Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 129 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beslenme ile ilgili tüm konular (Ana Başlık)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla benım oda arkadasımın canı dolma cekmişti oda türktü zati illa yapacam dedi gittik o porselen gibi duran biberlerden aldık mecburen zaten tencerede ufaktı bı tencereye 3 tane dıger tencereye ıkı tane sıgdırabılmıtık sanıyorum pek lezzetli olmamıştı ama işte idare ettik oarada süper oluyo tabi...!

diyarbakırlı bir arkadaşmız vardı oda yemesine düşkündü oda etli metli seyler yapıodu söemesi ayıp hiçbişey bulamazsak domatesle biberi tavada kızartıoduk abi o bile çok hoşumuza gidiodu amerikadaki o yoklukta...!!!

yokluktan kasıt parasal anlamda degıl malzemeyı kastedıyorum paran olsada yemek konusunda rezıllık cekıosun orda malesef tabı yakınlarda turk restoranı bulursanız o ayrı bızım oaralarda yoktu malesef!!!
    sıncılı her yanında bır turk arkds varmıs benım gıttıgım yer 600 kısılık nufusu var ve ınamıyorum benden baska Türkün gıttıgıne bu şimdi avantaj mı acaba yoksa dezavantaj mı dıye dusnuyorum cunku ınglzcede o kadar ıyı degıl ..ben gıdınce valıze 1kg luk pırınc ve bır kac tane hazır corba ,kek falan atcam sorun olmaz dı mı hava alnında?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıncılı her yanında bır turk arkds varmıs benım gıttıgım yer 600 kısılık nufusu var ve ınamıyorum benden baska Türkün gıttıgıne bu şimdi avantaj mı acaba yoksa dezavantaj mı dıye dusnuyorum cunku ınglzcede o kadar ıyı degıl ..ben gıdınce valıze 1kg luk pırınc ve bır kac tane hazır corba ,kek falan atcam sorun olmaz dı mı hava alnında?

abi çorba tamamda ne pirinci?? orda çok rahat bulursun pirinç... sakın kendine yük yapma... kek flnda gereksiz... ancak hazır çorba iyi fikir... ben geçen sene 50 tane bardak çorba götürdüm... yettide arttı bile... hatta domates çorbasına amerikalı arkadaşlar bayılmıştı... çorba yeterli bence.... ha çaya düşkünsen, poşet çayda götürülebilir...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi çorba tamamda ne pirinci?? orda çok rahat bulursun pirinç... sakın kendine yük yapma... kek flnda gereksiz... ancak hazır çorba iyi fikir... ben geçen sene 50 tane bardak çorba götürdüm... yettide arttı bile... hatta domates çorbasına amerikalı arkadaşlar bayılmıştı... çorba yeterli bence.... ha çaya düşkünsen, poşet çayda götürülebilir...
    RAHAT BULABILIRIM DI MI ? AMA BELKI ORANIN PIRINCI DEGISIKTIR NBILIYIM ..ya sımdı ben orada kendı yemegımı kendım pısırcem ve merak edıyorum yemek yapılısı ordada aynı mı nohut,kuru fasulye,pirinc,mercımek gıbı yemekler aynı sekılde mı yapılıyo orda ya da rengı,boyutu kokusu falan aynı mı orda da
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sucre sen orda fazla yaşamazsın
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucre sen orda fazla yaşamazsın
    nıye ya uzuluyorum ama ..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

abicim çok kasıyosun kendini rahat ol, dert etme, büyük problemler varsa onlarla uğraş, küçük detaylara takılıp kalma, kendini boşa üzme, oraya gidince görceksin kendini nasılda boş yere üzdüğünü.

Bak sen gitmeden önce TW ı tanımışsın, danışacak bilerce insan var, yardım etmek isteyen bir sürü insan var,bi dünya bilgi öğrendin, ben gitmeden TW diye birşey olduğunu bilmiyordum bile öyle valizimi aldım saf saf gitdim Başıma ne geleceğini bilmeden,düşÃ¼nmeden,biraz da şÃ¼kret sıkma tatlı canını,,,

Karşına çıkan zorluklar, engeller senin olgunlaşmanı, hayata bakış açını değiştircektir aksi takdirde aynı yerde sayarsın hep yardım etcek birilerini ararsın.

Saygılarımla.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim çok kasıyosun kendini rahat ol, dert etme, büyük problemler varsa onlarla uğraş, küçük detaylara takılıp kalma, kendini boşa üzme, oraya gidince görceksin kendini nasılda boş yere üzdüğünü.

Bak sen gitmeden önce TW ı tanımışsın, danışacak bilerce insan var, yardım etmek isteyen bir sürü insan var,bi dünya bilgi öğrendin, ben gitmeden TW diye birşey olduğunu bilmiyordum bile öyle valizimi aldım saf saf gitdim Başıma ne geleceğini bilmeden,düşünmeden,biraz da şükret sıkma tatlı canını,,,

Karşına çıkan zorluklar, engeller senin olgunlaşmanı, hayata bakış açını değiştircektir aksi takdirde aynı yerde sayarsın hep yardım etcek birilerini ararsın.

