Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bisiklet alsam getirebilir miyim?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart bisiklet alsam getirebilir miyim?

Selam orada bisiklet alıp kullananlarınız vardır. İlk sorum amtrakla yada uçakla seyahat ederken bisikleti yanımızda fazla masraf olmadan götürebiliyo muyuz? Amtrak sitesinde biz box veririz onda götürürüz dio. Bide türkiyeye geri getirebilir miyim istesem ben bisikleti ikinci bavul gibi saydırarak? Trek bisikletler hemen hemen yarı fiyatına. kolay gelsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saka mi bu

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Uçağın bagaj bölümüne kesinlikle almazlar fakat kargo bölümüne verebilirsin. Fiyatı için uçuş şirketinin sitesinden bağlantıya geçmen gerekir.

Bisiklet getirilmesi gayet normaldir. Bizim için uçuk olsa bile 600-1000 dolar arası fiyatlara bisiklet alan insnalar var. Orda fiyatı ucuzsa ve arkadaş burda da bisiklet binicisiyse durum gayet normal. Benden altın arama dedektörü isteyen arkadaşım bile var

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence de normal.
    sonuçta, başlı başına bi spor. eğer ciddi olarak ilgineniyorsa bu işle, tr den alacağına abd den daha ucuza belki de tr de olmayan modeli alabilir. ( gerçi tr de de vardır kesin orada olanlar... )
    yanlız, uçakla getirmek sorun olabilir. eğer havayolu şirketi uçuk bi fiyat verirse, kargo seçeneyini de düşün derim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence astarı yüzünü aşar getirmeye kalkarsan..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

güzel paketleme yaparsan iyi bir biisikleti
    ekonomik olarak Türkiyeye getire bilirsin
    bekle beni amerika

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Aklıma şimdi geldi. Ordan bir gemiye verirsin gelmeden önce, ekonomik tarifeyle gelmesi çok geç olur ama ucuz olur sonuçta. Uçak gibi olmaz ama fiyatı uygun olur işte.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benden altın arama dedektörü isteyen arkadaşım bile var
    arkadaşın hazine avcısı mı Faruk?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

parçalayıp bi kutuya koyarsın, türkiye'de birleştirirsin=)

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ya nerden aklına geldi bisiklet walla helal olsunnn ben kırk yıl dusunsem bısıklet getırsemmı acaba dıye dusunemezdım heraldeeee ama sporcuysan normal tabi bişi diyemem...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tekrar selam,
    saolun cevaplar için ben kendi bulduklarımı da sizle paylaşayım, ama belki tecrübe eden vardır die sormuştum.

Öncelikle fiyatlardan bahsedeyim. şu sitelerden örnek vermek gerekirse burda490euro olan Trek FX7.2, orada 460$.

http://www.yesilbisiklet.com/pazar/p...p_prod_id=1852

http://trekstorecolumbus.com/itemdetails.cfm?id=3139

Amtrak ve uçak meselesine gelince şunları buldum. Burda D.A'nın bagaj olarak kabul ettiğini yazıo ancak ne kadar olduğunu arayıp sormak lazım tabii, onların söyleceği fiyat bu işin karlı olup olmayacağını belirler.

AMTRAK
    Bring Your Bicycle Onboard

Many Options for Our Bike-Riding Passengers

We offer several options for transporting your bicycle with you on your Amtrak journey. Options include:

Bicycles stored onboard in bike racks.
    Bicycles checked as baggage in a box or other secure container.
    Bicycles checked as baggage secured by tie-down equipment, not in a box.
    Folding bicycles brought onboard as carry-on baggage.

DA
    Bicycles Non-motorized touring or racing bicycles with single seats are accepted as checked baggage, with certain limits.

Any bicycle in a box with overall dimensions not exceeding 62" or 157.5cm (length + height + width) and checked in lieu of one bag is accepted. Bicycles exceeding 62" are subject to standard oversize baggage charges.

