Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fıkralar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Fıkralar

Arkadaşlar güzel fıkraları burada paylaşabiliriz diye düşündüm. İlk fıkra benden...

Temel ABD'de otobüs şöförüdür.Birgün durakta yolcu almak için durur..Aynadan otobüsün arka tarafına bakar..Arka tarafta bir kargaşa yaşanmaktadır.Gürültü, patırtı..Kıyamet kopuyor...Otobüsten iner ve kargaşanın bir siyah - beyaz kavgası olduğunu anlar. Ortaya atılır..
    -"Durun arkadaşlar durun !! Ne diye kavga ediyorsunuz ? Bizim orda siyah- beyaz kavgası yoktur.Bize göre herkes yeşildir!" der.. Gelin bakalım içeriye...

Siyahlar ve beyazlar otobüse binerler.Temelde otobüse biner.İçeride koltuk kavgası olacağını sezen Temel ayağa kalkar ve:

"Arkadaşlar sakin olun.Koyu yeşiller.. Siz arkaya geçin..yeşiller sizde gelin bakalım şöyle öne... "

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

güzel fıkra paylaşalım demişsin eklediğin şeye bak....
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Burda kavga etmeyelim necro Benle uğraşma..

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Fiorex doğru söze ne hacet

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Maksat böyle bir başlığı başlatmaktı..Sizede yaranılmıyor ha birazda siz yazın bakalımda görelim !

Tecrübe Puanı
    18

Fiorex kızma kızma kızma
    p.s: Fıkra bilmiyorum amerika ile ilgili ama kendim yazsam bundan güzel olur...
    kızma fiorex kızmaa..
    kızma fiorex kızma.... ahahaha <3 <3

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Devam edin . böyle .. aynen böyle.. hepinizi banlayacağım siteden

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

yazmıştım geçen buraya yazmak daha doğru ..

bir gün temel vahşi batıda barın tekine gitmiş...
    biraz sonra içeri bir adam girmiş..barmenin kafasının üzerine bir elma dikmiş ve elmayı 12den vurmuş ...sonrada
    "I m RedKit" demiş

az sonra bir adam daha girmişi içeri almış barmeni karşısına ,koymuş kafasını üzerine bir şişe 12den vurmuş ve
    "I m Buffalo Bill " demiş

Bunun üzerine temelde dayanamamış kalkmış gitmiş barmenin kafasının üzerine IPHONE u koymuş ve.........................
    adamı tam 12den vurmuş sonra etraftakilerinin korkulu bakışlar arasında patlatmış gafını

"I m sorry"

Tecrübe Puanı
    18

Fiorexin amerikada olduğu günlerden bir gün, seyehat etmeye karar vermiş.
    Gitmiş bir otobüs firmasına bilet alıcak neyse önünde fıstık gibi bir hatun, sarı saçları beline kadar, kalçalar jeniffer lopez kalcaları, bel incecik ama kadının en harika bölgesi göğüs tarafı. Bomba.. O derece..
    Fiorex tabi bakıyor ne kadar gözlerini kacırmak istese de bakıyor. Neyse kadın da onu görüyor bi gülümsüyor hafiften. Bi elektrik olusuyor haliyle.
    Kadın pittsburgh a gideceğim diyor bir bilet istiyor.. Kadın bileti alıp giderken saçları savurup Fiorex e bir göz kırpıyor.. Fiorex de tabi bi eğleneyim ben dior içinden.. Bilet kesen görevli soruyor nereye beyfendi? Fiorex diyor ki titsburgh! ahh pardon pittsburgh ehhe..
    Otobuste bunlar yan yana oturuyorlar.. Muhabbet falan super her sey harika gidiyor.. Sonra kadın diyor ki ben romantik ve yaratıcı erkeklerden hoslanırım. Eğer sen de oyleysen bana suanda bir şiir yazarsın...
    Fiorex boğazını temizliyor ve baslıyor turkce dokturmeye,

Sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor,
    Şu amerika denen yerde parasız gezilmiyor,
    Sen çok güzelsin daha önce nerdeydin içim eziliyor
    Bir garip fiorex derler bana aşık oldum ben sana..

