Sayfa 8 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci ... 456789101112 ... SonuncuSonuncu
Toplam 501 adet sonuctan sayfa basi 211 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geri Dönmeyi Düşünmeyenler için

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dil okulu vizesi 1 yil degilmi, nasil bes yillik vize aliyorlar...

dil okulu bir universitenindi.once dil okuluna gidip adam akili bi ingilizcemizi ilerletip sonra da ayni okulda master yapicaz demislerdi.hatta okul da onlara bunun icin yani burda master yapicaklar tarzinda bir belge falan vermislerdi.bide okul boyle buyuk prestijli bir okulmus onunda etkisi olmus sanirim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

nasil bir mantiktir anlamiyorum.adam amerikada vizesini uzatti diye tr ye gidersen donus icin sana vize vermeyecekler.sonucta o vizeyi uzatan kisi de bir nevi konsolosluk, o da amerikali, o da devlete bagli...
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nasil bir mantiktir anlamiyorum.adam amerikada vizesini uzatti diye tr ye gidersen donus icin sana vize vermeyecekler.sonucta o vizeyi uzatan kisi de bir nevi konsolosluk, o da amerikali, o da devlete bagli...
    aynen cok sacma. gayet resmi bir sekilde yapildi butun islemler konsolosluk tarafindan. he ama calisma izinleri yok o ayri

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaslar kesinlikle sacma degil sana burdaki konsolos work and travel icin vize veriyor j1 vizesi malum herkes biliyor ki bu vizeyi universitede okundugu icin kolay veriyorlar ve geri doneceksin diye , sana sinirsiz vize degil 3 aylik vize veriyorlar. sen de vize basvuruunda onlara bir nevi 3 ay sonra donmeyi taahhut ediyorsun j1 vizesine basvurarak. orda bunu 5 yillik vizeye cevirirsen amerikan konsoloslugu icin bir nevi guvenilmez kisi durumuna dusersin ve abd sinirlarindan cikinca bir daha donmene pek izin vermiyorlar.. bence de mantikli aslinda ben de konsolos olsam bunu yapan kisiye bir daha vize vermem. (gectigimiz sene bunu yapmayi dusunmus ve vazgecmis biri olarak soyluyorum)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kesinlikle sacma degil sana burdaki konsolos work and travel icin vize veriyor j1 vizesi malum herkes biliyor ki bu vizeyi universitede okundugu icin kolay veriyorlar ve geri doneceksin diye , sana sinirsiz vize degil 3 aylik vize veriyorlar. sen de vize basvuruunda onlara bir nevi 3 ay sonra donmeyi taahhut ediyorsun j1 vizesine basvurarak. orda bunu 5 yillik vizeye cevirirsen amerikan konsoloslugu icin bir nevi guvenilmez kisi durumuna dusersin ve abd sinirlarindan cikinca bir daha donmene pek izin vermiyorlar.. bence de mantikli aslinda ben de konsolos olsam bunu yapan kisiye bir daha vize vermem. (gectigimiz sene bunu yapmayi dusunmus ve vazgecmis biri olarak soyluyorum)
    e adama demezler mi vizeyi veren de senin adamin benim ne sucum var diye.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

desen ne fayda adam reddi basar ortada kalırsın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Mac oynanirken oyunun kurali degismez. Sana 3 aylik j1 veriyorlar buradan. dogal olarak program sonunda geri gelmen bekleniyor. Zaten j1 almis programi tamamlayip sorunsuz bir sekilde donmus bir kisinin onu aciktir. Diger abd vizelerini de cok kolay alir. Ancak kurali bozarsaniz tr deki konsolosluktan vize almaniz cok zor

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sunu dusunun amerika bize 5 yillik f1 vizesi vererek ulkseine ciddi br para girisi sagliyor , bu surenin sonunda sen ulkene donuyosun ve karsina sen sahtekarsin bir daha vize vermeyiz diyorlar. yani kisacasi kullaniyorlar bu kadar basit. ayrica Amerikayla Turkiye deki yetkililer cok farkli, hatta biraz konustuysaniz Bulgaristanda ki amerikan konsoloslugunun hicbir zorluk cikartmadan herkese vize dagittigini ogrenirsiniz. malesef bu durumu biz yaptik her gidenin orda kacak olarak kalmaya calismasiyla , tum dunyada muhtemel supheli konumuna geldik. bunlari da dusunmek lazim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vayy be bende okul bitince onlar gibi gidiyim de kaliyim diodum.yapmiyim bari

