Work and Travel 2025
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: red ve 2. vize görüşmesi için bilgi yardım!!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question red ve 2. vize görüşmesi için bilgi yardım!!!!

merhaba arkadaşlar...
    bugün ankarada girdiğim vize görüşmemden red yedim...
    sebeb olarak ;
    not ortalam(1.84) ve sanırım biraz da heycanlamamdı...
    yanlız bu not ortalamasıyla çok fazla vize alan arkadaşları izlemledim ve şirketiminde bana dediği alabileceğimdi...
    şimdi çözüm önerisi olarak
    istanbulda tekrar vizeye girmeyi düşünüyorum...
    görevli kadın not ortalamamın çok düşük olduğunu söyleyip bu not oralamasına vize veremiyeceğini söylemişti..
    sanırım 2. vizeme dahada hazırlıklı cevaplarla gitmeliyim...

sizden istediğim ;
    sizce nasıl cevaplar etkili olur...
    ayrıca istanbulda vizye giren arkadaşlardan istanbul hakkında bilgi sanırım işime yarar diye düşünüyorum...
    ve de son olarak 2. defa vize görüşmesi için ne diyorsunuz?

katkılarınızı bekliyorum...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

çeşitli sağlık sorunlarımdan dolayı sınavlarıma çalışamadım,ailemde rahatsız olan vardı o yüzden çalışamadım falan de...bide bi referans buldun mu olay bitmiştir...

vee bence ankara'yı bi dene vize için...bi ihtimal belki ankara daha ılımlı yaklaşır konuya...ama yinede istanbulda giden arkadaşların görüşleri önemli...şimdiden bol şans...
    Konu stormhik tarafından (02-06-2009 Saat 10:34 PM ) değiştirilmiştir.
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dersler, okulumuz çok zor falan de )) O yüzden böyle oldu de Şimdi, onlar sen aksini ispat etmedikçe, senin geri dönmeyeceğini farzediyorlar. Şöyle yapabilirsin, sana kefil olacak bir hoca bul. O, ingilizce şu manaya gelen bir şey yazsın. Şu öğrencinin ABD'ye İngilizcesini geliştirmek için gidecektir ve ben bu öğrencinin geri döneceğinin garantisini veriyorum. İsim, İmza. Etkili olabilir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

böyle bi referans ne kadar etkili olur araştırsam iyi olucak sanırım....
    her çareyi düşünmeye kararlıyım....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Etkili olur. Tecrübeden biliyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2. defada mı vize aldınız sizde?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı welektro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar...
    bugün ankarada girdiğim vize görüşmemden red yedim...
    sebeb olarak ;
    not ortalam(1.84) ve sanırım biraz da heycanlamamdı...
    yanlız bu not ortalamasıyla çok fazla vize alan arkadaşları izlemledim ve şirketiminde bana dediği alabileceğimdi...
    şimdi çözüm önerisi olarak
    istanbulda tekrar vizeye girmeyi düşünüyorum...
    görevli kadın not ortalamamın çok düşük olduğunu söyleyip bu not oralamasına vize veremiyeceğini söylemişti..
    sanırım 2. vizeme dahada hazırlıklı cevaplarla gitmeliyim...

sizden istediğim ;
    sizce nasıl cevaplar etkili olur...
    ayrıca istanbulda vizye giren arkadaşlardan istanbul hakkında bilgi sanırım işime yarar diye düşünüyorum...
    ve de son olarak 2. defa vize görüşmesi için ne diyorsunuz?

katkılarınızı bekliyorum...
    arkadasim oncelikle ilk gorusme icin gecmis olsun diyorum hic moralini bozma ikinci vizeye absvur fakat benim bildigim kadariyla nerede red aldiysan tekrar orada girebiliyorsun sen yinede arastir sirketine falan da sor ..
    ben gecen yil ikinci gorusmede aldim vizeyi . ilk girisimde not ort:1.86 idi bu arada ingilizcem iyi teklemeden konusabiliyorum .ilk gorusmede notlarimin neden dusuk oldugunu sordu tabiki ( ozellikle son donemler baya dusuktu ) benim yazdigim bi hikaye vardi gonul isleriyle ilgili . cok inandiriciydi ve iyi anlatmistim gorevli de inanmis gibi bakti ve dinledi . sonuc:red -- ikinci gorusmeye giderken notlarimda hatri sayilir derecede artis vardi son donem 2.55 yapmistim gno ise 1.92ye cikmisti . merhaba nasilsin faslindan sonra neden red yedigime bakti pc den notlarin dusukmus dedi ve transkriptime bakarak hmm son donemde cok calismissin dedi iyi bir tatili hakettin deyip verdi vizeyi .

