Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work&terrıble

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Work&terrıble

Arkadaslar terrible anlamini bilmeyenler bi zahmet sozluge baksnlar...bu work and travel denen lanet seyin havasina ve acentalarin yalan dolanlarina kanmayin....cunki bu acentalar sizden parayi alana kadar sen onlarin gozbebegisin ve sana vaadetkleri seylern buyusune kapilip kanmayin...bunu sadece ben soyluyorum diye degil burda suan bulundugum yer virginia ve burda suan 50 ye yakin turk var ya bi tanesimi memnun olmaz.hepsi agliyo..acentalri emaillere cevab vermyo kimseye tinlamiyo alah askina bu insanlik mi para icin insan kendi kisiligini bu kadr basit sekilde nasil satar...ya o degilde bu programa gelmek icin binlerce ogrenci harcligndan anne babasinin emeginden alipta bu programa geliyolar bunu insan affetse bile ALLAH AFETMEZ ya arkadslar diger turk arkadaslarin basina gelenlerini dinledikce icim aciyo cunki herkes 3000 ila 4000ytl arasi para harciyolar bu program icin en iyisi en iyi seklde calisani bile bu paranin yarisini zor cikaryo...ben bunlari ogrendikce biz 15 arkads toplandik ve birseyler yabmanin zamni geldi diye dusunuyoruz cunki biz burda yandik baska TURK arkadaslar yanmasin bize katilmak isteyen arkadaslar var ise ozelden bana mesaj atin planimizin ne oldgunu paylasip ne yapacagmizi soyliycegiz....

BU ARADA BU SITEDE BI KAC ACENTACI COCUKLAR VE ACENTA VAR ONLARN KIM OLDGUNU BILYORZ ONUN ICIN BOSUNA SIZ BIZLE KONTAK KURMAYIN ARTIK SIZIN YALANLARINIZA GELMEYIZ....

ALAHINA SEVEN VARSA BASKA TURK ARKADSLARIN YANMASINI ISTMEYEN VARSA BIZE ULASSIN BU TURKIYEDEKI WAT SEKTORUNUN KOKUNU KAZIYACAGIZ....

!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Uzuldum arkadasim ya gecmis olsun bizden farksiz gibisiniz . Fakat bizle de ilgilenmekte geciktiler . Isten kovulduktan 1 hafta snra yeni is secenekleri sunmuslardi ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim gördüğüm kadarıyla bu wat işinde şikayet eden arkadaşların neredeyse tamamı iş yüzünden yakınıyor.Benim tawsiyem orada kendi işinizi ayarlamadan gitmeyin.Mutlaka wardr çewrenizde amerikada yaşayan bi tanıdığınız yada komsunuzun tanıdığı.Bence gitmeden önce onlardan bi yardım isteyin

