Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ups pasaportumu kaybetti!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Ups pasaportumu kaybetti!

Arkadaşlar pazartesi günü vize basılmış pasaportumu ups şirketi kaybetmiş!Çoktan gelmiş olması gerekiyordu adresime,ne zaman geleceğini öğrenmek için aradım.Beni 10 dk telefonda beklettikten sonra konsolosluk yetkilisine bağladılar ve adam üzülerek söylemeliyiz ki pasaportunuz kayboldu.Yeniden çıkarttırılma işlemlerini,herşeyini biz karşılayacağız vs diyorlar.Hala arama çalıimaları sürüyormuş ancak ben bulunacağına dair ümidimi yitirdim.Onu geçtim ds sevis falan herşey gitti.

Tazmimat davası falan açmayı düünüyorum maddi manevi,zaten şu saatten sonra amerika işi yalan mı olur ne olur bilmiyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Gecmis olsun üzülme o kadar, hallederler gidersin. Ama madem karsılıyacaklar ki zaten olması gereken de o, fazla fazla iste sen de zararını. Pasaportun 1 senelikse 2 senelik uzatsınlar, DS i 300$ a getirtdiysen 500$ a getirttim de Ama tazminat davası vs ugrasma derim. Burası Türkiye, bir dava icin 3-5 yıl ugrasırsın
    Hayat acısıyla tatlısıyla tecrübeyle sabittir, yaşamaktan korkmayin...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun gerçekten kötü bir olay başına gelmiş. hiç zaman kaybetmeden konsolosluğa git ve tekrar çıkarmak için çalışmalarına başla. Sevis sanıyorum sorun olmaz çünkü sen adamlara teslim etmişsin hatta onlar pasaportuna vizeni basmışlar. bu nedenle sadece pasaportu yeniden çıkarttığında problem oluşmaz diye düşÃ¼nüyorum. en olmazsa amerika'da yanında bulunması için konsolosluk onaylı bir belge verirler sevis yerine geçecek. bir an önce işlemlere başlaman yararına olacaktır. tekrar geçmiş olsun. umarım WAT tehlikeye girmez...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Bencede sorun olmaz.Zaten bütün bilgiler elektronik ortamda kayıtlı.Sadece pasaport defterini çıkarman gerekebilir o da konsolosluktan bir yazıyla hal olur.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Şirketim yarın konsoloslukla iletişime geçecekmiş,hiç dert etmememi,bir şekilde her şeyin hallolacağını söylediler.Tekrar psaport çıkartmam lazım ama tekrar vize görüşmesine gidecek miyim onu anlamadım.

Herşeyim o kdr yolunda gidiyordu ki,böyle bir şey nasıl oldu nasıl benm başıma geldi anlamadım lanet olsn ya...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

defteri çıkarttıktan sonra konsolosluğa gider sadece pasaportunu teslim edersin yüksek ihtimal. Kargo ücreti de almamaları gerek. hatta hemen vizeyi tekrar basıp verebilirler bile pasaportu geri

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Vizeden gecmişsin..sadece eline pasaport gelmemiş..
    bütün hata karşı tarafta sen niye dert ediyorsun ki
    bırak ugraşsın düzeltsinler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benden kaynaklanan bir durum yok zaten,tamamiyle ups nin hatası.Ancak bunu telafi etmek için nasıl bir yol izleyecekler onu bilmiyorum.Ds 2019 ve sevisimin gelme süreci,yen bir pasaport ve tekrar vize süreci nasıl işleyecek o konularda çok kafam karışık.Şirket benden tekrar para ister herhalde,onu da ups karşılamak durumunda.Benim amerikaya gidişim sekteye uğrar mı acaba arkadaşlar?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Konuyu güncel tutmak istiyorm çünkü mağdur durumdayım.Ups nin bu durumda konsoloslukla irtibata geçmesi laızm.Danışmanım da yarın konsolosluğa mail atacağını söyledi ama onlar ne yapacaklar hiç bilmiyorum.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ben buna anca OHA derim!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bir şanslı benim herhalde çünkü nette falan araştırdım daha önce hç böyle bişi bulamadım.Napıcak ups cdden çok merak eidyorum çnkü yakalarından düşmeye hiç nyetm yok.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

cok üzücü bi durum gerçekten geçmiş olsun. insann hewesini kursagnda bırakıolar. inş. halledersin kardeşm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

pasaport çıkarmak bir günlük bi iş, üstelik arkanda konsolosluk desteği var. ancak diğer belgelerin çıkarma zorluğunu bilmediğim için bişey diyemiyorum. ds dediğin heralde bikaç haftada çıkan bişey, bence dert etmen gereken bişey yok ama tabi ki peşini bırakmamak lazım.
    helecan küpü

