Work and Travel
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Necro; Mcdonald`s

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Question Necro; Mcdonald`s

selamlar arkadaşlar,
    necro birkaç sorum olacaktı kafama takılan,vaktin varsa;yanıtlarsan sevirim.
    mc işinde en zevkli pozisyon hangisi sence,hangi pozisyonda çalışırsam memnun olmam gerek ve en berbat sayılacak pozisyon hangisi bu durumlar hergün değişiyor mu verilen pozisyon neye göre belirleniyor ve değişimler ne sıklıkta oluyor?
    birde benim offer da 15 mayıs ve 15 temmuz arası işe başlama tarihi bu konuda kafama takılan bir şey oldu.
    örneğin bölgede 70 kişi alıyorlar: bunların atıyorum 50 si 15 hazirandan önce geldi ve yerleştirler daha sonra geriye kalan açık pozisyondaki işler 20 kişi geldikten sonra nasıl kapatılıyor yani 20 kişilik daha işleri 50 kişi yapıyor yoksa o zaman a kadar başka birilerini mi işe alıyorlar eğer alıyorlarsa daha sonra onları çıkıyor mu?
    Senin mc`da ortalama kaç kişi vardı bir şube de çalışan ve evdeki toplam insan sayısı kaçtı?
    bir de mc da eğitim süreci var mı yani yemek hazırlama konusunda ilk başta bir eğitim veriyorlar mı yada daha farklı yerlered ne yapman gerekitği konusunda örneğin mc drive a verilenler eğitim vs gibi bişiler alıyr mu ve mcdrive konusunda herhangi aradıkları bir kriter var mı inglizce konusnda ? Ve son olarak kasa başında çalışanlar workandtravel öğrencilerinden mi oluyor yoksa yerel ana dili inglizce olanlar mı ?
    teşekkürler şimdiden.
    Konu MaJ tarafından (23-05-2008 Saat 11:26 PM ) değiştirilmiştir.
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sanırım biraz fazla soru oldu kafana göre cevaplarsan sorun olmaz,teşekkürler tekrar.
    Konu MaJ tarafından (23-05-2008 Saat 11:36 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Öncelikle şunu söylemem gerek, sabit bir yerinin olup olmaması sana bağlı değil, tamamen menejerin kararı. normalde herkesin yeri sabittir aslında; kalabalığa göre 1-2 kişi patates yapar, 3-6 kişi masada hamburger hazırlar paketler, 1-4 kişi etleri pişirir, 1-2 kişi kızartmaları yapar(nugget tarzı), 1-4 kişi kasada sipariş alır, ve 2-4 kişi de otomobilden sipraiş alıp teslim eder(bu son kısım her şubede yok)

sabit işler bunlar (ki başka bir başlıkta hepsini detaylı olarak anlatmıştım)

bunun haricinde yapılan işler de var, bunlar;
    bulaşık yıkamak, etrafı paspaslamak, süpürmek ve biten malzemeleri yeniden dolaba doldurmak... bunları görevli menejerin o anki ruh haline göre kim daha az iş yapıyorsa, o yapar. o yüzden böyle durumlarda kesinlikle menejerle göz temasından kaçın

bunların içinde kolaylık/zevk açısından sıralama yapmak gerekirse
    iyiden kötüye;
    kasiyerlik>masa>etleri pişirme>kızartma yapma>patates kısmı

fakat çalıştığın yerin yoğunluğuna bağlı olarak da değişen bir durum bu, o yüzden kesinlikle şu iyidir bu kötüdür diyemem... çünkü ilk çalıştığım yerde ortalama 4-5 kişi çalışıp gayet güzel idare edebiliyorken, ikinci çalıştığım yerde 15 kişi yeterli olmuyordu, ve biraz iğrenç olacak ama, alnından ter damlarken onu bile silemeyecek kadar meşgul olmak nedir ben bunu orda öğrendim

kasiyerliği önermemin sebebi, hem sıcak değil, hem sürekli konuşma fırsatın var, hemde özgürsün karışanın yok...

patates kısmını önermememin sebebi, hem elin yüzün tuzdan dolayı 1-2 ayda fizyolojin değişiyor, hem çok sıcak hem de tek başına çalışmak zorunda olduğun için yoğun olunan zamanlarda yaşam enerjin sömürülüyor...

bunun dışında kızartma kısmını da çok önermiyorum, çünkü angarya işlerin hepsini buradaki adam yapar... çünkü aktif hareket gerektiren bir iş olmadığı için(saniyelerin geçip sepeti yağdan çıkartıyosun) süpürgedir, getir-götür işleridir hep sana kalır...

bulaşık yıkama kısmını kesinlikle öneriyorum; benim en büyük intikam aracımdı; giyiyosun su geçirmez kıyafeti(isminin cafcaflı olmasına bakma bildiğin çöp poşeti) alıyosun eline su tabancasını, bütün herkese su fışkırtıyosun, ve kızarlarsa da "aaa, sana mı geldi, özür dilerim" diyosun, ve bütün günün yorgunluğunu atıyorsun...