Saygılarımla.
    cok saol abı elbette şükrediyorum sadece bu duruma değil herşeye..bazen çöpten ekmeğini çıkarmak için dışardaki insanların bakışlarına hiç aldırmadan çöp kutusunu karıştıran ınsanları gordukce daha cok şükredıyorum bızde bırak amerıkaya gıtmeyı çöplerı karıstıracak durumda olabılırdık..bazen halımızı begenmıyoruz bırak Amerıkaya gıtmeyı bulundugu sehrın bıle merkezını gezemeyen ınsanlar var..Allh sonumuzu hayır etsın tüm watçı arkdsların...

ben gıtmeden olusabılecek sorunlara karsı sımdıden önlemımı alıyorum bana oyle gelmıyo ama bılmıyorum dısardan nasıl gozukuyorum cok kastırıyorum heralde..cok merakettıgım sey var ..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

pirinc ayni pirinc ama nohut,mercimek,yesil fasulya olayi biraz yas.hepsi kavonozlarda.Ayse Kadin fasulye yok yani orda.Yapan arkadaslar yazabilirmi acaba, ewde ne yemekler yapilir ucuzdan...
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

nohut, mercimek fln bende görmedim, yani hatırlamıyorum ama walmart da olmama gibi bie şans yok yaa. kesin vardır.. pirinçte bildiiin pirinç iştee. pilavı fln gayet güzel oluyo...
    diger yemek konularında ben kız arkadaşımla gittiğim için yemek konusunda çok rahat ettim... mesela mantarlı et sote, tavuk sote, ızgara et, pilav, gibi yemekler çok rahat yapılabilirr... etinde ucuz oldugu düşÃ¼nülünce çok fazla sıkıntı çıkmıyor.... helal haram konusuna takılıyor arkadaşlar... valla ben imam hatip mezunuyum ve az bucuk anlarım bu işlerden... egerki mc Donalds dan tavuk burger fln yiyorsanız oradaki etleride yemeniz bi fark oluşturmayacaktır... ancak çok çok dikkatli biri iseniz işte o zaman yemek size büyük bir sıkıntı... çünkü tavuklar da haram kesim... bu durumda da sebze den başka alternatifiniz olmuyor.... salça olmadıgınıda düşÃ¼nünce, neyleyim ben sebzeyi.... allah kolaylık versin şimdiden...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nohut, mercimek fln bende görmedim, yani hatırlamıyorum ama walmart da olmama gibi bie şans yok yaa. kesin vardır.. pirinçte bildiiin pirinç iştee. pilavı fln gayet güzel oluyo...
    diger yemek konularında ben kız arkadaşımla gittiğim için yemek konusunda çok rahat ettim... mesela mantarlı et sote, tavuk sote, ızgara et, pilav, gibi yemekler çok rahat yapılabilirr... etinde ucuz oldugu düşünülünce çok fazla sıkıntı çıkmıyor.... helal haram konusuna takılıyor arkadaşlar... valla ben imam hatip mezunuyum ve az bucuk anlarım bu işlerden... egerki mc Donalds dan tavuk burger fln yiyorsanız oradaki etleride yemeniz bi fark oluşturmayacaktır... ancak çok çok dikkatli biri iseniz işte o zaman yemek size büyük bir sıkıntı... çünkü tavuklar da haram kesim... bu durumda da sebze den başka alternatifiniz olmuyor.... salça olmadıgınıda düşününce, neyleyim ben sebzeyi.... allah kolaylık versin şimdiden...
    salça nasıl yok ya???? ben sulu yemeklerın hepsını onla yapıyorum nası olcak ..ha mercımek corbasını salcasız da olur o baska ama salca ve sogan kesınlıkle olmalı...bu arada mercımek falan bızım mercımege benzemıyo ama yapılısı yıne aynı mı ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

salça koymak yerine 2-3 tane domates doğrarsın, tuzunu da fazla koyarsın olur biter. ama domates fiyatları nasıldır o beni endişelendiriyo
    helecan küpü

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    salça koymak yerine 2-3 tane domates doğrarsın, tuzunu da fazla koyarsın olur biter. ama domates fiyatları nasıldır o beni endişelendiriyo
    Meyve sebze fiyatları ucuz değildi,
    gerçi Türkiyedeki fiyatlardan pahalı olacağını sanmıyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben meyve sebze satacağım için bana koyacağını pek sanmıyorum ama olsun
    helecan küpü

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    salça nasıl yok ya???? ben sulu yemeklerın hepsını onla yapıyorum nası olcak ..ha mercımek corbasını salcasız da olur o baska ama salca ve sogan kesınlıkle olmalı...bu arada mercımek falan bızım mercımege benzemıyo ama yapılısı yıne aynı mı ?

valla öyle, domatesi fln da tek tek satıyorlar genelde... biraz pahalı oluyor... yani zorla da olsa fast food a yöneliyosun... mercimek konusunda hiç bir fikrim yok... mercimek mercimektir bence...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

3 senedir gidiorum daha ben wat ogrencilerinden evde yemek yapip yiyen birinii gormedimm thailandlilar disindaa
    LIVE IS LIFE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 senedir gidiorum daha ben wat ogrencilerinden evde yemek yapip yiyen birinii gormedimm thailandlilar disindaa
    Bizim parkta 3 tane kız vardı, onlar hergüm yemek yapıyorlardı.
    Benim ev arkadaşları da off günlerinde yemek yapıyorlardı saolsunlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pirinc Amerikada TUrkiyenin yari fiyati, bu sene 500 ton pirinc sattim TUrkiyeye ,yediginiz pirinc ya ABD yada Misirdan ithal,keza mercimek kanadadan gider,tavuk ,et Turkiyeye nazaran ucuzdur,sebzeler biraz daha pahali,konverve kutulari var ,nohut,fasulye,bezelye gibi onlari yapin,disarda yemek yemenizi tavsiye etmem ,imkaninizi varsa evinizde pisirin,Tomates salcasi walmartta 4-5 yemege yetecek kadar olan miktari 50 cent civarinda ama biber salcasi bulmak sikinitli,
    Konu boiseman tarafından (13-05-2010 Saat 08:13 AM ) değiştirilmiştir.
    When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı boiseman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pirinc Amerikada TUrkiyenin yari fiyati, bu sene 500 ton pirinc sattim TUrkiyeye ,yediginiz pirinc ya ABD yada Misirdan ithal,keza mercimek kanadadan gider,tavuk ,et Turkiyeye nazaran ucuzdur,sebzeler biraz daha pahali,konverve kutulari var ,nohut,fasulye,bezelye gibi onlari yapin,disarda yemek yemenizi tavsiye etmem ,imkaninizi varsa evinizde pisirin,Tomates salcasi walmartta 4-5 yemege yetecek kadar olan miktari 50 cent civarinda ama biber salcasi bulmak sikinitli,
    yani yemeklerı konserve alıp mı yapalım yoksa mazemelerı alıp mı yapalım ..hangısı daha uygun duser? konserveyı dırekt yagda kavursak yemek oluyo dı mı pek bılmıyom da ..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Markette beef salami buldum.Tadi birazcik olsun ayni.Cok sevindim buna.Tost makinasi lazim.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Amerika’daki malzemelerle pratik Turk Yemekleri

Lahmacunu en kisa zamanda deneyecegim
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de hep evde yaptm ya aksam yemeklerini )
    Her ne yaşıyorsan,seni öldürmediği müddetçe, güçlü kılar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadsslar benm gittigim yer kucuk bir yer olamasina ragmen hemen hemen hersey vardi..sadece beyaz peynir yok.
    tabi ki burdakilerle ayni degl de benzer oluyor.
    meyve sebze kesinlikle pahali burdakilere gore. etler ucuz.konserveler ucuz.
    ucuz yemek yapilabiliniyor yani. bir de ev yeemeklerine duskunseniz yapin yani..goturun Turkiye den biraz salca etsu bulgur falan dpnuste hem valiz de yer acilir.
    salca da var orda tuzsuz hali. domates soslarinin bir turu sayiliyor..ismini tam hatirlamiyorm ama 3 gun sonra yazarm büyük ihtimal..
    son olarak ta ilk gidenleri anliyorm bir telas suphe oluyor. ama cidden rahat olun orda hersey yolunda olacak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika’daki malzemelerle pratik Turk Yemekleri

Lahmacunu en kisa zamanda deneyecegim

tortilla yerine hamur yapabiliyorsan hamurla yap bence tam kivaminda olur.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozlemmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özlem daha once nereye gıttıgını profılınde belirtsen daha ıyı olur bence

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

belirtttm

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gözükmüyo ama:S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

simdi oldu..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Tabi,bir de borekler acayim hamur yapmisken.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

belirtttm
    Alıntı emreekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gözükmüyo ama:S
    simdi oldu..
    Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi,bir de borekler acayim hamur yapmisken.
    Alıntı emreekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özlem daha once nereye gıttıgını profılınde belirtsen daha ıyı olur bence

lutfen konuyla alakası olmayan msjlar paylasıp konuyu dagıtmıyalım
    kendımı yonetıcı sandım bı an..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Tost makinasi diye dandikten bir konum vardi bulamadim,silinmis sanirim buraya yazayim dedim.Tost makinasinin ingilizcesini buldum." Panini Press " diye cagiriliyormus.O kadar zamandir ariyordum hic akil edemedim amerikali asci ev arkadasima sormayi.Bu saatten sonrada almam zaten bunu.Ileride almak isteyenlere umarim yardimci olurum.
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)