Work and Travel 2025
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UÇUŞLA iLGiLi SoruLaR

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart UÇUŞLA iLGiLi SoruLaR

uçak biletimi delta havayollarından aldım ve daha sonra internet sitesinden koltuk seçimi yaptım acaba bu yapacağım check-in işlerini yaparken koltuk seçimi yaptım diye ücret isterler mi ve bu yurtdışı çıkış harç parasından muafmıyız bi arkadaş okulun verdiği harçsız pasaport yazını gösterirsin yurtdışı çıkış harcındanda muaf olursun dedi ne kadar doğrudur ?? ve Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra yapman gereken en önemli işlemler nelerdir ??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

yurt dısı harc ucretı kıbrıs ıcın konusuyorum ogrencı veya sıvıl olman gerekm bu kesınlıkle alınır alınmaması ıcın ıse muhacerat yanı oturma ıznı almanız gerekmekte burası ıcın konusuyorum tabı abd ıcınde bu harc alınıyormu bılmıyorum ama alınması bence sacma sonucta orda oturma ıznı zaten vermıyolar bıze...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Lost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uçak biletimi delta havayollarından aldım ve daha sonra internet sitesinden koltuk seçimi yaptım acaba bu yapacağım check-in işlerini yaparken koltuk seçimi yaptım diye ücret isterler mi ve bu yurtdışı çıkış harç parasından muafmıyız bi arkadaş okulun verdiği harçsız pasaport yazını gösterirsin yurtdışı çıkış harcındanda muaf olursun dedi ne kadar doğrudur ?? ve Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra yapman gereken en önemli işlemler nelerdir ??
    önceLikLe koLtuk durumu hakkında bi fikrim yok ama reyes ücretin değiştiğini söyLüyor.. Çıkış harcının okula kitLendiğini duymadım hiç, hepi topu 15 tl zaten.. Gitmeden önce Lazım oLacağını düsündüğün seyleri götürebilirsin.. mesela burda 50 kurus olan priz dönusturucuyu orda bulmak kolay değil ve 5-6 dolar falan alabilirsin yanına.. Sonra Ds ucus dahiL yanında bulundurman şart, usada da güvenli biyerde durabilir usa da yanında tasımak zorunda değilsin.. dönerken de yanında buluncak cok önemli.. Sonra usa ya gidince hemen sevis'ini yapman gerek ne kadar erken yaparsan okadar iyi, acelesi olan seylerin basında geliyor diyebilirim.. konaklamanı haLLetmen gerek biranewwel ve yine ne kadar cabuk yapabilirsen okadar iyi olan social security number a basvurman gerek..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

normalde anında almaları lazım bu ucretı...ama eger almadılarsa check inde aalmaları olası ama dedıgım gıbı otomatık olarak bıletı alırken senden bu ucretı talep etmelerı gerekırdı..en azından kıbrıs-tr yonune olan ucuslarda boyle..
    dıger topıkte yazmıstım sana madem yenı bı topık actın ttasıyım dedım bende

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

uçak bileti ücretini ödedim ondan sonra koltuk seçimi yaptım internet üzerinden zaten 10 tane koltuk görünüyodu ondanda para alıcaklarsa yandık koltuk seçimlerini iptalde edemioz nereyi seçtiysek öyle kaldı deltanın sık sorulan sorular linkinde biri arkadaşımla aynı uçaktayız farklı yerleydeyiz arkadaşımın yanına oturmak için ne yapmalıyım gibi bi soru sormuş cvp internet sitesinden seçimini yapabilirsin olmuş bi ücret falan yazmıyo

daha önce deltayla gidip koltuk seçimini delta havayollarının internet sitesinden yapan ve koltuk seçimi için ücret vermiyen var mı ??
    Konu Lost35 tarafından (07-04-2011 Saat 02:08 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yapacaklarini zannetmiyorum , gecen sene bende onceden yapmistim alinmamisti, zaten alinacak olsa onceden bilgilendrme yapilir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ya bizim yerlerimiz ayrıydı üç kişiydik amsterdamdan bindik deltaya uçağa binmeden önce görevliye dedik tabi anlaşamadık kadınla deltada çalışan türk bi adam varmış uçağın kapısında bekliyordu kadın sordu nerelisiniz diye türkiye deyince adamı çağırdı hemen iki dakikada bizim yerleri ayarladı adam bilgisayardan beş kuruşda vermedik
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben deltayla ucmustum daha once deltada koltuk secimi ucretsiz merak etme yeni birsey cikmadiysa... ayrica zaten para alinsaydi sen koltuk secimi yaparken uayri verilirdi..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Koltuk seçimi için de para verilir mi yaaa.Lufthansada yoktu geçen sene öle bişey.İnş olmazda.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

deltanın internet sitesinde ismimin sonuna soyadımdan önce mr harfleri eklenmiş ondan bi problem çıkarmı Mr. ifade ediyo ama birleşik yazmışlar ismimi ve küçük harfle yazmışlar bide uçuştan 72 saat önce bilgilerimizi havayolu şirketine yollıcazmı bu yıl galba öyle bişey varmış

BannedUser
    Guest

Check in amacıda budur zaten yer belirlemek Yani eger onceden check yaptırmadıysanız erken gidip cam kenarı kapmak en maktıklısı ben hep öyle yapıyorumda. Ayrıca check-in için herhangi bir ucret ödemene gerek yok.

Yurtdısı harc puluna gelince, normalde yasal olarak almamaları gerek ama alıyorlar bundan kurtulus yok gecen sene 15 liraydı ayrıca havalimanında acık 24 saat alabiliyorsunuz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gidiş için koridor kenarı seçtim cam kenarı yok hep 4 kişilik koltukların ortalarında vardı bi tane koridor kenarı görünüyodu seçebileceğim onu seçtim dönüşte cam kenarı gelicem iki kişilik koltuklarda ortanın en arkasında uçuştan kaç saat önce havalimannda olmalıyım en az 2 saat öncesinden havaalanında olmak gerekiyomuş yurdışı uçuşlarda ama amerika için 3 saat diyolar yurtiçi içinde 1 saat kala diyolar ama ben en son istanbuldan izmire uçarken adamın biri son 5 dakika kala geldi zaten uçağa yolcuda uçuştan 5 dakika önce alınmaya başlandı bu yüzden uçakta geç kalktı boşuna 4 saat önceden gitmeyeyim

var mı 14 Mayıs'ta Amerika'ya gidicek olan ??

BannedUser
    Guest

27 Olmaz mı yani en guzelını yapmıssın ya koridor ya cam olmalı 3 kısılık orta tamamen rezalet bir durum dogrusu.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

lost35 iş olarak ne iş yapacaksın ve nereye gidiyosun şimdi sen ...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben ny dan turkiyeye dönerken 2 saat önce jfk de olmamı söylediler ben geç gittim 45 dakika vardı uzuncada bir kuyruk vardı bu bagajı teslim etmede felan bi görevliyi buldum rica ettim adam yok olmaz yetişemessin valizler yuklendi felan dedi bi yer gösterdi git orda bekle sana başka zamana bilet verecekler dedi aradan 10 dakika geçti tekrar yanıma geldi niye geç geldin felan dedi bende kayboldum newyork çok büyük felan diye salladım bişeyler inandı adam gel benle şansını bi deneyelim dedi gittik bilgisayardan check ini yaptı bitane adamı çağırdı valizimi verdi bunu uçağa yükleyin dedi şansım yaver gitti yoksa en az 1 gün yatacaktım havaalanında cepte 20 dolar para vardı bence son zamana bırakmayın erkenden gidin
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ny dan turkiyeye dönerken 2 saat önce jfk de olmamı söylediler ben geç gittim 45 dakika vardı uzuncada bir kuyruk vardı bu bagajı teslim etmede felan bi görevliyi buldum rica ettim adam yok olmaz yetişemessin valizler yuklendi felan dedi bi yer gösterdi git orda bekle sana başka zamana bilet verecekler dedi aradan 10 dakika geçti tekrar yanıma geldi niye geç geldin felan dedi bende kayboldum newyork çok büyük felan diye salladım bişeyler inandı adam gel benle şansını bi deneyelim dedi gittik bilgisayardan check ini yaptı bitane adamı çağırdı valizimi verdi bunu uçağa yükleyin dedi şansım yaver gitti yoksa en az 1 gün yatacaktım havaalanında cepte 20 dolar para vardı bence son zamana bırakmayın erkenden gidin
    ucusa 10 dk kala jfk de terminala ulastim.. zenci bir ablamiz vardi gorevli israrla bindiricem seni ucaga merak etme dedi ben ona sonra da gidebilirim sorun degil yarin ya da 2 gun sonra da olur dedim kadin hayir gidiceksin dedi sonra beni hic aramadan direk vip kismindan ucaga aldilar sirt cantamda jilet vardi ustumde kemer, anahtar ,arkadasimin cakmagi gibi metal seyler vardi ama hicbir noktada durdurulmadim ( ucaga bagajimi baska noktadan vermistim yani zaten ucagin icindeydi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benim şöyle bir sorum var: gidiş biletimiz thy chicago- american airlines utah.istanbulda thy yerine gidip check in yaptırdıgımda bana american airlines'ın da uçuş kartını verecekler mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)