Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CIEE Sponsor WAT

BannedUser
    Guest

Standart CIEE Sponsor WAT

Aşağıda ki olayın sonucunu merak ettim acaba bu altmış kişiye ne oldu. Araştırmam gerek. CIEE bu magduriyeti nasıl çözdü. Öğrencilere tazminat verdi mi ? İlginc CIEE den açıklama beklerim. Az buz değil 60 kişi.

CİEE adlı Amerikan kuruluşunun sunduğu "Work and Travel" (hem gez hem kazan) adlı programla Alaska Egegik'deki Woodbine Farbikası'na yerleştirilen 60 Türk üniversite öğrencisinin maruz kaldıkları "kötü muamele" ve çeklerinin karşılıksız çıkmasına rağmen fabrikadan ayrılmalarına izin verilmemesi Ankara'da yankı buldu. Öğrencilerin bir kısmı uçaklarla özel eşyalarını ve bavullarını bırakarak fabrikaya yemek getiren pırpır uçaklarla Anchorage ve Kodiak'a kaçmaya başladılar. Öğrenciler "Biz kurtulduk geride kalanları kurtarın" yönünde ailelerine ve aracı Türk şirketlerine mail ve telefon ile bilgi verdiler.

Çocuklarına ulaşamayan ve aracı Türk şirketlerinden somut bilgi alamayan aileler Dışişleri Bakanlığı'nı telefonla arayarak bilgi talebinde bulundu. Bunun üzerine Dışişleri Bakanlığı'nda son gelişmeler konusunda an an bilgi verilerek aileler sakinleştirilmeye çalışıldı. Bakanlık Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği ve Los Angeles Başkonsolosuğu'na "çocuklara sahip çıkılsın, olaylar araştırılsın" talimatı verdi. Woodbine Fabrikası'nı arayan Los Angeles Başkonsolosu Engin Ansay, fabrika sorumlusu Cydney Braun ile görüştü. Türkiye'ye yansıyan sorunlar konusunda bilgi isteyen Başkonsolos Ansay, ailelerin ve Türk kamuoyunun yaşananlardan büyük rahatsızlık duyduğunu iletti.

Yanlış anlatıldı
    Bazı öğrencilerin fabrikadan kaçtıkları yönünde bilgi alındığını belirten Başkonsolos, "Sizden neler yaşandığı konusunda bilgi istiyoruz" dedi. Braun ise bazı sıkıntılar yaşandığını ileterek "Çocuklar galiba Türk şirketleri tarafından buradaki koşullar konusunda yeterince bilgilendirilmediler" diyerek topu Türk aracı şirketlerine attı.

Başkonsolos'un "kötü muamele ve aşağılayıcı tutum" konusunda bilgi istemesi üzerine ise Braun "Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz" dedi. Gençlerin konakladığı ortamın sıhhi koşulları konusunda rahatsızlıkları ileten Başkonsolos'a, Braun'un "Temizlik yaptık" yanıtını vermesi ise dikkat çekti. Braun, ayrıca haberleşme imkanlarının yaratılması için fabrikaya telefon hattı çekilmesine çalıştıklarını iletti, bankalar arası bir sorundan dolayı ödemelerin yapılamadığını söyledi.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Eger birisi gelip 60 kisiyle ilgilendik hepsine is bulduk derlerse harbiden kalitesi ve digerlerine oranla buyuklugu ortaya cikar ama zor.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

BannedUser
    Guest

Sanmıyorum ama genede cevap hakları var tabiki çok büyük bir mağduriyet bu nasıl kapanmıs merak ettim doğrusu.

BannedUser
    Guest

Ayrıca bu 60 kişiyi CIEE'nin çalıştığı 3 büyük !!! firmadan hangisi gönderdi. Firma hangisi ise lütfen onlardan bir yetkilide cevap versin.

http://haber.gazetevatan.com/Haber/32157/1/Gundem
    Konu BannedUser tarafından (04-05-2011 Saat 06:57 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bu 60 kişiyi CIEE'nin çalıştığı 3 büyük !!! firmadan hangisi gönderdi. Firma hangisi ise lütfen onlardan bir yetkilide cevap versin.

Rehin renciler bir bir kayor - GAZETEVATAN.COM
    7 yıl öncesinin haberi olduğunun farkındasın, değil mi?
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

BannedUser
    Guest

yok değilim okumam var.

sadece merak ettiğim sorunun nasıl halledildiği.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Üzerinden 7 yıl geçmiş. Tabi bu haberin üzerinden geçen süre. Öncesi var bu sürecin. En az 7,5 - 8 yıl. Bu sorunun cevabını verebilecek kişileri bulman veya bu şirketlerin sana yanıt vermesi zor biraz.

BannedUser
    Guest

merak etme bulurum özellikle birde Alaskaysa

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

zaten ahım şahım bi sponspor değil hepsi aynı isme güvenipte iş yapmayınız...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)