Sayfa 9 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci ... 567891011121319 ... SonuncuSonuncu
Toplam 574 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 270 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: giderken ne götürülür

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bavulda kesici ve kozmetik ürünler olmasın deniyor.jilet tırnak makası parfüm vs bavula mı el çantasına mı koyalımmmm

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı serhat_21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bavulda kesici ve kozmetik ürünler olmasın deniyor.jilet tırnak makası parfüm vs bavula mı el çantasına mı koyalımmmm
    aman hocam onları valize koyacaksın uçağın içine kesinlikle almazlar çok dikkat ediyorlar
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@drummer987

saydiklarinin yarisindan cogunu burda TR fiyatindan daha ucuza temin edebilirsiniz...bavulun icinde sikisip patlama olasiligi bulunan esyalari getirmemenizi tavsiye ederim,.

sabun, sampuan gibi hemen kullanmaniz gereken seyleri getirebilirsiniz...diger sayilan hersey burdada fazlasiyla var...ormana kamp yapmaya gidiyosaniz farkli tabi durum...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

saç spreyi alsak onu almıyorlar mı uçaga?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar 2x23 kg 2 bavul yerine 30 kglik bi bavul götürsek problem olur mu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı aydson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2x23 kg 2 bavul yerine 30 kglik bi bavul götürsek problem olur mu?
    bunu bizzat THY yi arayarak sordum, evet sorun oluyomuş
    2 kiloada geçse 2. bavula bölmek zorundasın yani anlıcağın..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım 3-5 bişey cıkarıcaz anladığım kadarıyla saol

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O nası bir iştir ya :P

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu soru gidecegin yere ve zamana gore degisebilir ama genel olarak cevaplarsak yaninda fazla bir sey getirme eger Amerika'dan alis-veris yapmayi dusunuyorsaniz. Sonra fazladan agirlik ya da bavul parasi odeme donerken. fazla bavula 200 kusur dollar fazlalik yarim kilo bile olsa uyuzun tekine duserseniz onu bavulunuzdan cikartirana kadar milletin onunde bavulu actir-tartir olayi ile ugrastirip rezil ediyor.

Bayanlarin bavulari genelde aranmiyor ama erkeklerinki didik didik ediliyor su teror olayindan sonra bu olmaya baslamis duydugum kadariyla. O yuzden yiyecek ya da caki maki gibi seyler bavula koymayin. Gumruke girmeden bavul bekleme kisminda kopekle gezen tipler oluyor genelde, benim gititigim bir yil bavulunu bekleyen cekigin yanina kopek yanasti ve polis hemen kiza sirt cantasini acmasini soyledi, ucakta verilen kahvaltinin peynirini ve bir elmasi vardi. Aninda cope atirdi onlari bile polis kiza. Uzun lafin kisasi yiyecekler direk tumden cope gidecegi gibi caki icinde 10 saat sorguya cekilebilirsiniz eger gumrukten gectikten sonra aktarma yapacaksaniz.

Para olayida Turkiye'de Garanti Bankasi gibi bir bankaya hesap actirip oraya yatirip uluslarasi para cekip/kulanabileceginiz atm cardi alin bankadan. Gideceginiz neresi olursa olsun bu kart visa-master card ise kulanabilir, paranizi bir atm'den cekebilirsiniz. Yaniniza para tasimak riskli, bir kaybetme iki calinmasindan dolayi.

Yaninizda carsaf-yastikmis suymus buymus tasimayin. Gitikten sonraki ilk tatil gununuzde yasadiginiz yerin walmartini bulun. Ordan 3-4 dollara carsaf-5 dollara yastik alabilirsiniz. Amerika'nin en ucuz yeri Walmart.

Benim size getirmeniz icin onerecegim sey dus alacaginiz yer genelde herkesin kulandigi yer olacaginizdan saglik(mantar) acisindan dus alirken giyeceginiz bir plastikten terlik, havlu, dis macunu/fircasi, sampuan. Bunlar sizi ilk izin gununuze kadar idare edip, ulastiginizda ilk kulanacaginiz seyler olacaktir.

Bir de ufak tefek nazarlik gibi hediyelik esya getirirseniz donerken arkadas edindiginiz kisilere ya da sefinize felan verebilirsiniz bunlari.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Hasan21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu soru gidecegin yere ve zamana gore degisebilir ama genel olarak cevaplarsak yaninda fazla bir sey getirme eger Amerika'dan alis-veris yapmayi dusunuyorsaniz. Sonra fazladan agirlik ya da bavul parasi odeme donerken. fazla bavula 200 kusur dollar fazlalik yarim kilo bile olsa uyuzun tekine duserseniz onu bavulunuzdan cikartirana kadar milletin onunde bavulu actir-tartir olayi ile ugrastirip rezil ediyor.

