Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: trafik cezası * vize alımı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart trafik cezası * vize alımı

Merhaba arkadaşlar,

Forumu araştırdım fakat istediğim cevabı bulamadığım için yeni konu açarak soruma cevap bulmak istedim.2011 yılında NJ de WAT yaptım. WAT yaptıgım sıra araba kullanırken aynı anda 2 Tane trafık cezası yedım. Bu cezalardan dolayı mahkemeye cıktım su anda tam hatırlamıyorum yaklasık 200 dolara yakın bi ceza ödedim. Bu sene için self olarak PA e gitmeyi duşunuyorum.

Vize alımımda bun ceza olayının bir sıkıntısını yaşarmıyım?

Not ortalamam 2.17.benim zamanımda not ortalamasının pek bir değeri yoktu 1.60 not ortalamasıyla vize almıştı arkadaşım. 2 senedir takip edemiyorum değişiklikleri. Bu şartlar altında vize görüşmesine girmeden vize alma şansım var mı?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Drop box olayı kalktı bu sene kalkmamış olsaydı dahi vize görüşmesine gitmen yararına olurdu.Bu sene vize olayı biraz daha zor görünüyor çünkü.

Trafik cezasıyla ilgili soruna gelirsek borcunu ödeyip işi kapattığın için onda problem yok.Zaten vize başvuru formlarında sadece bir soru var bununla ilgili o da jail e hiç girdiniz mi? tarzı birşey.Hayır işaretleyeceksin ona da.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Drop box olayı kalktı bu sene kalkmamış olsaydı dahi vize görüşmesine gitmen yararına olurdu.Bu sene vize olayı biraz daha zor görünüyor çünkü.

Trafik cezasıyla ilgili soruna gelirsek borcunu ödeyip işi kapattığın için onda problem yok.Zaten vize başvuru formlarında sadece bir soru var bununla ilgili o da jail e hiç girdiniz mi? tarzı birşey.Hayır işaretleyeceksin ona da.
    Teşekkürler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı melihsucan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Forumu araştırdım fakat istediğim cevabı bulamadığım için yeni konu açarak soruma cevap bulmak istedim.2011 yılında NJ de WAT yaptım. WAT yaptıgım sıra araba kullanırken aynı anda 2 Tane trafık cezası yedım. Bu cezalardan dolayı mahkemeye cıktım su anda tam hatırlamıyorum yaklasık 200 dolara yakın bi ceza ödedim. Bu sene için self olarak PA e gitmeyi duşunuyorum.

Vize alımımda bun ceza olayının bir sıkıntısını yaşarmıyım?

Not ortalamam 2.17.benim zamanımda not ortalamasının pek bir değeri yoktu 1.60 not ortalamasıyla vize almıştı arkadaşım. 2 senedir takip edemiyorum değişiklikleri. Bu şartlar altında vize görüşmesine girmeden vize alma şansım var mı?
    Sanmıyorum bı sıkıntı olacagını hocam .. Araba çalıp ceza yemedın yaa.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanmıyorum bı sıkıntı olacagını hocam .. Araba çalıp ceza yemedın yaa.
    yok ev arkadaşımızın arabasıydı. Kapalı yolda araç kullanmak ve emniyet kemerinden yemiştim cezayı. 2 sene önce ödememeyi düşünüyodum forumda bir kaç konu okudum sonra ne olur ne olmaz diye ödeyelim dedik

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Jail ı ziyaret etmiş olsanız hatta mahkeme tarafından suclu bulunup ceza ödemiş olsanız dahi her durum yansımaz vize alışınıza.Örneğin yaş altı alkol kullanma veya yaş altı cocuklara alkol alma veya yere çöp atma,tükürme gibi suçlardan yargılanıp suçlu bulunsanız bile gelecek seneye vize alırsınız bunlar hafif suçlar kapsamına giriyor.

Hırsızlık adam yaralama gasp gibi durumlardan yargılanıp suclu bulunursanız onlar farklı bırakın tekrar vizeyi, cezayı ABD içinde öyle bir keserler ki bir daha bu üç harfi yanyana telaffuz etmezsiniz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