Your bike must be packaged in a cardboard or canvas container in one of the following ways:

Handlebars fixed sideways and pedals removed
    Handlebars and pedals encased in plastic, Styrofoam, or other similar material
    Some connection carriers and aircraft may not accept bicycles as checked baggage, and may have different limits.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

valla bende almıstım bi bisiklet getirmeyi dusundum ama virginiadan newyorka otobusle gidip newyorkta gezdik bi kac gun. bu bisikleti o kadar yanımda tasımak imkansız oldugu için getirmedim.

bisiklet bu 20 dolara almıstım. zenciden aldım calıntı bisiklet ama gordugunuz gibi super. bu bisikleti orda bıraktım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

DA kabul ediyormuş işte. Yanlız kutu içinde olmalı ve kutunun ölçüleri toplamı 157 cm'i aşmamalı diyor. Yani standart valiz yerine bunu alıyorlar. 157 cm'e bir bisisklet sığar mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bence de ortada komik bir durum yok.Burada pahalı olan ve orada ucuz olan bir ürün getirilmesi çok normal illa profösyönel olarak bisiklet binicisi olmayada gerek yok seviyorsan binmeyi üründe kârlıysa alırsın.

Yanlız del'ta airlinesın koşullarına göre kendi bavulumuzu alıyoruz birde yanına bisiklet alıyoruz 157cm'lik kutuda ve extra bir ücret talep etmiyorlar değil mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladığım kadarıyla işte 157cm i geçmediği sürece 2.bagaj olarak verebilioruz ücret ödemeden. Bu arada 157cm biraz küçük geldi ama belki standartı zaten öyledir bu bisiklet kutularının, kilo da zaten problem olmaz bu bisikletler en fazla 15kg. Ben aslında daha çok amtrak kullanımını merak ediyodum, uçak yüz dolar istesede yine ucuza gelio, çünkü gezeceğim yerlere yanımda götürmem gerekecek. artık oraya gidince bakarım. Bu arada sizin yolculuk nereye ohio'da lasthero? ben columbus'a gidiyorum kısmetse.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım ben de ordan bisiklet getirme düşüncesindeydim fakat mantıklı düşününce burdan almak daha iyi çünkü burdan aldıın garantili oluyo ve ordan getirmek te zahmetli o yuzden 50-100 milyon fazla verip burdan garantili almak daha mantıklı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eger profesyonel olarak veya hobi olarak ilgilendigin için getireceksen bişey diyemem bi yontem de bilmiyoeum acıkcası ama orda zaten işe gidip gelmek için alcam orda bırakmayım para boşa gitmesin dusuncesiydeysen bisikleti walmarttan al 3 ay içerisinde geri begenmedim deyip verebiliyosun bisikleti. ve vergilerine kadar iade ediyolar. hatta ben aldıgım pompayı bile geri vermiştim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadaşlar niye abartıyonuzki olayı kilerin yaz şenliğinde 26 cantlı pisiklet 139 lira

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende columbus pool managament tayim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

orada konaklayacağım yer ve çalışacağım yer uzak olursa bisiklet alıp onla gidip gelmeyi düşündüm ama Türkiyeye getirmek baya bi sorun olur ya da bizim bildiğimiz normal bisikletler dışında elektrikli falansa anca o şekilde getirmeyi düşünürüm...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 21 vites 26 jant 10 ay temiz kullanılmış. birinci elden uygun fiyata satabilirim.arkadaşlar isterse özel mail atarlarsa konuluruz..izmit/kocaeli

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Adam 20 dolar a fistik gibi bisiklet almis. 140 ytl verene kadar bence abd den almak cok avantajli ustelik orda 20 dolari 3 bilemedin 4 gunde kazanirsin. Eger getirmek cok pahali degilse bence almak oldukca mantikli.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam 20 dolar a fistik gibi bisiklet almis. 140 ytl verene kadar bence abd den almak cok avantajli ustelik orda 20 dolari 3 bilemedin 4 gunde kazanirsin. Eger getirmek cok pahali degilse bence almak oldukca mantikli.
    23 Kg. 'a kadar 2 valiz hakkin var giderken az koyarsin esyalarini , oradan yapacagin alsiverisler ile 1 valizi doldurursun . Diger valizinide artik bisiklet yaparsin fakat bisikleti parca parca nasil valize sigdirirsin bilmiorum .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeşim hastamısın sen yaa....kitleyin abi şu konuyu..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nice bisikletler var otomobillerden pahalı... hafife almayın bisiklet konusunu bence.

[bkz: alpay erdem]
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bisiklet olayı;

Arkadaslar bende almayacktım ama burdaki taylandlı cocuklar 5 gün sonra gidecekler,, ellerindede bisiklet vardı bir tane temiz...wal marta baktım en ucuzu 90 dolar....gecen günde taksiye 50 dolar verincve kesin alayım dedim bir tane...ayrıca sürekli işimize yarıyor...hadi işe yaya olarak gidip gelebiliyrz yakın ama geceleyin gidip gelirken yayada zor oluyor..

ya birde plaja gideyim diyorsun,, havluyu sırtına atıpta gitmek olmuyor...plaj yuruyerek 1 saat sürüyor....cevrede gezecek yerlerde var epey...yaya gitmek cok zor...

bu yuzden bir bisiklet alayım...evdeki taylandlıların bir tane standart bisikletleri vardı temiz ,, 100 dolara almıs, sana 40 satarım dedi....eğer indirebilirsem ki indiririmm 30 dolara falan alacamm...

kullanıp atarım walla en kötüsü,, yada yanımda getirebilirmm belki temiz güzel bir kargo yapabilirisem...belki alırlar...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisiklet olayı;

Arkadaslar bende almayacktım ama burdaki taylandlı cocuklar 5 gün sonra gidecekler,, ellerindede bisiklet vardı bir tane temiz...wal marta baktım en ucuzu 90 dolar....gecen günde taksiye 50 dolar verincve kesin alayım dedim bir tane...ayrıca sürekli işimize yarıyor...hadi işe yaya olarak gidip gelebiliyrz yakın ama geceleyin gidip gelirken yayada zor oluyor..

ya birde plaja gideyim diyorsun,, havluyu sırtına atıpta gitmek olmuyor...plaj yuruyerek 1 saat sürüyor....cevrede gezecek yerlerde var epey...yaya gitmek cok zor...

bu yuzden bir bisiklet alayım...evdeki taylandlıların bir tane standart bisikletleri vardı temiz ,, 100 dolara almıs, sana 40 satarım dedi....eğer indirebilirsem ki indiririmm 30 dolara falan alacamm...

kullanıp atarım walla en kötüsü,, yada yanımda getirebilirmm belki temiz güzel bir kargo yapabilirisem...belki alırlar...

ii pazarlık yap o bisikleti 15 dolara bile alırsın...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

HAKLISIN ALIRIM AMA ŞİMDİ 40 DOLARA HAH İYİMİŞ FALAN DEDİM...OZAMANA FAZLA PARAM YOK FALAN DİYECEĞİM,,,

Şimdi almak isteyen baskalrıda var o yüzden,, zaten satamazsa eve bırakacak yada arkadasına verecek ama,, bu kezde istediğin zaman binemeyeceksinn ...

bakalımm 2-3 gün sonra alırmmm benn arabamıı!!

Ya arkadaslar buarada bu konuya girmişken kültür soku falan bahanede,, beni en cok soka sokan su oldu...

Adamların HighWaylerdinde bisiklet yolu var...ve gerek anayollarda ve gereksede evinizin onunden gecen yollarda bisikletli yada yaya gordukleri anda yavaslıyorlar,, serit değiştiriyorlar,, ve eger karsıdan karsıya gececekseniz yada gececek gibi yapıyorsanız yada oyle yolun ortasında bekliyorsanız bilee adamlar yavaslıyor,, siz yol hakkı veriyolar,, ...
    bir sey daha anlatayım,, benim çalıştığım mc donaldsta arabayada servis var ve bazıları park yerinde durupta restorana giriyor orda yiyorlar falan...arabaya servis tarafına giren arabalarda pary yerinden geçiyorlar....eğer pary yerinden gecen arabalardan birisi,, parktan cıkmaya calısan birini görünce nerdeyse 20 metre geride durup bekliyor cıkmasını sonra devam ediyor....

yanii nedemek istediğimi anladınız aslında,, bu yüzden daha uzatmayayım..

son olarakta pek bir alakası yok ama,, dün evin onundeyken sivrisinekler için ilaç yapan bir arac geçiyordu, beni görünce ilacı kesti 30 metre oteden, sonra evi gecince tekrar devam...ayrıca gecerken bir de selam veriyorlar burda herkes,, sizi tanısın tanımasın,,, süreklii sorry,, hii, goodmorning,,,.....bütün mahalleyle kankiyiz sankiii

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HAKLISIN ALIRIM AMA ŞİMDİ 40 DOLARA HAH İYİMİŞ FALAN DEDİM...OZAMANA FAZLA PARAM YOK FALAN DİYECEĞİM,,,

Şimdi almak isteyen baskalrıda var o yüzden,, zaten satamazsa eve bırakacak yada arkadasına verecek ama,, bu kezde istediğin zaman binemeyeceksinn ...

bakalımm 2-3 gün sonra alırmmm benn arabamıı!!

Ya arkadaslar buarada bu konuya girmişken kültür soku falan bahanede,, beni en cok soka sokan su oldu...

Adamların HighWaylerdinde bisiklet yolu var...ve gerek anayollarda ve gereksede evinizin onunden gecen yollarda bisikletli yada yaya gordukleri anda yavaslıyorlar,, serit değiştiriyorlar,, ve eger karsıdan karsıya gececekseniz yada gececek gibi yapıyorsanız yada oyle yolun ortasında bekliyorsanız bilee adamlar yavaslıyor,, siz yol hakkı veriyolar,, ...
    bir sey daha anlatayım,, benim çalıştığım mc donaldsta arabayada servis var ve bazıları park yerinde durupta restorana giriyor orda yiyorlar falan...arabaya servis tarafına giren arabalarda pary yerinden geçiyorlar....eğer pary yerinden gecen arabalardan birisi,, parktan cıkmaya calısan birini görünce nerdeyse 20 metre geride durup bekliyor cıkmasını sonra devam ediyor....

yanii nedemek istediğimi anladınız aslında,, bu yüzden daha uzatmayayım..

son olarakta pek bir alakası yok ama,, dün evin onundeyken sivrisinekler için ilaç yapan bir arac geçiyordu, beni görünce ilacı kesti 30 metre oteden, sonra evi gecince tekrar devam...ayrıca gecerken bir de selam veriyorlar burda herkes,, sizi tanısın tanımasın,,, süreklii sorry,, hii, goodmorning,,,.....bütün mahalleyle kankiyiz sankiii

hehe...desene yabancılık çekmiyorsun...bide greyhound şöförleri de şöle müslüm,ferdi falan dinliyorlar dersen valla şaşırmam şu saatten sonra...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla ben burda daha otobus goremedim

herkesin 3-4 tane arabası var anasıni satiiim

genelde taksi kullanıyrz....kacak taksiler var burda ...

yaw birde hiç türk yok arkadas var...

sinir oldum yauww,, soyle bir geyik yapamıyozz,,, gecen alısverişe gidiyoruz taksiyle, kafayı yiyecem...taylandlı cocuklar kendi aralarında tayice neyse konusuyorlar,, vietnamlıya telefon geldi oda kendi dilinde konusuyor ama sinir bozucu bir konusması var,,, taksici desenizz yanındaa bir cocukla rusca konusuyorr,, birde genelde burda herkes ispanyolca biliyor,, çalıştığım iş yerindede birkaç kişi kendi aralarında ispanyolca konusuyor...

gecen iş yerinde bunları boyle yakaladım,, biri ispanyolca,, biri tayice konusurken,, bende türkçe girdim direk ,, ulan adam gibi konusun yanımda ingilizce adamın kafasını kızdırmayın lan dedim,,,

Sonra baktılar mal gibi,,, bazen boyle yapıyorum bende,,,,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)