et pişirme bölümü kişiye göre değişir; yoğun bir yerde çalışıyorsan biraz yetenek gerektiren bir bölüm, el çabukluğu ve hız özellikle...her 4 dakikada 60-70 tane köfte pişirmek biraz kasıyor saatler boyu yapınca.... ama bu işi aksatmadan yapanlar kesinlikle saygı görür şirket içinde

demeye çalıştığım eğer işinden zevk almaya çalışan biriysen, yani "aman geldik amerikan köleliği yapıyoz....." demeyip işi eğlenceye vurursan iş çok zevkli...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

ev kısmına gelince,
    iki çalıştığım yerde de evde kaldım, otel ya da apartment değildi...

ilkinde 4 oda ve ikişer kişi (ama gecen ay google eartte baktım evi yıkmışlar) kalıyordu...

ikincisinde de 8-10 kişi kalıyordu... ama o ev baya baya büyüktü.
    evler genellikle mutfak malzemeleri bulunan.. çamaşır makinesi muhtemelen olan evler... konaklama konusunda sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

öncelikle zaman ayırıp yanıtladğın için tekrar teşekkür ederim: açıklık kanzandırmak istediğim bir konu var:
    benim work and travel a katılamadaki önceliğim inglizcemi geliştirmek sanırım yukarda senin de beklirttiğin gibi en fazla kasa başı işlerinde mümkün oluyor.
    Kasa başında işe gelmek sanırım yine menajerin senin inglizcenin yeterli olup olmadıgını gördükten sora verdiği bir karar mıdır herkesi vermediklerini okumuştum forumda inglizcem genel olarak iyi düzeyde, kasa başında çalışanlar wat öğrencilerinden mi oluyor yani normal iyi seviyede bilen birirnn kasa başına gelme ihtimali var mı? Aynı şekilde mcdrive için de geçerli mi?
    Konu MaJ tarafından (23-05-2008 Saat 11:53 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Evet genellikle wat öğrencisi olmuyor kasa başındakiler. çünkü gideceğin yerin büyük çoğunluğu afro-amerikan (zenci demiyoruz) oldugundan dolayı anlaşmak biraz güç oluyor...

ama sen yeterli ingilizceye sahipsen ve kasa kısmını istiyosan muhtemelen alırsın...
    en azından drive-thru alırsın, yani arabadan sipraiş alma olayı...

örnek vermek gerekirse: benim ingilizcem çok mükemmel değil, bi keresinde eleman yokluğundan dolayı o kısma geçmiştim, sonra hem ben hem menejer memnun kaldı, baya bi orda çalıştım...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

peki menajerle konuşup işleri ayarlamak mümkün oluyor mu kısmen tatlı dille sevimlilik yaparak? menajerle iyi geçinin diye bir yazı okumuştum sanırım yine senin yazdığın bir şeydi, menajer dediğimiz bizim burdaki müdür olayı değil mi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

evet müdür gibi, daha doğrusu senin üst'ün, gömleğinin rengi değişik ve sana talimat verme yetkisi var

yani iş seçme konusunda dediğim gibi herkes her işi yapıyor... ama bi yerde kalman için ya o konuda çok çok yetenekli olman lazım, ya da diğer konularda tamamen yeteneksiz olman lazım, umarım anlatabildim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

rica ederim, umarım herşey istediğin gibi olur...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

abi kusra bakma son bir şey unuttum seni de baya yordum ama...
    evde adsl wireless erişimi oluyor mu onu sormayı unuttum...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

kalabileceğin (eğer değişmediyse) 4-5 ayrı yer var... bunlardan biri subway yanı, orda çekiyor, diğeri yıkıldı, bir diğeri de chase bankın karşısındaydı, sanırım orda da var... diğerlerini bilmiyorum... ama en kötü ihtimalle yürüme mesafende olur wireless.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Necro seni bulmuşken bir kaç soru da ben sorayım zahmet olmazsa.Maj kardeş umarım kusura bakmazsın.Necro ben slidellda sonic fast foodta çalışacağım soniclerin nasıl yerler olduğunu biliyormusun yani bildiğimiz mc donald's gibi midir? ve slidellı gördüysen nasıl bir yer olduğu hakkında bilgi verebilirmisin?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

ya bilmediğim konuda yazmak istemem, gerçekten bir bilgim yok... sadece diyebileceğim new orleans'a yakın oldugu ve birçok yönden benzediği (insanların eğitim,kültür,ekonomik durumu)

yalnızca slidell sonic'de yalnız olmayacağını biliyorum, bu yıl oraya gidecek ve sonic'te calışacak birkaç türk'ün daha oldugunu biliyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bilmediğim konuda yazmak istemem, gerçekten bir bilgim yok... sadece diyebileceğim new orleans'a yakın oldugu ve birçok yönden benzediği (insanların eğitim,kültür,ekonomik durumu)

yalnızca slidell sonic'de yalnız olmayacağını biliyorum, bu yıl oraya gidecek ve sonic'te calışacak birkaç türk'ün daha oldugunu biliyorum...
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)