Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cape may'e giden veya gidecek olan varmı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart cape may'e giden veya gidecek olan varmı?

cape may'e önceki senelerde giden veya 2009 yazında gidecek olan warmı acaba?

birde buradaki balina ve yunusları seyretmek için yapılan yat turları hakkında az da olsa bilgisi olan ark.lar varsa yardımcı olurlarsa seviniris

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben ordayım mc donalds...edindiğim bilgiler tatil yöresi...normalde köy gibi biyer..avantajıysa önemli merkezlere yakın oluşu..sen ne iş yapacaksın?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bnm orda balina ve yunusları izlemeye giden teknelerde çalışma durumum var.o iş hakkında da bilgi sahibi değilim aslında pek.duydunmu sen hiç orda o tarz bi iş?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

açıkçası duymadım.googlearthten baktığım kadarıyla sahil kenası olmasından ötürü olabilir böyle bir iş.Benim merak ettiğim yaz sezonu ne kadar yoğun olacağı..Google earth te cape may de çalışcağın firmanın ismini de yaz arat yeri çıkar..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tatil yöresidir hayat pahalıdır gibi bişey söz konusu mu acaba ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar ben cape may deki mcdonalsta 2 yaz once calistim.Biseyi iyi bilin bu mcdonals cape may de degil north cape mayde ikisinin arasi otobusle 20 dakika.Ikinci isi ancak burada bulabilirsiniz north cape mayde is bulma olasiliginiz cok az mcdonalstan baska bir adet acme diye supermarket bir de kfc vardir.Baska merak ettiginiz bir seyler varsa sorun cevaplayim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı beyhude23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben cape may deki mcdonalsta 2 yaz once calistim.Biseyi iyi bilin bu mcdonals cape may de degil north cape mayde ikisinin arasi otobusle 20 dakika.Ikinci isi ancak burada bulabilirsiniz north cape mayde is bulma olasiliginiz cok az mcdonalstan baska bir adet acme diye supermarket bir de kfc vardir.Baska merak ettiginiz bir seyler varsa sorun cevaplayim.
    Ne kadar ücret aldın?kaç saat çalıştın haftada?yemeklerde indirim mi oluyor yoksa günlük bi limit mi var?çalışanlar nasıl?orda hayat nasıl günlerin sıkıcı mı geçti?

bizde yazın orada olacağız şimdilik aklıma gelen sorular bunlar teşekkürler şimdiden...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben burada 2007 yazinda 2.5 ay 2008 yilinda 20 gun kadar calistim.Bu yaz saat ucreti 8 dolardi yemeklerde aralarda dolar menu disindaki menulerde yuzde 50 indirim vardi.icecek sinirsiz.

Calisanlarin buyuk cogunlugu endonezyali manager bulgar patron ise yunan asilli amerikali ayrica kendisi 90 yasinda.Anlayacagin hic amerikali yok.Bide programla gelen asistam managerler var.

haziran ve temmuzun ortalarina dogru calisma saatin maksimum 35 saat olur.
    Agustos ve eylulde bu saat biraz artabilir ama tabi duruma gore.2 sene boyunca kasada duranlar saat acisindan biraz daha avantajliydi.

Patrona ait evlerde kalmistik 2 tane ev var boyle.evlerin ise mesafesi yuruyerek 15-20 dakika ama bisiklet almaniz mecbur gibi.Evler yalniz hakikaten cok guzel hersey var ev acisindan bi problem yasamazsiniz.

Ben sabahlari calismistim isim en gec 4 te bitiyordu 2 gun offum vardi.Isten sonra okyanusa yuzmeye veya 2 saat mesafedeki atlantic city ye gidiyoruk.Willdwood ve cape may merkezede arada bir gidiyorduk.
    Yalniz atlantic city mukemmel bi yer outlet magazalari ve kumarhanerle.

simdilik aklima gelenler bunlar baska bi sorun varsa seve seve cevaplarim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Teşekkürler cevapların için birkaç sorum daha olacak;

*Evlerde kalma ücreti 300 dolar yazıyor.siz ne kadara kaldınız?
    *Evde kaç kişi kaldınız,kaç odası vardı?
    *Minimum haftalık çalışma saati ne zamana düştü?
    *Mc.'da çalışsan sayısı ve ve Mc.'in müşteri yoğunluğu ne kadardı?
    *North Cape may googledan baktığımda çok küçük köy gibi bi yer gibi görünüyor yazında öyle mi?
    *Atlantic city ve Willdwood'a ulaşım nasıl,ücreti nedir?
    *3 arkadaş gideceğiz civarda araba satın alabileceğimiz yerler var mı?

biraz fazla oldu sanki direk gideceğimiz yer olduğu için teşekkürler tekrar...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

-Biz eve haftalik 85 dolar verdik.200 dolarda depozito verdik.Zamaninda ciktigimiz icin biz geri alabaildik erken ayrilanlar parayi alamadi o yuzden ev sozlesmesi yaparken cikis tarihinizi kagidi iyice yazin.
    -Eylul ayindan itibaren en az 40 saat calismaya baslamistik.
    -Mcdonalds ta calisan sayisi 25-30 kisi 2 vardiya seklinde calisyorduk.
    -Musteri yogunlugu aksam 8 te bitiyordu.8 den kapanana kadar temizlik yapiliyordu.Yogun saatler sabah,ogle aksam 6 gibi.

