Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sağlık sigortası

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart sağlık sigortası

arkadaşlar merak ettiğim bi konu var
    şimdi sponsorum ciee sağlık sigortası yapıyor bunun kapsamı ne
    yani sadece kaza anında mı yoksa normal hastalıklarda da kullanabiliyor muyuz ??
    bilen varsa anlatabilir mi??

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benımkı de ciee benım danısman bana dedı kı allah korusun kalp amelıyatı olma ıhtıyacı duysan bile karsılar.sadece diş ve estetıkı karsılamıyor,bildigin gibi tum sıgortalr boyle zaten

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim bildiğim ise, hayati bir tehlike olmadığı sürece hiç bir işe yaramıyor. Allah korusun trafik kazası falan geçirirsen, 3-4 gün masrafını anca karşılıyor. Ateşim var, başım ağrıyor gibi hayati risk taşımayan rahatsızlıkları kapsamıyor, diye biliyorum. Çok iyi araştırılması ve üzerinde durulması gereken bir konu.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı 41inciHarami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim ise, hayati bir tehlike olmadığı sürece hiç bir işe yaramıyor. Allah korusun trafik kazası falan geçirirsen, 3-4 gün masrafını anca karşılıyor. Ateşim var, başım ağrıyor gibi hayati risk taşımayan rahatsızlıkları kapsamıyor, diye biliyorum. Çok iyi araştırılması ve üzerinde durulması gereken bir konu.
    Bizzat gögüs ağrısı nedeniyle ambulansla hastaneye kaldırılmış biri olarak çok işe yaradığını söyleyebilirim. Ambulans masrafı, verilen hizmet, çekilen ekgler ve rontgenler verilen ilaçlar vs her türlü hizmeti tek kuruş ödemeden alıyorsunuz. Benim sponsorumda CIEE'di ayrıca.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizzat gögüs ağrısı nedeniyle ambulansla hastaneye kaldırılmış biri olarak çok işe yaradığını söyleyebilirim. Ambulans masrafı, verilen hizmet, çekilen ekgler, verilen ilaçlar vs her türlü hizmeti tek kuruş ödemeden alıyorsunuz. Benim sponsorumda CIEE'di ayrıca.
    Öyleyse çok iyiymiş. Teşekkürler aydınlattığın için. Peki yanında bir numara ya da her hangi bir kağıt bulundurmana gerek var mı sigorta ile ilgili olarak.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Peki arkadaşlar ben Cetusa ile gideceğim onun hakkında bilgisi olan varmıdır?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Öyleyse çok iyiymiş. Teşekkürler aydınlattığın için. Peki yanında bir numara ya da her hangi bir kağıt bulundurmana gerek var mı sigorta ile ilgili olarak.
    Sigorta numaram yanımda değildi. Telefonlarını aldım ve eve dondugumde telefondan bildirdim sigorta numaramı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bizzat gögüs ağrısı nedeniyle ambulansla hastaneye kaldırılmış biri olarak çok işe yaradığını söyleyebilirim. Ambulans masrafı, verilen hizmet, çekilen ekgler ve rontgenler verilen ilaçlar vs her türlü hizmeti tek kuruş ödemeden alıyorsunuz. Benim sponsorumda CIEE'di ayrıca.
    e iimiş bu arada sadece ssn yetiyor mu? bide herhangi bir sağlık kurumuna gidebilir miyiz?? yoksa sadece anlasmalı olanlar mı??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bireysel olarak ciee'den sigorta yaptirabiliyor muyuz?
    Sometimes memories can kill...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ambulansla gittiğine göre acil bir durummuş kardeşim. Karnım ağrıyor, başım çatlıyor, ateşim var gibi durumları bu sigorta kapsamıyor. Aynı konuyu bugün arkadaşımla konuşuyordum, kendisi de 300 dolar verdiğini söyledi hastaneye.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

CIEE'ye hiç bir konuda laf söyletmem kusura bakmayın.Başı ağrıdğı için kaç kişi hastaneye gidiyor allah aşkına? 300 dolarda neye vermiş cidden merak ettim şimdi..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

CIEE'ye hiç bir konuda laf söyletmem kusura bakmayın.Başı ağrıdğı için kaç kişi hastaneye gidiyor allah aşkına? 300 dolarda neye vermiş cidden merak ettim şimdi..
    Arkadaş yanımda, solunum yollarından muayene olmak için 300 dolar istemişler. 300 doları duyunca muayene olmaktan vazgeçmiş. Eskişehir İCEP'le gitmişlerdi. sponsorları Ciee galiba.
    Önemli olan laf söylemek veya söyletmek değil. Sigorta gibi önemli bir konunun iyice anlaşılabilmesine yardımcı olmak.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaş yanımda, solunum yollarından muayene olmak için 300 dolar istemişler. 300 doları duyunca muayene olmaktan vazgeçmiş. Eskişehir İCEP'le gitmişlerdi. sponsorları Ciee galiba.
    Önemli olan laf söylemek veya söyletmek değil. Sigorta gibi önemli bir konunun iyice anlaşılabilmesine yardımcı olmak.
    Bizde anlaşılmasına yardımcı olmak için buradayız. Dediğin şirketin sponsoru CIEE değildir CCI'dır..CIEE olsa öderdi diyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

fiorex peki diş tedavileride dahil midir sence??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı semih4718 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiorex peki diş tedavileride dahil midir sence??
    Diş ve Estetik dahil değil.. Onun dışındaki her türlü hizmetin ücretini 100.000$'a kadar karşılar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

CIEE 1 milyon dolara kadar karsiliyor, arti amerikanin yuzde 90ninda anlasmali hastaneleri, saglik kurumlari var.Sadece amerikalilarin bile odedigi 50-100 $ parayi oduyorsun.CIEE in sitesinde anlasmali oldugu saglik klinikleri,hastaneler felan var, ordan bakabilirsiniz ama ciee in tek kosulu bu hastaligi Turkiyeden getirmemek.Yani bir hastaliginiz Turkiyede zaten varsa, bu hastalik amerikada nuksetmemisse karsilamiyor, karsilamadiklarina dis cekimi dahil degildir.Dis cekimini karsiliyor.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Peki bu hizmet sadece CIEE ayrıcalığı mı yoksa diğer sponsor firmalar da böyle bir hizmet sağlıyor mu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

benim saydiklarimdan bahsediyorsan bu sadece CIEE ama bir de su var.Amerikadaki bazi isverenlerin, bunlar genellikle koklu, buyuk sirketler, kendi iscileri icin ayriyetten iscileri istedikleri taktirde cuzi ucret karsiliginda sigorta yaptiriyor.Ayrica yasalara gore, calisma saatleri icerisinde sizden kaynakli olmayan herhangi bir hastalik sakatlik durumunda sirket butun masraflari karsilamak zorunda.Bu son soyledigim Virginia icin gecerli.Tecrubeyle sabit.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Exclamation

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bireysel olarak ciee'den sigorta yaptirabiliyor muyuz?
    up.............
    Sometimes memories can kill...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar İntrax ın Sağladığı Sağlık Sigortasından Yararlanıpta Memnun Kalan Varmı? Neleri Kapsamaktadır?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

her sponsorun sağlık sigortası anlayışı farklı mı yani
    "Nobody can give you freedom. Nobody can give you equality or justice or anything. If you're a man, you take it" Malcolm X

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

peki istediğimiz sağlık kurumuna gidebilirmiyiz yoksa sadece anlasmalı olanlar mı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

istedigin her yere gidebilirsin fakat oderken sorun cikar, sirketin odemeyebilir.
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de sponsorum ciee fakat sağlık sigortasına dair ne bir belge ne de bir numaram var. İstemeli miyim şirketimden??

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

alkol komasına girip ambulansla hastaneye kaldırıldım. CCI 404 dolar olan tum masrafı karşıladı.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Kemal88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de sponsorum ciee fakat sağlık sigortasına dair ne bir belge ne de bir numaram var. İstemeli miyim şirketimden??
    benımde sposorum ciee
    unıted towers gecen gun ciee nin yolladığı program metaryellerini yolladı bana orda sğlık kartı vardı üstüne ds numaranı yazıyosun

yani ds numaran senin sağlık sigortası numaran oluyor.
    " THAT WHAT YOU REALLY BELIEVE IN ....... ALWAYS HAPPENS !!! AND THE BELIEF IN THE THING MAKES IT HAPPEN ".

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı xerdalx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İntrax ın Sağladığı Sağlık Sigortasından Yararlanıpta Memnun Kalan Varmı? Neleri Kapsamaktadır?
    Arkadasim ben Intrax'in sigortasidnan yararlandim. 2008 yilinda intrax bana AIG den sigorta yaptirmisti, ancak krizden sonra battilar sanirim.Giderken saglik sigortam olduguma dair bir de kart vermislerdi. O yaz cok sukur hicbir sorun yasamadim. 2009 da hic bir sigorta karti almadan gitmistim ABD ye. Sponsorum intrax ti yine. Icime dogmus gibi konusmustum hatta sirketimle bu yil sigorta ne olacak kart vermiyormusunuz gibisinden. Yazin ortasina dogru hives denilen bizdeki adiyla kurdesen olan alerjik bir hastalik gecirdim. Hastaneye gittim ve sadece sosyal guvenlik kartim ve wat kartimla birlikte( intrax'in verdigi wat ogrenci karti) kayit yaptirdim. Neyse hemsire on muayenede bana yasimi kilomu boyumu ve bazi rutin sorular sordu. Ardindan form imzaldim. Imzalarken de emin olmak icin sordum ben birsey odeyecek miyim diye. Oradaki bayan hayir sen hic bir seye karismayacaksin biz sigorta sirketiyle muhattap olucaz dedi. Gercektende dedigi gibi oldu. Yalniz benim evime iki tane fatura gonderildi sonradan. Biri 350 dolarlik biri 270 dolarlik. (ikinci kez gitmistim tekrardan igne icin ikinci fatura bundan dolayi geldi) Ardindan da 350 dolarlik olanin odendigi borcumun 0 oldugunu gosteren bir mektup daha geldi. 270 dolari odemediler galiba diye telaslandim bende. Aradim Intrax i bazen odemelerin sonradan yapildigini hastanenin de buyuk ihtimal odeme yapilmadan once bilgilendirmek icin bir form gonderdigini soyledi. Ondan sonrada ses seda cikmadi. Yani odediler sanirim ikinci faturayida. sonucta ikinci sene self gelmistim. zaten 700 dolar odedigim program ucretinden zarar etti adamlarda. Sonuc olarak (bayagi uzun oldu kusura bakma) Intrax'in sigortasina guvenebilirsin. basiniz agrisa bile gidin konusun, sorun arkadaslar. ABD'de konusmadan sormadan hicbir sey ogrenilmiyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı semih4718 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benımde sposorum ciee
    unıted towers gecen gun ciee nin yolladığı program metaryellerini yolladı bana orda sğlık kartı vardı üstüne ds numaranı yazıyosun

yani ds numaran senin sağlık sigortası numaran oluyor.
    Teşekkür ederim semih. Öğrendiğim iyi oldu bunu.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar Alliance iş bitiminden sonraki travel kısmı için sigorta karşılamıyor.Özel sağlık sigortasını yaptırmazsak bir sağlık sorunu yaşadığımız takdirde şirketim sorumluluk almayacaklarını söyledler.60 dolar bir ücreti var.Sizce bu doğru bir prosedür mü,diğer sponsorların sigorta anlaşmaları iş bitiminden sonrasını da karşılıyor mu?Sizce bu özel sağlık sigortasını yaptırayım mı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben iş bitimi Türkiye'ye dönmeden 2 gün önce hastanelik olmuştum NYC'de ve sponsor intrax'tı. Aradım kendilerini durumumu anlattım beni hastaneye yönlendirdiler ve bir gece hastanede geçirdim hiç para vermeden çıktım.. intrax sağlam oluyor bu konuda. Ayrıca iş bitimiydi yine de kullanabilmiştim.
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)