Work and Travel 2025
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İlk sene programa katılma

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İlk sene programa katılma

Merhabalar,bundan 2 sene öncesine kadar üniversite öğrencisiydim,fakat okuduğum bölümü sevememe ve derslerimin kötü olmasından dolayı okulu başladıktan 1.5 sene sonra bıraktım.Hatta şöyle anlatıyım 2. yılın 6 ayı boyunca hep okuduğum şehirdeydim fakat 1 kere bile okula gitmedim.Haliyle not ortalaması falan perişandı 0.8'lerde geziyordu.

Bu zamana kadar Wat programından haberdardım fakat ne içeriği hakkında ne de ilgimi çekme konusunda sıkıntılarım vardı taki internetten izlediğim videolar ve buradan okuduğum hikayeleri görene kadar.Şu anda o kadar pişmanım ki pişmanlığımı anlatacak kelimeler bulamıyorum.Keşke zamanı geri alabilseydim,keşke bu programdan üniversitedeyken haberdar olsaydım da yıllarım boşa geçmiş olmasaydı.

Artık kararlıyım ve bu işi başarmayı kafaya takmış durumdayım.Bu sene yeniden üniversite sınavında girmeye karar verdim.Bu sefer sevdiğim ve ilgimi çeken bölüm olan grafik tasarım okumaya kanaat getirdim.Belki de bu program sayesinde geçte kalmış olsam bir üniversite mezunu olacam.

Yalnız kafama takılan bazı sorular var.Bu yaz üniversite sınavına giricem ve inşallah kazanırsam okulum yaz sonu gibi başlayacak.Ama WAT kayıtlar açıldığında daha okulda vize sınavlarına bile girmemiş olucam.Fakat ben 1. sınıfın mayısda ki finallerinden sonra programa katılmayı düşünüyorum.Bu nasıl olacak illa 2. sınıf sonunda mı katılabilecem ?

Yani kısacası üniversiteye başladığımız yıl programa katılabiliyor muyuz?

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hocam ne sormak istediğini tam anlamadım ama anladığım kadarıyla cevaplayim ben..Diyelim girdin sınava ve kazandın kayıt yaptırdın Eylülde..Öğrenci olduktan sonra şirketlerin 2 not ortalaması kriterini aşmak için en azından vize dönemini beklemen lazım.Her şirket aramaz ama olursa diye..Zaten wat için vize görüşmeleri Şubat ayında başlar ve Şubattan önce illa bi transkript dökümün olur..Yani 1. sınıftayken başvurabilirsin..1.sınıfı bitirmene gerek yok..Kısaca vize görüşmene 1.sınıfın Şubat ayından sonra herhangi bi tarihte girebilirsin..Mayıs ve ya Haziran da olur yani sorun olmaz..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ne sormak istediğini tam anlamadım ama anladığım kadarıyla cevaplayim ben..Diyelim girdin sınava ve kazandın kayıt yaptırdın Eylülde..Öğrenci olduktan sonra şirketlerin 2 not ortalaması kriterini aşmak için en azından vize dönemini beklemen lazım.Her şirket aramaz ama olursa diye..Zaten wat için vize görüşmeleri Şubat ayında başlar ve Şubattan önce illa bi transkript dökümün olur..Yani 1. sınıftayken başvurabilirsin..1.sınıfı bitirmene gerek yok..Kısaca vize görüşmene 1.sınıfın Şubat ayından sonra herhangi bi tarihte girebilirsin..Mayıs ve ya Haziran da olur yani sorun olmaz..
    Sorumu doğru anlamışsın.Merak ettiğim konu oydu.Yani okula başladığımız sene programa katılabiliyoruz ? Eğer öyleyse süper oldu çünkü fazladan 1 yıl daha bekleyecek sabrım yok

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Beklemene gerek yok bende ilk yilimda gittim.Hazirlik sinifinda giden bile var..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beklemene gerek yok bende ilk yilimda gittim.Hazirlik sinifinda giden bile var..
    Ki hazirlik sinifinda gitmek de en mantiklisi.... keske ben de mesleki derslerim baslamadan hazirlikta gitseydim ama...3. sinifa kadar sarkti...simdi de mezun olduktan onra gitcem....Universiteye baslayanlara tavsiyem ilk yilinizda gidin.... Hem de hazirlik sinifindan sonra ingilizce de daha iyi yol katedilebilir diye tahmin ediyorum....
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kendim için söyliyim,İngilizce konusunda sıkıntım yok Animasyon işiyle uğraştığım için dersleri hep İngilizce olarak takip ettim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ki hazirlik sinifinda gitmek de en mantiklisi.... keske ben de mesleki derslerim baslamadan hazirlikta gitseydim ama...3. sinifa kadar sarkti...simdi de mezun olduktan onra gitcem....Universiteye baslayanlara tavsiyem ilk yilinizda gidin.... Hem de hazirlik sinifindan sonra ingilizce de daha iyi yol katedilebilir diye tahmin ediyorum....
    Katılıyorum..Ben bu programı hazırlık sınıfından sonra öğrendim.Tesadüf bi arkadaşımla msn den yazıyorduk çocuk birden ben yatıyorum dedi burda öğlen 12 civarıydı,dedim hayırdır hastamısın yok dedi Work and Traveldayım Anlattı programı o dakka karar verdim ve 3 kez katıldımAslında staj zorunlu olmasaydı 4 kez katılacaktımda olmadı işte..Bende herkese erken sınıftayken katılmalarını tavsiye ederim..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim ilk sene ilk donem derslerine olabildigince ozen goster ne kadar yuksek ortalama o kadar kolay vize demek , ayrica ileriki yillar icin de katkisi olur. neyse ilk donem kas sonra 4 senelik wat macerana basla kolay gelsin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Aynen öyle.İlk dönem dersleri kolay olur.Türkçe matematik fizik filan.3.5 ortalama yaptınmı zaten 4.sınıfa kadar kasmadan yeter o ortalama düşe düşe anca 2 olur..Ayrıca bi kere vize alınca oda referans olur takılmadan gidersin kaç kere istersen

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)