Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karar için yardım Texas / Florida

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Karar için yardım Texas / Florida

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu sene mezun oluyorum (inşallah ), hal böyle iken work and travel için son şansımı kullanmak istiyorum. Öte yandan Kasım ve Aralık aylarında tüm zamanımı staj programlarını araştırırken harcadım ve sonrasında kişisel meseleler nedeniyle vazgeçmek zorunda kaldım. Şubat ayında kafama dank etti ve gidip ön kayıt ücreti yatırdım bir şirkete dedim bana iş bulun gideceğim. Deu Turizm İşletmeciliği bölümünde okuyorum bu arada (4 yıllık sormadan söyleyeyim )

Girmiş olduğum çift aşamalı mülakatların sponsorla olan ilk aşamalarında genellikle 20-25 kişi içinden tek high pass alan kişi olarak ingilizce seviyemin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten akıcı bir şekilde konuşabiliyorum, ama bu saatten sonra aşırı seçici olamayacağımın farkındayım. Sadece wat yapıp bir skandal olmadığı sürece kötü geçiren pek az kişi duyduğum için gitmek ve görmek istiyorum oraları.

Sadede geleyim, Texas / Galveston adasındaki Pleasure Pier mülakat sonuçları olumlu gelmiş, fakat pozisyonun ne olacağı konusunda bir bilgi yok henüz, Pazartesi günü belli olur herhalde.

Bunun mülakatından önce başka bir sponsorunkine girmiştim, aslen New York'ta konaklama + 3 öğün yemeğin işveren tarafından karşılandığı bir iş içindi (Dağın başında ama olsun). Fakat sponsor görevlisi (?) ingilizce seviyemi çok iyi bulup Panama City Beach(FL)'te saati 10 dolarlık stand görevlisi tarzı bir iş için beni teklif etmiş. İşin ilginç yanı bu işin başlangıç tarihi iş detaylarında en erken 15 Mayıs olarak belirtilmiş, sponsor da benim 15 Haziran'da başlayacağımı biliyor ama herhalde adam bulamamışlar çalışacak diyorum. Neyse bu işin mülakatı geçen Perşembe olacaktı hazır beklerken teknik sorun nedeniyle ertelendi.

Son paragraf Danışmanım haklı olarak bunu kabul et çünkü diğerlerinin mülakatına bile girmedin henüz diyor. Bekletmemiz zor olur, ama illa diğerlerini istiyorsan bunu geri çevirebiliriz diyor. Çok kararsız kaldım, tek isteğim tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan samimi fikirlerini duymak. Duvar gibi yazıyı okuyup yardım eden arkadaşlara ikişer bira ısmarlayacağım. Diğer işleri mi kovalayayım? Yoksa garanti iş varken atlayayım mı?

/Edit: Bu arada forumdaki Galveston - PBC hakkındaki tüm konuları hatmettim diyebilirim. PBC sanırım ilk tercihim olurdu ama mülakatı kasıntı geçeceğe benziyor, hani iş kesin değil büyük ihtimal olsa da.
    Konu kzlsakal tarafından (08-04-2012 Saat 01:03 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Ek not

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Galveston hakkinda onceki yazdiklarimi okuduysan gormussundur , seninde calisacagin pleasure pier henuz acilmadi hala devam ediyorlar eglence parkini insa etmeye ,mayis sonu acilir umarim, sunu diyecegim sana benim arkadasim aradi 2 gun once nerdeyse 200 den fazla wat ogrencisi almis bu sene pleasure pier , ilk defa bu sene calisacak, ve bi okadarda amerikali var oyuzden elinde kesin bile olmasa diger isi sec derim sana , galveston en en en son secenegin olsun
    LIVE IS LIFE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ciddi misin?

Gerçi bayağı büyük bir yer olacağa benziyor 6 adet pozisyon var artı restoranı falan var ama 200 çok büyük bir rakam ne olursa olsun. Bir de seçici davranıyorlar diye duymuştum benle beraber giren arkadaşı almadılar mesela öülakatı çok da kötü geçmemişti, eğlence parkı sonuçta.

Eğer sen öyle diyorsan öncelikli olan diğer mülakatları bekleyeyim ben madem, bunları da kenarda tutmaya çalışayım :/

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende plesure piere gidiyorum kız arkadasımla. mulakata girdik geçtik ikimizde ki ingilizce mülakayı ve adama özellikle sordum 2. iş imkanı var mı diye oda bana zaten minimum 45 50 saat çalısacaksınız dedi. bu arada kaç tuk gidiyor abi buraya ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

malesef ole ,genelde galveston a gidenler beklentilerini karsilayamazlar ( egerki sevgilinle gelmiyorsan ) ,yok aslinda baya kucuk biyer bitane iskelenin ustne kurulan bi eglence parki ( bi iskile nekadar uzun olabilir diye hayal edebilirsin ) en az 30 tane turk gidior pleasure pier e , zaten en az calisma saati 40tir genelde sabahtan aksama kadar acik oldugu icin rahat 40 saat alirsiniz gibi duruyor ama dedigim gibi zor bakalim ins patlamazlar
    LIVE IS LIFE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question

haftalık 40 saat gayet yeterli değil mi? bir de ucuz diyorlar texas için diğer tarafta kazanacağım ekstra para yemeğe ve konaklamaya gideceğine..

bir de stand işi mülakatı için 10 adımda nasıl müşteri ikna edilir diye bir şey verdiler, yoldan geçenleri bedava bir tura kaydolmaya ikna etmemiz bekleniyor. böyle işlerde de fotoğraf işlerindeki gibi kota uygulaması yapılıyorsa baskı yaratabilir, çok kararsız kaldım gerçekten

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

galveston'a 4 arkadaş gidiyoruz. dün akşam haberim oldu ki 2. mülakatı da geçmişiz. pleasure pier'in gösterdiği konaklama pahalı haftalık 400 dolar 2 kişilik oda fiyatı. galveston içinde ev buldum ve sahipleriyle konuştum ayrıca apart sitelerle görüştüm 2 odalı ve eşyalı daireleri 500-600 dolara buldum. Bana en son salı günü yaptığım 2. mülakattaki kadın haftalık 50 saati bulacaksınız çünkü başvuranların içinden elediğimiz bir çok insan oldu. sebebi de ingilizceleriydi dedi. benim danışmanlık şirketimden toplam 32 kişi başvurmuştu işe ve sonuç olarak 8 kişisi kabul aldı mülakatlar sonucu. İlk defa gidicez wat programıyla ama aralıktan beri araştırma içindeyiz ya denk gelmedi yada gerçekten yoktu güzel çalışma saatli ve ucuz bire bölgede iş imkanı. sonuç olarak galveston ucuz bir bölge gibi geldi diğer iş imkanlarının olduğu bölgelere nazaran. bence galveston tercihin olsa küçük ve rahat bir yerde work kısmını bitirebilirsin. sonrası zaten travel

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hangi apart sitelerde 500-600 e 2 odali ev buldun solermisin )) ve ev sahibine haziran ortasi gelip eylul basinda donecegini soledin mi ?? universite aptler haftalik 400$ olamaz
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

40 saat ole gozunde buyutme , 40*8 = 320 yapar haftalik 320 $ la gecinebilecekmisin ??? haftalik 100$ konaklamaya vereceksin zaten. oyuzden 40 saat hic bisey (garsonluk yapmadiktan sonra), oyuzden eger elinde baska bi sans yoksa tabiki yapacak biseyin yok galveston i sececeksin
    LIVE IS LIFE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Konuyu açan dostum sadece konu başlığına bakaraktan florida diyorum. hiç bir mesajı okumadım bile
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki madem, texas işini bekletmeye çalışacağım o zaman. merak ettiğim şey; bu galveston/texas'taki eğlence parkına gitsem olası pişmanlığım ne olur? ne olur da patlayabilir yani orası? çok bir beklentim olmamakla beraber olası kötü senaryoları kestiremiyorum tecrübesiz olduğum için.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yani suan nickinden erkek oldugun fikrine variyorum , 1) bu genel biseydir turk erkeklerinin genelde amerikaya auuu uvvv bakk kizz, amerikada kiz gelip sana soruormus , bi icki ismarladiginda kizlar sana tav oluyormus mantigiyla gittigine hemfikiriz herhalde ,bunun icinde hergun parti gece club falan beklerler galvestonda bole bi durum yoktur ( en buyuk hayal kirikligi budur ) . 2) eger haziran 15 den sonra geliorsan ve erkeksen 2. is bulman coook coook zor , 3) baya ogrenci gidiyor pleasure piere yani suan oturmamis bi sistem var orda kim ne kadar calisacak manager kim , isler nasil yurucek , eglence parki yeni acilacagi icin bi amatorluk olacak calisicaklara yonetme konusunda .
    LIVE IS LIFE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eyvallah kardeşim, yardımın için çok sağol. aslında hatun kısmı benim için önemli değil, zira kız arkadaşımla bayağı uzun süredir beraberiz

öte yandan eğlence yine eğlencedir, bara puba sırf karı kız için gidilmez diye düşünüyorum, ama ufak şehirde yaşama olayını erasmusta tecrübe edindim zaten 1-2 mekan varsa ortam yaratılabiliyorsa eğlence olur bence, yani o konuda bi sıkıntı olmaz.

benim tek derdim iş yeriyle ilgili problemler olması, düşük saat çalışmak, para kazanamamak, işlerin sarpa sarması vs. ama burası bu sene bayağı iddialı açılıyor hani bilemiyorum. daha önce wat yapmadığım için kafam atarsa çalışmıyorum diyip çekip gidebilir miyim onu da bilmiyorum, atlarım otobüse illa ki bir yerlerde iş bulunur hani orada olduktan sonra, 7,60'tan düşük ücret de olmayacağına göre bir problem olmaz.

neyse, bakalım diğer işler için bekletelim artık, madem çok tavsiye etmiyor kimse galveston'u

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

pleasure pierin gösterdiği konaklama oradaki üniversitenin yurdu. haftalık 100 dolar olarak iş sözleşmesinde yazıyor. Ben onların yalancısıyım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bence de Kesinlikle Imkanın varsa Florida yı tercih etmelisin
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

'' SGB '' evet 100$ haftalik sen 400$ demissin yanlis yazmissin onu duzelttim , birde hangi apartlari 500 $ a buldun ismini solermisin ?
    LIVE IS LIFE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhabalar,ben de pleasue piere gidiyorum bu yaz,kesinlesti.gecen sordum, konusma yapmislar ve calisanlar icin daha buyuk yer ayarlamaya calistiklarini soylemisler...tabi her ne kadar dogru bilemeyiz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

daha buyuk yer ayarlayacaklar derken ? kalacak yer anlamindami soluorsuN? eger oyleyse kalacak yer konusunda bi sikintiniz yok , herkes anlasmali olarak universite aptlerde kalacak , herkese yetecek kadar yer var kimse disarida kalmaz
    LIVE IS LIFE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok tum personel icin kalacak bir yerden bahsettiler.apartlardan farkli bir yer sanirim,bilmem kac donum arazi falan dediler.heralde prefabrik bir yerleske olabilir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

) yok ya yanlis duymussundur ,universite aptlerin sahibi is ortagimiz , ole bisey yok simdilik
    LIVE IS LIFE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de pleasure piere gidiyorum da sizlerden biraz erken sanirim 4 haziranda. Siz gelene kadar kesfi yaparım artık Universite aptlerinde kalmak mi daha mantikli olur yoksa bulabilirsen kendin buldugun bir evde mi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

tek mi gidiorsun '' imbawat '' ? eger tek gidiorsan zaten tek sansin universite aptleri ve , universite apartmanlarinin arti yonleri var elektrik faturasi su faturasi odemek zorunda deilsin kafadan 100$ kardasin , sonra internetin olmucak evinde baglatmak problem baglatirsan en az 50$ para odiceksin , sonra ulasima cok para vereceksin universite aptlerde ise ulasim free sizi istediginiz yere goturen shuttlelar var , ben 23 nisanda adadayim fb de galveston EURO NiGHTS yaz gruba katil ordan bana ulasabilirsn sorun oldugunda yada partileri takip edebilirsin
    LIVE IS LIFE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet tek gidiyorum nasil bir cesaretse artik yürek yiyip karar vermis gibiyim O imkanları varsa iyiymis üniversite apartmanlari diger evlerde yan giderler cok olur dedigin gibi, ulasırım ben sana orda iyi olur. Bi de ulasım konusuna aciklik getirirsen cok sevinirim ya sen ucakla direk houstona mi gidiyorsun ya da herhangi bir yerden aktarma mi yapiyorsun ben bu saatten sonra houstona bilet bulabilir miyim?
    Konu imbawat tarafından (10-04-2012 Saat 01:40 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben aldım bileti turkishwat organizasyondan 2 gun olmadı ve yerde vardı istanbul-paris houston donuste newyork-rome-istanbul 813 dolar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

houston bilet bulursun sorun deil o , klm ile gidersen amsterdam , british airwaysle gidersen londra aktarmali yada arkadasinki gibi fransa aktarmali ucaklar var istedigin tarihe alirsin ucret sabit 740 euro british airwaysde , onemli olan sizin houstondan galveston adasina nasil gececeginiz cunku havaalanindan galveston 2 saate yakin suruor , eger ucaginiz 5 ten sonra iniorsa taksiler 150 $ istior en az
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

pardon 5 yazmisim o 4 olacakti . bu arada o servis dedigim '' galveston limousine'' sirketin ismi ve sadece 10.30 , 12.30 ve 16.00 da galveston a gidior , baska saatlerde yok 60$ ucreti ve diger taksilerde bu sene 155$ istiyormus
    LIVE IS LIFE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pleasure pier'e gidecek olanlar bana özel mesajla ulaşabilirse konuşalım aslında, gidecek bir eleman daha var 3-4 kişi olup adam gibi bir ev ayarlayabiliriz. diğer konuları da konuşuruz izmir'de olan başka arkadaş varsa uçak biletini beraber alabiliriz uzun uçuşlarda yol arkadaşı iyidir bazen hayat kurtarır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar herkeste sole bi dusunce var (simdi arkadasin adam gibi ev bulalim lafindan aklima geldi ) bu universite evleri yurt deil bildiginiz normal apartman evleri , yani herkesde kotu bi kani var , gecen sene ayni olay oldu turklerde yine ayni olay oldu universite aptlerde kalmak istemiyoruz dediler zar zor ev bulduk sonucta ordaki evler eski zemin kat oldugu icin birsuru hamambocegi falan oluor sonra aradan 2 gun gecince bizi aradilar burda kalmak istemioruz universite aptlerde kalmak istioruz die sonra zarzor parayi aldik, universite aptlere goturduk , oyuzden lutfen karar verirken insanlara danisin ,sonra zor durumda kaliorsunuz , sole dusunun her ay 200 $ cebinizde kalior ulasim elektrik su ve internet bunlar ayri evde kalinca toplam 200$ dir .
    LIVE IS LIFE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla pleasure pier'in sponsoru housing haftalık $100 diyor tahmini, ki muhtemelen öyle bir şey olacak sponsor ayarlarsa. kendimiz şimdiden iyi bir yer bağlarsak hem 100 dolardan daha ucuza hem de bildiğimiz insanlarla kalmış oluruz aynı evde, 2 gün sonra sponsor bi kişi daha gönderdi, yok iki kişi daha eklendi tarzı şeyler olmaz diye düşünüyorum. 4 kişilik evde 8 kişi kalmamış oluruz, ihtimal bunlar. tabii ki bilenlere danışacağız eğer önce bir araya gelebilirsek.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar sizin yaniniza insan gonderme diye bi durum yoktur , orasi bildiginiz normal apt.lar , yurt deil , salonu mutfagi banyosu odalari olan normal bir apt.man ve haftalik 100$ dir degisme durumuda yok ,sizin evinize karisamazlar siz haftalik parayi odedikten sonra orasi sizin eviniz oluor.
    LIVE IS LIFE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)