Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dikkat!Ev Kiralarken Depozitoya dikkat!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Dikkat!Ev Kiralarken Depozitoya dikkat!

Meraba arkadaşlar wat yolculugu başlamasına az süre kala arkadaşların ev bulma telaşına girdiklerini görüyorum, buyüzden arkadaşları uyarmak istedim, eger aylık ev bulursanız ev sahibi sizi şöle kandırmaya çalışacaktır, yok suyu açtırmanız ,elektrigi açtırmanız gerekiyor, eger siz yapamam diyorsanız ben kendi adıma açtıracam bu yüzden bide eve herhangi bir zarar gelmesin die depozito almam lazım diyor, sizde zaten ben eve zarar getirmem dönüştede parayı geri alırım diye yaklaşık bir 500 dolar deposito veriyorsunuz. Ama kiracı sizin gideceginiz zamana yakın tesadüfe bakın ya şehir dışında oluyor yada hasta oluyor. mesela bizim kiracı hastaneye kaldırılmış güya ve parası yokmuş hastaneye bütün parasını ödemiş.Aynı ev sahibinin kiracısı olan arkadaşlarda depozitoyu geri alamadılar. Oyüzden deposito ödememeye dikkat edin arkadaşlar yada ev sahibiyle artık o işi nasıl hallediyorsanız sölemesii benden aman dikkat

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben mecburen ödücem depozitoyu 185 $. İş sözleşmem de öyle imzaladım üstelik erken çıkarsam evden depozitoyu geri alamıyorum da.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de ödicem depozito
    ben bunu ödemem kardeşim deme gibi bir hakkımın olduğunu sanmıyorum:/

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

önceden uyardığın için teşekkurler, benim işverenin bulduğu kalıcak yerinde depozitosu var artık uyarılarını dikkate alarak depozito işinden sıyrılmanın bir yolunu bulacağz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

500 $ o ne öyle yaa suyuda yanımızda götürelim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya o depozito sonuçta resmi bişey gibi yani. ondan kurtulmanın yolu var mıdır ki başına gelmiş biri olarak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hele eglence parklarındakı ne öle arkadsalar 550 dolar yaa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben mecburen ödücem depozitoyu 185 $. Iş sözleşmem de öyle imzaladım üstelik erken çıkarsam evden depozitoyu geri alamıyorum da.
    185 dolar bırsey degıl kı
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

depozitoyu geri alma konusunda yukarıda söylenenler dışında, evden ayrılma zamanının da önemli olduğunu düşünüyorum. hiçbir ev sahibi, ev tamamen boşalmadan depozitoyu iade etmez. o yüzden evden erken ayrılacaksanız ev arkadaşlarınızla bu konuyu konuşun, bi şekilde anlaşın. gerekirse depozitoya koyduğunuz payı onlardan alın. bu sene sırf bu yüzden paramı geri alamadım ben. diğer ev arkadaşları benden 2 gün sonra ayrılacaklardı. ev sahibinden gelip eve bakmasını, eğer durum iyiyse benm payımı vermesini istedim ama o 2 günlük süre içinde ne olacağını bilemem diyip parayı vermedi. ev arkadaşlarım da depozitoyu alacaklarının garantisi olmadığı için benim parayı veremeyeceklerini söylediler. o yüzden depozitonun üstüne bi bardak su içip evden ayrıldım. sonradan öğrendim ki ev sahibi depozitoyu vermiş ama ben paramı hala alamadım...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bende 100 dolar odemistim
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Eğer ev sahibi depozito istiyorsa ve siz depozitoyu ödemezseniz adam size evi kiraya vermez bu kadar basit. Öderseniz evi alırsınız, ödemezseniz başka ev bakarsınız. Öyle ben depozito da ödemem eve de girerim ulan demek kolay değil elin amerikanyasında
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslarr depositoya dikkat edinn genellikle vermiyolarmışş

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla arkadaslar herkes craigslisten ev araba cart curt buluyor....ben ev araba ararken hay anasini nasil herkes buluyoda ben bulamiyorum diyodumki bi baktim evimide arabamida craigslistten almisim o yuzden bu siteden yararlanmaya bakin ,,her seyi burdan bulursunuz hatta bu gun evden tasinizp daha ucuz bi oda buldum oraya gidicem alt katta kizlar varmis bu ev daha guzel olucak bakalim ..simdiki evde 3 kisiyiz biri ipne cok gicik oluyorum ,ozgurluk muzgurluk diyolarda bence sapkinlik gay olmak ,,ulan erkek gibisen erkeksinidir obur turlu hormonlarinda bi sorun vardir git tedavi ol dimi ama arkadas neyse ,konumuza donelim kendinize iyi bir CV hazirlayin ve craigslistteki ogrenci evlerine yollayin ,,kolej ogrencilerinin kaldigi bi ev bulursaniz daha iyi olur her daim party yapiyolar guzel oluyor

odaya bakmaya gittim her tarafta kocaman vizki siseleri vardi bu iyiye isaret

alt kattada kizlar varmis kotu yani oranin girisi ayriymis ama duvari deleriz icabinda )hahahaha

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hahaha iyi bir yazi olmus walla sen ne amaclar amerikadasin? yani ne is ve hangi vize ?
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gercekten richard iyiymş yorum ama aslında craiglist kullanımı ve cv konusunda ayrıntılı bilgi verrsen çok yararlı olur sonucta biz daha çömeziz =)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizim depozito 2000dolar:S 5kişi olduguundan kişi başı 400dolar düşÃ¼yor çok fazla değil mi...geri vermezlerse bide valla katliam yaparım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

villa mı tuttunuz??? aylık kira nedir?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kira da 2200..kişi başı 440 aylık..gittiğimiz yer los angeles civarlarında deniz kenarı biyer tamam fiyatlar ondan öyle ama depozit çok fazla...bu arada biz tutmadık bunu işverenin ayarladığı yer şu an başka evler bakıyoruz kendimiz daha uygununu bulursak gitmeyiz..ev kiralayanların hepsi eşyasız eve mi çıkıyor yavv sıkıntı olmuyomu o :S

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

bence bu işyerleriyle tutulan evler arasında da bir bağ var gibime geliyor???
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bizde Stateline'da Nevada tarafında ev tuttuk ,400$ yolluyoruz yarın(pazartesi), ilk kirayı da peşin istiyor yani gider gitmez :S 4 kişiyiz gene en uygun bu evi bulduk zaten gittiğimiz yerde evler çok pahalı , depozitoyu geri alamamak koyar adama inşallah sorun çıkmaz ( 4 x 400= 1600$ demek istedim)
    Konu by_murat08 tarafından (06-06-2010 Saat 04:30 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)