Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yolculuk

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Yolculuk

öncelikle herkese merhaba; bir kaç sorum vardı.cevaplarsanız sevinirim.öncelikle orada işe başladıktan sonra gezmeye ne zaman başlayacağımıza biz mi karar veriyoruz?ayrıca genellikle çalışma saati olan haftalık 40 saati biz istediğimiz sürede doldurabiliyor muyuz(dört gün 10 saat) yoksa sabit çalışma süreleri var mı?son olarak amerika içersinde tren, otobüs vb. şehir dışına çıkılabilecek ulaşım araçları uygun fiyatlarda mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ilk soru işin bitince gezmeye başlarsın 2. soru biraz karışık 3. soru otobüs harbiden ucuz hele onceden alırsan new yorkdan washingtona megabus 8 dolar tren yani amtrak onceden alındığında kısa mesafeler( zaten uzun gidilmez)mesela new york - wash. yada new york -boston 50 dolar ucak 1 ay onceden alırsan jet blue cont. falan ucuz ama ole 40 dolar falan bekleme gideceğin yere göre 55 le 200 arası değişir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çalışma saatleri ile ilgili sorun hiç belli olmuyor kardeşim.40 yazar ama 40'tan aşagıda verebilirler yüksekte verebililer ki genelde kardeşim yüksek vermezler overtime olur ve overtime'ı işverenler sevmezler o yüzden general managerler genelde 40'tan az verirler ki haftalık 17-15 saate kadar da düşüyor benim gibi çalışma saatlerini haftaya yayma işlemi ise fast food'larda çalışırsan haftalık çalışma çizelgen sürekli değişir yine senin elinde olmayan birşey onuda genel manager'in düzenliyor ve uymak zorundasın ama kanka olursan managerle o başka buda çok küçük bir olasılık
    secret nerde burda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cevaplar için sagolun.firma bana 40 saat der ve oradaki adam beni 25 saat çalıştırısa benim gezmeye ayıracağım fiyat azalır.yani şimdi burada firma ile yapılan anlaşma gereği ayda 1200 dolar kazanacakken oradaki manegerin keyfine göre benim aylık gelirimin azalma durumu olabilir mi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen öyle olur iş sözleşmesi genellikle havada kalır. maneger sana ne kadar saat verirse okadar çalışırsın...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı circassian_adige Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplar için sagolun.firma bana 40 saat der ve oradaki adam beni 25 saat çalıştırısa benim gezmeye ayıracağım fiyat azalır.yani şimdi burada firma ile yapılan anlaşma gereği ayda 1200 dolar kazanacakken oradaki manegerin keyfine göre benim aylık gelirimin azalma durumu olabilir mi
    orası hiç belli olmaz şansına ne gelirse ama düzgün bi işe düşersen genelde 40 saati verirler
    Konu matador_36 tarafından (23-08-2011 Saat 06:00 PM ) değiştirilmiştir.
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aynen kardeşim şansına kalmış.ben buraya geldigim ayarlanan job offerda 32-35 saat yazmasına rağmen ilk haftalar haftalık 24-25 saat veriyordu ve bu aralar 15-17 saat veriyorlar.neyseki buraya geldikten 2 hafta sonra ikinci bir iş buldum ve ikinci işte bana 45 saat veriyolar ve ayrıca ikinci işin manegeri gel yanımda bedava kal dedi ve şuan onunda yanında kalıyorum birde yeğeni 2 zenciyle kalıyorum yani tamamen şansına kalmış kardeşim
    secret nerde burda

