Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pensacola'ya Gidenler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up Pensacola'ya Gidenler

Bn 3 Arkadaşla Pensacola'ya Gidiyorum Ve Mc Donald's Işinde çalışcaz Bu Yaz...bakalım Pensacola'ya Giden Var Mı??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kardeş ben gecen yaz pensacoladaydım ve mcdonaldsta calıstım. moralını bozmak istemem ama eger değiştirme sansın varsa kesinlikle gitme derim. cunku hem mcdonalds cok zordu hemde haftada 32 saatten fazla vermıyolardı. bız mınımum 40 saat diye gitmiştik ama megerse iş sözleşmesinde 32 yazıyomus. ustelik bizim calıştıgımız mcdonalds en fazla 34 saat verıyodu. pensacola da 5-6 tane mcdonalds var bazıları iyi çalışma saatı verıyodu. onlarda 55 60 saat calısıyodu. yanı degişiyo. ama en azından sunu yapabilirsin. pensacola alabama eyaletıne sınır bı yerde bızden 15 kılometre uzakta alabama eyalatınde calısanların hepsi en az 65- 70 saat calısıyodu. pensacola yerine alabamayı tercih edebilirsiniz...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tşk ederim kardeşim... biz danışman şirkete gittiğimizde adam bize işe yerleştirildiniz diyodu.. değişim olabilir mi bu saatten sora?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende Alabama mobilede mc donalds da çalışcam bu sene.Ordaki mc donaldslarda verilen saatleri bilen varmı?Az kalsın bende pensacolaya gidecektim.Son anda döndük

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

rica ederim arkadasım yukarıda da dedim zaten eger iş sözleşmesi imzalamadıysan işin değişebilir. bu konuda şirketine biraz baskı yapman lazım. eger sözleşme olayı olduysa bile en azından şehri değiştirip alabama eyaletine gidebime olanagın olabilir. bu arada pensacolaya veya yakınlarına giderseniz kesinlikle Naval Air Museum a gidin derim ben ...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tşkler kardeşim... bi de şu bilet işini kendimiz mi halletmemiz lazım yoksa şirkete mi bıraksak?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eger tanıdıgın acentalar varsa yanı sana ucuza verebileceklerse kendın alabilirsin. zaten devamlı pıyasayı takıp et . hem ucak şirketlerinin web sayfalarından hemde acentalardan fiyatlardan haberın olsun. ben gecen sene 630 euro ya ucmustum. istanbul-amsterdam-memphis-pensacola. şirketlerde ucuz buluyo ama bazıları bunu da kazanc kaynagı yapabiliyo. yani şirket sana bir fıyat söylediği zaman piyasayı bilip ona göre uygun yada pahalı ben daha ucuza kendım bulabilriim diyebilmelisin. zaten work and travel olayı tamamıyla öğrencide bitiyo. herşeyi senin arastırman lazım ancak o zaman başarılı olursun. mesela bunun için internette baya bi zamanını harca. gideceğin yerdeki turklerı bul onlarla iltibata geç. vs vs vs vs Allah yardımcımız olsun....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hımm.. anladım kardşm..bilet fiyatlarını araştırıyorum ztn ama her yerde farklı bi fiyat cıkıyo... bu gidişle 700-1000 dolardan aşağı bilet bulamıycaz (

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeşim ben de pensacola mc donald ta çalışmaya karar verdim fakat solediklerini duyduktan sonra tırstım acıkcası facebook tan konussak adın neydi acaba