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Yarim ben türkiyede co-adminim site yaparım,
    Uslu durmayan terbiyesizlik edeni banlarım,
    Çok tatlısın ben güzelden anlarım,
    Bir garip Fiorex derler bana aşık oldum ben sana..

Kadının gözleri doluyor.. Başlıyor ağlamaya..Otobüsteki yolcular da öyle bir alkışlıyorlar ki otobus titriyor...

Sonra birden uyanıyor Fiorex, Türkiyede masada notlarının üzerinde uyuyakalmış... Bir kac saat sonra sınavı var zaten sinirli ve rüyanın 'rüya' olduguna o kadar sinirleniyor ki, o sinirle ben bi kaç üye banlayım diyor hemen turkishwat a giriyor..
    chipmunk'ı banlıyor, sonra necro'yu ve bir kaç kişiyi daha...

Wala bu ne oldu anlamadım, ne yazdım neyden bahsettim anlamadım.. Affola..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

güzel olmus valla.. benımkinden iyi olmus itiraf edeyim

Tecrübe Puanı
    18

AahahahhahahaHAHAHahaahaHhahHAHAAHAHhahah..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Amerikalılar bir gün son teknoloji ürünü mükemmel bir uçak yapmışlar. Bu uçağı düşünmüş taşınmış ve Arabistanda test etmeye karar vermişler... Ülkenin en iyi pilotuna vermişler uçağı... Uçak havada arıza yapmış. Arap telaşa kapılıp ne yapacağını şaşırmış bu durumda iken monitörde bir yazı çıkmış: "This is American technology, don''t afraid." Arap biraz rahatlamış uçak düşerken aynı yazı birkaç kez daha tekrarlamış ve sağ sağlim inmiş adam... Düşünmüşler taşınmışlar elin Amerikanı yapar da biz niye yapmayalım ki? diye düşünmüşler ve aynı uçaktan imal etmişler ve ilk testi Amerikalılara yaptırmak istemişler.... Amerikan pilotu uçarken motorda sorun çıkmış ve uçak irtifa kaybetmeye başlamış... monitörde "don''t worry this is arabic technology" yazmış.. neyse pilot rahatlamış... bu bizim uçak gibi demiş ve sakinleşmiş.
    Aynı yazı iki-üç kez daha çıkmış ve çakılmaya az kalmışken monitörde bir yazı daha çıkmış :

" Repeat after me; eşhedünla ilahe illallah ve eşhedüennemuhammeden abdühü ve rasülühü"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Temel boğazda tekneyle Amerikalı bir turist gezdiriyormuş. Bir saray görmüşler, Amerikalı sormuş:
    -"Bu ne kadar sürede yapıldı?" Temel cevaplıyor:
    -"5 yıl..."
    -"Ohooo, biz de olsa bir yılda yapılırdı..." Bir cami görüyorlar, Amerikalı yine soruyor,
    Temel diyor 3 yıl, Amerikalı yine konuşuyor:
    -"Ohoo, biz de olsa 3 ayda biterdi..."

O saray, bu saray dolaşıyorlar, her yerde aynı muhabbet.

