhangi bir ikinci is verirse 10-15 saat haftalik. gayet mutlu donecersin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz birebir gitmedik ancak isin detaylari gayet makul gorunuyor. isveren tesis icerisinde herhangi bir ikinci is verirse 10-15 saat haftalik. gayet mutlu donecersin.
    alabilirsem inşallah.. bi kaç iş daha var bi tercih yapacağım bakalm.. biraz da şans lazım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aynen oyle. hersene watcilar memnun doner bu sene gittiginde bi nedenle saat vermezler. hersey mumkun , herseyi dogru yap sonra kalan seylerin yolunda gitmesini bekle

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı tugcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alabilirsem inşallah.. bi kaç iş daha var bi tercih yapacağım bakalm.. biraz da şans lazım
    bende burayı beğendim kız arkadaşımla gideceğim şu sıralar düşünüyorum aslında ama konaklama fotoğraflarını ben bulamadım sanırım. Daha doğrusu bizim için olanları. Buranın tek kötülüğü biraz bzn denen havalimanına uçak bileti bulmak zor. Ordan dışarıya çıkmak için havayolu kullanılırsa belli yerlere direkt uçuş var ona bağlısın falan.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kskcarsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende burayı beğendim kız arkadaşımla gideceğim şu sıralar düşünüyorum aslında ama konaklama fotoğraflarını ben bulamadım sanırım. Daha doğrusu bizim için olanları. Buranın tek kötülüğü biraz bzn denen havalimanına uçak bileti bulmak zor. Ordan dışarıya çıkmak için havayolu kullanılırsa belli yerlere direkt uçuş var ona bağlısın falan.
    işlerin olduğu bölümde 2 adet resim var aslında .. ben şahsen eyalet dışına çıkışımı sezon sonu düşündüğüm için benim için problem değil.. bi kere oraya gidebileyim , geri çıkışa kadar 3ay var

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

zaten haritadan inceleyince pek şansımız olmadığı belli oluyor bakalım nasıl olacak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben kafaya taktım çok ya çevre çok farklı dağ başında harbiden 58 odalı bir çiftlik evi 100lerce at var onların bakımı var housekeeping var onun yanında aktiviteleri var onlar için çalışan gerekli mutfak var çadır tarzı konaklamaları var oraların bakımı var Ranch WorkeR arıyorlar zaten çok geniş tanım.20 küsür mil en yakın kasaba hafta içi her pazartesi domuz etinden mangal tarzı birşeyler yapıyorlar ücretsiz her sabah 7de ücretsiz kahvaltı var içeriği belirsiz. pozitif şartları yanında doğanın içindesin böcekler filan var yani dağın alt kısımlarında yukarıdan ayıda kurtda gelir biranda şehirden doğanın içine girmek farklı olabilir. diğer işleri değerlendiriyorum ulaşımda sıkıntı oraya mekan parada kaldırıyor zaten geceliği en kötü 190 dolar 58 oda var temmuz başı eylülü sonuna kadar yoğunlarmış.ya amerikalılar kafayı yemişler tepedeki bir mekana okadar para veriyorlar yada mekan gerçekten kaliteli sıcak bir ortamı var sürekli 5 yıldız verilmiş yorumlar mükemmel olduğu yönünde .. değerlendirmek lazım herkes yazsın ulaşabildiği bilgileri

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

paket olmayalım orda dönüşü yok yani dağın başı allaha emanet

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

shakal Merhaba. 320 guest ranch işine 2012 yazında gittinmi ? Benim sponsorumda advis eğer gittiysen bilgi verirsen çok iyi olur. Bende orayı düşünüyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yanlisi ben yapmisim
    Konu ozgursum tarafından (09-12-2012 Saat 11:20 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)