cezanizi odemeseydiniz de vizenizi alirdiniz, durumunuzu etkilemez. Ortalamaniz da guzel. Simdiden hayirli olsun diyelim
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Aynen öyle ceza ödemesende vize alırsın ancak ülkeye girişte seni direk mahkemeye alırlar belki cezan artar ama sıkıntı olmaz.Hatta bi yerde okumuştum biri cezasını ödememiş çıkmış ABD'den sonra tekrar giriş yaptığında yanımda yeterli para yok cezanın hepsini ödeyemem tarzında bişeyler söylemiş hakim cezayı öncekinden de aza çekmiş.Hakimlerin bu yetkileri var,bende mahkemeye çıktım adam resmen 350 dolarlık cezayı şundan düşüyorum bundan düşüyorum dedi 160 dolara indirdi.O yüzden içiniz rahat olsun.Ciddi bi suç işlemedikçe sorun olmaz hiçbir şekilde.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle ceza ödemesende vize alırsın ancak ülkeye girişte seni direk mahkemeye alırlar belki cezan artar ama sıkıntı olmaz.Hatta bi yerde okumuştum biri cezasını ödememiş çıkmış ABD'den sonra tekrar giriş yaptığında yanımda yeterli para yok cezanın hepsini ödeyemem tarzında bişeyler söylemiş hakim cezayı öncekinden de aza çekmiş.Hakimlerin bu yetkileri var,bende mahkemeye çıktım adam resmen 350 dolarlık cezayı şundan düşüyorum bundan düşüyorum dedi 160 dolara indirdi.O yüzden içiniz rahat olsun.Ciddi bi suç işlemedikçe sorun olmaz hiçbir şekilde.
    ben bunu girişte değil de polis çevirdiğinde diye duymuştum, direk sınırdan mı alıyorlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı afcnd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bunu girişte değil de polis çevirdiğinde diye duymuştum, direk sınırdan mı alıyorlar
    Bende sınırda diye duydum.Gümrüğe girerken.Tam emin değilim.Bide şu yönden tahminim var,2010 yazında erken dönmek zorunda kaldım,2012 de tekrar gittiğimde beni baya bi tuttular.İşverenini sorda bırakmışsın neden böyle bişey yaptın gibisinden.Halbuki işverenden izin almıştım erken dönmek için.Yani ortada ceza yokken bile her detayı biliyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sınırda diye duydum.Gümrüğe girerken.Tam emin değilim.Bide şu yönden tahminim var,2010 yazında erken dönmek zorunda kaldım,2012 de tekrar gittiğimde beni baya bi tuttular.İşverenini sorda bırakmışsın neden böyle bişey yaptın gibisinden.Halbuki işverenden izin almıştım erken dönmek için.Yani ortada ceza yokken bile her detayı biliyorlar.

Cezayı ödememek yani trafik cezasından kastım, benim bildiğim polisle işin olduğunda direk mahkemeden kaçtığın için alıyolarmıs seni bi gece nezaret ertesi gun mahkemeye cıkartıyorlarmıs seni. Orada kaldıgım zamanlarda orada yaşayan bir turk abimizin basına gelmiş bu. Radar cezasını ödememiş daha sonra polis durdurdugunda almış 1 gece nezarette kalıp ertesi gun mahkemeyle para cezasını fazlasıyla ödeyip serbest bırakılmış. Tabi ülkeye girerken polisle iş yaptığın için direk havaalanında yapıladabilir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı melihsucan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cezayı ödememek yani trafik cezasından kastım, benim bildiğim polisle işin olduğunda direk mahkemeden kaçtığın için alıyolarmıs seni bi gece nezaret ertesi gun mahkemeye cıkartıyorlarmıs seni. Orada kaldıgım zamanlarda orada yaşayan bir turk abimizin basına gelmiş bu. Radar cezasını ödememiş daha sonra polis durdurdugunda almış 1 gece nezarette kalıp ertesi gun mahkemeyle para cezasını fazlasıyla ödeyip serbest bırakılmış. Tabi ülkeye girerken polisle iş yaptığın için direk havaalanında yapıladabilir.
    yalnız şuanda hatırladım.
    Benim bir arkadaşım New Jersey'de ceza yedi. Çıktı TR'ye geldi, 1 buçuk sene sonra turist vizesiyle gitti. Şuan Newyork'da. Bir ehliyet alayım tr ye gidince gösteririm demiş, gitmiş dmv'ye, senin cezan var, mahkemeye çık bunu öde sonra alırsın demişler. Adam da çıkmış gitmiş evine.
    Anca new jerseyde polise yakalandığında falan alıp götürebilirler seni o zaman. Yoksa bnim arkadaşı alır götürürlerdi daha 2 aylık falan bu olay. hem de tam sorduğunuz yerde, NJ'de.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2011'de bende pedicap yaparken ceza yemiştim ve ödemeden döndüm.gecen senede turist vizesine başvurdum ve bir sorun çıkmadı 10 yıllık vizeyi aldım.Gittiğimde de bir problem yaşamadım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)