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı casanova21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim gördüğüm kadarıyla bu wat işinde şikayet eden arkadaşların neredeyse tamamı iş yüzünden yakınıyor.Benim tawsiyem orada kendi işinizi ayarlamadan gitmeyin.Mutlaka wardr çewrenizde amerikada yaşayan bi tanıdığınız yada komsunuzun tanıdığı.Bence gitmeden önce onlardan bi yardım isteyin
    Is zor ayarlaniyor kolay diil . Isi eger yakin cevreniz veya Turk biri ayarliyorsa , yani nazinizi cekecek bir isse guzel fakat diilse yine problemler yasanir . Konaklama da , overtime konusunda , is suresinde yasanir problemler . Zaten Amerika 'daki isler ekonomiyle dogru orantili gider . Gordugunuz uzere Amerika kriz gecirdi , (her nekadar 2 gunde atlatsa da) ve isler hep olumsuzdu . 2004 'te 2005 'te bu sikinti yoktu diyor eski watcilar . Kolayca is bulunabilirdi diyorlar .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen arkadaşım sana katılıyorum.
    işten kovulmalar mı dersin,evsiz kalmalar mı,
    superviser ayağına kişiliksiz insanlarla muhattab olmalar,tehditler,aşağılamalar,evlerde hırsızlıklar,asılsız ihbarlarla eve polis baskınları,kazalardan sonra sağlık sigortasız kalmalar daha neler neler.
    Tamam Türkiyedeki şirketler abd de etkili olmayabilirler ama baştan bize bunları söylesinler.orda öyle mağdur çocuklarla karşılaştım ki şirketimden o yüzden bi derece olsun memnunum ama yine de başta vaad ettiklerinin hiç birisi olmadı.sözleşmemden çok farklı bi yere yerleştirildim.bunu mail yoluyla ilettim ki yakınmadım bu durumdan sadece yerimi bilsinler diye.bana gelen cevap bu şekildeydi."ben askere gidiyorum mesajlarınıza cevap veremeyeceğim" sanki dalga geçer gibiydi.Baştan öyle ballandıra ballandıra anlatıyorlar ki.dinlediğin ortamla karşılaştığın ortam arasında dağlar kadar fark var.
    Gerçekten de bu work and travel programına devletin bi el atması lazım.kaldığım yerde yaşayan vatandaşlarımız vardı.kendileri "her sene tamam artık bu sene gelen olmaz diyoruz hersene katlanarak geliyorsunuz."diyorlar.Haklılar da resmen paramızla eziyet çekiyoruz.Tamam eğlenmiyor da değiliz ama hepsi kendi çabalarımız sonucu bu programın bize eziyetten başka verdiği birşey yok.
    bence ortak hareket edilmeli ve ne gerekiyorsa yapılmalı çankaya'ya mı çıkılcak.siyaset meydanına mı?medyayı arkamıza alarak sesimizi duyurmalıyız.Biz yandık,bizden sonrakiler yanmasın.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam ona Work and Terrible yerine Work and Trouble desek daha uygun olur bence.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ona Work and Terrible yerine Work and Trouble desek daha uygun olur bence.
    Alaska icin Work&Work , eger Alaska 'da para kazananlar icinse Work&Get All the Pleasure olabilir . Yanlis diilse tabi .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O daha doğru olur.Doğru söylüyon. Sende ayrı başlık aç

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı forever26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen arkadaşım sana katılıyorum.
    işten kovulmalar mı dersin,evsiz kalmalar mı,
    superviser ayağına kişiliksiz insanlarla muhattab olmalar,tehditler,aşağılamalar,evlerde hırsızlıklar,asılsız ihbarlarla eve polis baskınları,kazalardan sonra sağlık sigortasız kalmalar daha neler neler.
    Tamam Türkiyedeki şirketler abd de etkili olmayabilirler ama baştan bize bunları söylesinler.orda öyle mağdur çocuklarla karşılaştım ki şirketimden o yüzden bi derece olsun memnunum ama yine de başta vaad ettiklerinin hiç birisi olmadı.sözleşmemden çok farklı bi yere yerleştirildim.bunu mail yoluyla ilettim ki yakınmadım bu durumdan sadece yerimi bilsinler diye.bana gelen cevap bu şekildeydi."ben askere gidiyorum mesajlarınıza cevap veremeyeceğim" sanki dalga geçer gibiydi.Baştan öyle ballandıra ballandıra anlatıyorlar ki.dinlediğin ortamla karşılaştığın ortam arasında dağlar kadar fark var.
    Gerçekten de bu work and travel programına devletin bi el atması lazım.kaldığım yerde yaşayan vatandaşlarımız vardı.kendileri "her sene tamam artık bu sene gelen olmaz diyoruz hersene katlanarak geliyorsunuz."diyorlar.Haklılar da resmen paramızla eziyet çekiyoruz.Tamam eğlenmiyor da değiliz ama hepsi kendi çabalarımız sonucu bu programın bize eziyetten başka verdiği birşey yok.
    bence ortak hareket edilmeli ve ne gerekiyorsa yapılmalı çankaya'ya mı çıkılcak.siyaset meydanına mı?medyayı arkamıza alarak sesimizi duyurmalıyız.Biz yandık,bizden sonrakiler yanmasın.
    Hocam yazının sonunu beğendim.Warmı tanıdık gazeteci

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

benım wat maceram iyi gecmesine ragmen arkadaslara katılıyorum bu programı eger ingilizcenizi geliştirmek için istiyorsanız bence denemeyın okadarda gelısmıyor sonucta kısıtlı bı zaman ama macera arıyosanız o başka. risklerı fazla olan bı seçenek...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun walla bizde bir çok olayla karşılaştık newyork ta homeless olduk:!!! FBI sorguladı ama genel olarak iyi geçti be...kişiliginizi tecrübelerinizi ve kendinize olan güveninizi hiç olmadıgı kadar geliştiriyorsunuz!!! ben derim ki gö... güveniyorsan fırsatı okul bitmeden kaçırma

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence de WAT her ne kadar pisliği çok olan bi program olsa da kazandırdıkları da yok değil.