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yarın sabah ilk iş kargo şirketi yetkilini arayıp görüşÃ¼cem.Bu işin sorumlusu onlar oluğu için bana yol göstermek de onlara düşÃ¼yor.Şirketim de konsoloslukla temasa geçicek.Bir şekilde bu iş hallolacak ve ben gidicem,benle uzaktan yakından alakası olmayan bi sorumsuzluk yüzünden sıkıntı çekmeye hiç nyetim yok.Gelişmeleri de paylaşacağım arkadaşlar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Max 15-20 gün alır işlemler. Çok büyütülecek bir durum yok açıkçası.. Piyangonun sana vurması kötü olmuş ama

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bence gereksiz yere işi uzatıyorsun. Sana kimse gidemezsin demedi ki! zaten halledeceğiz demişler. Gençler amma sabırsız yahu

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hakkaten çok gerilim yaratmışsın. Sıkıntıya gerek yok, büyütülecek bir şey değil. Hallolur.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Seni konsolosluga yonlendirdilerse sanki ups kaybetmemis gibi. Konsoloslukta kaybolmus. Ups kagitinda kargo numarasi yazmasi lazim. Ups'un sitesine girip kargo nonu yazinca herhangi bi bilgi geliyor mu?

Ayrica dava falan acmayla da tr de bi halt olmaz. Dava, avukat falan masrafi derken dunyanin parasini verirsin. Davanin sonuclanmasi da 2-3 yili bulur. En kotu takipsizlikten dosya kapanir Bosuna o kadar paran gitmis olur

Zaten adamlar herseyi halledeceklerini soylemisler. Sikinti cekecegin birseyde yok zaten.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seni konsolosluga yonlendirdilerse sanki ups kaybetmemis gibi. Konsoloslukta kaybolmus. Ups kagitinda kargo numarasi yazmasi lazim. Ups'un sitesine girip kargo nonu yazinca herhangi bi bilgi geliyor mu?

Ayrica dava falan acmayla da tr de bi halt olmaz. Dava, avukat falan masrafi derken dunyanin parasini verirsin. Davanin sonuclanmasi da 2-3 yili bulur. En kotu takipsizlikten dosya kapanir Bosuna o kadar paran gitmis olur

Zaten adamlar herseyi halledeceklerini soylemisler. Sikinti cekecegin birseyde yok zaten.

Konsoloslukta kaybolmadı.Ups takip numaramla girdğimde ana şubeden geçip 3.şubeye geldiğinde,kurye dağıtıma çıkaramadan kaybolmuş.Ya da çıkardı ama kurye kaybetti orasını bilemiyorum.
    (bundan sonrası alıntı yaptığım arkadaşa ithafen değildir)

Açıkçası üzerine bu kadar titizlendiğim bir konuda böylesine amatörce bir hatanın yapılmış olması beni gerdi.İlk anda duyduğum gerginlik ve endişeyle hemmen buraya yazdım.Hala endişelerim tamamen giderilmiş değil,çnkü yaparız ederizin dışında somut bir çözüm duymadım.Bu yzden amma gerginlik yaratıosun tarzı cümlelerinizi kendinize saklamanızı rica ediyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konsoloslukta kaybolmadı.Ups takip numaramla girdğimde ana şubeden geçip 3.şubeye geldiğinde,kurye dağıtıma çıkaramadan kaybolmuş.Ya da çıkardı ama kurye kaybetti orasını bilemiyorum.
    (bundan sonrası alıntı yaptığım arkadaşa ithafen değildir)