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hatcepsut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dil okulu bir universitenindi.once dil okuluna gidip adam akili bi ingilizcemizi ilerletip sonra da ayni okulda master yapicaz demislerdi.hatta okul da onlara bunun icin yani burda master yapicaklar tarzinda bir belge falan vermislerdi.bide okul boyle buyuk prestijli bir okulmus onunda etkisi olmus sanirim.
    Peki arkadaşların hangi okul mezunu? Gpa'ları kaçtı? O prestijli okuldan nasıl kabul aldılar?
    master yapmayı düşünen biri olarak merak ettiğim şeyler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşların hangi okul mezunu? Gpa'ları kaçtı? O prestijli okuldan nasıl kabul aldılar?
    prestij dedigin yesil kagit parcasi varsa prestijli yerler acilir sana ama ole cok da iyi bir okula gitmemislerdir onlara yesilin yaninda gpa de istiyo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

simdi yanlis bilgi vermis de olmiyim sonucta ben o sirada coktan tr;ye donmustum.bunlar bana anlatilanlar :0
    arkadaslarin ikiside konya selcuk unv mezunuydu birisi isletme birisi biyoloji.okula gelince ayni ozgursum un dedigi gibi dolar konusuyo orda dil okulu yillik 7bin $di.icinde tabi konaklama falan filan yok sadece egitim.hatta okulun ismi de dowling college.bi arastir istersen.benim cok bi fikrim yok.memnun olduklarini biliyorum sadece.ortalamalari hakkinda bi fikrim yok ne yazik ki

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben o vizenin uc aylik oldugunu biliyorum amerikada vizeyi uzatan kisi de eminim biliyordur o vize sadece uc aylik diye. ben burda onlara guvensizlik yaratiyorsam, onlari kandirmaya calisiyorsam benim vizeyi niye uzatiyorlar hic anlamiyorum. ve sunuda hic duymadim, amerikadayken j1 vizesini uzatmak isteyipte, red yiyen bir kisi...belki vardir bilmiyorum ama ben duymadim hic. o zaman amerikadayken vizeyi uzatirsak green cardi alana kadar hic amerikadan cikmayacagiz yada pasa pasa tr ye geri donecez.burda tanidigim romanyali bir kiz var, daha once de bahsetmistim. wata geldi, sonra vize bitimine uc hafta kala turist vizesine basvurdu alti aylik turist vizesi aldi , kolayca hemde. daha sonra da bu vizesini H tipi vizeye cevirdi. H1 mi H2 mi bilmiyorum orasini. H1 ler mezun olanlar icin veriliyor sanirim, o kiz universite terkti.wata geldi geri donmedi.H2 olsa gerek.H vizesini aldiginda da GC ye basvurmus.Avukata vok para yedirdi buna eminim ama hersey avukatla oluyormu bilmiyorum.Ayrica bir sorum var, vizesini uzatip, tr ye tekrar dondugunde vize alan hic mi kimse yok.Sizin vizeyi zor alir dediginizden kastiniz nedir acaba?
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben o vizenin uc aylik oldugunu biliyorum amerikada vizeyi uzatan kisi de eminim biliyordur o vize sadece uc aylik diye. ben burda onlara guvensizlik yaratiyorsam, onlari kandirmaya calisiyorsam benim vizeyi niye uzatiyorlar hic anlamiyorum. ve sunuda hic duymadim, amerikadayken j1 vizesini uzatmak isteyipte, red yiyen bir kisi...belki vardir bilmiyorum ama ben duymadim hic. o zaman amerikadayken vizeyi uzatirsak green cardi alana kadar hic amerikadan cikmayacagiz yada pasa pasa tr ye geri donecez.burda tanidigim romanyali bir kiz var, daha once de bahsetmistim. wata geldi, sonra vize bitimine uc hafta kala turist vizesine basvurdu alti aylik turist vizesi aldi , kolayca hemde. daha sonra da bu vizesini H tipi vizeye cevirdi. H1 mi H2 mi bilmiyorum orasini. H1 ler mezun olanlar icin veriliyor sanirim, o kiz universite terkti.wata geldi geri donmedi.H2 olsa gerek.H vizesini aldiginda da GC ye basvurmus.Avukata vok para yedirdi buna eminim ama hersey avukatla oluyormu bilmiyorum.Ayrica bir sorum var, vizesini uzatip, tr ye tekrar dondugunde vize alan hic mi kimse yok.Sizin vizeyi zor alir dediginizden kastiniz nedir acaba?
    benim arkadasim mezun durumunda ji ile wata katildi ve inan bana usengeclikten turkiyeye donup geri gelmeyim diye dil okulu ardindan da master plani vardi kaldi dil okulundan sonra Turkiye ye donmesi gerekti master icin geri donmek istedi ama vize vermediler bu arada tekrae belirtiyorum maddi durumlari cok cok iyi adam kendi hesabinda 6 haneli bi hesap gosterdi tapu vb lerini saymiorum. ama sonuc red. yani ya green card alana kadar kalacaskin boyle istegin varsa ya da geri donmeyi unutacaksin eger bunu yaptiysan

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

vizesini uzatipta, tr ye dondugunde tekrar vize alan yokmu hic yaw
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Tr ye donup geri gidemeyenler... Cokca karsilastim.. Baban silvio berlusconi bile olsa inan red yiyorsun. orda change of status yapmayin. Yapiyorsanizda gc alana kadar geri donmeyin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Gc yi nasil alabilecegimi ah bir bilsem Ewlenecek birisi de yok... Ne de bir akraba var.Elde var sifir.
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

umidi kesme belki birseyler cikar belli olmaz...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Birseylerden kastin ewlenecek birrisi mi yoksa baska birseylermi ? Calistigim yer uc yil oncesine kadar H vizesi veriyormus ama kaldirmislar onu.Bendeki de sansizlik.
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bri cikar belki kimset bu belli mi olur

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

tabi ne demezsin,bahtiz bedeviyi ... bana cika cika zenci erkekler cikar hhahaha Neyse bakacaz gorecez artik.Bizim Turkler Meksikalilar gibi tutkun degilki.Adamlar zamaninda koloni gibi gelmisler simdi amerikanin yarisi ispanyolca konusuyor.Gerci butun Turkler amerikaya gelmis olsa, buranin da bir anlami kalmazdi yavas yavas.Ingilizce bilmeyen meksika kokenli amerikan vatandasi gordum.Bizim Turkler birbirlerini ayak altina almayi dusunuyor.Bir amerikali, hic mi turk yok dedi burda, git onlarla konus dedi.Bilmiyorki ici bizi yakar ...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Siginma hakki icin bas vuran yok mu orda azu?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Gc almak icin gerekli butun yollari biliyorum ama bize gore en kisa yolu ewlilik,sonra isveren sponsor olacak, sonra birinci dereceden akraban gc li yada amerikan vatandasi olacak.siginma olayina gelince de, siginma talebinde bulunmak icin saglam bir nedenin bir o kadar saglamda avukatin olmasi lazim.yani siyasi bir neden, terorizm vs. gibi seylerden basvurabilirsiniz.Mesela Fettullah Gulen dini lider ( dini lider kelimesi tam olarak uygun degil,kanunda baska birsekilde bahsediliyor ama tam bilmiyorum) olarak amerikada kaliyor. Resmiyette oyle bir durum yok ama amerika herkezi bir birine dusurmek icin adamin basvurusunu kabul etmisti.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Belaruslu watcilarin siginma hakki icin bas vurduklarini gordum, avukata falan gerek yok diye duydum.
    Şirket Seçim Yönergesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkdaslar benim abimin okuldan arkdası Yuksek lisans yaparken WAT a katıldı bir daha donmedi orda yuksek i btirdi mi yeniden mi yaptı tam bilmiorm ama simdi şikago da bir turk okulunda matematik hocası ve daha yeni TR ye geldi ve dun degil ondan onceki gun dondu.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Belaruslular ne gerekce gostererek basvurdular bu onemli.ikincisi avukata soyle gerek var; hazirlayacagin belgeler,dosyalar,ne islemler yapilacak ve birde durumunu iyi aciklayacak bir agiz gerekir.yani bunu da avukatlat iyi biliyor bu yuzden dedim avukata gerek var diye.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Lukasenko avrupanin en son diktatoru oldugu icin (ikinci biriside var ) kolaylikla siginma hakki ala biliyorlar.yani azu, sende bi belaruslu hatun bulursan everything would be alright for you
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hatun buldumda ulkesi kaldi sende yani Belaruslularda boyle bir durum oldugunu bilmiyordum,dogrudur. Kolay is degil ama birisini bulmak ewlenmek, ondan sonraki isler... ikinci diktatoru de artik Allaha havale ediyoruz,bizle bir isi yok onun, onun isi Allahlik
    Peki.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Belaruslular ne gerekce gostererek basvurdular bu onemli.ikincisi avukata soyle gerek var; hazirlayacagin belgeler,dosyalar,ne islemler yapilacak ve birde durumunu iyi aciklayacak bir agiz gerekir.yani bunu da avukatlat iyi biliyor bu yuzden dedim avukata gerek var diye.
    Benim bir arkadaşım Belarusluydu. Tam olarak doğru olmayabilir ancak; bir kez belarustan çıkıp Abd'ye gittiğin vakit bir daha Belarusa dönemiyormuşun. Kız 2 senedir Amerika'da. Ara sıraa Facebook'a kışkırtıcı resimler koyuyor, model tarzı bir olaya girmiş. İlk gün göl kenarında romantik anlar geçirmiştik, sonra anladım tüm RUS ülkeleri iş
    Ben burada kalacam diyordu da başka bişey demiyordu. Ben içimden el kol hareketleri çekiyorum ama kaldı kız vallaha. Sırf hayalleri peşinden bu kadar koştuğu için beğenimi toplamış, sex objesi olmaktan çıkmıştır nazarımdan.

Amerika'nın olayı bitti. İllegal falan kalırsanız acayip yazık edersiniz kendinize. İş verenler yarım insan muamelesi yapar, ona göre iş ona göre de maaş alırsınız. TR de çok daha iyisini adam gibi başarırsınız.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yasal olarak kalmakla da is bitmiyor. ondan sonrada bussuru dertle ugrasmak zorundasin hayatini surdurebilmek icin.mesela is bulmak.yasalk olarak kalmak ilk adim ...bu site uyelerinden birisi gelipte yasal olarak kaldiktan sonra, yeni bir baslik acacam.yasal olarak kalipta is bulanlar diye
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)