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı mklasl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen kardeşim şansına kalmış.ben buraya geldigim ayarlanan job offerda 32-35 saat yazmasına rağmen ilk haftalar haftalık 24-25 saat veriyordu ve bu aralar 15-17 saat veriyorlar.neyseki buraya geldikten 2 hafta sonra ikinci bir iş buldum ve ikinci işte bana 45 saat veriyolar ve ayrıca ikinci işin manegeri gel yanımda bedava kal dedi ve şuan onunda yanında kalıyorum birde yeğeni 2 zenciyle kalıyorum yani tamamen şansına kalmış kardeşim
    iş nedir hocam
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş nedir hocam
    hocam türkiiyeden gelirken ayarlanan ve sözleşmede geçen saatleri vermeyen iş taco bell ilk işim hala devam ediyorum bu işe haftalık 15-17 saat olsa bile.zaten sadece farklı ortam olsun diye gidiyorum bırakacam yakın bi zamanda.kendi bulduğum 2. işim ise Subway.gerçekten çok iyi bir iş ilk işle herşeyi ile dağlar kadar fark var.çalışırken kendi restorantım gibi çalışıyorum.işini biliyosun nerde ne zaman ne yapacagını biliyosun kimse sana karışmıyo tabi bu birlikte çalıştığın kişilerle alakalı bir durum sanırım.İlla kötü olan Subway de vardır...
    Konu mklasl tarafından (24-08-2011 Saat 07:38 AM ) değiştirilmiştir.
    secret nerde burda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hocam türkiiyeden gelirken ayarlanan ve sözleşmede geçen saatleri vermeyen iş taco bell ilk işim hala devam ediyorum bu işe haftalık 15-17 saat olsa bile.zaten sadece farklı ortam olsun diye gidiyorum bırakacam yakın bi zamanda.kendi bulduğum 2. işim ise Subway.gerçekten çok iyi bir iş ilk işle herşeyi ile dağlar kadar fark var.çalışırken kendi restorantım gibi çalışıyorum.işini biliyosun nerde ne zaman ne yapacagını biliyosun kimse sana karışmıyo tabi bu birlikte çalıştığın kişilerle alakalı bir durum sanırım.İlla kötü olan Subway de vardır...
    Subway de çalışmak güzel olurdu ama ingilizcenin yetmemesinden çekindim. Sonuçta ordaki çalışanları zor da bırakmak, yani sana iş veriyorlar ve gelen müşterileri anlayamamak çok kötü olurdu. Yoksa buradaki Subway ler çok cana yakın, hatta geçen eleman arıyorlardı, benim de yemek yemeye gittiğimde iş aradığımı söyledim, çalışmak ister misin dediklerin de teşekkür ederim, restaurantta çalışmak istiyorum dedim. Senin adına da sevindim, kira ücretin de yok heralde patron karşılıyor Bir de sözleşmeye sahip misin Subway de, buradakiler bahsediyordu kaçak çalışmak yok diye Subway lerde ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Captain91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subway de çalışmak güzel olurdu ama ingilizcenin yetmemesinden çekindim. Sonuçta ordaki çalışanları zor da bırakmak, yani sana iş veriyorlar ve gelen müşterileri anlayamamak çok kötü olurdu. Yoksa buradaki Subway ler çok cana yakın, hatta geçen eleman arıyorlardı, benim de yemek yemeye gittiğimde iş aradığımı söyledim, çalışmak ister misin dediklerin de teşekkür ederim, restaurantta çalışmak istiyorum dedim. Senin adına da sevindim, kira ücretin de yok heralde patron karşılıyor Bir de sözleşmeye sahip misin Subway de, buradakiler bahsediyordu kaçak çalışmak yok diye Subway lerde ?
    evet kardeşim ingilzce konusu önemli sonuçta müşterileri karşılayıp sipariş alıp onların istediği gibi sandaviçi hazırlıyorsun.işe başladıgımda ingilizcemin yeterli olmadıgını gördüler ve ilk hafta sadece kasada çalıştım diger işlere dokunmadım sonra göre göre duya duya şuanda bütün işlere hakim oldum ki belli günlerde benle maneger çalışıyoruz ve bazı zamanlar işi oluyo gidiyo sadece ben kalıyorum ve tek başıma işi götürebiliyorum abi işe başladıgımda ssn yoktu genel manegerim işverene bildirdi ssn'si yok bende kalıyor başvurdu çıkacak felan çalıştırabilirmiyiz diye işverende kabul etti 4 hafta ssn olmadan çalıştım tabi paycheckte alamadım sorun olmadı zaten hiç masrafım yok ssn çıktıktan sonra sözleşmem oldu ve biriken paycheckleri toplu halde aldım dedigin gibi kaçak çalışmak yok abi ama işte arada bazen birilerini felan tanıdın mı imkanlar olabiliyor..
    secret nerde burda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ne managermış bee
    Hollywood Smile Killer

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@Mklasl
    Ne güzel işte, kendini gösterip işi kapmışsın, sözleşme de tamami her şey yolunda, ben de bir yerlere geldim ama çok kolay olmadı. Herkes senin kadar şanslı olamıyor, tabi işin hakkını da verince gerisi de geliyor. Bu arada İtalyan ekmeğini beğeniyorum, yolum düşerse bir sandviçini yerim artık Hadi kolay gelsin

@Victormature
    Harbiden de ne menajer İnşallah gelecekte bize de düşer bu kadar anlayışlısı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@Mklasl
    Ne güzel işte, kendini gösterip işi kapmışsın, sözleşme de tamami her şey yolunda, ben de bir yerlere geldim ama çok kolay olmadı. Herkes senin kadar şanslı olamıyor, tabi işin hakkını da verince gerisi de geliyor. Bu arada İtalyan ekmeğini beğeniyorum, yolum düşerse bir sandviçini yerim artık Hadi kolay gelsin

@Victormature
    Harbiden de ne menajer İnşallah gelecekte bize de düşer bu kadar anlayışlısı
    eywallah kardeşim sağolasın umarım senin içinde daha iyi olur.beklerim italyan ekmeği güzeldir.ilk gördügün subway'e gir kurabiyelerinden al bi dene.kurabiyeleri çok hoştur
    secret nerde burda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

eywallah kardeşim sağolasın umarım senin içinde daha iyi olur.beklerim italyan ekmeği güzeldir.ilk gördügün subway'e gir kurabiyelerinden al bi dene.kurabiyeleri çok hoştur
    Onları da tattım, gerçekten güzeldi. İşte geçen sefer sandviç ile içeceği aldım, tutturdu kurabiyeyi de al, beğeneceksin diye. Tamam da dedim, şimdi değil, gelecek sefer. Elemanla iki sohbet ettik, 1-2 dükkanına girdik derken, aklı sıra ne varsa satacak bize Tutturdu kurabiye alırsın kombinasyon olur, normal alsan daha pahalı olur, iyi ver dedim, o kadar çeneye dayanamadım, sırf sussun diye aldım yani Tamam tadı güzeldi ama sandviçten hemen sonra iyi olmuyor Bu arada senle de hafiften konuşmaya başladık, subway lere yönlendirmeye başladın, netten bile çalışıyorsunuz Hadi iyisin, canım çekti, yoldan geçerken alırım bir tane, senin hesabına yazdırırım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Onları da tattım, gerçekten güzeldi. İşte geçen sefer sandviç ile içeceği aldım, tutturdu kurabiyeyi de al, beğeneceksin diye. Tamam da dedim, şimdi değil, gelecek sefer. Elemanla iki sohbet ettik, 1-2 dükkanına girdik derken, aklı sıra ne varsa satacak bize Tutturdu kurabiye alırsın kombinasyon olur, normal alsan daha pahalı olur, iyi ver dedim, o kadar çeneye dayanamadım, sırf sussun diye aldım yani Tamam tadı güzeldi ama sandviçten hemen sonra iyi olmuyor Bu arada senle de hafiften konuşmaya başladık, subway lere yönlendirmeye başladın, netten bile çalışıyorsunuz Hadi iyisin, canım çekti, yoldan geçerken alırım bir tane, senin hesabına yazdırırım
    kurabiyeye para verme bi tane ücretsiz alabilirmiyim de bişi demezler hemen verirler
    secret nerde burda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)