Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alternatif

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arrow Alternatif

Arkadaslar ben bu sene kesin gitmeye karar verdim ama sirket konusunda kararsızım ELT Global Vizyon ve Alternatif e gittim

Carsamba günü de United Towers ve Icep e gidicem

Su ana kadarki izlenimlerimle Alternatife gitmeye karar verdim gibi Carsamba kararım ne olur bilmem ama sizce Alternatif nsl?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla iyi araştırma yapıyorsun öncelikle tebrikler ama sana şunu diyeyim tüm şirketler hemen hemen aynı. ha farklılık olarak daha avantajlı şeyler arıyorsan onları araştır dicem ama hakkaten her şirket hemen hemen aynı şeyleri diyor. bazıları biz büyük şirketiz diğerlerinden daha çok adımız duyulmuş dyor ama kişi başı düşen personel sayısını işe katmıyor. yani nerde bolluk orda fesatlık :P ama küçük şirketler de seni oraya gönderene kadar tam tatmin etmeyebilir.

işin aslı sen şirkete parayı ödeyene kadar çok iyiler parayı ödedikten sonra orta iyiler amerikaya gittiğinde zaten pek bi bağlantın olmuyor.

ya diğer arkadaşlar nerde hep ben cevap veriyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar şirketlere mutlaka sağlık sigortanızı sorun..ben ilk sene adresusa ile gitmiştim sağlık sigortası flan hak getire yani..ikinci sene edurehberle gittim sağlık sigortamın olduğunu belirten bi kart verdiler..bi de ilk sene harçsız pasaport almam için adresusa hiç bişi sölememişti edurehber sayesinde harçsız pasaport aldım ikinci sene..bu tip şeyleri göz önünde bulundurun..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Bildiğim kadarıyla tüm sirketler 4 aylık bi saglık sigortası olusturuyorlar

Genel olarak tüm dediklerinizde haklısınız nerde cokluk gerisi malum ama benim amacım cok ya da az bi kisinin gittiği sirketlerle gitmek değil zaten ABD ye gittiğimde yanımda bi Allah bir de sagduyum olacak

Ama zor anlarda gittiğim sirketin 2.bi eylem planı olmasını istiyorum

Su ana kadar gittiğim sirketlerden bir kacı cok net cevap verdi diğerleri yuvarladı ya da ezber laflar söylediler

Sonucta ucakla bile en az 12 saatlik yola gidiyorum orda arkamda güven duyarak gittiğim bi sirket olsun istiyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Carsamba günü ICEP in Beşiktaş Şubesine gittim kücük bir yerdi ve içerde gitiğimde saece 1 adam vardı

Yarım saat baska birityle ilgilndiği için beklemek zorunda kaldım bu yüzden hakında bir kac düsünce olustu kafamda paylasıp hata yapıp yapmadıgımı öğrenmek istedim

1-Merkezi kücük bi yerdi ve sadece 2 masası vardı yani eger ABD de herhangi bir sorunla karsılassam gündüz adam bulamıyosam orda gündüzken burda gece hiç adam bulamam heralde

2-Sordugum soruları genelde yuvarladılar tamamen ingilizce konustuk üstelik anlamadı sandım ama anlıyomus Türkce de sordum yuvarladı sorularımı

3. ve sonuncu benimle nerdeyse hiç ilgilenmediler bu yüzden ICEP i kafadan sildim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben amer'kadayim su anda..ilk gittigim yer myrtle beach ti..ben baska bir sirketle gittim..ama orda alternatif ile giden arkadaslarin kaldigi yer ulasim hersey ayarlanmisti..bizimki cok kotuydu...su an bostondayim..dun 5 turkle tanistim..gezmeye baslamislar ve benm gittigim sirketle gitmisler cok memnundular..anlamadim ben bu isleri..bi sirket cok iyi ya da cok kotu olabiliyor..bence sen gidecegin yerde calisacagin isin managerini yani siiznle ilgilenecek olan supervisori ile gorus..tatmin edici cevap alabiliyorsan ona gore sec isini..cunku dedikeri gibi amerikaya geldiginde turkiyedeki sirket neredeyse hicbirsey yapamiyor..myrtle beachten sonra isimizi kendmz bulduk biz..sirket bulamadi yani..o yuzden 1 ay gec basladik ise..ama bizim orayi secenler bahtsiz bedeviydi gercekten..dun tanistigim cocuklari havaalaninda almislar filan bizde o yoktu..2 gun sonra turkiyede olcam..o zaman istersen ozel mesaj at daha ayrintili anlatirim msnden..ama sirketlere giderek ilk izlenmden pek bise cikarabilecegini sanmiyorum..cunku turkyedeyken butun sirketler cok iyi ilgileniyorlar..ama buray gelnce isler degisior..isin biraz sansa kalmis diyebilirm..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı virginiabeach Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    edit
    bence çok saçma birçok firmayı gezdim ama bu kanıya nasıl vardın anlayamadım. kulaktan dolma sözlere gelmeyelim ve bu yazının silinmesini öneririm çünkü konu dışı saçma tartışmalara dönecek

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı American Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence çok saçma birçok firmayı gezdim ama bu kanıya nasıl vardın anlayamadım. kulaktan dolma sözlere gelmeyelim ve bu yazının silinmesini öneririm çünkü konu dışı saçma tartışmalara dönecek
    arkadasim burda neden varsin o zaman madem baskalarindan duydugun seylere kulak kapatacaksan butun sirketlere gidip 5 yil calisalim taniriz sonra kara veririz artik boyle bos bos konusmalari sevmem sen git bi arastir ha inanmiyosan sen istedigini yapmakta serbestsin konu dsi felan degil bugun yasa disi bi orgut program duzenlese katilsan hosmu kimin yaptigini bilmek lazim buyuk dusun biraz kaliplarda kalma yazi akli selim olan insanlar oldugu surece nedemek istedigim anlasildigisurece silinmez

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cellman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben amer'kadayim su anda..ilk gittigim yer myrtle beach ti..ben baska bir sirketle gittim..ama orda alternatif ile giden arkadaslarin kaldigi yer ulasim hersey ayarlanmisti..bizimki cok kotuydu...su an bostondayim..dun 5 turkle tanistim..gezmeye baslamislar ve benm gittigim sirketle gitmisler cok memnundular..anlamadim ben bu isleri..bi sirket cok iyi ya da cok kotu olabiliyor..bence sen gidecegin yerde calisacagin isin managerini yani siiznle ilgilenecek olan supervisori ile gorus..tatmin edici cevap alabiliyorsan ona gore sec isini..cunku dedikeri gibi amerikaya geldiginde turkiyedeki sirket neredeyse hicbirsey yapamiyor..myrtle beachten sonra isimizi kendmz bulduk biz..sirket bulamadi yani..o yuzden 1 ay gec basladik ise..ama bizim orayi secenler bahtsiz bedeviydi gercekten..dun tanistigim cocuklari havaalaninda almislar filan bizde o yoktu..2 gun sonra turkiyede olcam..o zaman istersen ozel mesaj at daha ayrintili anlatirim msnden..ama sirketlere giderek ilk izlenmden pek bise cikarabilecegini sanmiyorum..cunku turkyedeyken butun sirketler cok iyi ilgileniyorlar..ama buray gelnce isler degisior..isin biraz sansa kalmis diyebilirm..
    2008 wat la amerikay gitcem su an bi tek advisle gorustum ama cok kararsizim sen tecrubelsin bana yardimici olur msun karar veremyrm hangi sirket?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

shopboy işine karar ver ondan sonra şirketi seç bence...ok??
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    shopboy işine karar ver ondan sonra şirketi seç bence...ok??
    ona karar verdim zaten new jersey istiyorum garsonluk yada oyuncakci dukkaninda calismak , gecen seneki arkdasim cok memnundeu bu islerden is sirket secimine kaldi anliyacagin

