Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Endişe tavan yaptı,21 gündür pasaportum gelmiyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Endişe tavan yaptı,21 gündür pasaportum gelmiyor

Selamlar Arkadaşlar,
    Ben bu sene ilk seferimi yapıcam,7 Haziran uçak biletimi almış 11 Mayısta vize görüşmesine girmiş beyaz kartı alıp ups e yürümüş posta ücretimi ödeyip pasaportun şirketime gönderilmesini seçmiştim.

Ve sonra şirketime geldim,Herşeyin süper geçmiş olduğunu en geç 6 gün içinde pasaportun geliceğini,bu işin böyle yürüdüğünü söylemişlerdi.

Fakat işte ben bu pazartesi yola çıkma hazırlıklarındayken,bugün şirketime gidip pasaportumu sordum,uzun bir arayıştan sonra ofiste olmadığını söylediler,ups i arayıp sorgulattılar(şirketimin pasaportumun gelip gelmediğinden bile haberi yoktu) sorguda cevap olarak 'hala konsoloslukta görünüyor pasaport' geldi.

Çok şaşırdım,şok oldum çok da endişelendim,endişeliyim,uçak biletimi perşembeye ertelettik,ve şimdi bekliyorum ki pazartesi olsun,problemi öğrenelim.

Sorum şu ki bu ve benzeri bi tecrübe geçiren var mı?
    nedir sorun?
    tahminleriniz neler?
    sizce perşembe günü binip gidebilirmiyim artık?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

konsolosluktaysa gelir mutlaka..inşallah kargoda felan kaybolmamıştır..forumda ups tarafından pasaportu kaybolan biri vardı herhalde..ucak biletin cok yakınmış..umarım ortaya çıkar..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün perşembeye ertelettik uçağı ama canım çok sıkıldı bu duruma teşekkürler,inşallah çıkar ve sorunsuz giderim,upsden sorgulayıp konsoloslukta çıkması daha korkunç oldu niye göndermiyolardır ki?ve göndermemşlerdir 21 gndür

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

şimdi şöyleki pasaportun sana dönüş süresi konsoloslukdaki yoğunluğa bağlı olarak değişir. Ertesi günde gelebilir 2 gün sonrada, 2 hafta sonrada.

Aynı gün vizeye giren iki arkadaşın pasaportları biri 2 gün içerisinde gelirken diğerinin ki 2 hafta içerisinde gelmişti.

Tabi senin süre 2 haftayıda geçmiş. 2 hafta olduğunda aranabilirdi.ilk önce bu sorumsuzluk senin pasaportunu sormadığın için.ikinci derecede ise sorumluluk şirketinin seni takip etmediği için.

Süre uzayınca konsolosluğu arayabiliyorlar.

İnşallah pazartesi kargoya verilir.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler,inşallah sorun yoktur ve pazartesi verilir.
    haklısın şirketlere bu kadar güvenmemeli herşeyi sıkı bi şekilde takip etmeliymiş.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

keske dah önce arasaydın ama olan olmus artık inşallah konsolosluktadır..benm pasaport ben daha izmir yolundayken benden once gıtmıstı eve beysincda nın dediği gibi yogunluktan sanırım.
    kill them all-spartacus

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

umarım,ama dediğim gibi ups konsoloslukta olduğunu söyledi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı OceanSoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konsolosluktaysa gelir mutlaka..inşallah kargoda felan kaybolmamıştır..forumda ups tarafından pasaportu kaybolan biri vardı herhalde..ucak biletin cok yakınmış..umarım ortaya çıkar..
    Pasaportu kaybolan o kişi benim.Eğer pasaportun konsolosluktaysa endişe edilecek bir durum yok,vizeyi almışsın ki ups ye yönlendirilmişsin.sadece teknik bir aksaklıktani,ya da konsoloslukta bu aralar işler yoğun olduğundan filan bekletiliyordur.Bu arada ups nin detaylı bir arama yaptığndan emin misin?Ne dediler sana tam olarak?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

konsolosluk çok yoğun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

upsden sorgulama sonucu olarak konsolosluktan bize postalanılmamış denildi,buna güveniyorum pzt. konsolosluk aranacak bakalım problem neymiş?umarım dediğiniz gibi yoğunluktandır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

o dert bendede var.10 mart ta vize görüşmesine girdim.yaklaşık 3-4 hafta sonra ds 2019 filan gelmesiyle vizemin basıldığını söyledi şirketim.o zamandan beri ara ara şirketimi arayıp pasaportumu ne zaman yollayacaksınız diye sorduğmda ne zaman istersen yollarız diyorlar ama ne gelen var ne giden.20 haziran da benim gidişim bende şimdiden tırsmaya başladım.en iyisi hergün onlar yollayasıya kadar aramak.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı CaRPeDieMBRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o dert bendede var.10 mart ta vize görüşmesine girdim.yaklaşık 3-4 hafta sonra ds 2019 filan gelmesiyle vizemin basıldığını söyledi şirketim.o zamandan beri ara ara şirketimi arayıp pasaportumu ne zaman yollayacaksınız diye sorduğmda ne zaman istersen yollarız diyorlar ama ne gelen var ne giden.20 haziran da benim gidişim bende şimdiden tırsmaya başladım.en iyisi hergün onlar yollayasıya kadar aramak.
    E hemen yollamanızı istiyorum demiyo musun ne zaman istersen yollarız diyorlarmış? Ve ta o zamanki vize kalmaz şimdiye ya. Var o işin için bir bit yeniği. Ben 1 Nisan'da görüşmeye girdim, görüşmeden çıktıktan 3-4 saat sonra pasaportum kargoya verilmişti bile. Ertesi gün de İzmir'e ulaştı ben daha İstanbul'dayken.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim 15 gün sorna geldi gelir sabret

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

geçen sene bi arkadaşımın basına böyle birşey gelmişti. acenta konsoloslukta demişti fakat arkadasım arastırdı konsolosluk göndermişti pasaportu. meğer kaybetmişler pasaportu yalan söylüyolar. olayın aslı acentanın diğer şubesine gitmiş pasaport. ama kimse ne bildirmiş ne umursamış yani. acentanın sorumsuzluğu bence olayın üstüne git tarihin çok yakın.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

banada bir aksilik filan var gibi gelmeye başladı.en iyisi artık hergün aramak.çünkü pasaportum olmadığı gibi ne ds 2019 belgesi ne sevis ödendi belgesi ne pasaport hiç birşey yollamadılar daha.az da zaman kaldı. (

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bence önce sen arastır konsoloslukta olduğundan emin ol. arayınca söylüyolarmı bilmiyorum istersen arkadasıma sorarım nasıl öğrendiğini. önce onun teyidini al bence

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

şirketim ilk vize basıldığında vizemin basıldığını pasoportumun ellerine ulaştığını bildirdi.daha sonra ben bunları aradığımda başta bulamadılar dedim kesin kaybetti bunlar.1-2 saat sonra şirketle telde konuşurken pasoportumun diğer pasoportların arasında bulduğunu söylediler ve yollarız yakında dediler ama gelen giden olmadı.yani konsolosluktan büyük ihtimal şirketime gitti ama artık şirkette kaybolmuşta olabilir.
    sıkıntı hep şirketimin sezon başında antalya da ofis açıp 3 ay sonra kapatması yüzünden oldu.burada ki ofis kapanınca bizimle istanbul ofisinin ilgileneceğini söylediler.onlarda şu meşhur ilk wat düzenleyen şirket olduğu için çok yani fazla öğrenci yolladıkları için bizi unuttular.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ofis adresini niye verirsinizki,verin kendi adresinizi alin numaranizi kontrol edin durun,nerdeymis neler olmus.Sana sirket bunlari soylerken sen kontrol etmiyormuydun bilgisayardan.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

walla anlattığından sonra bende kaybettiklerini düşÃ¼nüyorum açıkçası. bence mumkünsü git şirkete telefonla seni oyalarlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım bnde yaklaşık 35 gündür bekliorum vizemin gelmesini bileti de aldık nie gelmior amlamış değilimmmm.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

azuhazu ofis adresini ben vermedim elbette.bana şirketim amerikan konsolosluğu sorun çıkıyor diye artık işlemlerle şirketlerin ilhilenmesini mi ne istemiş ondan dolayı işlemlerle şirket ilgilendi.yanlış hatırlamıyorsam sevis ücretini şirketime elden verdim şirketim ödedi falan filan.ds 2019 da vizemi almaya gittiğimden hazır olmadığı için vizemde hemen belli olmadı.o yüzden vize görüşmesi sonrası ups e gidip kendi adresimi verebilme imkanımda olmadı.bu olaylar akabinde pasaportum şirketimin istanbul ofisine gitmiş.yani benden kaynaklı bir sorun değil bu.

ayrıca bir sorum daha olacak bu konuda.ben ilk kayıt yaptırırken şirket bana ofislerinin olduğu her ilde oryantasyon olacak gibisinden bir şeyler söyledi fakat antalya ofisi kapandığı için sanırım 2 hafta kadar önce şirketi aradığımda oryantasyon için geldiğinde alırsın elden gibisinden birşeyler söylediler bende az önce her ofisin bulundğu ilde oryantasyon yapacaz demiştiniz ben birde istanbula gelemem dediğimde "hımmm" dedi kapandı konu.sorumda şu:bütün şirketler amerikaya gitmeden oryantasyon yapıyor mu?
    çok komik yada basit soruyor olabilirim ama tecrübesizliğime verin.hiçbirimiz anamızın karnından deneyimli watçı doğmuyoruz sonuçta değil mi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Kimse bilgili birsekilde donatilmadi tabi bu ne asabiyet,ciksin birisi desin cok komik soru sordun diye o zaman soylerdin erken olmus birisi.Zaten hala su jfk 24 saat acikmi konusuna karsiyimdir.
    Neyse su basit ve komik olmayan sorunun cevabina geleyim,her sirket bunu yapmiyor.Yapanlarda genelde hani bunlar ogrencilerle ilgileniyor,ogrencilerin verdigi paranin nerelere gittigini biraz kabarik gostermek icin tek kelimeyle bazen sova donusturulen birsey bu oryantasyonlar.Birsey bilmeyene mutlaka birsey katar ama gitmek zorunda felanda degilsin,emin ol.Onlarin soyleyecekleri ve bildiklerinden cok daha fazla seyi sana burdakiler anlatabilir.Site reklami felan yaptigimdan degil,zati site yonetimiyle de aram iyi degil Bu oryantasyon genelde ogrenciler diger sirketlerle karsilastirildiginda hani bunlarin daha cok hizmet verdigini dusundurmek icin yapiliyor.Belki su siteyi iki uc gunde bir takip ettiysen,bazi uyelerinde dedigi gibi gitmis gelmis gibi olursun.

(Kimse sazan gibi atlamasin,oryantasyonlar ise yariyor diye.Ben yaramiyor demedim.)
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (Kimse sazan gibi atlamasin,oryantasyonlar ise yariyor diye.Ben yaramiyor demedim.)
    Sazanlar illaki çıkacaktır

Ama ben adres konusunda bir konuya değinmek istiyorum. Şirketin yalanlardan biri daha . "konsolosluğu sorun çıkıyor diye artık işlemlerle şirketlerin ilhilenmesini mi ne istemiş ondan dolayı işlemlerle şirket ilgilendi"

Zaten senin işlemlerinle şirketinden başka kimse ilgilenemz

Ds-160 formu doldururken herkesin pasaport adresini ayrı ayrı girmemek için kendi adreslerini yazıyolar. Daha kolay oluyor. o yüzden yani konsolosluk karışmaz nere gitcek pasaportun şirketmi eve mi diye ona karışmaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

azuhazu gerginliği yaklaşan amerika macerasının stresine ver.sorduğum sorular komik olabilir diye kendim düşÃ¼ndüğüm için yazdım ayrıca.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben izmirliyim istdanbulda girdim vizeye vizeden sonrada 3,4 gün gezdim oralarda, izmire doğru geri dönüş yolundayken bi mesaj pasaportunuzu teslim ettik

Sıkma canını bir iki arkadaş daha vardı bu şekilde hepsi de sorunsuz aldı pasaportunu, hem şu ana kadar pasaportu kaybolanı duymadım ben

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim de aynı anda vize görüşmesine girdiğim arkadaşlardan daha geç gelmişti pasaport. İnşallah gelir, gecikmesi anormal bir durum değil aslında, fakat sinir bozucu bir durum elbette...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugünkü gelişmelerse şöyle;
    şirkete gittim,ve isim benzerliği sorununa takılmamın da %1de olsa ihtimal dahilinde olduğunu söylediler yıkıldım,ama biletim perşembeye ertelenmiş durumda takılmamış olmamı diliyoruz çünkü takılsam bir bildiri gelmiş olurdu deniyor.

Tek yapabildiğim şirketten haber beklemek ve perşembe o uçağa binebilmek için dua etmek.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı vespottini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugünkü gelişmelerse şöyle;
    şirkete gittim,ve isim benzerliği sorununa takılmamın da %1de olsa ihtimal dahilinde olduğunu söylediler yıkıldım,ama biletim perşembeye ertelenmiş durumda takılmamış olmamı diliyoruz çünkü takılsam bir bildiri gelmiş olurdu deniyor.

Tek yapabildiğim şirketten haber beklemek ve perşembe o uçağa binebilmek için dua etmek.
    Öyle bir şey olamaz.. Eğer isim soruşturmasına takılsaydın sana vize memuru bir numara verecekti. O numaradan takip edecektin sonucu... Şirketin seni ciddi şekilde oyalamaya çalışıyor. Şu olayı adam akıllı öğren bir an önce...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

İnşallah yetişirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey olamaz.. Eğer isim soruşturmasına takılsaydın sana vize memuru bir numara verecekti. O numaradan takip edecektin sonucu... Şirketin seni ciddi şekilde oyalamaya çalışıyor. Şu olayı adam akıllı öğren bir an önce...

Şimdi bu saatlerde telefon beklemeye başladım,vize görüşmesinde verdikleri beyaz kartta da numaralar vardı?kafam ve içim gerçekten çok karıştı,ama direk ups e gitmemi söyledi?

Şirketi arayınca cevap hep aynı bizde sonuç bekliyoruz,neden gelmediğini bize bildirilsin seni bilgilendircez gibi hep aynı cevaplar

Dediğim gibi tek yapabildiğim Perşembe o uçağa binebilmek için dua etmek,ve bugün akşama kadar telefon beklemek yarın da pasaportuma kavuşmak,bu işler nasıl buraya geldi hiç anlamıyorum.

Cevap Veren Herkese ve Destek olup pasaportumun gelmesi için dua eden herkese çok teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)