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş ben gecen yaz pensacoladaydım ve mcdonaldsta calıstım. moralını bozmak istemem ama eger değiştirme sansın varsa kesinlikle gitme derim. cunku hem mcdonalds cok zordu hemde haftada 32 saatten fazla vermıyolardı. bız mınımum 40 saat diye gitmiştik ama megerse iş sözleşmesinde 32 yazıyomus. ustelik bizim calıştıgımız mcdonalds en fazla 34 saat verıyodu. pensacola da 5-6 tane mcdonalds var bazıları iyi çalışma saatı verıyodu. onlarda 55 60 saat calısıyodu. yanı degişiyo. ama en azından sunu yapabilirsin. pensacola alabama eyaletıne sınır bı yerde bızden 15 kılometre uzakta alabama eyalatınde calısanların hepsi en az 65- 70 saat calısıyodu. pensacola yerine alabamayı tercih edebilirsiniz...
    zubery bende Mobile AL YE gideecem sen Mobile gittin mı nasil bir yer ? pensacola guzel giyolardı nasil bir yer pensacola sanırım kucuk bir sehir ama guzelmıs sanirsam?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sehrin guzelligini soruyosan pensacola mobile zaten hep guzel yerler yani sakindir genelde hep aile vardir yani pek kotu bisey yasamazsin. mobile br kere gitmistim pensacola kadar bilmem ama orasi da hosuma gitmisti. ozellikle denizler sehrin icine dogru girmistir ve pek cok kopruden gecersin yesil alan cok fazladir bunu da en son ucaktan gorunce farketmistim. yuzde 90 larda falan yesil alan var. is konusunda mobile in pensacola ya gore daha avantajli oldugunu zannediyorum yani oyle biliyorum. baska yardimci olabilecegim bisey varsa sorabilirsin....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

rica ederim arkadasım yukarıda da dedim zaten eger iş sözleşmesi imzalamadıysan işin değişebilir. bu konuda şirketine biraz baskı yapman lazım. eger sözleşme olayı olduysa bile en azından şehri değiştirip alabama eyaletine gidebime olanagın olabilir. bu arada pensacolaya veya yakınlarına giderseniz kesinlikle Naval Air Museum a gidin derim ben ...
    mrb zubeyr...pensacolann gezilecek yerleri artıları eksileri neler merak ediyorum gidecegmz yeri ayrıca havası nasıl bi duyuyorm hep yağmr bi duyuyorm ii akım karştı iyice..hazirann ortasına doğru gitcz ins.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

genelde asırı nemlı ve sıcak ama heryerde klıma oldugu ıcın ben sahsen sıcaktan yana hıc dert yanmadım hatta bazen evdekıler klımayı cok acıyolardı usuyodum bıle. klıma dedıgım bıldıgınız tukıyedekı klımalardan degıl. bızdekı kalorıfers sıstemı gıbı. yagmurları cok pıs ayrıca. havaya bakarsın buraya bır hafta yagmur yagmaz dersın. ama 3 dakıka sonra oyle bı yagmur yagarkı bardaktan degıl surahıden boşalırcasına. ama hemen kesılır. bu dezavantajı var maalesef. ama dedıgım gıbı bende gecen sene gıderken sıcaklıktan korkuyodum. ama turkıyede olsam sıcaklıktan daha cok dert yanardım...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pensacola alabama eyaletıne sınır bı yerde bızden 15 kılometre uzakta alabama eyalatınde calısanların hepsi en az 65- 70 saat calısıyodu. pensacola yerine alabamayı tercih edebilirsiniz...
    kardeş ben alabamada mc donald's da çalişcam.burda çalışanlar için en az 65-70 saat çalışıyordu demişsin.benim sözleşmemde 32 saat üzeri overtime yaziyor.yani ben 65 saat çalışacak olsam 33 saatlik ücreti normalin 1.5 katı kadar alıcam. kulağa çok hoş geliyor ama ama imkansız gibi .adam bana 1.5 kat fazla verene kadar 1 kişi daha alır normal ücretle çalıştırır.haksız mıyım
    Konu listener1402 tarafından (06-04-2008 Saat 09:07 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

listener1402 zannedersem hcms senın ordakı sponsor sırketın olacak. bu konuda dıkkatlı olmanı onerırım cunku adamların elınde herzaman senın 150 dolar depositon ve 2 haftalık paran var. o yuzden eger arkadasların la gıdıyosan onların evıne hıc yerlesme kendı evını kendın bul. ustelık mcdonadstan kendı cekını kendın alırsın. bıde mınımum 32 saat ben en fazla 33 saat calıstım. yanı vermedıler fazla saat. bıde 32 den sonra degıl 40 tan sonra 1.5 katı oluyo. bu hesapla 3 ayda 1500 dolar kazanırsın en fazla eger ikinci işi bulmazsan...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

listener1402 zannedersem hcms senın ordakı sponsor sırketın olacak. bu konuda dıkkatlı olmanı onerırım cunku adamların elınde herzaman senın 150 dolar depositon ve 2 haftalık paran var. o yuzden eger arkadasların la gıdıyosan onların evıne hıc yerlesme kendı evını kendın bul. ustelık mcdonadstan kendı cekını kendın alırsın. bıde mınımum 32 saat ben en fazla 33 saat calıstım. yanı vermedıler fazla saat. bıde 32 den sonra degıl 40 tan sonra 1.5 katı oluyo. bu hesapla 3 ayda 1500 dolar kazanırsın en fazla eger ikinci işi bulmazsan...
    zubeyr sen alabama da mı yoksa pensacola da mı çalıştın 33 sa tten fazla alamadım dedin ya?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zübeyir bu hcms hafez corporation mı oluyor? onların evinde neden kalmayayım?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadslar ben pensacolada calıstım. yakın bolgedekı mcdonaldsların hemen hemen hepsine hsmc öğrenci gonderiyodu. benım calıstıgım yerde bana dedıgım gıbı en fazla 32 33 saat verdıler. hcms (hospitality and catering management service) bu şirketin tam adı.. eger bı arkadas grubuyla gıdıyosan onların evınde kalmaktansa kendı evınızı kendınız bulursanız bıcak acıdan kar yaparsınız. 150 dolar deposito vermezsınız. yada kıraladıgınız yere versenız bile giderken alırsınız. benım depositomu 2 ay once 100 dolar olarak gonderdıler halen bozduramıyorum.mcdonaldstan cekınızı kendınız alırsınız yanı onların elınde paranız olmaz vs vs vs

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bartublumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bn 3 Arkadaşla Pensacola'ya Gidiyorum Ve Mc Donald's Işinde çalışcaz Bu Yaz...bakalım Pensacola'ya Giden Var Mı??
    slm bartublumenberg,bu sene bi aksilik çıkmazsa bende pensacolaya gıdıcem,restaurantta bulaşıkçılık yapıcam,siz ne işi yapıcaksınız ve bütün işlemleri hallettınızmı?uçak bileti vs.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pensacolaya gidecek olan arkadaslara ev araba iş vs gibi konularda cok yardımcı olacagını dusundugum şu siteyi öneririm http://pensacola-florida.olx.com/ sık kullanılanlar listeme ulasabilirsem hem florida hemde pensacola hakkında cok guzel kaynaklari paylaşcam inş sizlerle.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı slam_dunk13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm bartublumenberg,bu sene bi aksilik çıkmazsa bende pensacolaya gıdıcem,restaurantta bulaşıkçılık yapıcam,siz ne işi yapıcaksınız ve bütün işlemleri hallettınızmı?uçak bileti vs.
    slm slam_dunk13..bartublumenberg yazmams benyazym beraberiz onla ..biz işi mc donals die biliodk ama wendys miş..bilet sanırım 700avro olck..işimiz de belli diil genelde herkes her işi yapabiliyomş..bu hafta içi de vizelelr belli olck inş..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pensacolaya gitceğime cehenneme giderim daha iyi.Bu kadar anti sosyal bir bölege olamaz.Para da kazanamıyorsun ve iş te yok .Gidenlere tavsiyem hemen işiniz değiştirin sakın gelmeyin buraya.Biz New york a döncez mesela...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mc donaldslarda da 32 saati geçmiyorsunuz haberiniz olsun.Para yetiştiremeyebilrsiniz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)