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı SHOPBOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ona karar verdim zaten new jersey istiyorum garsonluk yada oyuncakci dukkaninda calismak , gecen seneki arkdasim cok memnundeu bu islerden is sirket secimine kaldi anliyacagin
    öyleyse iyi o zaman,wat işleri arasında garsonluk iyi bir iş,sana şu aşamada tek tavsiyem seçeceğin şirkette, daha önceden gidip o işi aynı yerde yapmış birini ya da birilerini bulup,hatta aynı şehirdeyseniz bir yerde buluşup herşeyi ayrıntıları ile öğrenmen iyi olacaktır.ben şahsen öyle yaptım.daha önceden aynı yerde lifeguard lık yapan birini buldum ve onunla konuştum,bana memnun olduğunu söyledi ben de hiç düşünmeden seçtim şirketi.şirket hakkında benim düşüncem şu:şu anda abd ye gitsem büyük şirketlerle gitmezdim çünkü gitmeden önce seninle yeterince ilgilenemeyebilirler.ama benimle ilgilendiler çünkü ben erken kayıt yaptırmıştım.fakat ocak tan sonra ilgilenme şansları düşük.gerçi ben şirketi hiç onlarla görüşmeden seçmiştim.çünkü ozman ın eskişehirde şubesi yoktu,ünv teye tanıtıma gelmişlerdi.bir de advis gelmişti ama ben tercihimi ozman dan yana kullandım nedenini sorarsan bu işi ilk başlatan şirkettir,güveniliridir dedim,lifeguard lığa seçilemesem bile başka iş imkanları çoktu falan.işte böyle shopboy...kararı kendin vercen artık,ama acele etme biraz daha araştır...
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Red face

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyleyse iyi o zaman,wat işleri arasında garsonluk iyi bir iş,sana şu aşamada tek tavsiyem seçeceğin şirkette, daha önceden gidip o işi aynı yerde yapmış birini ya da birilerini bulup,hatta aynı şehirdeyseniz bir yerde buluşup herşeyi ayrıntıları ile öğrenmen iyi olacaktır.ben şahsen öyle yaptım.daha önceden aynı yerde lifeguard lık yapan birini buldum ve onunla konuştum,bana memnun olduğunu söyledi ben de hiç düşünmeden seçtim şirketi.şirket hakkında benim düşüncem şu:şu anda abd ye gitsem büyük şirketlerle gitmezdim çünkü gitmeden önce seninle yeterince ilgilenemeyebilirler.ama benimle ilgilendiler çünkü ben erken kayıt yaptırmıştım.fakat ocak tan sonra ilgilenme şansları düşük.gerçi ben şirketi hiç onlarla görüşmeden seçmiştim.çünkü ozman ın eskişehirde şubesi yoktu,ünv teye tanıtıma gelmişlerdi.bir de advis gelmişti ama ben tercihimi ozman dan yana kullandım nedenini sorarsan bu işi ilk başlatan şirkettir,güveniliridir dedim,lifeguard lığa seçilemesem bile başka iş imkanları çoktu falan.işte böyle shopboy...kararı kendin vercen artık,ama acele etme biraz daha araştır...
    bilgilendirdigin icin cok tesekkur ederim ben ing dili ve edb 3. sinif ogrencisiyim bu programla ilgili korkularim var dedigim gibi bir cok sey dudydum ornegin burdan isi ayarlyrmsun ama gittign zaman oyle bir isin olamadigini hatta sirketten bile haberdar olmadiklarini soyleyen bu yuzden buyuk bi sirketle gitmek istiyorum aslinda advis kafama yatmisti ama su an bilmiyorum united towersle gorusuyorum ikisinin arasinda gidip geliyorum advis buyuk tanilmis bir sirket gecen sene arkdasim cok memnun kalmisti tabi bu benimde memnun kalcagim anlamina gelmez dedgin gibi ilgilenmeyebilirler ama buyuk bi firma ama united towersla da ilgili gusel seyler duydum hic olumsuz bi yorum yok ama sirket daha tanilmamis bu iste hemen hemen yeni ... bende en gec ocakta kayit yaptrcam ocak 25 civari nasil sence? arastirmalar suruyor yardimici olursan sevinirim sagol....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı LejyoneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben bu sene kesin gitmeye karar verdim ama sirket konusunda kararsızım ELT ****** ****** ve Alternatif e gittim

