Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirketin verdiği ücretsiz sim kartlar ??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Şirketin verdiği ücretsiz sim kartlar ??

Şirketin verdiği ücretsiz sim kartlar hakkında bılgısı olan daha önce kullanmıs olan varsa görüşlerini paylasabılır mı ? şirkete soruyorum Dk sı kac usd gıder dıye bılmıyoruz dıyorlar ya ben kımden bılgı alcam ne bıcım sırket ya sınırlenıyorum ama...sonrada dıyolar forumlarda hakkımızda nyazdıgınızı bılıyoruz arastırıyoruz çokta şeyımde sankı..bu yazı da okuyun ve kendıınızı gelıstırın bıraz..

sırket sadece bu bılgıyı verdı ''30 usd yukluyosun basta kart aktıvasyonu ıcın ve 10 usd konusuyorsun'' .. avatajlı mı sızce?
    Konu sucre tarafından (22-05-2010 Saat 12:25 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirketin verdiği ücretsiz sim kartlar hakkında bılgısı olan daha önce kullanmıs olan varsa görüşlerini paylasabılır mı ? şirkete soruyorum Dk sı kac usd gıder dıye bılmıyoruz dıyorlar ya ben kımden bılgı alcam ne bıcım sırket ya sınırlenıyorum ama...sonrada dıyolar forumlarda hakkımızda nyazdıgınızı bılıyoruz arastırıyoruz çokta şeyımde sankı..bu yazı da okuyun ve kendıınızı gelıstırın bıraz..

verdiği kartın ne işe yaradığını bilmeyen şirkete buradan ne söylesen azdır hocam !!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

verdiği kartın ne işe yaradığını bilmeyen şirkete buradan ne söylesen azdır hocam !!!
    haklısın hocam ..sonrada dıyolar aman bızım hakkımızda şöyle böyle yazıyosunuz ınterntte takıp edıyoruzz dıyolar..tabıkı yazcam sızden bılgı tam bılgı alabılsem foruma ıhtıyacc duyarmıydım? ...sınırlendırıyoar adamı ..şaka gıbı ya bugun şirketin oryantasyonuna gıdıyordum otobuse bındım ızmırde adres sordugum cocuklarda bızım sırketle gıtmısler gecen sene alaskaya ve sırket bunlara elınde bulunan 3 yıl oncekı ıs sozlesmesını vermıs yollamıs bunlarda oraya gıdınce durumu cakmıs kendı ıslerını kendılerı bulmak zorunda kalmıs..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

abı bu hattan bızde aldık aynı hat mı bılmıyorum gerçı ama..bu kartı kullandıgında gunde 1 dolar dusuyo ıstedıgın kadar konusabılıyosun amerıkada ve bu hattı kullanana herkesle bedavaya konusuyosun.türkıyeyı aradıgında ıse tam emın olmamakla beraber ornegın 1 dolara 8 9 dkk konusuyomussun.dıer hatlara gore çok avantajlıymıs ben aldım sahsen.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı emreekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abı bu hattan bızde aldık aynı hat mı bılmıyorum gerçı ama..bu kartı kullandıgında gunde 1 dolar dusuyo ıstedıgın kadar konusabılıyosun amerıkada ve bu hattı kullanana herkesle bedavaya konusuyosun.türkıyeyı aradıgında ıse tam emın olmamakla beraber ornegın 1 dolara 8 9 dkk konusuyomussun.dıer hatlara gore çok avantajlıymıs ben aldım sahsen.
    ozaman amerıkadakı dıger watcılarla beleş konuscam ve turkıye ılede 1 usd 8 dk?

sırket sadece bu bılgıyı verdı ''30 usd yukluyosun basta kart aktıvasyonu ıcın ve 10 usd konusuyorsun'' dedıler dogru mu?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

dogru abı türkıyede açtırasn kartı.şirketımı bu kart ıçın bıgılendırme yolladgı maılı burada paylaşşasm bı mahsuru olurmu acaba

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

dünya telekom un sitesine gir sucre...size verilen kart at&t sim kartıdır...bu kartla günde herhangi bi konuşma yaparsanız abd içi 1 dolar düşer ve gün boyu at&t kullanıcıları ile ücretsiz konuşursunuz...türkiye ile konuşmak için dünya telekomdan hesap açtırmanız gerekir...onun ücretlendirmesini kendi sitesinden öğrenebilirsiniz..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı emreekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogru abı türkıyede açtırasn kartı.şirketımı bu kart ıçın bıgılendırme yolladgı maılı burada paylaşşasm bı mahsuru olurmu acaba
    olmaz nıye olsun kı..ben ıs sozlesmemı yayınladım Zamanında

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Aktivasyon islemini Turkiye’deyken yapacaginiz icin gitmeden numaranizi da biliyor olacaksiniz. 3‐BAND
    ozellikli cep telefonunuza Amerika’ya indikten sonar SIM kartinizi taktiginizda telefonunuz gorusmeler icin
    hazir demektir. Kartinizi telefonunuza yerlestirdikten sonra ilk olarak size kartinizi Turkiye’de aktive
    ettikten sonar DUNYA TELEKOM tarafindan atilacak olan e‐mailde belirtilecek erisim numarasini
    telefonunuza kaydedin. Amerika disina yapacaginiz aramalarda once bu numarayi arayacaksiniz.
    ABD’den Turkiye’yi aramalarinizda yukarida bahsedilen ve size e‐maille onderilecek ersisim numarasi
    uzeriden arama yapacaginiz icin AT&T SIM kart hesabinizdan ucret dusmeyecek sadece DUNYA TELEKOM
    dakika basi kontor dusecektir.
    Erisim numarasini cevirdikten sonra size otomatik bir mesaj Amerika disi aramlarda kullanacaginiz
    hesabiniz olan DUNYA TELEKOM hesabinizda ne kadar konusma ucreti bulundugunu soyleyecek ve aramak
    istediginiz numarayi cevirmenizi isteyecektir. (Eger bu mesaji almadiysaniz bilin ki erisim numarasini
    cevirmemissiniz ve aramayi direkt SIM kartiniz uzerinden yapiyorsunuz. Bu sekilde yapacaginiz bir arama
    cok pahaliya malolacaktir.) Arayacaginiz numarayi cevirirken hic bir ulke kodu girmeden direk
    cevirmelisiniz. Mesela Istanbul ofisimizi aramak icin sadece 0212 244 5005’i tuslamaniz yeterli.
    Amerika ici aramlarda ise AT&T (Cingular) hesabinizdan kontor dusecektir. Hic bir erisim numarasi
    cevirmeden aramak istediginiz numarayi basinda 1 kodu olacak sekilde cevirebilirsiniz. Telefonunuz
    baglanacaktir.
    Eger DUNYA TELEKOM hesabiniza ait pin numarasini (aktivasyondan sonra DUNYA TELEKOM TARAFINDAN
    size e‐maille gonderilecektir) ailenize verirseniz onlarda sizi yine ayni hesabi kullanarak asagidaki yontemle
    arayabilirler.
    1. Herhangi bir telefondan 0216‐578‐7770 erisim numarasini cevirsinler.
    2. Opertor pin numarasi isteyecektir. Kendilerine verdiginiz DUNYA TELEKOM hesabinizin pin numarasini
    girsinler.
    3. Sistem hesabinizda kalan bakiyeyi soyeyecektir. Sonrasinda sizin numaranizi 1 kodu olacak sekilde
    tuslayip kare tusuna bassinlar (or: 1‐456‐890‐9889#). Telefonunuz calacaktir ve sizinle DUNYA
    TELEKOM’un avantajli fiyatlari ile gorusebilirler.
    Yakinlarinizin sizi bu sekilde aramalari durumunda, yapmis oldugunuz gorusmenin her dakikasi icin DUNYA
    TELEKOM hesabinizdan 3.9 cent duserken kendileride kullandiklari telefon operatoru tarafindan (telekom
    veya cepten ararlarsa cep operatorleri) Istanbul Anadolu yakasi ile gorusuyormus gibi
    tarifelendirileceklerdir.
    Aktivasyon sirasinda DUNYA TELEKOM’un sistemine 3 tane Turkiye telefon numarasi girme hakkiniz vardir.
    Zorunlu olmayan bu islemi yaparsaniz girmis oldugunuz Turkiye numaralarindan yakinlariniz erisim
    numarasini cevirdiklerinde PIN istenmeden direkt sizi arayabilirler.
    NOT: ABD’de sadece yaptiginiz aramalar icin degil, arandiginizda da arama yapmissiniz gibi dakika basi
    kontorunuz duser. Bu butun sirketlerde, kontorlu veya faturali hatlarda aynidir. Arama nereden geliyor
    olursa olsun, arandiginizda AT&T hesabinizdan dakika basi 10 cent dusecektir.
    AKTIVASYON ISLEMLERI
    1.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yuh ya arandığımda benden niye para alsınlar, çok acayip bi uygulama
    helecan küpü

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

1 usd , 100cent dı mı ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

UCRETLENDIRMELER / TARIFELER:
    AT&T (Cingular) SIM kartinizi acktive ettirdiginizde onunla beraber baglantili calisacak olan ve Amerika disi
    aramalariniz icin kullanacaginiz bir de DUNYA TELEKOM hesabini aktive ettireceksiniz. Yani birbiri ile
    baglantili calisabilen toplam 2 hesabiniz olacak. Her iki hesap icin ucretlendirmeleri asagida gorebilirsiniz:
    1. AT&T (Cingular) Hesabiniz: Bu Amerika’daki cep (Turkiye’deki Turcell, Avea, Vodafone gibi) hattinizdir.
    Hattinizi kullandiginiz her gun icin hesabinizdan 1 USD duser. Eger hattinizi hic kullanamadiginiz yani cep
    telefonunuzdan konusma yapmadiginiz bir gun olursa bu ucret o gun icin hesabinizdan dusmez.
    Eger hattinizi kullanarak baska bir AT&T numarasini ariyorsaniz (sebeke ici aramalar) gunluk kullanim
    bedeli olan 1 USD haricinde, dakika basi konusma ucreti odemezsiniz. Yani tum AT&T kullanicilari ile gunluk
    ucret karsiligi sinirsiz konusma hakkiniz vardir.
    Eger hattinizdan AT&T harici bir numara ariyorsaniz (sebeke disi aramalar) gunluk 1 USD kullanim
    bedelinin disinda 10 cent dakika basi gorusme ucreti odersiniz. Mesela bir gun icerisinde 10 dakikasisebeke ici 10 dakikasi da sebeke disi toplam 20 dakikalik telefon gorusmesi yaptiginizi varsayarsak. Gunluk
    kullanimbedeli olarak 1 USD + sebeke ici gorusmeleriniz icin 0 USD + sebeke disi gorusmeleriniz icin dakika
    basi 10 cent’ten 1 USD olmak kaydi ile toplam 2 USD odemis olursunuz.
    2. Dunya Telekom Hesabiniz: Bu hesabiniz Amerika disi aramalarinizi yapmak icindir ve SIM kart
    hesabinizla otomatik olarak koordineli calisir. Yani bu hesabiniz sayesinde var olan AT&T SIM kart takli cep
    telefonunuzu kullanarak DUNYA TELEKOM’un asagida aciklanan tarifeleri uzerinden Dunya Telekom
    hesabini kullanarak Amerika disini arayabilirsiniz.
    Turkiye’yi, aktivasyon sonrasi Dunya Telekom tarafindan size e‐maille gonderilecek olan ERISIM
    NUMARALARINI kullanarak (detayli bilgiyi asagidaki Aramalar Nasil Yapilir? bolumunde bulabilirsiniz.)
    aramalisiniz. Boylece Turkiye’deki sabit numaralar icin dakika basi 6.9 cent, cep numaralari icin dakika
    basi 16.9 cent Dunya Telekom hesabinizdan duser. Sizin icin en uygun ve hesapli arama sekli budur. ERISIM
    NUMARALARI sebeke ici numaralardir ve boylece Dunya Telekom hesabinizdan yukaridaki ucretler
    duserken cep telefonunuzu kullandiginiz icin ayrica SIM kartinizdan kontorunuz dusmez. Turkiye’yi verilen
    ERISIM numaralarini kullanmadan aramaniz cok pahaliya malour.
    " THAT WHAT YOU REALLY BELIEVE IN ....... ALWAYS HAPPENS !!! AND THE BELIEF IN THE THING MAKES IT HAPPEN ".

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

en uygun tarıfeler bunda ya valla onerırım sıze.çunku geçen sene arkdşım bunu kullandı tekrar aynısını aldı gıdıyo

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

bende gecen sene bu tarifedendim bence gayet mantikli at&t lere bedavaydi gunde aranirsam ya da ararsam 1 dolar otomatik duserdi bence turkiyeden daha ucuza denk geldi kendi acimdan
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bencede gayet mantıklı duruyo

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar burda dünya telekomun verdiği at&t kartı açtırma parası için ekstra 10$ vermeyin abd de at&t store lara gidin direk kredi yükleyerek açtırabilirsiniz.

Daha sonra dünya telekomu arayarak aktivite ettirdiğiniz numarayı tanımlarsınız dünya telekoma.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben wirofon kullanmayı düşünüyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

forumda hesaplı telefon kartlarıyla ilgili bi konu olcaktı..ona bakın bi isterseniz...orda herkes at&t deil ve hangi numara at&t hangisi deil anlaşılmıo...burdaki gibi 532 555 gibi deil...yani şöyle düşÃ¼nün ki 30 dolar aylık + biri size msj atar ya da siz atarsanız 0.15 cent + başka numaralarla görüşmek...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

At&t gibi bi hat alip yaninda dunya telekom kullanacaksin. En ekonomik yolu bu.

TURKIYEYI ARAMADA
    Hatti kullandigin gun 1$ At&t bakiyenden duser. Konustugun dakika kadarda Dunya telekomdan duser.

Dunya telekom dakika basi: tr sabit hat ararsan dakikasi 6.9cent, cep telefonlarini ararsan 16,9cent odersin.

Ornek vermek gerekirse: evi aradin 10 dk konustun, babanla cepten 10 dk konustun , kiz arkadasinin cebini aradin 20 dk cepten konustum. (Aradiginiz numaralar trde)

Odemeniz gerekecek tutar:

-Telefonu kullandigin icin 1$ at&t den dusecek.

-Dunya telekomdan ise:
    10 dk evi aradin (sabit hat) 6,9 centx10=69 cent
    :10 dk babanla konustun (cep) 16,9x10=169 cent
    :20 dk kiz arkadasinla konustun (cep) 16,9x20=338 cent

40 dk tr yi aramanin bedeli: 1$+69c+169c+338c= 6.75$ a gelecek.

-Telefonu kullanirsaniz, kullandiginiz gun at&t'den 1 seferlik 1$ duser. Her aramada 1$ dusmez.

AMERIKA ICI
    -Amerikada aradiginiz tum At&t hatlari ucretsizdir. Sabaha kadar konusabilirsiniz. Diger hatlari ararsaniz 10 dkda 1$ odersiniz.
    -Hatti kullandiginiz gun 1 $ hesabinizdan duser.
    Konu manhattan tarafından (22-05-2010 Saat 03:11 AM ) değiştirilmiştir.
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

pekı merak ettıgım su bakıye 0 olunca tekrar yuklemeyı nasıl yapacagız ve yukleme sadece kredı kartından mı yapılıyor? kredı kartı cıkarmamız gerekır mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

pekı merak ettıgım su bakıye 0 olunca tekrar yuklemeyı nasıl yapacagız ve yukleme sadece kredı kartından mı yapılıyor? kredı kartı cıkarmamız gerekır mı?
    Kredi kartı yada amerikadaki debit kart'ın üzerinden yükleme yapabilirsin.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı yada amerikadaki debit kart'ın üzerinden yükleme yapabilirsin.
    baska turlu olmuyor mu? ben kredı kart cıkarmak ıstemıyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

olmaz...dünya telekom senden ilk basta bi kart numarası isteyecek zaten..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olmaz...dünya telekom senden ilk basta bi kart numarası isteyecek zaten..
    kredı kartını nerden cıkarabılırım mesela ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

baska turlu olmuyor mu? ben kredı kart cıkarmak ıstemıyorum
    Debit Card'la yükleyeceksin işte. Bankada hesap açtığında verdikleri kartla.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Debit Card'la yükleyeceksin işte. Bankada hesap açtığında verdikleri kartla.
    haa desene no problem sımdı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

istersen tr den kart çıkar ama buraya ödemesi daha zor

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istersen tr den kart çıkar ama buraya ödemesi daha zor
    var zaten iş bnkasının max sı ama orada ıse yaramaz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

arkadaşlar amerikadan tr yi veya tr den amerikayı aramak 12voip diye bir programla gerçekten çok ucuz. hatta en son tr den amerikayı aramak bedavaydı 12voip google'dan bulup indiriyosun üyelik açıyosun en az 10€ ödeyip 90 gunluk aktivasyon suresini baslatıyosun. tabi bunu kullanabilmek için internet olması gerekiyor skype tarzı birşey ve çok ucuz.birde siz amerikaya gittiğinizde sabit bir telefon varsa bulundugunuz yerde 24 saat konussanız koymaz. ben gittiğimde evdekileri calling cardla arayıp ankesörlu telefonun numarasını söyluyordum veya cep telefonlarına çağrı atıyordum çıkan numara amerika numarası olunca onlarda açmayıp 12voip uzerinden arıyorlardı ankesörlu telefonu ve rahatça konusuyorduk.
    ilk baslarda kredi kartı bilgisi veriyorum yamuk olur mu ki diye dusuk limitli bir kartla yaptım işlemi ama 3 yıldır avrupa ve hatta tr içi ararken bile kullanıyoruz ne bir yamuk var ne bir sorun var. 90 gunluk sure sonunda kredimiz bitmediğinde bile hala daha kullanabiliyoduk. ki dusunun 90 gunde 10 euro bitmiyor o derece ucuz yani

tavsiye ederim.
    herkese iyi watlar.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya bu at&t bi turlu aktive edemedim ben pin kodunu griorum no ntework coverage diyor, bu sorunla karsılasan var mı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)