Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New Hampshire Sıkıcıymış..!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart New Hampshire Sıkıcıymış..!

Burdayim suana kadar 3 Turk ve 3 Makedon ogrenci gordum degisim programiyla gelen. Kaldigimiz yerde Hintli dolu genc cok az. Kaldigimiz yer sehir merkezine 4.4 mil uzakliginda. Subway Restaurantta calisiyorum haftanin 2 gunu 9 mil bisikletle gidiyorum biraz yorucu oluyor. Gecen hafta 46 bu hafta 38 saat calistim, iyi kazanmak icin 2. is sart burada. Burada yasayan bir Turk yardim ediyor arabasiyla karsiliyor falan sagolsun. Simdi sehir merkezinde kafe buldum oradan yaziyorum. Kumsala daha hic gitmedik umarim oralar guzeldir. Yoksa hayat burda zindan olacak gibi...

Sizlerin durumu nasil ozellikle @sucre' yi merak ediyorum.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Neresindesin?

Araba yoksa heryer sıkıcı, araba varsa heryer süper
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

NH emeklilerin,gazilerin eyaleti, o yuzden tax free.

NH'da sıkıcı olmayan tek yer Haçpton Beach diye bilirim.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdayim suana kadar 3 Turk ve 3 Makedon ogrenci gordum degisim programiyla gelen. Kaldigimiz yerde Hintli dolu genc cok az. Kaldigimiz yer sehir merkezine 4.4 mil uzakliginda. Subway Restaurantta calisiyorum haftanin 2 gunu 9 mil bisikletle gidiyorum biraz yorucu oluyor. Gecen hafta 46 bu hafta 38 saat calistim, iyi kazanmak icin 2. is sart burada. Burada yasayan bir Turk yardim ediyor arabasiyla karsiliyor falan sagolsun. Simdi sehir merkezinde kafe buldum oradan yaziyorum. Kumsala daha hic gitmedik umarim oralar guzeldir. Yoksa hayat burda zindan olacak gibi...