Carsamba günü de United Towers ve Icep e gidicem

Su ana kadarki izlenimlerimle Alternatife gitmeye karar verdim gibi Carsamba kararım ne olur bilmem ama sizce Alternatif nsl?
    slm lejyoner united towerla tel gorusuyrum telf gorustugum kadaryla her sey gsuel gibi ama sen gdipte yuz yuze gorusmussun nasil durumlar? memnun edici mi guvenilir mi? ve elt yi unut derim ben ama sen bilirsin
    Konu SHOPBOY tarafından (30-10-2007 Saat 07:28 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı SHOPBOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgilendirdigin icin cok tesekkur ederim ben ing dili ve edb 3. sinif ogrencisiyim bu programla ilgili korkularim var dedigim gibi bir cok sey dudydum ornegin burdan isi ayarlyrmsun ama gittign zaman oyle bir isin olamadigini hatta sirketten bile haberdar olmadiklarini soyleyen bu yuzden buyuk bi sirketle gitmek istiyorum aslinda advis kafama yatmisti ama su an bilmiyorum united towersle gorusuyorum ikisinin arasinda gidip geliyorum advis buyuk tanilmis bir sirket gecen sene arkdasim cok memnun kalmisti tabi bu benimde memnun kalcagim anlamina gelmez dedgin gibi ilgilenmeyebilirler ama buyuk bi firma ama united towersla da ilgili gusel seyler duydum hic olumsuz bi yorum yok ama sirket daha tanilmamis bu iste hemen hemen yeni ... bende en gec ocakta kayit yaptrcam ocak 25 civari nasil sence? arastirmalar suruyor yardimici olursan sevinirim sagol....
    eğer garsonluk gibi job fair ile seçilmeyen işleri yapmayı düşünüyorsan çok da acele etmen gerekmez,eğer job fair ile gideceksen(eğlence parkı gibi işler için) acele etmen gerekebilir.çünkü abd liler türkiye ye gelip,beğendikleri elemanları seçip gidiyorlar.(geçen sene benim gitmiş olduğum florida daki big kahunas water park a çok talep vardı,herkes job fairde orayı istiyordu,ama 30 kişiden 8-10 kişi ancak aldılar.)
    bana göre çok büyük bir şirketle de gitmen gerekmez.bana kalsa united towes ı tercih edebilirdim,çünkü iyi olduğunu ben de duydum.ama daha önceden de dediğim gibi burdaki şirket kadar abd deki sponsorunu da sorman lazım,o çok önemli.onu da sor... şirketler bildiğim kadarıyla ocakdan sonra 100dolar zam yapıyorlar(nedenini bilmiyorum bilen varsa söylesin neden zam yaptıklarını).bana göre ocakdan önce kayıt yaptırırsan iyi olur.bir de bazı şirketler promosyonlar yapıyorlar.mesela ozman geçen sene eskişehir osmangazi ünv. gelip konferans vermişti.konferansa katılanlar arasından çekilişle 2 kişiyi abd ye yollamıştı.(ne yazıkki bana çıkmadı,ah bi çıksaydı var ya...)neyse yani bazı şirketler böyle teşviklerde bulunabiliyorlar.mesela ****** ****** da da burslu gönderme olayı var bu sene kayıt yaptıranlar arasından 111kişiyi burslu göndereceklerini söylüyorlar.ama buna öncelikle kayıt olman şart yani...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar merhaba,
    Alternatif'le veya başka bir şirketle Amerika'da sertifika programına giden var mı??Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu sene alternatifle gidipte memnun olan war mı merak ediyorum..:S

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)