-Evlerde genelde odalar 2 kisilik 2 tane de 4 kisilik oda vardi.Evin teki 2 katliydi o evde ortalama 10 kisi oluyoru.
    Diger ufak evlerde 6 kisi vardi.
    -Atlantic city ye ulasim 4.3 dolar ve hemen hemen her saat basi otobus var ayrica otobus duragi evede yakin.Yalniz Atlantic city kilometre olarak yakin ama otobus wildwood ve rio grandeyi dolastigi icin 2 saat suruyor.wildwood 1.9 dolar.
    -North cape may cok buyuk bi yer degil kaldiginiz evler okyanusa yakin ama burada su pis oldugu icin girilmiyor.Bu yuzden cape maye gore koy gibi.
    -Araba satin almak icin hic yer gormedim ama atlantic city de araba kiralamak icin yerler mevcut.
    Konu beyhude23 tarafından (18-03-2009 Saat 09:35 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok teşekkürler cevapların için 'beyhude23' haziran gibi gidicez bu yaz daha gidene kadar aklıma takılan bişeyler olursa tekrar burdan yazarım...cevaplarsan sevinirim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

rica ederim ne demek bizde bu yollardan gectik.Yardimci olabildiysem ne mutlu.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam arkadaşlar bu yaz bende new jersey ocean city/West Avenue die bir yerde çalışacağım çalışacağım yer ise wawa de, bir şirket gidecek olan varsa tanışalım ayrıca daha önce gidip gören varsa bilgi verirse ii olur teşekürler şimdiden

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Daha önce gitmiş arkadaşlara; New York Kennedy havaalanından north cape may e nasıl gidebiliriz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Voltage new yorktan north cape maye gelmek icin oncelikle newyork merkezdeki otobus terminalinden atlantic city ye gelmen lazim otobus degistirip cape may otobusune binmen lazim ama sofore north cape mayde inecegini ozellikle soyle

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki saat 21.00 gibi bulabilirmiyiz otobüs?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yanlis hatirlamiyorsan newyorktan atlantic city ye son otobus saat gece 12 gibi genis bilgi icin njtransit.com a bak

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet 23.30 var ama varış 2.05(atlantic city görünüyor) Gece orada geçirsek çok mu pahalı olur? Ya da ordan Cape may e o saatte geçebilirmiyiz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cape maye 24 saat atlantic cityden otobus sadece gece 2 ile 5 arasinda yok ama yine emin degilim atlantic cityde de o saatte kalacak yer bulacagina cape maye gitmen daha mantikli sen mcdnoldsta calisacaktim demi?

evin adresini al eve git sen o saatte seni kimse karsilamaz ev adresinde yardimci olabilirim sana

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler bu arada uçak değişti sabah 6.30 da burdan bincez tüm yollar otobüsler falan abd saatiyle 22.30 23.00 gibi north cape mayde olucaz tahminen..Evet Mc donalds ta çalışıcaz.Acaba Mc donalds a mı uğramamız gerek o saattek yoksa direk olarak eve gidip kapıyı mı çalsak biz geldik diye?sonuçta evde 10 15 kişi olacak normalde ve o sürede gelmiş olan birilerinin olma olasılığı çok yüksek

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eger 23 gibi north cape mayde olacaksan bence once mcdonalsa gitmen daha iyi olur ama onceden telefon etsen senin icin daha iyi olur

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler önerilerin için...herşeyden öte henüz vize sonucu belli değil umarım vize basılır da hepsi yalan olmaz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

umarim alirsin vizeyi baska takildigin bi yer olursa yardimci olmaya calisirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slmlar herkese..konu acılalı kapanalı bırsene olmuş harbiden bende 2010 hazıran 15 ınde north cape may mcdonalds da çalışcam kısmetse..sormak istediğim genel olarak nasıl biyerdir.çalışma ortamı rahatmıdır.overtime olanagı ? 2.iş olanagı fln ? şimdiden teşekkür ettim sesimi duyan olupta yazan olursa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cda 26 cape cod la cape may hic bir alakasi yok bunu oncelikle belirteyim.North cape maydeki mcdonaldsta 3 yaz calistim belki bu senede gelebilirim okul durumunu ayarlarsam.Gecen seneki arkadaslarda sordu cevapladim yukardaki cevaplar sana baya yardimci olur eger merak ettigin baska biseyler varsa yinede sorabilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saolasın beyhude23 okuyunca dier yorumları baya bi öğrendiğim şey oldu cidden..hızlı geçmiştim öncedende.. ama bazı arkadaşların netdekı yorumları en son gideceğiniz yer olmalı hatta kara lıstede bu işyeri fln..bu duruma ne demeliki acaba ? sen en azından gidip gördün tecrübelisin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kara listedeki işlerde olması gayet normal çinki patron 90 yaşında bir yunan bayan ve herşeyden çok parayı seviyor 3 sene boyunca onlarca insanla birlikte orada çalıtım bir tane bile orda mutlu olan insan görmedim.Ha diyeceksin ki sen niye bu kadar fazla gittin oraya ben 3 sene boyunca dürüstçe çalıştım kendimi sevdirdim ve patronda ne depozitom ne 1 dolarım kaldı.Ama hakikaten zor bir iş mcdonalds patron evine düzenek kurdurmuş evden sürekli mcdonaldsı gözetliyor en ufak birşeyde hemen telefonla müdahele ediyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hade ya desene patron deli..bakalım ne etcez biz..senın üst üste aynı yere gitmenede şaşırdım zaten ama sen cvbını verdin saolasın.umarım zor geçmez bakalım.uçak biletinide alcaz ama bakalım teşekkür etdim.heralde daha sonra çok soru sorucam sana sımdılık bu kdr yeter

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyhude senın msni alsam çok iyi olur ya..sanada uygunsa tabe..baya yardımcı oldun burdan saolasın..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozeline mesaj attim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)