Work and Travel 2025
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iphone

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Cool iphone

Slm.
    Geçen sene amerikadan iphone alan biriyle görüştüm.
    Geçen yıl 350 dolara aldığını söyledi.sözleşmesiz veriyorlar mı dedim,o zorunlu değil dedi ,ben zorunlu biliyordum dedim.3g dedim,hayır 2g dedi . Ztn G nin ne alaka olduğunu bilmediğim için bir şey demedim.

Sözleşmesiz alabiliyor muyuz bu aleti,geçen yıl 350 ise bu sene ucuzlamıştır herhalde.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasim birincisi diger konuda yazdiklarimiz gecerli. ikincisi ise bu arkadasin 2g almis benim gibi ben de 310 dolara almistim ebay dan.. ayrica sifir bulamazsin 2g leri . temiz olur az kullanilmis olur ayrica unlocked olur. yani telefon kirdirilmistir. resmi bir satis degil yani. sozlesme sadece 3g iphone lar da var ve bizim gibi gecici sureyle bulunanlar icin degil o sozlesmeli telefonlar. son olarak da 3g nin unlocked lari var internetteki satis sitelerinde bulabilirsin. en son fiyati 600 dolar civariydi simdi ne kadar bilmiyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2g i ilk kez bugun duydum.3g den farkı nedir ? Bu alet ilk çıktığında 3g diye ortalığı yıktılar yahu,2g de ne ola ki

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

modelleri ya oyle dusun.. 2g ikinci cikan 3g de 3. ve son cikan... 3g nin farki telefonun biraz daha hizli olmasi ve internet ozelliklerinin hizli olmasi filan... acikcasi 3g turkiye sartlari icn 3-5 sene fazla olabilir cunku o telefonu kullanabilecegimiz altyapi yok zaten ulkemizde. 2g temiz hasari olmayan bir iphone alabilirsen yeterlidir...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

o aleti 0 a almış olması imkansız bütün apple store ve telefon satan yerlerle geçen sene konuştum aletin sıfırı unlocked satılmıyor.aleti kırdırmak denen şeyide sözleşmeli 199 dolara alıp 2 ay kullanıp taksidini ödeyip sonra canncellation parası ödeyerek türkiyeye gelip hat alıp kullanabiliyordunuz o da yaklaşık 550 600 dolara denk düşüyordu yani bu arkadaş denildiği gibi ebayden veya 2.elden bi şekil almıştır aleti ..

2g 3g hakkında sık sorulan sorular ve bilgi.
    http://www.iphoneturkey.biz/2008/07/...k-sorulan.html
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kirdirma islemi yasal yapilmiyor yani 500 dolarlar verilmiyor.. yoksa cok pahali olurdu.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

2g 2. nesil 3g 3. nesil yani son nesil telefon demek arkadaslar herkez tutturmus iphone 3G falan die eger anlamiorsaniz bosuna almayin kullanamazsiniz. 2g nin sifiri yok 3g yi apple storelardan alamazsin cunku 199 odeyip sonra her ay para odemen gerkior apple storelarda unlocked telefon satilmaz yasal degil cunku . alacaginiz yer en guvenlisi ebay dir hergun yuzlerce satilior ben 600 kusur dolara gecen yaz unlocked aldim bir sorunu yok. eger bu teknolojiden anlamiorsaniz bosuna herkez aliyor diye almayin.
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Hâlâ almak istiyor musun?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

faruk süper anlatmışsın...ancak bu telefona rakip yada abd den gelecek hakkaniyetli bir telefon varmı acep
    Wat

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

-Changeable memory cards'a gerek yok. 16GB zaten telefon. Gidipte bide 2-8gblık kart mı takacağım.
    -MMS ilk alınca yok ama programını kurunca yollayabiliyorsun.
    -Videocall var.

Bbluetooth gibi birkaç özellik yok. ama diğer özellikleri görünce eksikleri aramıyorsun bile.

-ilk çıkan telefonu 2g. Şuan satılmıyor. 2. el olarak satılanlardan alırsın.
    -Şimdi sözleşmeli satılan yeni telefon 3g. Özellik olarak fazla bi fark yok. Ama görünüm olarak daha güzel. Ek olarak 3g var.

2g almıştım kullandım sattım. Şimdi 3g almak için amerikaya gitmeyi bekliyorum. Bence süperötesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Para tuzağı bunlar. 3310 alın, mis.
    Kapitalizmin para tuzakları işte. Sürekli tüketime zorluyor. Ne mutlu bunun fakına varabilene.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yaa benim telefonum 5 senelik.artık kendi kendine kapanıyor..madem usaya gidiyorum ,havalı bir şey alayım dedim. 2g alırım artık.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar cahillik etmeyelim iphoneda herturlu ozellik mevcut en son 1000 lerce application i var hergun enaz 5 tane oyun yada program cikior ve en son ozelliklerinden biri telefonunuz wifi olan biyerdeyse americadan bile bilgisayarinizi yonetebiliorsunuz jaadu adli program ile ben mesela fim indirme islemini okuldayken yapiorum iphonedan bilgisayarimi yonetip rapidden partlari bittikce indiriorum bolece zaman kazanmis oluorum en kucuk ozelliklerinden biri mesela bu lutfen cahillik etmeyelim)
    LIVE IS LIFE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cahillik etmeyelim iphoneda herturlu ozellik mevcut en son 1000 lerce application i var hergun enaz 5 tane oyun yada program cikior ve en son ozelliklerinden biri telefonunuz wifi olan biyerdeyse americadan bile bilgisayarinizi yonetebiliorsunuz jaadu adli program ile ben mesela fim indirme islemini okuldayken yapiorum iphonedan bilgisayarimi yonetip rapidden partlari bittikce indiriorum bolece zaman kazanmis oluorum en kucuk ozelliklerinden biri mesela bu lutfen cahillik etmeyelim)
    hacım bilgisayarda "cryptload" isimli programı kullansan daha rahat olmaz mı? Linkleri kopyalıyorsun, o da free user olarak saniyeleri bekliyor falan sonra sırayla indiriyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şimdi gidip bestbuydan alsak bi tane (aslında 3 tane ) getirip burda kilidini kırabiliyoruz dimi? gümrükte falan açtırmak gerkiyo mu yoksa herhangi bi turkcell bayisi açar mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bestbuy'dan alamazsın. Sözleşmeli satıyor onlar. Kilit kırma işlemini kendin de yapabilirsin.

@memetcetinkaya
    Senin jDownloader kullanacak kadar bilgin olsaydı, biz iphone almayacak kadar cahil olmazdık.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

[QUOTE=faruk;63258]Bestbuy'dan alamazsın. Sözleşmeli satıyor onlar. Kilit kırma işlemini kendin de yapabilirsin.

ee nerden alıcam peki

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar öncelikler bi arkadaşımz sormuş 2G - 3G lerdeki G harfi ne demek diye G demek : Generation yani nesil demek.

3G nin özelliği görüntülü konuşmk değil; mobil internet hıznın çok yüksek olması yani cep telefonlarından wapa-internete yani veri aktarımı yaparken veri aktarım hızından bahsedio ve 3G ler tabiki 2G lere göre daha hızlı.

ayrıca bende bir iphone3G sahibi olarak sizlere USA dan iphone alıp kendinizi TR de çalışmama veya arza çıkarma konusunda sorun yaşayacağınıza TR den almanızı tavsiye ederim.ayrıca iphone3G şimdiye kadar kullandığım cep telefonları,cep bilgisayarları(pda) lar içinde en iyi en kullanışlı makinedir bence ve apple şirketi iphone3G lerin programlarının yaygın olabilmesi için kaynak kodlarını açıklamış ve böylece dünyadaki bütün software şirketleri bu kodlar sayesinde iphone lar için hergün yeni programlar üretmektedirler ve böylece iphone3G ler için hergün kullanışlı işimize yarayan programlar bulabilmekteyiz ve gün geçtikçede daha da ii programlar çıkmakta.ben şuan telefonumda ispanyolca,fransızca,ingilizce sözlükler,newyork metro haritası,gps haritaları,usa dayken kullanabileceğim bana en yakın restauarantlar,hastaneler,polis merkezleri,araba kiralama yerleri,moteller hoteller vb yerleri gösteren programlar bulunmakta.iphone u bazı arkadaşlar sadece kalas gibi telefon çok büyük diye beğenmemektedirler ama bu kadar özelliği birarada kendileri edinmek isteseler : cep sözlükleri,harita,amerika bilgi arşivi kitapçığı felan derken bi çanta dolusu malzeme taşımak zorunda kalırlar ve iphone mu sizce daha ağır ve taşınması zor olur yoksa biraz önce yazdıklarım mı? he birde fotoğraf makinesi ve cep telefonunu eklemem lazım

yorum sizin arkadaşlar !!!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bence iphone kullanmak zevktir ... Full dokunmatik ekranla uğraşırken büyük zevk alıyorum , iphonea karşı yapılan taşlamalar bence gereksiz , şu andada iphonedan daha iyi full dokunmatik ekran yok piyasada . Bence tek kötü yanı biraz büyük olması hepsi bu ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

iphone güzel bir alet gerçekten fakat ipod touch da fotoğraf çekmek dışında wireless olan heryerde iphone un bütün özelliklerine sahip bi alet 150 200 dolar civarına sahip olabileceğiniz bir alet.yakın zamanda yapılan applicationlarla skype la ve apple dan alacağınız bir mikrofonluk kulaklık sayesinde arama özelliğinide çok güzel bir şekilde kullanabiliyosunuz tabiki çokta güzel bir mp3 video resim vs saklayabileceğinizde bir alet.aklında bulunsun gidenlerin
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bestbuy'dan alamazsın. Sözleşmeli satıyor onlar. Kilit kırma işlemini kendin de yapabilirsin.

@memetcetinkaya
    Senin jDownloader kullanacak kadar bilgin olsaydı, biz iphone almayacak kadar cahil olmazdık.
    ) peki senin o programin bilgisayarinda herhangi bir dosya unuttugun zaman o dosyani dunyanin neresinde olursan ol almani saglaabiliormu? yada bilgisayarindaki oyunu wifisi olan biyerde sikildigin zaman oynamani? yani ben size en kolay ornegi vermek istedim insanlari bilmediginiz bir konuda yanlis yonlendirmeyin die yani iphoneda ister mms gonderirsin ister istedigin uzunlukta video cekersin ister monopoly simcity realsoccer gibisinden oyunlar oynarsin istersen evinin disindan bilgisayarindaki pyunu such as football manager 2009 istersen darbuka calarsin ister gitar efkarlaninca bira icebilirsin telefonunda sonra pdf dosyasi gonderirisin sinavda slaytlardan kopya cekersin;$$$ daha ne eksik onu sorun soleyim
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

) peki senin o programin bilgisayarinda herhangi bir dosya unuttugun zaman o dosyani dunyanin neresinde olursan ol almani saglaabiliormu? yada bilgisayarindaki oyunu wifisi olan biyerde sikildigin zaman oynamani? yani ben size en kolay ornegi vermek istedim insanlari bilmediginiz bir konuda yanlis yonlendirmeyin die yani iphoneda ister mms gonderirsin ister istedigin uzunlukta video cekersin ister monopoly simcity realsoccer gibisinden oyunlar oynarsin istersen evinin disindan bilgisayarindaki pyunu such as football manager 2009 istersen darbuka calarsin ister gitar efkarlaninca bira icebilirsin telefonunda sonra pdf dosyasi gonderirisin sinavda slaytlardan kopya cekersin;$$$ daha ne eksik onu sorun soleyim
    Sırf kopya çekmek için alınır. Sınavda sıra üstüne koyuyorum. Yukardaki tuşa basınca hemen siyah oluyor tel. hepten kapalı gibi Sonra yine tek tuşla açınca kopya direk önüme çıkıyor iphone sayesinde az dersten geçmedim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

@memetcetinkaya
    gerek yok böyle laflara . herkes bildiğini anlatmaya çalışıyor.

bilgiler için teşekkür ederim,eksik olmayın

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

baya tartisma donmus burada
    simdi sevgili arkadaslar talep cok bu merete,diyelim bestbuy dan at&t li bir alet aldik,aldik diyelim alabilcek adam cok bizim yerimize biz alamasakta,
    1-ulkeye gelince nasil unlock yapacagiz?
    2-unlock yaptik diyelim,telefonun kapanmamasi icin emniyete gitmek gerekiyor pasaportunla daha sonra turkcell e mesela,bu konularda sorun cikar mi?
    tamam alet guzelde,200 dolarlik birseye burada 1.200 tl vermek yada 2.elini 350 dolara oradan almak biraz mantiksiz geliyor bana.

ayrica:bu alete alternatif ne olabilir?
    samsung omnia(sanirim buydu adi) yada nokia n96 yada blackberry vs.
    Konu taltrap tarafından (10-05-2009 Saat 03:08 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

iphone a alternatif bir alet olamaz çünkü iphone aldıgında içi boş sonra sen nasıl kulaanacaksan ona göre programları oyunları döşüorsun yani samsung un yada nokia nın böle şeleri yok sim city den need for speed e kadar hertürlü oyun var sonra dier bir sürü program var , yani iphone un alternatifi yok. Birde iphone 200 dolar deil bunu bikere anlayalımm lütfenn başka kimse sormasın artıkk
    1) İPHONE 200 DOLAR DEİL O 200 DOLAR SADECE 1. TAKSİTİ YANİ KONTRATLI ALDIGINIZ ZAMAN TOPLAM FİYATI 1400 DOLARA GELİOR BUNU 1 YILDA FALAN ÖDÜORSUN YANİ BURDAKİ TURKCELLDEN ALMANIZ GİBİ BİRŞEY
    2) İPHONE ALICAKSANIZ 650 DOLARA FALAN EBAYDEN UNLOCKED ALABİLİRSİNİZ
    3) HERYERDE İPHONE U KIRIORLAR ARTIK SORUN ETMENİZE GEREK YOK :www.iphoneburada.com mesela orda kırıorlar
    4)İPhONE U ALINCA TURKCELL E GİDİORSUN PASAPORTUNLA KAYIT YAPTIRIORSUN 10 MİLYONA SONRA İSTEDİGİN GİBİ KULLANIORSUNN
    İNŞALLAH YİNE AYNI SORULARI SORMAZSINN BU BÜTÜN SORULARINIZA CVP VERİOR
    LIVE IS LIFE

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

iphone a alternatif bir alet olamaz çünkü iphone aldıgında içi boş sonra sen nasıl kulaanacaksan ona göre programları oyunları döşüorsun yani samsung un yada nokia nın böle şeleri yok sim city den need for speed e kadar hertürlü oyun var sonra dier bir sürü program var , yani iphone un alternatifi yok. Birde iphone 200 dolar deil bunu bikere anlayalımm lütfenn başka kimse sormasın artıkk
    1) İPHONE 200 DOLAR DEİL O 200 DOLAR SADECE 1. TAKSİTİ YANİ KONTRATLI ALDIGINIZ ZAMAN TOPLAM FİYATI 1400 DOLARA GELİOR BUNU 1 YILDA FALAN ÖDÜORSUN YANİ BURDAKİ TURKCELLDEN ALMANIZ GİBİ BİRŞEY
    2) İPHONE ALICAKSANIZ 650 DOLARA FALAN EBAYDEN UNLOCKED ALABİLİRSİNİZ
    3) HERYERDE İPHONE U KIRIORLAR ARTIK SORUN ETMENİZE GEREK YOK :www.iphoneburada.com mesela orda kırıorlar
    4)İPhONE U ALINCA TURKCELL E GİDİORSUN PASAPORTUNLA KAYIT YAPTIRIORSUN 10 MİLYONA SONRA İSTEDİGİN GİBİ KULLANIORSUNN
    İNŞALLAH YİNE AYNI SORULARI SORMAZSINN BU BÜTÜN SORULARINIZA CVP VERİOR
    tesekkur ederim Mehmet,az once okudum apple in ustu kapali `fiyat stratejisini` dedigin gibi 200 dolarin cok uzerinde bir fiyata mal oluyor,bunlari okuduktan sonra 3G nin ciktigi gun yuzlerece rus,polonyali vs. ne halt yemeye apple shop a kostu merak ediyorum
    yaklasik 6-7 tane iphone siparisi aldiktan sonra sanirim hepsine kotu haberi vermek zorunda kalacagim pasaport olayindan sonra
    ha soyle olabilir,alirsin ilk taksit olan 200 dolari yada her ne kadarsa verirsin,donersin ulkeye daha fazla odemeden ama bu durumda at&t pesine takilir mi,bir dahaki ulkeye girisinde sorun cikar mi buna emin degilim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

zaten artik amerikada oturmayanlar alamior sozlesmeliyi bide alip senin dedigin gibi yaparsanda bidaha amerikaya gidisin Zorlasir cunku sozlesme imzaliorsun
    LIVE IS LIFE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim Mehmet,az once okudum apple in ustu kapali `fiyat stratejisini` dedigin gibi 200 dolarin cok uzerinde bir fiyata mal oluyor,bunlari okuduktan sonra 3G nin ciktigi gun yuzlerece rus,polonyali vs. ne halt yemeye apple shop a kostu merak ediyorum
    yaklasik 6-7 tane iphone siparisi aldiktan sonra sanirim hepsine kotu haberi vermek zorunda kalacagim pasaport olayindan sonra
    ha soyle olabilir,alirsin ilk taksit olan 200 dolari yada her ne kadarsa verirsin,donersin ulkeye daha fazla odemeden ama bu durumda at&t pesine takilir mi,bir dahaki ulkeye girisinde sorun cikar mi buna emin degilim
    Sözleşmeli almak bizim için mantıksız ama amerikada yaşayan için mantıklı. Adam telefonu alınca aylık 40$ veriyor sözleşmeye. Ama her ay 40$ lık bedavaya konuşuyor. Adamlar 149$'a telefon almış gibi oluyor

İphone' u kırmak için para vermenize veya biyerlere gitmenize gerek yok. Programları yükleyince 10 dklık işi var Bir çok forumda kademe kademe resimli anlatılmış hiç bilmeyen bile resimlere baksa 2 dkda çözer işi. Forum adı veremiyorum reklam olur diye. İsteyen pmlesin

Bu arada Turkcellde pasaporta kayıt ettirmek 5 ytl diye biliyorum ben 10 ytl mi olmuş.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet sehirden sehire degisiormus adanada ben kayit ettirdim 10 ytl istediler ankarada 5 ytlmis
    LIVE IS LIFE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)