yani ordaki gorevliler insan sarrafi olmus yalandan bahaneler bulmak zor degil cok gecerli bahaneler bulunabilir kolaylikla ama bu isi yapan gorevlilerden %80i yemez.. senin ikinci gorusmede vizeyi almani saglayacak en onemli etken yukselen not grafigidir. bence pes etme derslerine iyi calis ve final notlarin aciklandiktan sonra yeni bir transkript alarak 2. gorusmeye git

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mantıklı... teşşekürler..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2. gorusmeye kesınlıkle gıt ben gecen sene gıttım ve aldım. neden red yedın falan bıle demedı bakmadı bıle sadece okudugum okul babanın ısı nereye gıdecegımı sordu ok dedı aldım vızemı.gıtmelısın

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bencede ıkıncıye gıt ve al alırsın ıns.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı welektro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. defada mı vize aldınız sizde?
    Yok, ben yazıyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 2. kez gricem istanbulda ankarada bu sene düşük nota baya zor veriyolar prof.dan mutlaka referans götür eğer alabiliyosan 2. dönem transkriptini alamıyosan 2. dönem vizelerinin yazılı olduğu kağıdı prof.a imzalattır bu onlara çalıştığını gösterir ve işini kolaylaştırır iyi bi bahanede bulup kendini iyi ifade edersen alırsın diye düşünüyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

iyi güzelde hiçbişekilde bakmıyorlarki referanslara ben hiç duymadım bakanı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yediveren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi güzelde hiçbişekilde bakmıyorlarki referanslara ben hiç duymadım bakanı
    bi arkadaşımdan memur referansı kendi istedi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bizde zorla vermeye çalıştık ama almadı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam bende aynı senin gibiyim ankaradan red yedim 18inde istanbulda tekrar gidicem görüşmeye..referans gerçekten işe yarayabilir 2 tane amerikalı hocam war bölümde ikisinden de alıcam gitmeden önce inş çıkar vize...şimdiden başarılar..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hep sıkıntı ya... :S :S:S

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

lütfenn bu sese cevap verinn
    arkdaşlar sinir krizi geçirek üzereyim. ben i2 ay önce ankarada meşhur asyalı kadında görüşmeye girdin. görüşme pek parlak geçmedi fakat ups kağıdını verince aldığımı düşündüm. şirkettekiler ve tüm arkdaşlarda aldın sen dediler. 3 gün sonra uçacaktım biletimide aldım. ucuz olsun diye millpuanlarla aldım. gel görelim daha pasaport elime bugün geçti. cevap RED...
    DELİ OLCAM YAAAA. uçak parasını geri alamıorum sadece tarih değişikliği yapabiliyorum(oda 200 dolar farkla)
    şimdi ben bi daha başvuru yapmayı planlıyoorum. şirket 1 hafta içine randevu alabilirmiş. genel ortalamam ilk başvuruda 1.8 di şimdi 1.9 oldu. ama dönem ortalaması ii değil alttan aldıklarımdan dolayı ykseldi. sizce 2. başvurudaki şansım ne. nelere dikkat etmeliyim. gideceğim yer alaska sizce bunu belirtmeme gerek varmı görüşmede.

ya lütfen bişey söyleyin delircem yoksaaaaaa

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aktüer07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lütfenn bu sese cevap verinn
    arkdaşlar sinir krizi geçirek üzereyim. ben i2 ay önce ankarada meşhur asyalı kadında görüşmeye girdin. görüşme pek parlak geçmedi fakat ups kağıdını verince aldığımı düşündüm. şirkettekiler ve tüm arkdaşlarda aldın sen dediler. 3 gün sonra uçacaktım biletimide aldım. ucuz olsun diye millpuanlarla aldım. gel görelim daha pasaport elime bugün geçti. cevap RED...
    DELİ OLCAM YAAAA. uçak parasını geri alamıorum sadece tarih değişikliği yapabiliyorum(oda 200 dolar farkla)
    şimdi ben bi daha başvuru yapmayı planlıyoorum. şirket 1 hafta içine randevu alabilirmiş. genel ortalamam ilk başvuruda 1.8 di şimdi 1.9 oldu. ama dönem ortalaması ii değil alttan aldıklarımdan dolayı ykseldi. sizce 2. başvurudaki şansım ne. nelere dikkat etmeliyim. gideceğim yer alaska sizce bunu belirtmeme gerek varmı görüşmede.

ya lütfen bişey söyleyin delircem yoksaaaaaa

Dostum cok gecmıs olsun ya gır bence 2.gorusmeye alırsın ıns.referans goturmeyı dene konusmalarında şu sıhırlı sozcugu kullan '' Turkıye ye dongudumde'' cumlelerınde kullan bunu alırsın umarım.Tekrardan gecmıs olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

referans mektubunu ilkindede götürmüştüm uyuz kadın almadı bile mektubu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

referans mektubunu ilkindede götürmüştüm uyuz kadın almadı bile mektubu
    geçmiş olsun kardeş..aynısı arkadaşımın başına geldi ama ikincide aldı hemde ikisindede ankarada girdi.. sadece kendinden emin git ve ikna et sonuna kadar zorla..arkadaşıma ilkinde neden red aldın demiş arkadaş da açıklama yapmama izin vermediniz demiş ilkinde meşşşşuur koreli girmişti ama ikinci görüşmede o gün koreli izinli imiş ve böylece başka bi memurdan aldı..ayrıca her iki görüşmede de belge falan hiç bi şeye bakmadılar bile aynı şekilde benim görüşmemde de istemediler hiç bi şey.. şimdi beraber gidioruz arkadaşla..umarım sende alırsın kendine güven ve hayırlısı sonuçta..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

O korelı cok kotu ya.ona denk gelseydım cok kotu olacaktı...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkdaşlar bu 2. vize konusunda tecrübemi paylaşmak istedim.
    nisan ayında ankarada vize görüşmesine girmiştim ve kargo kağıdı verişmişti elime (1.80 ortalamayla) vize aldım ümidiyle uçak biletimi almıştım. uçuştan 2 gün önce pasaporum elime geçti ve bom boş pasaport pes etmedim 2 görüşmeye bugün sabah girdim. ortalamam 1.9 a yükselmişti. bi ümit girdim. 2. görüşmeye girecek arkdaşların şevkini kırmak gibi olmasın ama eğer drurmunuzda gözle görülür bi gelişme yoksa boşa paranızı harcamayın. görüşmem yaklaşık 20 dakika sürdü ve çatır çatır ingilizce konuştum gayet mantıklı gerekçeler sundum fakat banamısın demedi. adam 5 kere daha önce vermemişiz şimdi niye verelim diye sordu.
    benim mezuniyete 1 sene var önümüzdeki sene mezunum . adama dedim " 5 ene okumuşum ve önemüde sadece 1 sene var mezun olmak için. sen olsan geri gelmezmisin deim. "gelirim tabiki" dedi. işte bende gelecem kesinlikle dedim. ama buna rağmen varmedi.
    ben sadece tecrübemi paylaşmak istedim tabiki son karar yine sizin tekrar şansınızı denemek isteyebilirsiniz. fakat özellikle ortalama sıkıntısı olnalar 2nin üstüne çıkmadığınız sürece vize mücizelere bakar.
    inşşlah alırsınız. çünkü kimsenin şu anki ruh halimde olmasını istemem.
    wat benim için burada bitmişir. sağlıcakla kalın (

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok üzüldüm kardeşim geçmi olsun
    Don't Give up

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eyvallah ayinstayn. üzülmemek elde değil fakat hayat devam ediyo. innşalh bu sen giden arkdaşlar bol kazançla mutlu gelirler. öle teselli oluruz bizde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

eyvallah ayinstayn. üzülmemek elde değil fakat hayat devam ediyo. innşalh bu sen giden arkdaşlar bol kazançla mutlu gelirler. öle teselli oluruz bizde
    Kardesım cok uzucu bı durum.Kımse o psikolojiyi tahmın bıle edemez.Allah sabır versın cok uzucu bı durum hayırlısı olsun snn ıcın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Adamın vermemesı cok ılgınc olmus.gerı donecegın kesın buna ragmen nasıl vermez?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dedimya 2. görüşme sadece para için. adam ilk görüşmeki sonuç tribinden çıkamadıki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

abi ne desem bilmioom ki , sıkma canını demek bişi ifade etmez sanırım, kısmet değilmiş demek lazım, işallah türkiyedeki işlerin yolunda gider bundan sonra...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ne desem bilmioom ki , sıkma canını demek bişi ifade etmez sanırım, kısmet değilmiş demek lazım, işallah türkiyedeki işlerin yolunda gider bundan sonra...
    evet dostum dertlıyken bırısı gelıp kafaya takma deyınce ıyıce gıcık oluyor ınsan...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)