En son boğaz köprüsünün altına gelmişler, Temel bakmış Amerikalı hazırlanıyor, yapıştırmış lafı:
    -"Aaa, ula dün burda hiç bir şey yoktu daa!"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Lazlar Amerika'ya gitmeye karar vermisler ama bir turlu vize alamamislar. Bunun uzerine yuzerek gitmeye karar vererek Karadeniz sahillerinden atlamislar denize. Aradan aylar gecmis ve bir gun nihayet Amerikan ozgurluk Heykeli gozukmus ufukta.
    Tam o anda iclerinden biri:
    -Siz devam edin. Ben kesildim, donuyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Temel, Amerikanin durduk yerde irak'a saldirmasindan rahatsiz olmustur.
    Bir yolunu bulup baskan Bush'a telefon eder:
    "Alooo! Ben, Temel olarak size savas acayrum haberunuz olsun!"
    Bush, gulerek yanitlar:
    "Hehehe...kac kisilik bir ordun var ki?"
    Temel dusunur:
    "Hmmm...kayinpirader idrus, halaogli Tursun, kaavedeki arkadaslar..."
    ve yanit verir:
    "9 kisidur daa!"
    Bush icinden kis kis guler ve ciddi olmaya calisarak:
    "Temel bey, sizin 9 kisilik ordunuza karsilik Amerikan ordusu tam 2 milyon askerden olusmaktadir!" der.
    "Hmmm..." der Temel: "Sizu pir sure sonra arayacagum."
    Aradan birkac gun gecer ve Temel, Bush'u yeniden arar:
    "Baskan, savas ilanimuz gecerlidur. Bir miktar ekipman hazirladuk size karsi!"
    Bush, ilgiyle sorar:
    "Neymis bunlar?" "Hacan, bizim Tursun'un tiraktoru, benim cakaralmaz tufek bi de kavedeki arkadaslardan birinin bicerdoveri..
    Bush guler:
    "iyi ama benim tam 150 bin tankim, 30 bin ucagim ve 10 bin askeri gemim var! Haaa, ayrica bu arada askerlerimizin sayisi da 3 milyon oldu!"
    Temel yeni gelisme karsisinda biraz sikilmistir:
    "Tamam, bir muddet sonra sizu yeniden arayacagum."
    Birkac hafta sonra Temel, Bush'u yeniden arar:
    "Baskan, savas ilanumuzu ceri alayrum."
    Bush merakla sorar:
    "Neden?"
    Temel, moralsiz bicimde yanitlar:
    "Cenevre anlasmasinu incelemisuzdur. 3 milyon savas esirini barinduracak yerimiz yoktur!"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Klasik bir Temel fıkrası da hatırlatma olarak benden olsun:

Temel Universitede okurken çevresindeki arkadaşlarının gazıyla Work and Travel'la Amerika'ya gelmeye karar verir.

Arkadaşları ve WAT şirketi Temel'i öyle gaza getirirler ki "Amerika'da hiçbir iş yapma yerdeki paraları topla o bile yeter." derler.

Sonra Temel tam gaz Amerikay'a gelir. JFK'den çıkarken yerdeki 100 dolar dikkatini çeker.

"Ula ilk günden de işe başlanmaz ki" der.

Şirketinin ayarladığı (!) eve doğru "Airtrain"le yola çıkar.

NOT: Amerika mevzusunda verilen gazı anlatmak için fıkranın orjinal versiyonu bil yeterdi aslında.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Klasik bir Temel fıkrası da hatırlatma olarak benden olsun:

Temel Universitede okurken çevresindeki arkadaşlarının gazıyla Work and Travel'la Amerika'ya gelmeye karar verir.

Arkadaşları ve WAT şirketi Temel'i öyle gaza getirirler ki "Amerika'da hiçbir iş yapma yerdeki paraları topla o bile yeter." derler.

Sonra Temel tam gaz Amerikay'a gelir. JFK'den çıkarken yerdeki 100 dolar dikkatini çeker.

"Ula ilk günden de işe başlanmaz ki" der ve şirketinin ayarladığı (!) eve doğru "Airtrain"le yola çıkar.

NOT: Amerika mevzusu olunca verilen gazı anlatmak için fıkranın orjinal versiyonu bile yeterdi aslında.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

biraz klasik fikra ama bnm cok hosuma gidiyor bu fikra..

Kayserili, trende yolculuk etmekte... Karşısında oturan zatla tanışır. Dereden tepeden konuşurlarken: - "Gel seninle birbirimize bilmece soralım" der. "Önce ben sorayım; bilirsen ben sana bin lira veririm. Bilemezsen 10 bin liranı alırım. Sonra sen bana sorarsın; bilirsem 10 bin liranı alırım, bilemezsem bin lira veririm." - "Tamam" der adam; "sor bakalım" - Söyle öyleyse: Üç ayaklı hayvan nerde yaşar? Öteki yolcu düşünür, bilemez: - Al 10 bin lirayı. Şimdi ben de sana aynı soruyu soruyorum: Üç ayaklı hayvan nerde yaşar? Kayserili, hiç düşünmeden, aldığı 10 bin liranın bin lirasını geri verir: - Al şu bin lirayı. Ben de bilmiyorum.
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

way be fio ne rüyalar görürmüşsün meğer. sınav nasıl geçti bu arada...
    what's up nigga

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

temel bi gun murat 131 le yolda giderken ondeki bmw ye carpar. adam iner arabadan temel der
    "abi kusura bakma yanlısıkla oldu sen zenginsin ben fakirim affet beni"
    adam affeder biner arabasına gider..
    500 metre ilerde temel yine gecirir bu bmw ye arkadan. adam yine iner arabadan.. temel der
    abi valla frenlerim tutmadı kusura bakma ben fakirim sen zenginsin beni affet.
    adam yine affeder biner arabasına ilerde kırmızı ısıkta temel tekrar arkadan gecirir.
    adam bu sefer sinirlenir sopayı alır iner arabadan.. temel kafayı cıkarır

abi benim ben devam et..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Hadi bi dane de ben anlatayım

Zencinin biri İstanbul'a gelecek..Havaalanına gidiyor tam check in yaptıracak ama bir bakıyor pasaportu yok..Evde unutmuş..Gidip geri almaya kalksa yetişemez uçağa..Boynunu eğip üzgün üzgün yürümeye başlıyor..Derken yerde bir pasaport görüyor ve hemen alıyor..Tesadüfün bu kadarı..Pasaport Leonardo Di Caprio'nun pasaportu..Zenci hemen resmi yırtıp kendi resmini yapıştırıyor ve bir şekilde uçağa binip güzel ülkemize geliyor..Havaalanındaki pasaport görevlisi de malumunuz Temel

Temel pasaportu alıyor ve incelemeye başlıyor..Bir pasaporta bakıyor bir adama..Bir pasaporta bir adama..Sonra yandaki gişede görev yapan Dursun'a dönüyor ve şu soruyu soruyor..

-Ula Dursun..Bu Titanic yanmış mıydı batmış mıydı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı chipmunk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiorexin amerikada olduğu günlerden bir gün, seyehat etmeye karar vermiş.
    Gitmiş bir otobüs firmasına bilet alıcak neyse önünde fıstık gibi bir hatun, sarı saçları beline kadar, kalçalar jeniffer lopez kalcaları, bel incecik ama kadının en harika bölgesi göğüs tarafı. Bomba.. O derece..
    Fiorex tabi bakıyor ne kadar gözlerini kacırmak istese de bakıyor. Neyse kadın da onu görüyor bi gülümsüyor hafiften. Bi elektrik olusuyor haliyle.
    Kadın pittsburgh a gideceğim diyor bir bilet istiyor.. Kadın bileti alıp giderken saçları savurup Fiorex e bir göz kırpıyor.. Fiorex de tabi bi eğleneyim ben dior içinden.. Bilet kesen görevli soruyor nereye beyfendi? Fiorex diyor ki titsburgh! ahh pardon pittsburgh ehhe..
    Otobuste bunlar yan yana oturuyorlar.. Muhabbet falan super her sey harika gidiyor.. Sonra kadın diyor ki ben romantik ve yaratıcı erkeklerden hoslanırım. Eğer sen de oyleysen bana suanda bir şiir yazarsın...
    Fiorex boğazını temizliyor ve baslıyor turkce dokturmeye,

Sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor,
    Şu amerika denen yerde parasız gezilmiyor,
    Sen çok güzelsin daha önce nerdeydin içim eziliyor
    Bir garip fiorex derler bana aşık oldum ben sana..

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Yarim ben türkiyede co-adminim site yaparım,
    Uslu durmayan terbiyesizlik edeni banlarım,
    Çok tatlısın ben güzelden anlarım,
    Bir garip Fiorex derler bana aşık oldum ben sana..

Kadının gözleri doluyor.. Başlıyor ağlamaya..Otobüsteki yolcular da öyle bir alkışlıyorlar ki otobus titriyor...

Sonra birden uyanıyor Fiorex, Türkiyede masada notlarının üzerinde uyuyakalmış... Bir kac saat sonra sınavı var zaten sinirli ve rüyanın 'rüya' olduguna o kadar sinirleniyor ki, o sinirle ben bi kaç üye banlayım diyor hemen turkishwat a giriyor..
    chipmunk'ı banlıyor, sonra necro'yu ve bir kaç kişiyi daha...

Wala bu ne oldu anlamadım, ne yazdım neyden bahsettim anlamadım.. Affola..
    tebrikler chipmunk süperdi..
    AEK

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Zencinin biri İstanbul'a gelecek..Havaalanına gidiyor tam check in yaptıracak ama bir bakıyor pasaportu yok..Evde unutmuş..Gidip geri almaya kalksa yetişemez uçağa..Boynunu eğip üzgün üzgün yürümeye başlıyor..Derken yerde bir pasaport görüyor ve hemen alıyor..Tesadüfün bu kadarı..Pasaport Leonardo Di Caprio'nun pasaportu..Zenci hemen resmi yırtıp kendi resmini yapıştırıyor ve bir şekilde uçağa binip güzel ülkemize geliyor..Havaalanındaki pasaport görevlisi de malumunuz Temel

Temel pasaportu alıyor ve incelemeye başlıyor..Bir pasaporta bakıyor bir adama..Bir pasaporta bir adama..Sonra yandaki gişede görev yapan Dursun'a dönüyor ve şu soruyu soruyor..

buda çok iyiydiyarıldım..
    AEK

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

saglam fıkra saol paylasım ıcın..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Temel ABD'de trafik polisidir ve kurallara göre en az 1 kişiye gün içerisinde ceza yazmak zorundar.
    Akşamüzeri olmuştur temel hala bir tane bile ceza yazamamıştır.
    Temel kara kara düşünmeye başlar ve o sırada karşıdan bisikletle saçı sakalı birbirine karışmış bir adam gelir.
    Temel illa ceza kesecek ya adamın tipine laf eder.
    "Bu ne hal kardesim saçın sakalın birbirine karuşmuş? Amerika'da böyle dolaştırmayız biz insanları" der.
    Bunun üzerine adam " Memur Bey ne biçim konuşuyorsunuz, ben çok saygın bir rahibim. Benim sağ kolumda İsa sol kolumda Meryem ana var" der.
    Bu cevabın üzerine temel şöyle der "Ulan rahip şimdi xxxxxx ananı.Bi bisiklete üç kişi bineysun ha ? "

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

rus fizikciler yerin 100 metre altinda bakir tel bulduklarini,
    bunun ise atalarinin bundan 1000 yil öncesinde telefon sebekelerinin
    oldugunu kanitladigini duyurdular.

bu olaydan 1 hafta sonra amerikan gazetelerinde ilginç bir manset.
    amerikan bilim adamlari yerin 200 metre altinda 2000 yil öncesine ait
    fiber optik hatlar bulduklarini, bunun ise, amerikan toplumunun
    ruslardan 1000 yil öncesinde gelismis digital haberlesme sistemleri
    oldugunu söylediler.

bir hafta geçmeden türk gazetelerinde yeni bir manset.
    türk bilim adamlari yerin 500 metre altina kadar kazdiklarini ve
    hiçbirsey bulamadiklarini, bunun ise atalarinin 5000 yil öncesinde
    mobil telefon ve kablosuz iletisim sistemlerine sahip olduklari
    sonucuna vardilar....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

rus fizikciler yerin 100 metre altinda bakir tel bulduklarini,
    bunun ise atalarinin bundan 1000 yil öncesinde telefon sebekelerinin
    oldugunu kanitladigini duyurdular.

bu olaydan 1 hafta sonra amerikan gazetelerinde ilginç bir manset.
    amerikan bilim adamlari yerin 200 metre altinda 2000 yil öncesine ait
    fiber optik hatlar bulduklarini, bunun ise, amerikan toplumunun
    ruslardan 1000 yil öncesinde gelismis digital haberlesme sistemleri
    oldugunu söylediler.

bir hafta geçmeden türk gazetelerinde yeni bir manset.
    türk bilim adamlari yerin 500 metre altina kadar kazdiklarini ve
    hiçbirsey bulamadiklarini, bunun ise atalarinin 5000 yil öncesinde
    mobil telefon ve kablosuz iletisim sistemlerine sahip olduklari
    sonucuna vardilar....
    mükemmel...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Temel Amerika'ya gitmişti. Arkadaşları Temel'e: - "İngilizce bilmezdin Amerika'da çok sıkıntı çektin mi?" demişler. Temel: - "Hayır, sıkıntıyı asıl Amerika'lılar çekti..."
    ஐ~√V^ $ahs!y€T ^√V'^~ஐ

Diejenigen, die Empfehlung Empfehlung lebensfähigen

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hahahaa süper hepsi...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks