Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kac tane getirme hakkimiz var ???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Kac tane getirme hakkimiz var ???

Arkadslar kimi laptop istiyor benden ..kimi iphone kimiside zippo ve digerseylerden..merak ettigim bunlardan kac tane getirebiliriz..ben 4 tane laptop getirmek istiyorum getirebilir miyim ?..arkdslarin gecen sene 3 tane getirebildigini biliyorum..bi arkds gecen sene 10 tane telefon geirmis ama iphone kac tane getirebilir? zippoda sorun olmaz sanirim 10 tane ..bavul hakkimiz 23 kg ben aktarmali geliyorum..acaba gecen seneki kural devam mi ediyor birileri bana iki tane 23 kg getirebilirsin diyor..sirt cantasinin sinir kac peki 16 kg mi ozaman laptoplarin 2 tanesini ona atarim ?

..boyle bi konu daha once acilmisssa affiniz siginiyorum..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yanilmiyorsam thy ve lufthansa disinda iki bavula izin veren yok.. yanlis biliyor olabilirim ama british , air france , klm , alitalia ve delta da ikinci bavul ucretli bundan eminim... zaten istedikleri seyleri sen tek bavula sigdiramazsin ikinci bavula bile sigdirman zor...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanilmiyorsam thy ve lufthansa disinda iki bavula izin veren yok.. yanlis biliyor olabilirim ama british , air france , klm , alitalia ve delta da ikinci bavul ucretli bundan eminim... zaten istedikleri seyleri sen tek bavula sigdiramazsin ikinci bavula bile sigdirman zor...
    Ne yazikki lufthansa da kaldirmis 2 bavulu. artik onlarda da sinir 1 bavul. Cok sacma oldu bu yeni kurallar zaten abd ye gelmissin o kadar yol, hediye bile alamaiyorsun kimseye ikinci bavula para odememek icin. Hediye alsan bu seferde kendine birsey alamiyosun. Baska bir olay daha var bu da yeni yeni uygulamaya geciyor artik. Kimse sana yardimci olmuyor biletini check in yaparken. Makinalarda kendin yapiyorsun. Isim di pasaport numarasiydi bir suru bilgi istiyor makina 15 dakika ona ugrasiyosun. 1000 dolar para ver hic bir is yapmasinlar. Bir de azarliyorlar yanlis yaparsan

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki kac tane laptop iphone getirme hakkimiz var mesela biraz da bunlardan bilgi veriri misiniz ya da nerden ogrene bilirim ??????????????
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki kac tane laptop iphone getirme hakkimiz var mesela biraz da bunlardan bilgi veriri misiniz ya da nerden ogrene bilirim ??????????????
    2 defa 2 ser tane laptop goturdum sorun olmadi. Iphone a gelince kirdirma dedikleri islemi yaparak kullanabiliyorsun zaten ancak yasal olarak kullanmak istiyorsan 1 tane getirme hakkin var, tr de pasaportuna isletmen gerekiyor telefonu. Gumruk esya muafiyeti degisti gecen yil. Hediyelik esya 450 euro yu asmamak kaydiyla hediyelik esya getirebilme hakki var. (Numaralarda kucuk oynamalar olabilir)

Umarim yardimi olmustur

Yolcu İşlemleri

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Iphone 4 tane getirsende sorun olmaz. 2sini kutulardan cikartip cebine koy, kullaniyorum dersin. 1 ini valize 1 inide sirt cantana at.

-Laptop 4 tane getirince sorun cikabilir belki. Buyuk ihtimal cikmaz ama olurda bi aksilik olursa 4 laptopu hayatta sokamazsin iceri. Alacaksan max 3 tane al yeter.

-Ayrica 2. valiz olayi problemli olacagi icin bi valize 4 laptop 4 iphone falan doldurman kacakcisin gibi gorunebilir.

-zippo istedigin kadar al sorun olmaz.

Sadece onlem olarak fazla alma diyebiliriz, havaalanina gelince keske 20 laptop alsaydim hic kontrol falan yokmus diyeceksin ama iste olurda bi aksilik durumu falan olursa o zaman problem cikarsin. Gerci aksilikde 40 yilda bi olur. Ama sonuc itibariyle yasal prosedur 2 den fazlaya izin vermiyor.

Her telefon icin yeni bi pasaport kaydina ihtiyacin var. O kadar pasaport bulman zor olacak gibi. Ama mesela bende eski iphone var. fake imei kullaniyorum. Eski dandik tellerimden kullanilmayan bozuk bi telefonumun imeisi kayitli. SOrunsuz kullaniyorum. Ama iphone 4 icin ne zaman cikar fake imei bilinmez. Ayrica yasal olmayan bi yol (:
    Sometimes memories can kill...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)