Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Housekeeper vs room attendant

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Housekeeper vs room attendant

Ocean City de dunes manor hotel de housekeeperlık ve room attendant işleri var arkadaşlar,2sndede tip var yazıyor fakat bu benım kafama yatmadı..2sinden birisi alıyordur diye dusunuyorum hangısı alır sizce?size soruyorum cunku ben şimdi sirkete bunu sorsam kesin hangısını ıstıyorsam onu derler bana..
    farklı olarak virginia beachta houseman işi var Virginia Beach Resort Hotel de..son olarakta coastal maine,lafeyette hotelde bir housekeeper lık işi var.3unden bırını dusunuyorum,sizce hangısı daha avantajlı bir iş?burada daha once çalışan arkadaşlar var mı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben ilk soruna cevaben yazıyım burda housekepping ve room attendant arasında cogu otele gore farklılık gosteriyor. saat ucretleri ve iş pozisyonları hakkında bilgi istemelisin. tip olayına gelince hangisi odayı temizliyorsa tipi o alır HK de tip cok azdır ve nadir görülür amerikada. bu arada tip olayında saat ücretini ne gostermişler ? eger 10 dolar artı tip veya daha yuksek bir rakamsa tip olayının cok nadir oldugunun garantisidir. eger 4-5 dolar artı tip diyorsa hemen git derim.
    ayrıca houseman olayınada deyiniyim. bir houseman housekeppinden daha fazla saati olur yani soyle dusuk sezonda oda temiliyenlere haftada 3-4 gün off verirler. bu kirli oda sayısının azlıgındandır. ama bir houseman otel acık oldugu surece musteri sayısına bakmaksızın rutin işleri vardır. bilmem anlatabildimmi. soylediğin bolgelerde bulunmadım o yuzden sadece bunlar hakkında düşüncelerimi aktardım.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

öncelikle cevabın için teşekkür ederim..
    7.25+tip olarak gösteriyor..odayı bana room attendant temizler gibi geliyor ama emin de değilim,doğru cevap alabilceğimi de sanmıyorum işverenden veya şirketten de..anladığım kadarıyla sen houseman işinin daha ıyı olacağını düşünüyorsun?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

housemanlik yapmış biri olarak gayet kebap bişi olduğunu düşünüyorum...biraz pisliği var işin orası ayrı ama bi süre sonra onuda unutuyosun...ayrıca bi sabah adam akıllı 2-3 saat yoğun çalışıyodum.geri kalan 3-4 saat kebap...git otelde gez.housekeeperlarla geyik yap vs vs...tabi bu iş birazda supervisor e bakıyor...rahat olmama ihtimalinde var...

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

henüz aralık ayında otel işi bakmak pek mantklı degil..cok daha iyi işler vardır eminmki..onları zorla en son bu işe gidersin.keza mayısta bile gideblrsn otel işine..

ayrıca otelde akla gelebilecek bütn pozisyonlarda calışan biri olarak otelde kolay iş olmadıgını söyliyebilirim..(lobby dışında)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

daha iyi işler var derken mesela ne onerirsin?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı yasin060687 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha iyi işler var derken mesela ne onerirsin?
    benim tavsiyem olabiliyorsanız server olun derim restaurant veya otelde.. 21 yas ustü iseniz otel barları içecek servisi olan işler neden derseniz tip olayı en iyi barda ve restaurantlarda calısır. server iken günlük tip rekorum 320 dolardı ve bu sadece cash aldıgım visa lar hariç

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

f&b hostes yada server arasında ne fark var ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

f&b hostes yada server arasında ne fark var ?
    server bildiğimiz garson... acıklamaya gerek yok hostes bu restaurantlarda girişde bekleyen musterilere masa ayarlıyan masalara yerlestiren gerektiğinde bekleten sıra sistemi uygulayan ve rezervasyonlarla ilgilenen kişi dir. hostes bayanlar için host da erkekler için kullanılır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eğlence parkları olabilir mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    housemanlik yapmış biri olarak gayet kebap bişi olduğunu düşünüyorum...biraz pisliği var işin orası ayrı ama bi süre sonra onuda unutuyosun...ayrıca bi sabah adam akıllı 2-3 saat yoğun çalışıyodum.geri kalan 3-4 saat kebap...git otelde gez.housekeeperlarla geyik yap vs vs...tabi bu iş birazda supervisor e bakıyor...rahat olmama ihtimalinde var...
    housemanda da tip var diye gözüküyor,sen tip almış mıydın ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı OneTouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    housemanda da tip var diye gözüküyor,sen tip almış mıydın ?
    şöyleki: oda supervisoruna kalmış..eğer kıl birisi varsa alamassın..ama yok ii birisi varsa sendede anahtar olduğundan supervisordan önce girersin odadaki tipi alırsın(varsa) tip olayı öle oluyodu bizim orda..yoksa ortada toplanıpta sonra bölüştürme tarzı bişi olmaz housemanda..supervisorda o tipleri zaten toplayıp genelde housekeeperlara bölüştürür...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

houseman ısı cok gorecelıdır uyarayım..cogu küçük otelde houseman işi kolaydır ama hele benm gibi inglizcen iyi diye 11 katlı otelde gece vardıyasında tek basına kaldınmı yemin ediyorum ağlarsın =) havuz çöpler oda servisleri late check out late stay over lobby closetların doldurulması tuvaletler breakroom .. 8 saat calısırdım 2 kere sigara molası zor veriodum hayatım kaydı ...crestline houseman dan uzak durun haaaaaa bide sen hayvan gibi bütün işleri yaparsın ama o saatte otelde manager olmadıgı ıcın kımse senın ne yaptıgını gormez ufacık bi hatanda basarlar kalayı .... ohhh be ne dolmusum haa
    kill them all-spartacus

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

otel diyorsan belboy olcaksin

adamlar deli bahsis aliyordu ayrica otelde server ve host olmak kolay degil onlarin parasida baya iyiydi en kotu gunleri 150 dolar tip cikariyolardi

bence daha araliktayken housekeeping dusunme cok yorucu bi is bide stayover`lara bagli olarak alicagin haftalik saat dusebilir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hausekeeping yorucu bir iş deniyor ama diğer park ve restourant ıslerıne göre daha kolay ve daha iyi degıl mı ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar geriyede iş kalmadı zaten
    anlaşılan her işin bir zorluğu var fakat birini de seçmem gerek şirketin ilk işlerinde housekeeper,room attendant ve houseman işleri var daha dogrusu onlar gozume kestirdıklerım,diğerleri market ve eglence parkları zaten..tip ve çalışma rahatlıgı olarak hangısı dersınız?Room attendant ı secmeyi dusunuyorum ama bilmiyorum..12 aralıkta fuar bıseyde kalmadı..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende roomattendant secmeyı planlıyorum sıcakta dısarda calısmak ıstemıyorum vede turkıyede restourantta calıstgm ıcın cok sıkıldm restourantıda o yuzden ıstemıyorum pek.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben hep F&B departmanında calıstım. food runner, busser, host, expo, server her bi halt oldum...
    bana sorsanız houseman mı restaurantda busserlıkmı en amele iş odur ben busser tercih ederim..
    kisizin eglence parkı yada market olayında ise houseman olun derim cunku otelde belki 2. bi iş bulma imkanınız olabilir... ben restaurantda haftada en az 56 saat calısıyordum. food runnner ve busserlık yapıodum aynı anda ama sezon zamanı house kepping den eleman alıyorlardı busserlık için haftada 3 gun 5 er den 15 saat bu iyi bir overtime demektir...
    o yuzden bence otel işi ...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

busserda tip oluyo nasıl garsonlardan busserlara tip kalıyo mu peki?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

busserda tip oluyo nasıl garsonlardan busserlara tip kalıyo mu peki?
    ya zaten busserler musteriden almaz genelde garsonların tiplerinde %5ila 10 arası kesilerek busserlara verilir... tabi burda garson 200 dolar tip alırken sen 50 dolar civarında alırsın bu oran garson ve busser sayısına gore değisir...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

garsonun ıyı nıyetine kalıyor gbı hersey adam tip almadm dese yada 100 alıp 50 aldım dese ne dicez smdı? bide busser server food runner fln hepsı f&b departmanının içine m gırıyo?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

garsonun ıyı nıyetine kalıyor gbı hersey adam tip almadm dese yada 100 alıp 50 aldım dese ne dicez smdı? bide busser server food runner fln hepsı f&b departmanının içine m gırıyo?
    şimdi sole bi durum var... serverler cash ve visa uzerinden tip alırlar cash aldıklarında evet yapabilirler. ama visa uzerinden yapamazlar işletme otomatik keser zaten orda hakkınız yenmez... ayrıca tip almadım diyemez yemez kimse inanmaz alamadıysada performans düşüklüğü demektir hesabını sorarlar işini düzgün yapmadıgını düşünürler
    busser, food runner, expo, server, host, hostes bunlar F&B departmanına girer...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bide bazı işverenler örnegin 7$ tip yok or 3$+tip gibisinden şeyler sunuyor tipli olanı secmek daha mı avantajlıdırki?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bide bazı işverenler örnegin 7$ tip yok or 3$+tip gibisinden şeyler sunuyor tipli olanı secmek daha mı avantajlıdırki?
    şimdi bu tercih eger aynı iş için 2 farklı sistem için ise burda tercih yaparken gidecegin yerin potansiyeline daha once giden felan varsa onlardan bilgi alarak sec derim ama duz mantık sole dusunuyorum... sen her sezonda saatin 7 dolar fix alırsın ama düşük sezonda 3.5 artı tip de dusuk sezonda aldıgın tiplerle o rakama ulasabilecekmisin tip her zaman cazip gozukur insana ...
    bu arada bence bu fiyatlar aynı iş için değildir.. ikilem yaratmazlar bu amerikalılar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yani tam hatırlamıyorum su an ama 3 dolar dıgılsede 4.5dan fazlada degıldı o aralar bıseydi işte.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yani tam hatırlamıyorum su an ama 3 dolar dıgılsede 4.5dan fazlada degıldı o aralar bıseydi işte.
    tip oldugunda zaten o aralarda oluyor... ama önemli olan bu aynı iş için verilen iki farklı ücret sistemimiydi ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet ayni iş icin olan ıki farklı secenek.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sarr bide sana sey sorcam benm ing ole cok super degıl orta seviyede busser olsam zorlanır mıyım? ama işte ıyıyımdır turkıyede dunya mutfagının fln oldugu ıyı bi restourantta busserdm hatta sora server bile oldm sayılır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet ayni iş icin olan ıki farklı secenek.
    söyluyorlardı ama hani efsane gibiydi ilk defa senden canlı duydum...
    burda cok iyi hesap yapmak lazım gideceğin yer hakkında iyi bilgi toplaman gerekli ona gore secmelisin...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sarr bide sana sey sorcam benm ing ole cok super degıl orta seviyede busser olsam zorlanır mıyım? ama işte ıyıyımdır turkıyede dunya mutfagının fln oldugu ıyı bi restourantta busserdm hatta sora server bile oldm sayılır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)