Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: görüşmedeki not ortalaması kriteri

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart görüşmedeki not ortalaması kriteri

Öncelikle merhaba arkadaşlar bu yaz wat programına katılmayı düşünüyorum fakat vize alma konusunda endişem var.
    4. sınıf öğrencisiyim ve bu sene mezun olabileceğimi düşünüyorum, genel not ortalamam 2.6 olmasına rağmen 4. sınıf güz dönemi not ortalamam 1.86 acaba geçen dönemki not düşüşü vize almamda bir sıkıntı yaratır mı zaten 4. sınıflarda genel bir vize korkusu var birde bu eklenince fikrinize danışmak istedim. Teşekkürler...

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

yok hocam genel ortalamaya bakıyorlar..dönem ortamaları cok önemli değil..2.6 ysa sıkıntı cıkarmazlar zannımca

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

cav a aynen katılıyorum.. hiç düşünme you will take it

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı baxtertr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba arkadaşlar bu yaz wat programına katılmayı düşünüyorum fakat vize alma konusunda endişem var.
    4. sınıf öğrencisiyim ve bu sene mezun olabileceğimi düşünüyorum, genel not ortalamam 2.6 olmasına rağmen 4. sınıf güz dönemi not ortalamam 1.86 acaba geçen dönemki not düşüşü vize almamda bir sıkıntı yaratır mı zaten 4. sınıflarda genel bir vize korkusu var birde bu eklenince fikrinize danışmak istedim. Teşekkürler...
    Mezun olanlara ya da sene sonunda olacak olanlara J1 vizesi veriyorlarmıydı?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı perfectly-nothing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mezun olanlara ya da sene sonunda olacak olanlara J1 vizesi veriyorlarmıydı?
    evet veriyorlar..ama ara sınıflara göre biraz daha zorlıyorlar tabi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cevaplarınız için teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibi olur. Bir de konu ile ilgisi yok ama buradan sorayım bu işte erken yazılmak önemli bir konu ise şu tarihde yazılmam geç sayılır mı?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

cevaplarınız için teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibi olur. Bir de konu ile ilgisi yok ama buradan sorayım bu işte erken yazılmak önemli bir konu ise şu tarihde yazılmam geç sayılır mı?
    erken yazılırsan daha fazla iş seçme sansın olur bu şirketinle ilgili bir durum.. vizeyle ilgili durum ise; yine erken yazılmak vizeye erken girme anlamına gelir.. vize tarihin ne kadar erken olursa okadar fazla avantajın olur mayıs-haziran gibi vize almak daha zordur.. yani gitmeye kesin karar veren birisi nekadar erken kayıt olursa hemen hemen her acıdan okadar iyi..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

4. sınıf olman seni etkiler hacı elbet ama sen vizeye gittiğinde ordaki konsolosluk görevlisini ikna etmen gerek türkiyeye geri döneceğine eger ikna edersen sorun yok ]not eger geri donusde calısacagın bı fırma bı yer varsa ordan referans mektubu alabılırsen vize almanda kolaylık saglayabilir aklında bulunsun] yani diycem not ortalamandan çok amerikadan türkiye'ye geri dönecegini inanadırabilirsen bu daha etkili olacaktır vize alman acısından.
    FORZA ES-ES

BannedUser
    Guest

2009 ve 2010 da son sınıftım ve ıkısınde de aldım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir şirket danışmanı vize görevlisinin gözüne son dönem notu ilişirse niye böyle oldu diye sorabilir demişti benim sormadaki amacım da buydu ama vize reddi çok düşük bir ihtimal ise üstesinden gelebileceğime inanyorum.

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 ve 2010 da son sınıftım ve ıkısınde de aldım
    canlı örnek her zaman en etkilisi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

gorusmede rahat ol son sınıf olamanın bi etkisi yok iyi watlar
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaslar benım genel not ortalamam 1.81 bu donem 2.17 dı ama gecen sene ılk donem bıraz dusuk oyuzden genel 1.81 ben sadece son donemın transkıpıne bakıolar zannedıodum oyuzden gayet mutluydum 2.12 yı gectım dıe ama genelle bakarlarsa 1.81 :S:S:S:S

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı SahMat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benım genel not ortalamam 1.81 bu donem 2.17 dı ama gecen sene ılk donem bıraz dusuk oyuzden genel 1.81 ben sadece son donemın transkıpıne bakıolar zannedıodum oyuzden gayet mutluydum 2.12 yı gectım dıe ama genelle bakarlarsa 1.81 :S:S:S:S
    ozaman yanlış biliyorsun.. genel not ortalamasına bakıyorlar en önemlisi o.. fakat son dönemin not ortalamasının iyi olması bir avantaj.. son dönemede bakacaklardır.. fakat dediğim gibi en önemlisi genel ortalama.. ilk defa basvuracaksan biraz zor ama imkansız değil tabiki.. daha önce gittiysen muhtemeLen aLırsın 1.81 ile sıkıntı yok

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benimde ortalama 2.15 ilk defa basvurucam umarim bir sikinti yasamam:S

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde ortalama 2.15 ilk defa basvurucam umarim bir sikinti yasamam:S
    sıkıntı yaşıyacağını sanmam.. iyi watLar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkıntı yaşıyacağını sanmam.. iyi watLar
    hepimize kardesim ins

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu sene ilk defa basvurucam :s

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Transkript sorunu

Arkadaslar merhaba, ben ODTU'de okutman olarak gorev yapiyorum. Yazin 2 aylik boslugumda programa katilmak istiyorum. 2008'de katilmistim, sorunsuz gidip geldim. Simdi de ayni isyerine gidicem, self olarak. Hatta yanima da 2 ogrencimi aliyorum, onlar da self olucak benimle. Soyle bi sorunum var: Master'a yeni basladim subatta, dolayisiyla transkript istedigimde, "ogrenci belgesinde 02.02.2011 baslangic gorunuyor zaten, transkript alamayacagin belli" diyip birsey vermediler okuldan (izmir universitesi). Sadece ogrenci belgesiyle gidersem vizeye bu sekilde nolur dersiniz? Turkiyeye donecegimi anlaticak ingilizceye sahibim. Ve devlet memuruyum sonucta. Donecegim belli. Ama bu kapali zarfta bisey goturmemek buyuk bi eksikmis gibi geliyor. Yardimci olursaniz cok sevinirim, tesekkurler simdiden, herkese bol sanslar

BannedUser
    Guest

Alıntı Anil Aaron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, ben ODTU'de okutman olarak gorev yapiyorum. Yazin 2 aylik boslugumda programa katilmak istiyorum. 2008'de katilmistim, sorunsuz gidip geldim. Simdi de ayni isyerine gidicem, self olarak. Hatta yanima da 2 ogrencimi aliyorum, onlar da self olucak benimle. Soyle bi sorunum var: Master'a yeni basladim subatta, dolayisiyla transkript istedigimde, "ogrenci belgesinde 02.02.2011 baslangic gorunuyor zaten, transkript alamayacagin belli" diyip birsey vermediler okuldan (izmir universitesi). Sadece ogrenci belgesiyle gidersem vizeye bu sekilde nolur dersiniz? Turkiyeye donecegimi anlaticak ingilizceye sahibim. Ve devlet memuruyum sonucta. Donecegim belli. Ama bu kapali zarfta bisey goturmemek buyuk bi eksikmis gibi geliyor. Yardimci olursaniz cok sevinirim, tesekkurler simdiden, herkese bol sanslar
    “Öğrenci” tanımına kimler dahildir?
    Yaz Dönemi Work/Travel programı için “öğrenci”: itibarlı bir eğitim kurumunda tam zamanlı olarak bir kura eğitim programına kayıtlı ve aktif olarak devam etmekte olan orta öğrenimini tamamlamış, iyi niyetli, yabancı öğrenciler veya kendi yerel eğitim sistemlerinin belirlediği öğrenci tanımlarına uyan öğrenciler olarak tanımlanmıştır.

Okulunu bitirmiş ama resmi olarak mezun olmamış bir öğrenci bu programa katılabilir mi?
    Okulunu bitirmiş ama resmi olarak mezun olmamış bir öğrenci, başka bir öğretim kurumuna kayıt yaptırdığını veya kendi eğitim kurumundaki iyi niyetli öğrenci konumunun devam ettiği gösteren belgeyi ibraz etmedikçe programa katılamaz.

Bu iki sınıftan birine girmiyorsanız programa katılamazsınız. Yani öğrenci konumunuzun devam etmesi gerekmekte.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Soruma cevap vermediniz ki.

BannedUser
    Guest

Soruma cevap vermediniz ki.
    Tamam da okutman denen kişi okulunu bitirmiş kişiler değil mi. Bir nevi memur olmuyor mu ?

Yani benim anlamadıgım siz nasıl öğrenci belgesi alabiliyorsunuz. Mezun durumda değil misiniz ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yuksek lisans ogrencisiyim.

BannedUser
    Guest

yuksek lisans ogrencisiyim.
    http://www.turkishwat.net/work-trave...apanlar-2.html

yazıyı okursan senın durumunda olan neo-kimyager varmıs. arasıra siteye girer ozelde mail adresi varsa ulasıp sorabılırısin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkur ederim )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merabalar ben hazırlık okuyorum bu yıl vizede sorun olur mu bi kaç yerde oluyo diye okudum ama inandırıcı gelmedi acıkcası bide ilk donem not ortalamam 88 100 lük sistemde o da bana yardımcı olur sanırım.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı canerbjk7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merabalar ben hazırlık okuyorum bu yıl vizede sorun olur mu bi kaç yerde oluyo diye okudum ama inandırıcı gelmedi acıkcası bide ilk donem not ortalamam 88 100 lük sistemde o da bana yardımcı olur sanırım.
    hazırlık oLmanın bi sakıncası yok.. ortaLaman gayet iyi.. iyi watLar şimdiden..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazırlık oLmanın bi sakıncası yok.. ortaLaman gayet iyi.. iyi watLar şimdiden..
    tesekkurler ds belgemi bekliyorum sonra vize kalıcak sadece =)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)