Bence üç-beş parası olan gitmeli. Belki 2-3 bin dolar kaybedilir ama edindiğimiz yaşam tecrübesi ileride çok daha fazlasını kazandırır.

Ayrıca daha ne zaman görme fırsatımız olacak ki Amerikayı.Mezun olduktan sonra herkes başlıyor çalışmaya.Ondan sonra da vize almak mesele.

Alsanız bile turist oluyorsunuz.Turistler çok da Amerikayı öğrenemeden geri gidiyorlar bence.Birlikte çalışmak, yüzyüze bakmak lazım Amerikalılarla.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Tecrübe Puanı
    10

Is icin (Turkiye 'de) CV hazirlerken wat tecrubenizide yazabilirsiniz cok guzel bi arti bence .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Isinizi kendiniz bulun,daha rahat ve guvenli ,ucuz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

para işin degilde eger tercih hayat tecrübesi ve dili geliştirmek içinse kaçırılmaması gereken bir program ama şu gitmeden belli olmalı: BEN NE İSTİYORUM!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet. self gitmek cok mantikli cunku cogu eyalette isci acigi var.(di). belli bi calisip tum sezonu yazi heba etmeye degmez.. bi sirt cantasi ve ufak bi bavul bi o state bi bu state gezip durulmali .. en azindan benim planim boyle

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı casanova21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yazının sonunu beğendim.Warmı tanıdık gazeteci
    tanıdık gazeteci de var televizyoncu da yeter ki organize olup bişeyler yapmak için harekete geçelim.bu arada arkadaşlar farklı farklı yorumlar yapmışlar.açıklamayı anlamadılar galiba

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasim work and travelde en onemli kisim bence turkiyede sectigin sirket bende cok arastirdim bu isi uzun suredir yapan sirketle geldim Allah`a sukur ikinti yasamadim ufak tefek sikintilarda email attim sirkette benimle ilgilenen kisiye sagolsun yardimci oldu herzaman demek istedigim work and travella gelecek kisi once sirketi iyi secmeli ondan sonra gerisi gelir benim ilk wat deneyimim Allah bozmasin hersey istedigim gibi oldu hersey nasip demek lazim
    Konu Fatih34 tarafından (03-10-2008 Saat 01:38 AM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cnsy5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para işin degilde eger tercih hayat tecrübesi ve dili geliştirmek içinse kaçırılmaması gereken bir program ama şu gitmeden belli olmalı: BEN NE İSTİYORUM!!!
    Dil gelistirmek icin gidilmeyecegini forumdaki herkes soyluor bence dil gelistirmek isterseniz dil okuluna yazailin biraz kendinize guveniyorsaniz ise bile girebilirsiniz . Eskiden arkadasin dedigi gibi acik vardi ama kriz butun herseyi mahvetti bu sene ...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bana gore acikcasi work and terrible da olsa travel da olsa bu bir tecrube isidir.sonucta herkes belli umutlarla gidiyor biraz para kazanmak biraz eglenmek biraz degisik ortamlarda bulunmak vs.
    ama kac kisi turkiyede elektrik su gibi islerle ugrasti yemek yapti evsiz kalmanin parasiz kalmanin ne demek oldugunu biliyor ki bunlarin amerika gibi bir yerde yasanmasi bana gore daha kuvvetli kiliyor yasanan seyi hele yanlizsaniz.tabiki sirketlere diyecek sozum yok benim kiz arkadasim da magdur kaldi sanirim isi ve tatili iyi gecen nadir kisilerden biriyim senin tuzun kuru diyebilirsiniz ama ben hazirlikliydim olasi herseye ve tadina bakmaya kararliydim.acikcasi sunuda soyleyebilirim wat buraya gelmenin en ucuz ve zahmetsiz yolu sirketler islerini adam gibi yaptiklari surece wat sektorunun bitirilmesine gerek yok ama tabiki koyu seyler yasamis herkese hak veriyorum ve gecmis olsun dileklerimi iletiyorum.
    not:uzun sureden sonra foruma dondum yazilarimda tutarsizlik varsa affola amerika insanin dusunmesini zorlastiriyor bu bir gercek

