Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2. katılımda İSİM SORUŞTURMASI!!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Standart 2. katılımda İSİM SORUŞTURMASI!!!

slm arkadaşlar geçen sene istanbula vize görüşmesine gidip vizeyi sorunsuz bir şekilde aldım... bu sene 2. katılımcı olduğum için danışman şirketim sadece evraklarımı konsolosluğa gönderdi.. isim soruşturmasına takılmışım.. bu sene not ortalamam geçen senekinden daha yüksek 2,34.... benim adım ve soyadımda türkiyede başka bir adam daha yok.. sizce sebebi nedir? benmle aynı durumda olan başka biri var mı ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Allah dusmanima vermesin boyle dert, seninde isin zor kardes.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Exclamation

Alıntı rcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah dusmanima vermesin boyle dert, seninde isin zor kardes.
    neden olduğu konusunda bir bilgin var mı ? bide işim niye zor? isim soruşturmasına takılıp vize alan yok mu ?

BannedUser
    Guest

Alıntı uguriceinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden olduğu konusunda bir bilgin var mı ? bide işim niye zor? isim soruşturmasına takılıp vize alan yok mu ?
    Vize alan var. Ama genelde bu işin çözümü hakkında kesin bir tarih yok. Yani 1 ayda olabilir 6 ayda. İsim sorusturmasına takıldıgını kim söyledi sana. Konsolosluk mu ? 0212 335 90 00 bu numarayı saat 14*30 - 16*30 arası ara bakalım sor vize durumunu belki yardımcı olacak bir bilgi verirler.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Genel Bilgiler

bi bak istersen ayni isim ve soyisim coklugundan dolayi baslatilir denilmis.
    gecen yil gittiginde herhangi bi sorun yasamismiydin?bankalarla veya diger devlet organlariyla.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

slm arkadaşlar geçen sene istanbula vize görüşmesine gidip vizeyi sorunsuz bir şekilde aldım... bu sene 2. katılımcı olduğum için danışman şirketim sadece evraklarımı konsolosluğa gönderdi.. isim soruşturmasına takılmışım.. bu sene not ortalamam geçen senekinden daha yüksek 2,34.... benim adım ve soyadımda türkiyede başka bir adam daha yok.. sizce sebebi nedir? benmle aynı durumda olan başka biri var mı ?
    cok kötü bi durum birader yaa.. iLk katıLımcı oLsan normaLde.. benm bi arkadasım subatta girdiği görüsmede takıLmıstı isim sorgusuna.. vizesi ağustosta basıLdı.. oLaya bak.. napıyım o tarihten sonra vizeyi ben..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

@ makroklima evraklarımı danışman şirketime götürdüm onlarda drop box yaptılar.. tabiki sonuçta onlara dönmüş danışman şirketimden öğrendim isim soruşturmasına takıldığımı verdiğin bilgi için teşekkürler yarın arayacağım konsolosluğu...

@thunderstorm geçen yıl hiç bir kurumla problem yaşamadım.. bnmle aynı isim ve soyisimde başka biri olduğunu sanmıyorum.. soyadım AYSİN

@ cimbomlu dediğin gibi o saatten sonra gitsen ne gitmesen ne... inşallah en kısa zamanda sonuçlanır ve problemsiz bir program geçiririm..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

danışmanımdan gelen mail...

11 senelik wat tecrubemizde isim sorusturmasina takildigi icin w&t a katilamayan sadece 2009 Mehmet KAYA diye bir ogrencimiz var.
    Onun katilamama sebebi ise, Nisan sonu vize gorusmesine gittigi icin sorusturmanin aciklanmasi temmuzu buldu.

Senin tahminen 4-6 hafta arasinda aciklanir, daha sonra belgelerin tekrar kargolanir, vizen gelir.
    Suan icin endiselenecek bir durum yok.
    Ama Mayis 20 gibi hala aciklanmamis olursa endiseleniriz, bunu ise hic olasi gormuyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

danışmanımdan gelen mail...

11 senelik wat tecrubemizde isim sorusturmasina takildigi icin w&t a katilamayan sadece 2009 Mehmet KAYA diye bir ogrencimiz var.
    Onun katilamama sebebi ise, Nisan sonu vize gorusmesine gittigi icin sorusturmanin aciklanmasi temmuzu buldu.

Senin tahminen 4-6 hafta arasinda aciklanir, daha sonra belgelerin tekrar kargolanir, vizen gelir.
    Suan icin endiselenecek bir durum yok.
    Ama Mayis 20 gibi hala aciklanmamis olursa endiseleniriz, bunu ise hic olasi gormuyorum
    eğer şirketi ise bu mail sahıbı ben bu ısım ve soy ısımı tanıyorum ama yok degılsede demekkı baska bır benzerıymıs

saka bı yana ısalla sorunun en kısa zamanda cozulur dostum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kolay gelsin..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Benden başka bu durumu yaşamış yada yaşamakta olan kimse var mı???

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

soruşturmam sonuçlanmış şirketim bugn evrakları tekrar gönderiyor inşallah vizem basılacak =))

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde aynı durum dün başıma geldi. ismim yaygın olmamasına rağmen(alpay acar)isim soruşturmasına takıldım. senin ne kadar sürdü bu soruşturma. bir tane daha sorum var tam olarak nereden öğrenebiliyoruz bunu. Consulate General of the United States Istanbul, Turkey - Home bu siteye girdim fakat takip numarasına nereden bakabileceğimi bilemiyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı alpay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde aynı durum dün başıma geldi. ismim yaygın olmamasına rağmen(alpay acar)isim soruşturmasına takıldım. senin ne kadar sürdü bu soruşturma. bir tane daha sorum var tam olarak nereden öğrenebiliyoruz bunu. Consulate General of the United States Istanbul, Turkey - Home bu siteye girdim fakat takip numarasına nereden bakabileceğimi bilemiyorum.
    alpay valla ben hiç ilgilenemedim... danışmanımdan öğrendim isim soruşturmasına takıldığımı ve soruşturmamın sonuçlandığı hangi siteden bakılıyor bilmiyorum.. salı günü danışman şirketime gitmeyi düşünüyorum.... detayları öğrenip yazabilirim..
    benimki 12 günde sonuçlandı galiba...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alpay valla ben hiç ilgilenemedim... danışmanımdan öğrendim isim soruşturmasına takıldığımı ve soruşturmamın sonuçlandığı hangi siteden bakılıyor bilmiyorum.. salı günü danışman şirketime gitmeyi düşünüyorum.... detayları öğrenip yazabilirim..
    benimki 12 günde sonuçlandı galiba...
    çok iyi olur. şimdiden teşekkürler. galiba aynı şirket aynı ofisteyiz. bende united towers izmir şubesine bağlıyım.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı alpay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok iyi olur. şimdiden teşekkürler. galiba aynı şirket aynı ofisteyiz. bende united towers izmir şubesine bağlıyım.
    evet arkadaşım UT izmir şubesi.... danışmanım mustafa özdemir.. bugün gidip vize basılı pasaportumu aldım..... yanlış anlamadıysam sonuçlara burdan bakılıyor. Islemdeki Vizeler - Istanbul - AMERİKAN BÜYÜKELÇİLİĞİ( ANKARA, TÜRKİYE) yine danışmanınla iletişim halinde ol görüşmek üzere.. inşallah sennkide en kısa zamanda sonuçlanır...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet arkadaşım UT izmir şubesi.... danışmanım mustafa özdemir.. bugün gidip vize basılı pasaportumu aldım..... yanlış anlamadıysam sonuçlara burdan bakılıyor. Islemdeki Vizeler - Istanbul - AMERİKAN BÜYÜKELÇİLİĞİ( ANKARA, TÜRKİYE) yine danışmanınla iletişim halinde ol görüşmek üzere.. inşallah sennkide en kısa zamanda sonuçlanır...
    benimde danışman çağdaş karakuzu. hayırlı olsun kardeşim vizen için. siteye geçen araştırırken buldum. artık sabırla bekliyorum bende. şimdiden hayırlı watlar..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim ismim cok yaygın olan bi isim..(merve öztürk) sorusturmaya takılma ihtimalim nedir? ilk gidişim olacak ve vize görusmesi en erken nisanın 8inde..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı oztrkmerve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ismim cok yaygın olan bi isim..(merve öztürk) sorusturmaya takılma ihtimalim nedir? ilk gidişim olacak ve vize görusmesi en erken nisanın 8inde..
    slm merve, vizede biraz şans gerekiyor... ingilizce bilmeden, ortalaması 2 nin altında olup alanlar bile var.. forumda bir arkadaş var 3 yıl üstüste isim soruşturmasına takılmış (watken) onun yazılarını okuyunca bende biraz umutsuzluğa kapılmıştım ama şu an vizem elimde.. umarım snnde bir problem olmaz... vizeyi alıp amerika hayalini gerçekleştirirsin

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayırlı olsun son mesajı okumadan bayağı bi yazmışım...

editlediğim mesajın ana fikri: FBI 2 sene önce çok daha hızlı sonuölanacağını bildirmişti bu sene gerçekten hızlı açıklaıyor sevindirici

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks