Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wat 2008 memnun musunuz, değil misiniz? Neden?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Wat 2008 memnun musunuz, değil misiniz? Neden?

Arkadaşlar bu sene birçok arkadaşımız çok ciddi problemler yaşadı. Şimdiye kadar gördüğüm en kötü wat sezonu belki de 2008 sezonunda yaşandı ve hala yaşanıyor. Bunu Amerika'nın içinde bulunduğu krize de bağllamak mümkün. küçük bir örnek vermek gerekirse iki sene önce 40 dolara doldurduğum depoyu şimdi 60 dolara dolduruyorum.

Bu sene yaşadığınız sıkıntıları, sponsor şirketlerinizi ve neler yapmayı düşündüğünüzü bu başlık altından yazın. Türkiye'deki aracı şirketlerinizi değil sadece Amerika'daki sponsor şirketlerinizi yazın. Yaşadığınız sıkıntılar karşısında ne şekilde destek aldığınızı ya da alamadığınız detaylarıyla bu alandan yazıyoruz.
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar şu an lafayetteyim aslında new orleansta McDonaldsta çalışacaktım ama birden kendimizi burda bulduk neden olduğuna gelince sanırım bize ayarlanan iş dolmuş mu yoksa nw orleanstaki McDonalds öğrenci almıyomuş mu gibi sölentiler vardı.. en kötü wat sezonu gerçekten seneye düşüş yaşanabilir... artık suuyu çıktı bu işin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bildiginiz uzere bende bircok sorunla karsilastim konaklama olsun is olsun surekli sikintili gecti buraya gelisimin 2. haftasinda ac biraz belimi dogrultmaya calisiyorum. Fakat konaklama yi tamamen kendi ozverimle isimi de baskilar sonucu 3 gun calisip 4 gun off takilmak suretiyle ayarlattim. Buna da sukur diyorum. Panik yapip oldugum yerde durmayi tercih etseydim belkide suanda donus planlayi yapiyor olacaktim. Sirketim cidden umutlarimin irzina gecti diyebilirim. en basindan beri kendi cabalarim sonucu ayakta durmaya calisiyorum. Ikinci is bulmalari icin sirkete gondermeli bir mail attim fakat ne mail ne telefon cit yok sirketten. Buradaki bircok ogrenci kendi sorunlari ile basbasa birakilmis durumda. 2008 yili WAT adina kara bir yil olacak gibi. umutla herseyin daha iyiye gitmesini beklemekteyiz.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben şuanki halimden oldukça memnunum.biliyorum ender kişilerden biriyim ve şanslıyım.wat a kayıt olurken şirketin kesinlikle büyük ve tanınmıs bir şirket olmamasına dikkat ettim.yerel bi şirkete basvurdum sırf müşterisi az olsun da benle daha çok ilgilensinler diye..(belki saçma bi mantıktı ama işe yaradı.)diğer şirketler kadar fazla iş seceneği yoktu ama sonucta ben karlı cıktım.aile gibiyiz çalıştıgım yerde,saat derdi yok off day derdi yok,haftalık para alıyoruz bazen haftada 3gün çalışıyoruz ama yine aynı parayı alıyoruz. yemeğe 5dolar bile harcamadım daha,3hafta olucak işe başlayalı..patronun 1 arabası sırf öğrenciler için isteyen istediği yere gidebiliyor şansıma bir tek bende ehliyet var özel arabam gibi oldu :wat 2009 için tek tavsiyem işini seçen arkadasların mutlaka işverenle telde veya maille görüşmeleri..siz onu tanıyorsunuz o sizi tanıyor,işiniz hakkında bilginiz oluyor kısacası çok yararlı oluyor.

Tecrübe Puanı
    10

arkadaşlar sponsor şirketlerinizi de yazın. problemlerinize sebep olan en büyük etkenlerden biri de sponsor şirketlerinizdir. Self olarak programa yazılmadığınız sürece işinizi ayarlalyan ve 1100-1300 dolar arası paranızı full program adı altında danışmanllık şirketlerinizin almasına vesile olan sonra da sözleşmeye siz mağdur olsanız bile kendini kurtaracak kelime oyunları ile dolu maddeler ekleyen, elinizi kolunuzu bağlayan, birçok öğrenciyi mağdur bırakan sponsor şirketlerinizdir. böylece önümüzdeki dönemler için gidecek öğrencilere sponsor şirket seçiminde oldukça faydalı olabiliriz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sponsor şirketlerinizi de yazın. problemlerinize sebep olan en büyük etkenlerden biri de sponsor şirketlerinizdir. Self olarak programa yazılmadığınız sürece işinizi ayarlalyan ve 1100-1300 dolar arası paranızı full program adı altında danışmanllık şirketlerinizin almasına vesile olan sonra da sözleşmeye siz mağdur olsanız bile kendini kurtaracak kelime oyunları ile dolu maddeler ekleyen, elinizi kolunuzu bağlayan, birçok öğrenciyi mağdur bırakan sponsor şirketlerinizdir. böylece önümüzdeki dönemler için gidecek öğrencilere sponsor şirket seçiminde oldukça faydalı olabiliriz
    aynen shinoda katılıyorum sana ..ama nedense arkadaşlar yazmakta çekiniyor..başka türlü bu sponsor şirketlere tavir alam imnkanımız yok bence..dava felan diyor bazı arkadaşlar ama onlarda shinoda nın dediği gibi kelme oyunlarıyla zor gibi ...

en iyi yöntem burdan açıklmak şirket isimlerini..ve gelecek yıllar için gidecekler için şirketlerin ve sponsorların gerçek yüzünü göstermek en azından..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Merhaba arkadaslar ben de Stowe, VT deyim. Burda otelde housekeeper lik yapiom is verenimden ve isyerimden cok memnunum hic zorluk yasamadik. Hersey yolunda gidiyor. Hatta bugun 60 dolar bahsis topladim Hersey o kadar iyi yani umarim 3 ay boyunca hep boyle gider Tamamen kusursuz bir yerdeyim Tek kusuru yasadigim sehir koy gibi hersey pahali geldigimizin ilk haftasi 500 dolara araba aldik alisverislerimizi sehir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selam arkadaşlar... valla bende kızarkadaşımla katıldım. türkiye deki şirket CAMPUS burdaki sponsor CETUSA. Başka bi başlık altında olayımızı anlatmıstım ama kısa bir özet geçeyim. Boston da sharpshooter adına calısıyorduk ve herşey müthişti. ucak biletimizi en ucuz alanlardanız, boston gibi bi yerde konaklamamız hazır gittik evin herşeyi vardı (bir hocamızın kardeşi boston da doktora yapıyordu ve yazın türkiye ye döneceği için yazın evini sublease etmişti). Maaşımız süperdi saati 10 dolar (vergi kesilince 8,5) kalıyor. haftada 40 saat calısıyorduk ne eksik ne cok. tam 3 hafta calıstık ve ilk paycheck imizde kovdular. Ekonomik kriz varmış ondanmışmış. 4-5 gün boston da iş aradık olmadı, bu sırada hem türkiyedeki şirkete hem burdaki sponsora bol bol mail atip telefon ettik. Cetusa den Anne marie ye sayısız attıgımız maillerden ve telefon konusmalarımızdan sonra bize ocean city e gelin size 40 saat garantili iş buldum dedi!!! hemen o gece ilk otobüsle ocean city e geldik (geleli 2 gün oluyor). ofislerine gittik konustuk filan çalışacagımız yerin adresini verdi sabah 8.30 da gidin başlayın hemen dedi. Güya schedule hazırmış bizi bekliyorlarmış. sabahın köründe kalktık gittik bırakın schedule i filan bizden haberleri bile yok. döndük geri ofise. anne marie ye olayı anlattık kemküm ettı kıvırdı bişiler saat 4 gibi gelin ben işinizi ayarladım merak etmeyin dedi. 4 te gittik size başka yer buldum dedi italyan lokantası, sahibi arkadaşıymış hatır için bizi almış işe güya ve 40 saat calısırsınız dedi. bugun ilk günümdü 4 saat calıstırdılar eve postaladılar beni kızarkadaşımı da 3,5 saat calıstırıp gönderdiler. ne ücreti biliyoruz ne tam olarak ne kadar calısacagımızı. Boston dan buraya gelmek için tonca para da gitti. Aklımızda Alaska ya gitmek vardı ama son para da bura gitti. bilmiyorum bu saatten sonra nasıl olur ama artık aklıma olan tek şey şu kaldıgımız yerin kirasını verip karnımızın yarım da olsa doyması. ne 1 kurus biriktirmeyi düşünüyoruz çünkü imkansız bişe, ne de ekstra bişe. Lanet olsun böyle işe zaten. bunca yıldır hiç bi wat programında bu kadar kişi işten atılmamıştı. madem kriz var niye bunca öğrenciyi keriz yerine koyup getiriyorsunuz ülkenize. resmen köpek muamelesi görüyoruz. burda ocean city de işsiz olan öğrenci sayısını tahmin edemezsiniz. ülkeye dönen dönene. 3bin dolar harcadık bura gelmek için, köpek muamelesi görmek için değil Kim ne derse desin EN MANTIKLISI ALASKA... en az 10 saat günde garanti işiniz oluyor. Alaska dışında hiç bi işin garantiisi yok amerika da. Koca okyanus elbet balık cıkar öyle yada böyle. şimdi calıstıgımız lokanta ufacık bişe. aldıgı müşteri belli. lokanta 40 saat acık mı haftada onu merak ediyorum ben sözde 40 saat calısacagız.

Burda bir arkadaş söyledi geçen yıl Anne Marie ye CETUSA ye yani dava acip 8 bin dolar kazanan bir cocuk varmış. Eğer bu söylediği işte 40 saat calısmazsak, bende açacam dava. başka cetusa ile gelip de rezil olan arkadaşlar varsa hep birlikte acalım ... KOSKOCA CETUSA diyorduk burdaki ofisini görmelisiniz. Bu arada amerika amerika diye filmlerde gördügümüz amerika değil buralar. O amerika nerde acaba? boston a en gelişmiş şehirlerinden biri diyorlardı ama İstanbul umuz bile 1000 e katlar orayı. TÜRKİYE en güzel ülke ya kim ne derse desin. kutu gibi eve tonla para veriyoruz burda rezillik başka bir şey değil!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

\\walla yazilari okuyorm da yazik bize diyorm yaa..tr den ne umitlerle geliyoruz..onumuze gelenlere bakin..o kadar para veriyoruz elde var 0..benim asil amacim ve tek amacim ingilizce idi..ama geldigim yerde bircok turk wr..alabama mobile deyim..kaldigimiz ew 6 kisi 4 u turk karsi dairede 6 kisi wr 6 sida turk manager oldugu icin butun turkleri buraya yigmislar..aslinda keyfimiz ii..ama gel gor ki turkcemi gelistirmekten baska bisi yapmiorm..bazilari borc harc alarak gelmisler orda cikartiriz diye..su an borclu gitmesek yeter diyolar..araba yok gezilecek vakit gecirilecek yerler de uzakta bu yuzden amerikaiy kesif planlari da suya dustu yani su an bi amacim yoq..kimsenin yoq..kazandigimiz paradan birz ulasm kesiliyo(gunluk 5 dolar) biraz vergi aylik 250 de kira gerisi de gecinmeye yetiyo zaten anca..ben halime uzuluyodm ama bu okudklaRMdan sonra herseye ragmen buna da suku diorm..tr de herkes havali havali amerikaya gidiorm der..ama buraya geldm bi baktim milletin kokmus copunu atiyorm..masa temizliyorm patates kizartiyorm falan filan..ben bu abd isini bi luks bi avantaj olarak goruyodm fakat alakasi yoqmus..zaten gitmeden biraz arastirmstm work and travelin travel kismi yalan diolardi dogruymus..senegye gitmeyi dusunenlere onerim tek basiniza yola cikmayinaslinda (bende cikmadim da yer yoq diye benm arkadaslari baska bi yere goturduler sirketin hic bir soyledigi kesin diildr bunu unutmayin saati 8 dolar dediler sozlesmede 7.5 yaziyo havaalani karsilamasi wr dediler ucak biletini gecenin bi yarisina almiislar ark. la beraber olcaksn dediler sadece ucakta beraberdik mc donalds dediler bi baktik sozlesmede wendys yaziyo florida da caliscksiniz dediler bi baktik alabamaya bilet alinmis yani suyunu cikardilar anlayacaginiz )ve digr uyarim her zaman bi b planiniz olsun acikta kalmamak icin..

thx

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende baska bır baslıkta neler yasadıgımı anlatmıstım ama tekrar solylemekte yarar oldugunu sanıyorum.benım sırketım alternanıf ve burdakı sponsorumda ıntrax..bızede sırketın asıstanlarının bızlerı havaalanında karsılayacaklarını soylemıslerdı fakat oyle bısey olmadı.kalacagım yere geldıgımde gece saat 2:30 sularıydı ucagım rotar yapmıstı.ofıste hıckımse yoktu ınternatıonal ogrencı alan bu yer kapıya bı numara bıle bırakmamıstı yanı dusunun.taksı soforuyle otel aramaya basladık.o gun babalar gunu oldugu ıcın otellerde yer kalmamıs.1 saat kadar dolastıktan sonra bı otel bulabıldım.orda sabahladım.işe basladıgm ılk gunlerde 6 saat calıstım.sonra 5 e dustu.sonra da 8 sun kadar off aldım bızden sorumlu olan kadın hıcbıse yapamıcagını soledı.ve bıze ayarladıkları evde suanda farelerle yasıyoruz sıkayette bulundugumuzda saka gıbı ama ustune basın dedıler..ayrıca akrepler ve enteresan boceklerde cabası..uc gundur restroomumuz bozuk.gunlerdır soyluyoruz ama pazartesı dıyorlar.parktakı restroomu kullanıyoruzben buraya gelelı tam 24 gun oluyor ve sadece 10 gun calıstım.sırketımle gorustum bunların SANSSIZLIK oldugunu soyledıler..ıkı gune kadar ayrılıyorum burdan.bu arada ssn ye calıstıgımız sırket basvurcaktı ama 1 aydır ses yok wat programı tatılımı mahfettı paramı sokaga attım resmen.suanda param yok ve aılemden ıstedım.rezilligin bukadarını gormedım..yazıklar olsun..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz de erkek arkadasimla basladik bu ise. ucak yolculugumuz aktarmaliydi ve bagaj kaybetmekten cok korkuyodum ama korktugum basima gelmedi. fransa aktarmasinda 3 saat boyunca ucakta beklemek zorunda kaldik ucagin bi parcasinda problem oldugu icin neyse ki degistirdiler onu da oyle gelebilduik. bu arada sozlesmemizde baltimore hava alanina gelirsek alabilvcekleri yaziyodu ama biz washingtona indigimiz halde bizi gelip aldi isverenimiz. ayrica ucagin rotar yaptigindan haberi de yoktu meraklanmis bisuru mail atmis bekliyorum sizi indiginiz gibi bana mail atin veya numaramdan arayin falan diye.
    neyse bizi karsiladi atti arabasina geldik calisicagimiz yere. burasi travel center. tirlar falan geliyo icerde otel var restoran var duslar var market var. restoran veya housekeeping yapicaktik. beni resorana aldilar erk arkimi da hjouse keepinge . ama kendisi o isi sevmedigi icin konustuk isini degistirdiler bu haftdan sonra o da restorana geliyo.
    ne kadar para alicaz bilmiyoruz cunku restoranda tip uygulamasi var. tipli iswler de genelde 3.5 dolar falan oluyo saatlik halbuki bizim sozlesmede yazan 10 dolardi. bakalim orasini ilk paycheckimizde gorucez.

burda restoranda bana o kdr iyi davraniyolarki anlatamam. isverenim ilk gunler bizi gezdirdi arabasiyla, hem buralari gosterdi bhem alisveris merkezine goturdu. yeri geldi kendi telefonundan evimizi arayabilecegimizi soyledi ki aradik biz de zaten. geldikten 3 gun sionra ise basladik cunku ds tarihimizden once geldik. haftada 5 gun clsiyoruz 2 gunumz off. istedigimiz gunleri off sectik hicbirsey demiyolar. iismlerini her soyledigimizde yardimlarina ihtiyacimiz oldugunu anlkiyolar ve hemen yanimiza geliyolar. mesela restoranda olan bardaklarin nerde oldugunu unuttugumda nerde diye sordum yerini soyledi sonra da gel beraber gidelim dedi. ne zaman bi yemekte bi problemim olsa, order almada sorun yasasam yanimda bitiyolar.
    mesela restorandaki menegarima aksam uzeri konusurken odamizda buzdolabi olmadigini soylemistim gece 2de messaj atmis uyanikmisin diye ben de evet dedim uyanigim, sana buzdolabi degil ama sogutucu aldim buzdolabini da sabah halledicem 15 dk icinde otelde olurum dedi kadin.
    sanirim watcilar icinde en sanslilardan biriyiz burdaki turkler olarak. burda 5 turk ayni otelde kaliyoruz. 2si dishwasher 1i de temizlikci.
    calistigimiz sirketin kendi icinde saorunlari olsa da bize en azindan bunu yansitmiyolar calisma saatleri olarak. cunku sadece restorani goruyorum ben bisuru insan calissa da cok az is var. yani umarim bizim sonumuz da digerleri gibi olmaz.
    herkes kotu kotu demis bikac tane de iyiler ciksin istedim
    siz sormadan sirketimi yaziyim iceple geldik biz buraya. burdaki sponsorumuz da cci
    biz burda su anlik cok rahatiz. tek sorunumuz bilgisayafrimizin internete giremiyo olmasi onu da hallettik mi tamamdir
    bu arada bence telefon olayina girmektense netten webcam acip goruntulu konusma yaopmak en mantiklisi. hem daha ucuz hem de gorebilme sansin oluyo.
    herkesin iyi haberlerini okuruz umaim burdan ve iyi de olsa kotu de olsa sirket isimlerini verin arkadaslar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

güzel reklammmmmm..sonuna şirketin adının konmasından anlaşılıyor ne oldugu...AVA Adore senden iyi bir reklam koordinatörü olur)))

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

degılım malesef bende geldıgım yerde konusacagım kımse yok ben buraya guya ıng ogrenmeye gelmısdım

suan tek dusundugum bıran once gunlerın gecıp turkıyeye donmem baskada bısı dusunmuyorum....
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

dodo işler nasıl gidiyor,paranı felan alıyon mu tam istediğin gibi sadece ing demi sorun var ?

çık dışarı gez dolaş yav zorla milleti biraz bahane felamn bul konuşmak için senin dönüş ne zaman kısmetse?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkdaslar neler olmus bole ya aman allahim 3 haftadir giremidum ilk defa girdim okudum mallastim ya neler olmus bole. bu kadar anlatilana biraz ters olacak ama bn sanki cennete dustum ya havaalanina indik sanki buyuk bi is adamiyiz bnm ve arkadaslarimin adi yazan bi kagidi bi adam elinde tutuo nyse adam aldi bizi geldik caliscagimiz yere bu arada visconsinde piggly wiggly die bi markette calisioruz. nyse kisa geciorum gelir gelmez araba verdiler bize 5 kisilik grubuz biz konaklicagimiz yer 5 mil uzakta o yuzden birda 10 turk var her gruptada araba var kaldigimiz evde gercketen muhtesem 7 odasimi ne var sayamadim. simdi bunlari buraya yazmak bu kadar sorunla karsilasan arkadaslar icin biraz kotu olabilri ama kusura bakmayin. ise gelince geldigimiz gunun 2 gun sonrasi ise basladik ve haftada 40 saat garanti her haftada 4 5 saat overtime yapioruz 20 calisani var herkes ayni sekilde sanirim kriz burayi vurmamis. yaptigimiz ise gelincede kizlarin hepsi kasiyer bizde stockeriz. stok yapioruz tum gun yaptigimiz is zor cok fazla agirlik kaldirioruz bursali bi arkadas agirlik kaldirirken kolu cikti ufak bole sorunlar oldu. bunun disinda hicbi sorun yok yani simdi bu yazilari okuyunca uzuldum arkadaslar icin ama kendimide cok sansli buldum. ha bu arada buradaki sponsorum spirit

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

reklam yapmadim arkadaslar isterse adminler silebilirler ordaki sirket ismini
    ben sadece herkesin basina kotu seyler gelmis bi ek biz mi iyiyiz gibisnden bi yazi yazmak istemistim
    ayrica piggly wigly e giden arkadaslari da daha once okuyup kiskanmistim. cunku biz de baska bi sirkete kayitliydik daha once, sonra degistirdik eger degistirmesek piggly wigglyi istiyoduk son anda kacirdik onu.
    dedigim gibi reklam oldugunu dusunuluyosa silinsin
    herkes kendine iyi baksin iyi watlar...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Walla bence ters bir durum yok.

Millet şirketi beğenmeyince yazacak, yerden yere vuracak eğer memnun kalırsa yazmayacak mı?İyi bir hizmet alırsanız başkalarına da tavsiye edersiniz ne var bunda...

Şirketler hakkında hep mi olumsuz şeyler yazılacak?İyi hizmet veren, işini iyi yapan şirketler yok mu?

Şirket hakkında iyi şeyler yazınca reklama giriyor da kötü şeyler yazınca reklama girmiyor mu?O da reklam tek farkı olumsuz olması....

Tecrübe Puanı
    10

arkadaşın mesajında herhangi bir aykırı durum yok. tartışmaya devam etmemize de gerek yok.

Bu arada piggly wiggly şirketinde çalışan arkadaşlar bana birşekilde ulaşırlarsa sevinirim. gelecek sene için bazı planlarımız var. watçılar için dertsiz sorunsuz şirketler arıyoruz..

mail: admin@turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar basima gelenler tam bir hikaye artik sinirden guluyorum olaylara. evet sirket cok cok onemli biizm sirketle giden cogunluk sorun yasadi hem de buyuk sorunlar ben isim vermekten cekinmem asla ve o sirkete de seneye ogrenci gondermem buna izin vermiycem hatta tum arkadaslar iizn vermiycez bunu da acikca sirkete soyledim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı ladybird_gdansk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar basima gelenler tam bir hikaye artik sinirden guluyorum olaylara. evet sirket cok cok onemli biizm sirketle giden cogunluk sorun yasadi hem de buyuk sorunlar ben isim vermekten cekinmem asla ve o sirkete de seneye ogrenci gondermem buna izin vermiycem hatta tum arkadaslar iizn vermiycez bunu da acikca sirkete soyledim
    şirketinizin ve Amerikadaki sponsorun adını veririmisin vede ne gibi yanlış yaptılar size karşı ...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar uzun bi aranin ardindan foruma tekrar mail atyorum...
    ben kiz arkadasmla geldim.trdeki sirketim UYGAR TUR burdaki de INTRAX.
    Biz suan Silverspring MD de 4 rusla birlikte kalyoruz. Gelmeden once bana anlatilanlarla alakasi yok.Allahtan fazla bi beklentim yoktu aldanmamistm.havalalinda bize karsilancagmzi soylemislerdi kimse yokti.tesadufen bizle ayni ucakta ayni acentadan olan bi arkadasla karsilasmstk.washngtnda indik supershuttle sirketin ardesine dogru yola koyulduk bi baktk acentanin bize verdgi adres yanlis!!! sonra o karsilastgmz arkadasin kardesi buraya erken watcilardanmis onun evine misafir olduk mecburen bi gece.ertesi gun burdaki supervisoru aradik geldi aldi bizi silversprnge getrdi 4 rusla birlikte kalyoruz suan.4 gun bekledik sonra trainibge grdik allahtan gectik sonra ise basladik.is saatlerimzn ayni olmasini 50 kere rica ettim.ayarlyamam cok gec kaldnz dyp duruyo bize!! haftada minimum 40sa calsmam gerekirken bana 2.haftam olmasina ragmen 34saati zor ayarladi!ki belli bi havuzum yok o havuz senin bu havuz benim gezip duruyorum!! 2 kere kayboldum kimse almaya flan gelmyo.tutmus bisiklet alin dyo bana!!hangi parayla alayim??? acentam burdaki isi ayarlarken 10 temmuza kadar ise baslama esnekligi olduunu soylemisti burdaki supervizor de surekli cok gec kaldnz diyip duruyo!! guya 2. isim de garantiydi bi restourantta host olarak ama o da yalan oldu!! naapicami blmyorum su an icin.. burasi zaten sessiz sakin garip biyer tek iyi yani washngtna 30dk mesafede olmasi.. belli basli aksakliklari aktardim.. yoksa baya detaylarda sakli aksililer var.size tavsiyem UYGAR TURla WAT yoluna cikmayin!! nerdeyse issiz kalyodum o yasadgm stresi anlatamamm!!ben de tecrubesine dayanarak(meclisin ucak biletlerini saglayan firmadir kendileri!!) bu sirketi secmistim ama yanlis bi secim yapmisim. herkese sorunsuz wat dileklerimle...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

piggly wiggly isi ben ve erk arkim g.....al v....on a kayitliyken onumuze gelmisti. tam job fairde isi aliyoduk ki tek kisilik yer kalmisti
    zaten sonra da o siketle yollarimizi ayirdik...

burdaki turklerden biri isten cikti. bize cok iyi davrandklarini daha once de yazmistim ama kendilerine ayni sekilde davranilmiyomus ole diyolardi. biri isten cikti digeri hala burda ama.

bu programin tabi ki zorluklari var hepimiz bunu biliyoduk. hersey onumuze serilmicekti bunu da biliyoduk ama demek ki cok daha fazlasini yasadi ki o arkadasimiz gitmeyi tercih etti.

ayrica forum disindan duydugum bisuru insandan da kotu haber aliyorum. kimisi hastalanmis geri donmek zorunda kimisi yalnizliktan sikilmis boyle yaz olmasin diyo. bence isi olanlar en azindan buna sukretmeli ve saglik disinda cok yipratici bisey olmadigi takdirde patronlarina karsi kulaklarini tikayip sadece kendi isini yapmalilar. bu yazin sonu oyle de boyle de guzed biticek cunku...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

herkese merhabalar öncelikle wat orta seviyede gidiyor ne iyi ne kötü... İşim chair ride 5 arkadaş aynı evde kalıyoruz şu an, şirket ismi verebilir miyiz bilmiyorum ama zaten şirketimi bilen biliyor fakat ne kadar fiyasko olduklaını henüz kimse bilmiyordur.
    Fiyasko daha abd ye adım attığımız gün başladı; aylardan önce ayarlanmış (rezervasyon) denen konaklama gittiğimizde ayarlanmamış olduğu gibi otelin daha şirketen haberi dahi yoktu. Danışman diye geçinen kişiler orada size danışman değil de daha yeni tanıştığınız biri gibi muamele yapıyordu; sözgelimi sevis kaydını bile -ki en önemli durumdur abdye girdikten sonra- msne girmek pahasına erteleyebilecek derecede ihmalkardılar. Hatta ayarlanan otelden kendilerine komisyon aldıkları dedkodusu dahi çıktı...
    Evet tüm konaklama hikayesi ki sırf bunun için 250 dolar ödedik tam bir fiyasko çıktı.
    Gelelim işe; chair ride işinin riskinden hep korkuyordum defalarca konuştum şirketle, ayrı ayrı tüm danışmanlarla 75-80 civarı chair ride 6 kmlik yerde nasıl para kazanır diye, bana hep herkese ekmek çıkar dendi. Gittiğimde 2 tane ayrı chair ride şirketinin 300 er chari rideı olduğunu gördüm. Hafta içleri boardwalk üzerinde 300 küsür chair ride oluyor ki günlük kazanç kimisinin 100 kimisinin 70-80 civarı çoğunun ise 50-60 civarı oluyor ki bunların hepsi en az 10 saat çalışmayla. Bu yetmiyormuş gibi şirket bir de sonradan işe iptal olanları iş bulamadıklarını bu işe gönderiyor(nasılsa bu iş bir ehliyetle yapılıyor) ve bu işi yapan kişi sayısı her gün artıyor.
    Girin bakın şirketin sitesinde bu işten haftaiçi günlük kazanç 100-150 haftasonları 200-250 olduğu söyleniyor, tamamen yalan!
    Lafın kısası burda olmak güzel ama burda bu işi yapan her bir türk -ki hepsiyle aynı şirketteniz- hatta burdaki kendi temsilcileri dahi şirketin arkasından sövmekte. Şirketler tam bir fiyasko!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alaska Wrangell burada 2 yillik arkadaslar var oyuzden durumumz iyi bizim gayet rahatiz ins isler daha da articak fakat 2009 Wat icin 6 flags dusunuorum is sozlesmesi bulabilir miyim?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ava adore su anda hala eleman aliyor piggly wiggly yani isinden memnun olmayan atilan yada nyse 2.is olarak sirketlerine piggly wigglyi soyleyebilirler . biz burda 11 turkuz ve hersey yolunda. uzuldum gercekten olanlara burda bi otelde bi cift vardi turk onlarida ikinci hafta isten cikardilar evdende attilar su anda bizim evde gizli kaliolar 12sindede geri donuolar. yazik gercekten ne umutlarla gelinip olanlara bakin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çoğunluğun kötü durumda olduğu belli.
    Ama arada iyi durumda arkadaşları da görebilmek insanı mutlu ediyor.

Ayrıca olaylara bakış açısı da çok önemli bence.Bir arkadaşın çok beğendiği bir yer başkası için zindan olabiliyor.

Allah hepimize sabır versin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ben de malesef husrana ugrayanlardanim. su an mackinaw city diye koyden bile kucuk hic yerlesimin olmadigi her yerin otel ve restorant oldugu bi yerdeyim. calisacagim otele gecenin 12 sinde ulastim durumu anlattim bana dediler ki otel satildi isciye ihtiyacimiz yok burda calisamazsin dediler. ben oyle kalakaldim bu saatte ben simdi ne yaparim is yok kalacak yer yok. biraz aklim basima geldikten sonra bi otele gittim 2 gun orda kaldim. benim burdaki koordinatoru aradim zar zor o kaldigim otelde is ayarladi. ve su an o kadar mutsuzum ki. haftada 4 gun calistiriyorlar 3 gun day off um var. ve gunde ancak 6 bucuk saat calisiyorum. burasi oyle kucuk ki 2. is imkani da yok her yere sordum yok diyorlar. burda 15 kadar turk var ve bir suru de yabanci ogrenci var halinden memnun olan cok nadir. resmen paramizla rezillik cektik. o kadar para verdik yasadigimiz sikintilar da cabasi. burasi cok soguk bi yer hasta da oldum daha neler neler. ben iki hafta sonra turkiyeye donucem herkes burdan kurtulmanin caresini ariyor. burda anca karin tokluguna calisiyorum. artik work and travel i hickimseye tavsiye etmicem. modern kolelik. amerikan emperyalistleri koleligin seklini degistirmis bu programla. hic kimse ilgilenmiyor ne is veren ne koordinator. benim sirket Global Vizyon. burdaki araci sirket ise Alliance Abroad. bu sene global vizyon bi cok kisiyi magdur etti. o kadar mail attim aradim hic bisey yapmadilar. burda yapacagim en akillica is tr ye gitmekti ve simdi tek yaptigim donus tarihimi beklemek. turkiye gibisi yok simdi anladim turkiyenin degerini. amerikanin adi batsin bi daha gelen namert olsun. o kadar doluyum ki. neyse Allah sabir versin herkese.
    SARAJEVO GRADE MOJ ŠEHER BOSNO VOLIM TE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selam ey ahali
    yaklasik 1 aydir gitremiyorum stres oldum burda
    ilk olarak isimden cok memnunum , ufak tefek anlasmazliklar var ama bekledigimden cok daha iyi
    haftalik 40 saat civari calisiyoruz dolayisiyla gezmeye cok vaktimiz oluyor
    aslinda buraya yanliz gelmistim ama o kadar sansliyimki hic yanlizlik hissetmedim
    bulundugumuz semtin en lux evlerinden the burlingtonda aylik 300 dolar civari birseye kaliyoruz, esyali ev oldugu icin turkiyeden getirdigim corbalar ve makarnalari ilk 2 hafta yedik.
    5turk 1 romanyali kaliyoruz.
    gercekten bu yaban ellerde 1 ay boyunca hic eksik birseyler hissetmedim
    eglence parkinin yemek bolumunde runner olarak calisiyorum.
    is arkadaslarimizda bizlerle yasit geneli hmong asilli amerikalilar.
    her sorumuzu sabirla cevapliyorlar/
    gercekten bu kadar guzel bir yaz beklememistim
    haftada min 3 gun aksam disari cikiyoruz.
    muzeler sinemalar alisveris merkezleri konserler vsss
    hatta 2 hafta sonra isverenden izin isteyip 2 gunlugune chicagoya gitmek istiyorum.
    yani hersey yolunda biraz pozitif olun.

kotu ve dusunmek istemedigim taraflari ise 200 dolar depozito vermis olmamiz ve 50 dolar ev esyasi parasi ve 50 dolar uniforma odemis olmamis

bu tur seylerin nesemi bozmasina izin vermeyecegim. gercekten cok guzel insanlarla karsilastim. umarim hersey boyle gider
    gittim; gezdim; gordum....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaşla ben de ne zamandır yazamıyorum valla ben her şeyden memnunum her şey tıkırında gidiyor. kaldığımız yer baya iyi. haftalık 40 dolar veriyoruz. servisimiz var evle iş arasında. ne zaman istesek çalışıyoruz. bazı ruslar ve bulgarlar haftada 7 gün yaklaşık 80 85 saat çalışıyolar. ne zaman istesek iş veriyorlar. amerikanın her yeri gibi araba ihtiyacı burda da var ama iş için servis olunca haftada 1 veya 2 gün yaptıımız off için araba almayı mantıklı bulmadık. şimdilik bu. utah daki geziler bitiyor. artık diğer eyaletlere yapılacak gezi planları başladı burda.herkese kolay gelsin.....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşla ben de ne zamandır yazamıyorum valla ben her şeyden memnunum her şey tıkırında gidiyor. kaldığımız yer baya iyi. haftalık 40 dolar veriyoruz. servisimiz var evle iş arasında. ne zaman istesek çalışıyoruz. bazı ruslar ve bulgarlar haftada 7 gün yaklaşık 80 85 saat çalışıyolar. ne zaman istesek iş veriyorlar. amerikanın her yeri gibi araba ihtiyacı burda da var ama iş için servis olunca haftada 1 veya 2 gün yaptıımız off için araba almayı mantıklı bulmadık. şimdilik bu. utah daki geziler bitiyor. artık diğer eyaletlere yapılacak gezi planları başladı burda.herkese kolay gelsin.....
    Hayirli olmasi ve bir aksaklik cikmamasini diliyoruz. olanaklara agzimizin suyu akarak bakmaktan alamiyoruz tabi kendimizi. Suan aramizda 2 3 kademe yasam standardi fark var normaldir tabi iyi eglenceler diliyorum.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)