Bayanlarin bavulari genelde aranmiyor ama erkeklerinki didik didik ediliyor su teror olayindan sonra bu olmaya baslamis duydugum kadariyla. O yuzden yiyecek ya da caki maki gibi seyler bavula koymayin. Gumruke girmeden bavul bekleme kisminda kopekle gezen tipler oluyor genelde, benim gititigim bir yil bavulunu bekleyen cekigin yanina kopek yanasti ve polis hemen kiza sirt cantasini acmasini soyledi, ucakta verilen kahvaltinin peynirini ve bir elmasi vardi. Aninda cope atirdi onlari bile polis kiza. Uzun lafin kisasi yiyecekler direk tumden cope gidecegi gibi caki icinde 10 saat sorguya cekilebilirsiniz eger gumrukten gectikten sonra aktarma yapacaksaniz.

Para olayida Turkiye'de Garanti Bankasi gibi bir bankaya hesap actirip oraya yatirip uluslarasi para cekip/kulanabileceginiz atm cardi alin bankadan. Gideceginiz neresi olursa olsun bu kart visa-master card ise kulanabilir, paranizi bir atm'den cekebilirsiniz. Yaniniza para tasimak riskli, bir kaybetme iki calinmasindan dolayi.

Yaninizda carsaf-yastikmis suymus buymus tasimayin. Gitikten sonraki ilk tatil gununuzde yasadiginiz yerin walmartini bulun. Ordan 3-4 dollara carsaf-5 dollara yastik alabilirsiniz. Amerika'nin en ucuz yeri Walmart.

Benim size getirmeniz icin onerecegim sey dus alacaginiz yer genelde herkesin kulandigi yer olacaginizdan saglik(mantar) acisindan dus alirken giyeceginiz bir plastikten terlik, havlu, dis macunu/fircasi, sampuan. Bunlar sizi ilk izin gununuze kadar idare edip, ulastiginizda ilk kulanacaginiz seyler olacaktir.

Bir de ufak tefek nazarlik gibi hediyelik esya getirirseniz donerken arkadas edindiginiz kisilere ya da sefinize felan verebilirsiniz bunlari.
    Eyw hocam çok teşekkür ettim bu bilgiler işime yarayacak.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

4 gün sonra gidiyorum , tam olarak bavula ve çantasına ne koyulamayacağını ayrı ayrı yazabilecek bir arakadas varmı ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı sametnba12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 gün sonra gidiyorum , tam olarak bavula ve çantasına ne koyulamayacağını ayrı ayrı yazabilecek bir arakadas varmı ?
    hocam aradığın bilgi burada http://www.turkishwat.net/bagaj-bilg...urulur-16.html

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tam senin mesaj uzerine taze bir mesajim var samet dostum. Okumani oneririm.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

arkadaşım el çantana kesici delici yanıcı parlayıcı belirli bir miktarın üzerinde sıvı ( ve bunun ne olduğunun belli olması koşuluyla belirli miktarda götürebilirsin ) götürmekte sıkıntı var. ilaç ( reçetesi olması kaydıyla) sigara çakmak gibi şeylerde sıkıntı yok. bununla birlikte yiyecek içecek gibi şeyler de el bagajında yasak.

Normalde valizde bunlar yasak. ancak küçük bir çakı, parfüm deodorant diş macunu yiyecek içecek gibi şeyleri valize koydugunda bir sorun olmayacaktır. eğer ki sorarlarsa valizde yiyecek içecek var mı diye yok cevabını ver

Ayrıca el çantanda küçük boyutlarda diş macunu, parfüm falan götürebilirsin. ama güvenlik kontrolunde sana parfümü at diyebilirlerde veya burnuna sık diyebilirler bayıltıcı sprey olmadığına emin olmak için gibi falan.

Sen en iyisi nasıl bir valiz hazırlamak istiyosan yaz buraya biz de bu olur bu olmaz diyelim
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ne demek hocam..baska bir olayda yardima ihtiyacin olursa mesaj at. seve seve yardimci olurum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir kız olarak short ve tshirtten başka bir şey götürmemenin haklı gururunu yaşıyorum. 2 haziran 16.30'da new york'a indiğimde houston'a gitmek için 4 saatlik aramda gezebilmek için her şey heheh. bana kalsa onlara da gerek yok ya neyse

hatta şu anda da otobüsteyim, izmire ailemin yanından tekrar istanbula dönüyorum ertesi gün de uçuyorum. bu da böyle anektot olsun şu mesaj sayım da 10'u bulsun artık.

özetle hiçbir şeye gerek yok, pasaport, biraz para, cesaret ve akıl fikirden başka

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Venus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kız olarak short ve tshirtten başka bir şey götürmemenin haklı gururunu yaşıyorum. 2 haziran 16.30'da new york'a indiğimde houston'a gitmek için 4 saatlik aramda gezebilmek için her şey heheh. bana kalsa onlara da gerek yok ya neyse

hatta şu anda da otobüsteyim, izmire ailemin yanından tekrar istanbula dönüyorum ertesi gün de uçuyorum. bu da böyle anektot olsun şu mesaj sayım da 10'u bulsun artık.

özetle hiçbir şeye gerek yok, pasaport, biraz para, cesaret ve akıl fikirden başka
    en iyisi en güzeli bende aynı şekilde bi çantaya atıp gitmeyi düşünüyorum bide güneş gözlüğü tabi
    iyi eğlenceli bol gülmeli watlar
    let’s smile into the night ,)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Venus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

pasaport biraz para cesaret akıl, bunlar tamam da günübirlik mi gidiyosun bi valiz alsaydın yanına

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım el çantana kesici delici yanıcı parlayıcı belirli bir miktarın üzerinde sıvı ( ve bunun ne olduğunun belli olması koşuluyla belirli miktarda götürebilirsin ) götürmekte sıkıntı var. ilaç ( reçetesi olması kaydıyla) sigara çakmak gibi şeylerde sıkıntı yok. bununla birlikte yiyecek içecek gibi şeyler de el bagajında yasak.

Normalde valizde bunlar yasak. ancak küçük bir çakı, parfüm deodorant diş macunu yiyecek içecek gibi şeyleri valize koydugunda bir sorun olmayacaktır. eğer ki sorarlarsa valizde yiyecek içecek var mı diye yok cevabını ver

Ayrıca el çantanda küçük boyutlarda diş macunu, parfüm falan götürebilirsin. ama güvenlik kontrolunde sana parfümü at diyebilirlerde veya burnuna sık diyebilirler bayıltıcı sprey olmadığına emin olmak için gibi falan.

Sen en iyisi nasıl bir valiz hazırlamak istiyosan yaz buraya biz de bu olur bu olmaz diyelim
    hemen anlatıyım , ben el çantamda laptobum mouse sarj aletleri usb dvd, evraklarım cep telefonum mu parfüm , mp3 falan koyucam , bavula ise tamamen giysilerimi ve ayakkabımı koyucam .

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sucuklarımı aldılar atlantada

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı salih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucuklarımı aldılar atlantada
    başka bir şey var mıydı yiyecek türü?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kaşar peynır conserwe onlara doknmadılar sucuğumu aldıalr

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

canları çekmiştir sendede görünce almışlardır

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hemen anlatıyım , ben el çantamda laptobum mouse sarj aletleri usb dvd, evraklarım cep telefonum mu parfüm , mp3 falan koyucam , bavula ise tamamen giysilerimi ve ayakkabımı koyucam .
    hepsine ok, parfüm de 50cl'yi geçmesin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

free shop tan satın aldıklarımızı el bagajınamı koyacagız yoksa el bagaja + ornegın 2 karton sıgara aldım onlarıda ayrı bı poset gıbı elımıze alabılecekmıyız ona gore el bagajında yer bırakayım bıraz

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı gokhantas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    free shop tan satın aldıklarımızı el bagajınamı koyacagız yoksa el bagaja + ornegın 2 karton sıgara aldım onlarıda ayrı bı poset gıbı elımıze alabılecekmıyız ona gore el bagajında yer bırakayım bıraz
    free shoptan aldıklarını bir poşet daha yapıp uçağa alabilirsin problem olmaz. 2 şişe içki 2 karton sigara + parfüm de alsan el bagajından ayrı olarak uçağa alabilirsin sıkıntı olmaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tesekkurler hocam

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben yaklaşık bir hafta önce türkiyeden laptop aldım , onu götürürken belge göstermeme gerek varmı ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Ben yaklaşık bir hafta önce türkiyeden laptop aldım , onu götürürken belge göstermeme gerek varmı ?
    yok hocam ne yaptın ya belge fealn ne istiyorsan götür
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Rakı götürebilir miyiz acıba? )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks