Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Visa expiration date

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Visa expiration date

Dun pasaportum elime ulasti vizem basili sekilde.Ancak bi sorum olacakti.Ben ds doldururken hatta ds-2019 getirtirken ozellikle belirttim 15 eylul is bitis ve 30 eylul program bitis tarihi olsun diye ki ole oldu zaten.cunku bu yil fazla kalmayi dusunuyordum..Ancak vizemde expiration date 15 eylul olarak gozukuyor.Simdi benim en gec 15 eylulde mi ulkeden cikis yapmam gerek ??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Hayir 15 Eylul tarihi yasal olarak calisabilecegin son tarihtir. Cok nadir istisnalar olsa da vize bitis tarihleri DS formunda yazan bitis tarihi ile ayni olur. Ama senin 15 Eylul'den itibaren 30 gun daha Amerika'da kalma hakkin var. Yani istersen 15 Ekim'e kadar kalabilirsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bendede 15 eylül yazıyor acaba standart mı?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede 15 eylül yazıyor acaba standart mı?
    standart değil, tesadüf.

DS belgesinde yazan bitiş tarihinden itibaren çalışmamak koşuluyla 30 gün daha ABD'de de yasal olarak kalabilirsiniz.

Çıkışta pasaport üzerinde yazan expration date ile ilgili görevli bir soru sorarsa (neden zamanında çıkmadın gibisinden) DS formunuzu göstermeniz yeterli.
    admin (at) turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sen de tarih olarak 15 eylul mu vermistin donus ya da is birakma icin. Cunku elcilik en fazla 30 Eylul'e kadar calisma izni veriyor okullarin acilisi dolayisi ile demisti tanidigim bir elcilik gorevlisi. Belki 15 Eylul'e cektiler. Var mi daha uzun alan acaba?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Okulu daha geç açılan öğrenciler de olduğu için ekim ayını da kapsayacak şekilde çalışma izni alan kişiler var. Daha uzun süreli vize alanlar çıkar mutlaka
    admin (at) turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ben de oyle umuyorum. Tesekkurler Shinoda.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@tough,bende DS icin 30 eylul son calışma suresi dedim ama daha DS gelmedi tabi....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

gecen yil benim bi arkadasimin vizesinde bitis tarihi 15 temmuz'duu,ama ds'de 10 eylul olarak bitis tarihi gosterilmisti. 25 eylul geri dondu
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @tough,bende DS icin 30 eylul son calışma suresi dedim ama daha DS gelmedi tabi....
    Ben 15 ekim demistim ama sponsor elcilik izin vermiyor demisti. Umarim en azindan 30 eylule kadar alabiliriz.

@Roma

arkadsin sanslimiymis sanssizmiymis karar veremedim ama gercekten tuhaf bir durum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aslinda is bitis tarihi cok sorun degil,patron izin veriodu calismamiza..Ama seneye tekrar basvuru yaptigimizda vize gorevlisinin niye gec dondun gibi biseyler sormasindan cekindim onun icin sordum ama ole bisey sorun olmaz anladigim kadariyla,zaten 1 ay daha resmi olarak kalma iznimiz var dediginize gore..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Aynen oyle arkadasim. Icin rahat olsun.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bilgilendirme icin tesekkurler..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı
    Ben 15 ekim demistim ama sponsor elcilik izin vermiyor demisti. Umarim en azindan 30 eylule kadar alabiliriz.
    ya sen HCMS calıstıgın için bilirsin bn 30 eylul basarlarsa vizye yinede 1 ayımı kullanıp 30 ekim gibi donmeyi dusunuyorum peki calişma surem bitsede bi iki hafta daha aynı yerde calısma gibi bi durum olurmu HCMS için...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya sen HCMS calıstıgın için bilirsin bn 30 eylul basarlarsa vizye yinede 1 ayımı kullanıp 30 ekim gibi donmeyi dusunuyorum peki calişma surem bitsede bi iki hafta daha aynı yerde calısma gibi bi durum olurmu HCMS için...
    ne demek istedigini gayet iyi anliyorum. Bu sene cok basimiza geldi; uzgunum ama Wendy's de calisman soz konusu degil. Ise baslayacagin zaman store manager yanina gelerek pasaportun ve DS formunda yazan bazi bilgileri kendi sistemlerine girecek. En onemlisi ise isindeki son gun olacak. Sen her ne kadar Manager i ikna etsen bile kayitlara gore bizim ogrencimiz oldugundan asil isinde calisamazsin. Fakat ikinci is bulursan sayet ekimin 1 ine kadar calismaya devam edebilirsin. Emin ol hic bir sorun olmaz. Onun disinda Supervisor in Lubo'ya ya da George'a sana bazi belgeleri imzalatacaklari zaman bu durumdan bahset. Genellikle sezon sonunda evleri bosaltmak zorunda oldugumuz icin ogrencilere pesin para odeyerek esyalari tasimamiza yardim etmek isterlerse yardim ettirebiliyoruz. Biraz yorucu olmakla birlikte 8 saat calisarak 100 dolara yakin bir parayi pesin kazanabilirsin. Ama en garantisi ikinci is bulman tabi.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@tough,aslında ikinci iş iyi olur ama bide benim uzun sure kalma nedenim oraya gider gitmez dil kursuna yazılıp mumkunse 5 ay gibi bi sure oluyor bu surecte toefl'a falan girmeyi dusunuyorum daha dogrusu WAT taki asıl amac bu,bide ikinci iş icin zamanım olurmu bilmiyorum.ama ilk firsatta araba almak aklımda var o zaman belki kalan zman da dagıtım işleri yapabilirim.aslında senin tecrubelerinden faydalanmak lazım dusuncelerim alabama ya uygunmu...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

@nicola 34

Tam olarak anlayamadim sen oraya gider gitmez dil kursuna yazilma amacinda misin? Eger oyleyse bildigim kadariyla M1 vizenin olmasi lazim. Hadi oldu da dil kursu seni J1 vizenle kabul etse bile is saatlerinin oldukca esnek olmasi dolayisi ile sikinti yasaman muhtemel. Araba konusuna gelince. Oncelili yapman gereken sey Turkiye'deki ehliyetini yaninda goturerek orada Amerikan ehliyetine basvurmaktir. Cunku araba kiralarken Ab ehliyeti haric ehliyet kabul etmiyorlar. Arkadasinin arabasini kullanmak istesen bile yakalndigin zaman ceza odemek durumunda kalabilirsin. O yuzden tavsiyem ehliyet basvurusunda bulunman orada. Zaten zor bisey degil. Dil okulu icinse iyice arastirmani oneriyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@tough, ya J1 vizesiyle kursa da yazılabilirim orada sorun olmaz ama işte saatlerini iyi ayarlamak lazım.artık onada bi şeyler yapacaz...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

@nicola 34

is saaatlerin de 2-3 hafta icinde duzene girer. Ondan sonra daha rahat hareket edebilirsin diye dusunuyorum. Simdiden bol sans.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde vizemde son gün olarak 15 eylüle yazıyor ....sanırım dil kursuna yazılınca birax daha uzun kalabiliyoruz..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Hayir arkadaslar oyle bir hakkiniz yok. Program bitis tarihinden sonra Amerika'da travel yapmaniz amaciyla 30 gun daha kalma izniniz var. Daha uzun sure kalirsaniz hem ulkeden cikarken hem de tekrar amerika icin herhangi bir vize basvurusu sirasinda problem yasarsiniz. Unutmayin ki siz Work and Travel kulturel degisim programina katilmak icin basvurdunuz ve bu yuzden J1 vizesi aldiniz. Dil okullari icin DS-2019 unuz bir ise yaramaz. I-20 denilen bir belgeye ve F1 vizesine ihtiyaciniz vardir. KEsinlikle Amerika'da kalis surenizi 4 aydan fazla tutmamanizi tavsiye ediyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı
    Hayir arkadaslar oyle bir hakkiniz yok. Program bitis tarihinden sonra Amerika'da travel yapmaniz amaciyla 30 gun daha kalma izniniz var. Daha uzun sure kalirsaniz hem ulkeden cikarken hem de tekrar amerika icin herhangi bir vize basvurusu sirasinda problem yasarsiniz. Unutmayin ki siz Work and Travel kulturel degisim programina katilmak icin basvurdunuz ve bu yuzden J1 vizesi aldiniz. Dil okullari icin DS-2019 unuz bir ise yaramaz. I-20 denilen bir belgeye ve F1 vizesine ihtiyaciniz vardir. KEsinlikle Amerika'da kalis surenizi 4 aydan fazla tutmamanizi tavsiye ediyorum.
    evet ya ileride sorun oluyormus o yuzden bende 8haziran-30 eylul istedim DS yi 1 ayda ondan sonra kalma hakkımı kullanacam,yani dil vizesiyle uzatmayacam J1 vizemin tarihleri icerisinde dil kursunada gidecem sadece...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@Mr_Usa
    Vizeye giris tarihin ile pasaportunun eline ulasmasi arasinda kac gun var ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Mr_Usa
    Vizeye giris tarihin ile pasaportunun eline ulasmasi arasinda kac gun var ?
    biraz gec cevapladigim icin kusura bakma okul yogundu bu aralar 5 martta vize gorusmem vardi,6 mart gunu upsin web adresinden kontrol ettigimde ogleye dogru pasaportum onlarin eline gecmisti.7 mart cumartesi sabahi da sirketime ulasti..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)