Açıkçası üzerine bu kadar titizlendiğim bir konuda böylesine amatörce bir hatanın yapılmış olması beni gerdi.İlk anda duyduğum gerginlik ve endişeyle hemmen buraya yazdım.Hala endişelerim tamamen giderilmiş değil,çnkü yaparız ederizin dışında somut bir çözüm duymadım.Bu yzden amma gerginlik yaratıosun tarzı cümlelerinizi kendinize saklamanızı rica ediyorum.
    Takip numaranda hareket olmussa ve pasaport yoksa %100 ups suclu. Kargo tasimaciliginda zaten tasinan urunler sigortali oluyor. kargon kaybolursa veya hasar olusursa urunun degerini odemek zorundalar. Ki adamlarda zaten yeni pasaport masraflarini falan karsilayacaklarini belirtmis. Dava falan acsanda bi ise yaramayacak.

Ayrica 3. subeye geldiginde kaybolmus dedin. Subeye gelen urunler tek tek barkoddan geciriliyor. 3. sube neresiyse oraya telefon acip tekrar durum hakkinda bilgi alabilirsin. Belki subede bulmuslardir, veya kamyonda falan kalmistir gormemislerdir.

Arkadaslar gerginlik yaratiyorsun tarzinda degil de panik yapma tarzinda yazmislardir. Herkesin basina gelebilecek birsey. Sansizligina gelmis. Boyle seyler icin gerilip, moralini bozmaya degmez.

Insallah bi an once kavusursun yeni pasaportuna.
    Sometimes memories can kill...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

O pasaportu Amerikadaki kargo şirketi kaybetmiş olsa hayatı kurtulurdu oradan alacağı tazminatla

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Saat 9 da tekrar kargo şirketinin konsolosluk görevlisi ile konuşacağım.Resmen dakikaları sayıyorum Destek olan herkese çok teşekkür ederim.Umarım ya pasaportum bulunur ya da kayıp ve yenileme işlemlerim olabildiğince sıkıntısız hallolur.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Saat 9 da tekrar kargo şirketinin konsolosluk görevlisi ile konuşacağım.Resmen dakikaları sayıyorum Destek olan herkese çok teşekkür ederim.Umarım ya pasaportum bulunur ya da kayıp ve yenileme işlemlerim olabildiğince sıkıntısız hallolur.
    Vizen hazır zaten,pasaport çıkartmakla uğraşman gerekir en fazla.
    Umarım uğraşmana gerek kalmadan bulurlar pasaportunu

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Geçen sene şirkete Mayıs 2. haftasında kayıt oldum herşeyim yetişti. (Self gitmiştim)
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gecen sene bende baya bi gec kaydolmuştum. daha 2.5 ay var önümüzde. koskoca ups bu boru mu yani. hallederler bu sre içinde onlar herseyi. foruma baslık acmıssın,ondan sonra begenmediğin yorumlar için kendinize saklayın dmeişsin. bende gereksiz abarttıgını dusunuyorum dun gece de yazıcaktım usendim dusun o kadar normal karsıladım yani. ilk msjda konsolosluk yetkilisi ile görüştüğünü yazmıstın yanlış hatırlamıosam. cıkarırsın bi pasaport, yollarsın kargoyla,zaten parmak izin vs var orda. basarlar vizeni yollarlar. ha ben aksiyon severim diyosan da acarsın dava kimse sana nie actın demez.
    I made a promise never to settle...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hakikatten çok üzüldüm. Kötü olmuş. Ben olsam kim bilir böyle durumda ne yapardım. Ama yine de köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek hesabında. Herşeyin halolana kadar hiç bir sorun çıkarma pasaportuna vize basılsın.

Sonra aç tazminat davanı. De ki psikolojimle oynadılar =))))
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yarın konsolosluk takip görevlisiyle emniyete gidip pasaport çıkartıyoruz.Tekrar fotoğraf çektirin gerekirse,faturasını bize verin bile dendi.Sanıyorum ki şirketimle de irtibata geçecekler.Olması gereken şeyler oluyor yani,pasaport çıkartmak ilk aşama.Gereken diğer belgelerinizi halletmek de ikinci aşama dendi-ki en önemli kısım o.Umarım o kısmı geciktirmeye kalkmazlar.

Ben herşeyimi erkenden halledip sorunsuz bir şekilde uçak bileti alma araştırmaları yaparken bu olayın olması beni sarstı açıkçası inkar edemem.Yapı meselesi olduğunu kabul ediyorum,belki bu olay bazı arkadaşların başına gelseydi daha rahat olurlardı.Ama ben korktum açıkçası,kargo şirketini 30 kere arayıp en sonuncusunda iyi bir fırça çektikten sonra bu sonucu-henüz sonuç yok tabii anlatılanlar var-aldığıma dkkati çekerim.

Tüm bunların sadece birer anı olarak kalacağı anların hayaliyle yaşıorm efem :P

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yarın konsolosluk takip görevlisiyle emniyete gidip pasaport çıkartıyoruz.Tekrar fotoğraf çektirin gerekirse,faturasını bize verin bile dendi.Sanıyorum ki şirketimle de irtibata geçecekler.Olması gereken şeyler oluyor yani,pasaport çıkartmak ilk aşama.Gereken diğer belgelerinizi halletmek de ikinci aşama dendi-ki en önemli kısım o.Umarım o kısmı geciktirmeye kalkmazlar.

Ben herşeyimi erkenden halledip sorunsuz bir şekilde uçak bileti alma araştırmaları yaparken bu olayın olması beni sarstı açıkçası inkar edemem.Yapı meselesi olduğunu kabul ediyorum,belki bu olay bazı arkadaşların başına gelseydi daha rahat olurlardı.Ama ben korktum açıkçası,kargo şirketini 30 kere arayıp en sonuncusunda iyi bir fırça çektikten sonra bu sonucu-henüz sonuç yok tabii anlatılanlar var-aldığıma dkkati çekerim.

Tüm bunların sadece birer anı olarak kalacağı anların hayaliyle yaşıorm efem :P
    umarım yazın bu olaya inat mükemmel geçer tekrar geçmiş olsun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar bugün emniyete gittik,ups görevlilerinin tanıdıkları sayesinde 2 saat sonra pasaportum çıktı.Şu an pasaportum onlarda,şirketimle bağlantıya geçtiler.Şirketim onlara ds ve sevisin tutarını belirten bir fatura kesecek,onlar da ona göre ödeme yapacaklar.Belgeler Amerika'dan geldiğinde onlara yollanacak ve onlar da pasaportumla birlikte tekrar konsolosluğa yollayacaklar.Benim tekrar konsolosluğa gitmeme gerek kalıp kalmayacağını bilmiyoruz şu an ama belki parmak izi için tekrar çağırılabilirmişim.

Genel olarak muhattap olduğum ups görevlileri ve genel müdürüyle ilgili olarak ise görüşÃ¼m şöyle:Böyle bir durum,özellikle konsolosluktan teslim alınan evraklarla ilgili kayıp olayı daha önce hiç yaşanmadığı için-piyango bana vurdu yani-bunun kendilerine kötü sonuçlar doğurabileceğinin farkındalar.O yüzden temkinliler,her konuda destek olacaklarını yineleyip duruyorlar.Mesela bugün evimden alınıp evime bırakıldım,emniyette falan hep ilgiliydiler.

Umarım bundan sonraki aşamalarda-ki en önemlisi evraklarım için şirketime ödeme yapmaları-tekrar bir sorun yaşamam.Tüm belgelerimi kaybeden ups nin tekrar yeni pasaportuma da şu an sahip olmaları beni tedirgin ediyor gerçi :P Paranoyak olduk yahu :=)

Bu arada herşyi detayıyla yazıyorum,çünkü,Allah korusun tabii,bir gün birilerinin başına gelirse örnek olsun,nasıl prosedürler işleniyor,nasıl davranılıyor görsün istiyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

olaya bi de şu yönden bak, bizim günlerce uğraşıp o kadar belge toplayıp masraf yapıp sinir stres yaşayıp elde ettiğimiz şeyler aslında bikaç günlük basit işlemler. bi de evden alınıp eve bırakılmışsın, gezmişsin. bi de karnını doyursalarmış tam olurmuş
    helecan küpü

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)