Sizlerin durumu nasil ozellikle @sucre' yi merak ediyorum.
    ben de seni merk ediyodum acaba alaskaya geri mi gitti diye ..ben saugerties Ny diye bi kasabanin 2 mil disinda bi evde konakliyorum nyc ye 2 saat ve bu evde Toplam 5Turk 3 cinli kiz 3 tayvanli ve evin sahibi 70 yasindaki alman kokenli kadin ve 8 yildir burda illegal yasayan arjantinli 28 yasindaki carlos ile birlikte kaliyoruz..aslinda ben evin onunde bulunan karavani sectim yalniz kalmak icin geceleri sadece yatmak icin bu karavani kullaniyor5um ve bi odam var iki kisilik yatakta yatiyorum.evde dev bi plazma 'bilgisayar mutfak oturma odasi banyo falan ortak alanlar ve kendi yemegimi kendim yapiyorum gecen hafta bi kuru fasulye yaptim inanamazsin..gel gelelim ise malden diye bi kasabanin disinda otoban uzerinde ki Malden plaza daki Bi mc donalds ta calisiyorum simdilik ilk hafta 32 saat calistirdilar gecen hafta 40 ve bu hafta da 40 verdiler.yalniz hergun 4 mil gidis 4 mil gelis toplam 8 mil yolda geciyor yani 12 km..dun ilk defa gece calistim ve eve gelemedim korktum ormanlik ve karanlik heryer cunku bisiklet alirken bunu dusunememistim ama olsun bugun durumu anlattim managera bana yarin tlfn ile arayip kacta basliyacagimi soyleyecek aslinda 3 pm ile 11 pm calismam gerekiyo ama aksam cok karanlik oluyo ...valla ndiyim hergun bi macera yasiyorum..gecen de bisikletle eve geliyorum bi kiz gecti beni ben de sinirlendim onu gectim sonra kiz beni yine gecti bisiklet ile kisa bi yaris yaptik aramizda en sonunda kiz pes etti ve sohbet ettik biraz hem de bisikletle gidiyoruz en son kiz dedi burdan sola doncem facebook adresin var mi falan dedi ben de hemen kagit kalem cikardim yazdim msn adresimi ve ama onunkini almayi unuttum simdi 4 gun oldu bekliyorum hala beni eklemedi facede ..neyse abi bizim evde kalan diger Turk arkdslar bizim ev sahibiyle birlikte hms diye bi restranda calisiyolar gecen de bu saugerties kasabasinda bi kac yere basvurdum 2 is icin bana dediler ssn kartin var mi diye daha kart gelmedi onu bekliyorum ya da olmadi knklma sahibiyle konusup hem onun kizin orayi isletiyomus beni de alsinlar yanlarina ..abi 2 is te bulsam durum iyi olcak ama burasi aslinda tam istedgim gibi degil ama yine zaman iyi geciyor..burda yalniz olcgimi dusunmustum ama diger Turk arkdslari gorunce sevndim birazda ben hepsinden once geldim ve cinlilerin arsinda basim cok agriyodu tanidik yuzler ariyodum ...bi ara konklama sahibi bizi kizinin evine havuza goturdu bi guzel yuzduk..arkds saka yapayim derken benim kafayi suya daldirdi benim de arkam donuktu bi anda agzima su kacinca havuzun tam orta derin yerinde bi panikledim cirpindim biraz dedim aha gidiyorum neyse sonra bana saka yapan arkdsin boynuna atladim boylece su uzerine ciktim kisa sureli bi macera daha yasadik havuzda ..ama dun gece isten eve gelirken cok karanlikti ve eve 1.5 mil kala daha fazla devam edemedim ve konaklama sahibini aradim o beni gelip aldi ..4 gun once de eve gelirken kestirme bi yol deniyeyim dedim halbu ki batiya gitmem gerekirken doguya gitmisin ve onume nehir cikti geyik falan da gordum hergun boyle macerali geciyo ama sucre yine arstirmalarina devam ediyo suan kullandgim bilgisayarda buraya gecen sene gelen Turk arkdslarin msn adreslerine ulastim ve onlarla netten baglanti kurarak hem is yeri hem de bolge hakkinda tuyo aldim ..suan mc donaldsta calisan tek Turk benim bi kisi daha gelecekmis ama vize reddi almis..is ortami cok iyi hem kola meyva suyu iciyoz hem de calisiyoz disiplin yok biraz arada agzimiza atiyoz nuggestleri tavuklari ..yemekler yuzde elli indrimli icecek sinirsiz ve beles bize ulasim gunluk 3 usd idi o yuzden bisiklet aldim hem off gunlerimde eve yakin olan kucuk kassabaya inmek icin..iste sucrenin simdilik durumu bu diger Turk arkds da gelseydi ruslara karsi ustunluk saglasdaydik iyi anlasiyoz gerci ama bunlarin uyaniklik yapmalari beni deli ediyor grill den kaciyolar yag sicriyo diye falan filan oyuncak calisyolar yemek yiyolar gizli gizli bi yakalansa isinden olcak salak 1-2 usd lik oyuncak..Is yerinin yanida pizzacida bi kiz vardi hergun slmlasiyoduk uzaktan ama son bikac gundur kiz bana pas vermiyodu dun aksam gordum yanida bi delikanli ile bizim mc donaldsa geldiler siparis verdiler ndn soguklastigini anladim ozaman ..is yerinde de guzel bulup gozume kestirdigim 3 kizin da sevgilisi oldgu ortaya cikti aslinda burasi da Turkiye gibi guzel kizlar genelde dolu oluyo hemen kapiyolar hatta oyle bisey ki tam kizla iyi sohbet kurdum yemege falan cagirayim gibi dusuncelere dalmisken adamin biri gelip kizi dudagindan opmesin mi ozaman rotami baska bi yere ceviriyorum ama suan bi kiz arkds yapamadik hem inglzcemiz icin de iyi olurdu ..bakalim o yolda tanistigim kiz beni ekliycekm i onu bekliyorum ..simdilik boyle sucrenin durumu ..

HERGUN BISIKLET SURDUGUM MESAFE ASAGIDA GOOGLE MAP
    Is yeri ile Ev arasi mesafenin uydu gorunumu :

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...77162&t=h&z=14

A:is yerinin oldgu yer otobanin sag tarafinda ve kamyonlar falan parketmis sokak gorunumu var .
    B: evin oldgu yer

Ev ile Kasaba arasi Uydudan gorunum
    google map :
    http://maps.google.com/maps?f=d&sour...77162&t=h&z=14

saugerties Ny
    Konu sucre tarafından (07-07-2010 Saat 02:20 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugun 10 usd ye bi flashlamp aldim artik gece vardiyasinda calissam bile sorun oluyor bisiklet gecede gider artik yalniz su fiyatlara vergileri yazmiyolar bakiyorum 4 usd yaiyo gidiyorum kasaya 5 usd ssinir oluyorum
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

break subway restorantın hangi şubesi olduğunu yazarmısın. nh meredith teyiz bizde.yakınlarda aynı isimde bir restorant varda acaba orda olabilme ihtimalin ??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Acayipto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    break subway restorantın hangi şubesi olduğunu yazarmısın. nh meredith teyiz bizde.yakınlarda aynı isimde bir restorant varda acaba orda olabilme ihtimalin ??
    Mesaj tarihine bakarsan daha açıklayıcı olur break İsrail'de simdi
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hay allah ya..dikkat etmemişim.saolasın dostum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Saugerties, NY önerir misin orada çalışmayı düşünüyorum şehrinde herşeyi bulabiliyor musun ? market falan filan ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)