Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: wat mı polonya da hibeli/hibesiz erasmus mu ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart wat mı polonya da hibeli/hibesiz erasmus mu ?

Arkadaşlar merhaba 3. sınıfım ve erasmus kazandım ayrıca wat a da başvurmuştum (ocean city maryland) seneye son sınıf olduğum için en kısa zamanda ikisinden birini seçmem lazım . İkisi farklı kulvarlar ama iki programa da gitmiş yada tecrübeli arkadaşlardan istediğim hangisi ingilizce geliştirmek ve eğlence hayatı açıından daha uygun acaba ? erasmusa güz döneminde gideceğim ama yine okulun uzama durumu olabilir son sınıf olduğum için.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Ben herzaman önce amerika derim

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben Erasmus diyorum. 2 defa WAT, 1 sene de Budapeşte'de erasmus yapmış biri olarak tercihim kesinlikle erasmus.Nedenleri;

1.Polonya lokasyon olarak iyi olduğu için çevre ülkeleri gezme kolay. Ayrıca bir çok Avrupa ülkesine göre ucuz ve hibe seni bir kaç ay rahat götürür.

2.WAT tabii ki eğlenceli. Ama erasmus eğlencesiyle kıyaslamam bile. Erasmus kesinlikle eğlence ve gezmeyle geçiyor. Dersler ikinci planda kalıyor. Nasıl olsa dersleri bir şekilde geçiyorsun. Erasmus öğrencisi olduğun için de hocalar daha anlayışlı yaklaşıyor.

3.WAT'da para sıkıntısı çekme ihtimalin yüksek.Server olmadığın sürece kazandığın para senin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor. Erasmus'da alacağın hibe seni rahat idare eder. Yok ben avrupa turu da yapacağım diyorsan o zaman aileden takviye şart. WAT'a ödediğin parayı da göz önüne alırsan Erasmus daha ucuza gelir.

4.WAT'da temel amaç çalışma olduğundan dolayı iş öncelikli oluyor. Bütün gün işte yoruluyorsun zaten. Sonra da ekstra bir şeyler yapmak sıkıntı. Erasmus tamamen eğlence ve gezmeye kurulu. Sabah erken kalkıp işe gitme gibi bi sıkıntı yok.

5.Erasmus CV'de farklı bir ülkede eğitim aldığını gösterirken WAT az da olsa iş tecrübesi sağlar.

Tabii ki bunlar benim fikirlerim.Ben hiç düşünmeden Erasmus diyorum. Amerika'da da çok eğlendim ama Erasmus ve Avrupa başka bir yer. Maddi olarak da Erasmus daha mantıklı. Wat diyenler de olacaktır. Dediğim gibi bunlar benim görüşlerim.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle bu tamamen nereyi daha çok görmek istediğine bağlı. Benim için Amerika'yı gezip görmek 5-6 Avrupa ülkesine bedel mesela + kendini erasmus'da geliştiremezsin. Aklın fikrin gezmek ve party lere katılmak olacak. Ama wat çok farklı, sorumluluk sahibi olman kendi ayakların üstünde durman gerekiyor. Bence çok farklı kulvarlarda iki program da.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)