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bu sene herkes aynı dertlerden yakınıo arkadaşlar...ben ve 3 arkadaşımda bi sürü sıkıntı çektik...zenci mahallesine yerleştik peşimizden kovaladılar...daha bi sürü şey var...ama edindiğin tecrübe, gezdiğin, gördüğün yerler...bunların hepsi bi artı katıyo insana...watta mutlu olabilmek birazda sizlerin elinde...ama duyduğuma göre virginia beach her sene can simidi, işin bol olduğu yerken bu sene herkes kan ağlıo dediler...orda olan herkese kolay gelsin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

oncelıkle selam herkese
    sıteye ılk kez gıryorum bende bır kac yorumu okudum kımı mutlu kımı uzgun gercı hersene aynı hıkaye.ozellıkle break adlıı kardesım bende wrangelldaydımm uzuldum durumuna ama allaha sukur saglam kazandım ordakı yazan yazında wrangell yerıne wrangell seafoods dersen hem ıyı olur hemde gelceksene gıtmek ıstyen arkadaslarada engell olup onlarıda kurtarırsın

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gokhaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelıkle selam herkese
    sıteye ılk kez gıryorum bende bır kac yorumu okudum kımı mutlu kımı uzgun gercı hersene aynı hıkaye.ozellıkle break adlıı kardesım bende wrangelldaydımm uzuldum durumuna ama allaha sukur saglam kazandım ordakı yazan yazında wrangell yerıne wrangell seafoods dersen hem ıyı olur hemde gelceksene gıtmek ıstyen arkadaslarada engell olup onlarıda kurtarırsın

Sen de mi Wrangell magdurusun . Bu sene Wrangell Seafood 'da mi Sea Level Seafood da miydin ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardesım ben 2 senedir ordayım ısallah daha uzun zmanda orda olcam ben magdur degilim kazananlardanım zaten tek turk ben sayılırdım dıger fabrikada
    ayrıca gecen sene bizlerr bas bas bagırıken seafood su kımse ılgılenmıyodu sanırım zaten seneye gorurum seafoodsa bı dunya turk

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki magdur oldugunuz sirket isimlerini niye yazmiyosnz? bu konuda bi kisitlama mi var?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar bodozlama daldiysaniz olaya yanlis yapmissiniz demektir zaten.
    Hadi hobaaaa 3. 4. is seceneiymis, etraf cok guzelmis, zaten gideceimiz yer de cok iyiymis. Hadi kalk gidiyoz die gaza gelip de onune gelen ilk sirkete kaydolan birsuru eleman var boyle. Dogal olarak da berbat bi abd macerasi yasiyolar. Bu konuda da ilk suclanan sirket oluyor. Sirketler hemen kafaya alabilecei birini elinden kacirmak istemez tabiiki. Benim bi arkadas sirf bu yuzden ucaga cebinde 1 dolarla bindi mesela.
    Yani burda herkes basbas bairiyor her onunuze gelene kanmayin diye. Bu kadar ornek var bu sene. Ama ayni goruntuyu muhtemelen seneye de yasayacak wat sezonu.
    Bu arada baslik da yaraticiymis.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı rcc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki magdur oldugunuz sirket isimlerini niye yazmiyosnz? bu konuda bi kisitlama mi var?
    Sirketin adi Academix .

@gokhaan
    Ben seni hatirlamiyorum ama nerde kaliyodun ? Hala oraya gidicek misin ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wrangell da bızı tanımıyan yoktur.aynen dewam wrangella

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gokhaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wrangell da bızı tanımıyan yoktur.aynen dewam wrangella
    Sealevel Seafoods 'ta 4 kisi olmaliydiniz Wrangell Seafoods 'tan olay cikartip kovulan ? Yunus 'un arkadaslari , Rhonda 'nin dava actigi kisiler yanlis miyim ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen o sekıl ama 3 kisi kazanamadı onlarda bırakmak zorunda kaldı
    ben tek dewam ettım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)