Work and Travel 2025
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Başka Pasaportların Etkisi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Başka Pasaportların Etkisi

Arkadaşlar Benim Not Ortalamam 4 üzerinden 3.2 Ingilizcemde Iyi
    Fakat Bundan 2 Yıl önce Arabistana Gittim Ve Pasaportumda Arka Planı Siyah Olan Kapalı Resmim Var Arkadaşlarım Bunun Büyük Bir Problem Olacağını Söylüyorlar Sizce De Problem Olurmu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kesinlikle olacaktır çünkü özellikle elçiliğin sitesinde vurgulanıyor resmin ne şekilde olması gerektiği

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

türk pasaportunda kapalı resim olabilişyor muki??? çok ilginç gerçekten, evet sorun olabilir yeni bir pasaport çıkarsan bence mantıklı olur kaybettim diyerek
    ...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yeni pasaport çıkartman daha mantıklı olacaktır.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Türk pasaportunda oluyor tabiki kapalı resim. Nufus Cuzdanında olduğu gibi.

Yeni pasaport bir çözüm değil.
    Ben de 5 yıl önce gitmiştim.
    Oraya zaten yazıyorsun daha önceki yurtdışı olaylarını. Yazdığında Sana soracaklar. Yazmaman ise daha büyük sorun.
    Gayet NE vizesi aldın Arabistan Ve Mısıra giderken dedi. ardından hac or umra dedi. bende umre dedim. kiminle gittin dedi, ailemle dedim. Ki Turistik vize diye birşey yok bildiğim kadarıyla arabistana turkiyeden. Ve vizemi bir gün geç olarak aldım.
    Sıkıntı doğuracağını sanmıyorum gittiğin ülkenin yuzde 20 sidnen fazla bir kesminin müslüman olduğu söyleniyor. Kapalı olma durumu da şöyle anlatayım, Arkadaşımın ablası kapalı bir şekilde vizesini aldı, sadece resmi değil kendide başörtülüydü ve oraya J1 den daha zor bir vizeyle gitti.
    İçini rahat tut.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya j-1 vizesi için gerekli şartlar belli girin bakın elçilik sitesine kapalı fotoğrafla alması mümkün değil yada arka fonu siyah bu kadar açık neyini tartışıosun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ebnim sahsi gorusum ama hic b ir sorun olmaz senin saten su anda sacin kapali deyilmi?adam sana belki sorar bile neden sacini kapattigin ahlde pasoportn kapali resim diye orda dogal ol zatena dam sana kesin soracak arapsidanda umereymi gittin diye sende yok mu doyecen tabiki evet diyeceksin ben dinledim boyle bir konusma adam kadina verdi 5 yillik visa...
    hatta bazen adamlara fetullah hicanin aynian mi gidiyon bile diye soruyor boyle seyler sorun olmuyor simdilerde bene gordum kapali insanlar work and travelle gelen

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Göçmen Olmayan Vize Başvurusu için Gerekli Fotoğraf Özellikleri:

1. Başvuru sahibi son 6 ay içinde çekilmiş tüm yüzü kaplayan bir fotoğraf getirmelidir. Tüm yüzü kaplayan fotoğraf direk kameraya bakar şekilde çekilmiş olmalıdır.

2. Yüz, fotoğrafın yaklaşık yüzde 50’sini kapsamalıdır.
    Fotograf kişinin gözlerinin açık ve ağzının kapalı oldugu doğal yüz ifadesini (gülümseme olmamalıdır) göstermelidir. Koyu renk gözlükler, sağlık nedenleri haricinde kabul edilemez.

3. Fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalıdır.

4. Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm - 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm - 35 mm olmalıdır.

5. Fotoğraf başvuran kişiyi açık şekilde tanımlamalıdır.

6. Başvuru sahipleri düzgün giyinmiş olmalı ve şapka ve benzeri aksesuarlar takmamalıdır. Üniforma ya da başvuru sahibinin saçını veya başka özelliklerini kapayacak eşarp, baş örtüsü giyilmemelidir. Eğer başvuru sahibi baş örtüsü giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmelidir.

7. Fotoğraf çerçevesiz basılmalıdır.

8. Arka fonu desenli veya koyu renkli fotoğraflar kabul edilmez.

9. Hızlı çekim fotoğraflar yada dijital kalite fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğraflar, standart muamele gerektiren film kullanılarak, standart tek lens refleks tipi fotoğraf makinası ile çekilmelidir.

Alıntı
    Konu MaJ tarafından (03-03-2008 Saat 03:34 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

maj yazmış kesinlikle doğru benim firmamda ısrarla fotorafın 5cm*5cm beyaz zemin üzerinde olacağını söyledi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar tamam benimde o formatta resmim var giderken yanımda götüreceğim ama danışmanım pasaportaki resminize karışmıyorlar yoksa pasaportta olması gereken resim denilirdi dedi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

..... pasaport için önemli olan ve arkadaş açık açık yukarıda belirtmiş şartları

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar konsolosluğa mail attım problem olurmu diye onlarda bana pasaportaki resmin önemli olmadığı fakat vize görüşmesine giderken götüreceğim fotografın istenilen formatta olması gerektiğini söylemişler problemde böylece çözüldü

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)