Work and Travel 2025
Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456789 SonuncuSonuncu
Toplam 251 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2009 Vize Tarihleriniz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar martın ilk haftası saat 7 buçuk a aldım görüşmeyi ama anadolu yakasındayım sizce yetişebilirmiyim sizce çok mu erken değiştirme şansım war mı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aska62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OK, arkadaşım, iyi fikir. aynısını yapıcam . bu çekik gözlü bayan ile ilgili de pek iyi konuşulmuyor, biraz gıcık birisiymiş herhalde ama yapcaz bişeyler
    aaaa hayır çok tatlı ve sempatik bi bayan

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aska62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım, ben tam zamanında yada 15 dak. oncesinden orda olmayı planlıyorum. ne zaman sıram gelirse artık, hiç sorun deil. ama 1 saat gibi sonra cıkmayı planla derken neyi kastettin? sıranın bana gelmesi mi 1 saati bulur yani? sorry
    bizim randevu 1.45di 3e geliyodu saat sıra bize geldiğinde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim 7.30 daydı 9uncu sırayı aldım.girişlerdeki bekleme ve vize memurlarının anca gelmesiyle birlikte işim 8.30 civarı bitti

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı maviyeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim randevu 1.45di 3e geliyodu saat sıra bize geldiğinde
    mstfdg, maviyeşil ve amerikan eagle arkdaslarım, verdiginiz bilgiler için tesekkurler. demekki, 15 dak. once orda olsam yeter ve cekik gozlu bayan hic de sandıgım gibi gıcık biri deilmiş, bu güzel

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aska62 senin 1,45 teymiş görüşmen ben olsam yarım saat önce konsolusluğun karşısında sıraya girerim 15 dk kala gidersen öğlen olduğu için bence kuyruk olur.sabah olsa hadi ,insanlar anca geliyo 15 dk kala.yine sen bilirsin ama önden millet girsin onların görüşmelerini bi dinliyim dersen 15 dk kala ol

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mstfdg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aska62 senin 1,45 teymiş görüşmen ben olsam yarım saat önce konsolusluğun karşısında sıraya girerim 15 dk kala gidersen öğlen olduğu için bence kuyruk olur.sabah olsa hadi ,insanlar anca geliyo 15 dk kala.yine sen bilirsin ama önden millet girsin onların görüşmelerini bi dinliyim dersen 15 dk kala ol
    tamam mstfdg, o zaman 30 dak once orda olurum ben, daha iyi, no problem, thanx

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

3 Mart Saat:13.45 Ankara da gireceğim. Ortalamam 2.33. İngilizce orta düzeyde. Bakalım nasıl geçecek
    Konu Arkun tarafından (18-02-2009 Saat 10:18 PM ) değiştirilmiştir.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

19 Şubat saat 13.00 de Ankarada US elçilikte görüşmem var arkadaşlar...

bolşans herkese

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende aldım randevu...5 mart sabahın körü 7 buçukta istanbul...acaba konsolosluk saat kaçta başlıyor vize vermeye?gün içinde ilk girenlerden mi oşurum acaba? DS im ve iş kabulüm hazır...not fena değil.. ing. de iii...bi de eski schengen vizem var...bu ne kadar etkiler acaba?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

schengen olması cok etkiler umarım sorunsuz alırsın sende...:=
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar vize görüşmeleri hangi illerden yapılıyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

24 şubat 07.30 istanbul...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sabah kaçta vize vermeye başlanıyor acaba?ben 5 de başlıyolar diye duydum ama burda en erken 7 buçukta giren var...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kremkaramel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sabah kaçta vize vermeye başlanıyor acaba?ben 5 de başlıyolar diye duydum ama burda en erken 7 buçukta giren var...
    benim de 7.30 daydı.konsolusluğun karşısında sıraya girmeye başladı millet 7 yi 5 geçe falan 7.20 gibi almaya başlıyorlar içeriye.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

istanbulda girecegim 6 mart sabah 8.45 te vize görüşmem arkadaşlar ben mugladan gidecegim kalacak yerler konusunda fikirleri olanlar var mı acaba ucuza uygun pansiyon oteller tavsiyelerinizi bekliyorum...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbulda girecegim 6 mart sabah 8.45 te vize görüşmem arkadaşlar ben mugladan gidecegim kalacak yerler konusunda fikirleri olanlar var mı acaba ucuza uygun pansiyon oteller tavsiyelerinizi bekliyorum...

İstanbuldaki konsolosluğa 2007 yılında gitmiştim ve konsolosluğun yakınında bi otel vardı...2007 yılında 30tl vermiştim bir geceliğine

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ben gitmişken istanbulda bi kaç günde kalmak istiyorum ama konsolosluga yakın olmak durumunda deil kalacagım yer taksimde ferlan kalmayı düşünüyorum orda daha uygun fiyatlara bulunabilir beki ... kalacak yerler.... varmı bilgisi olan arkadaş lütfen yardımmm

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben gitmişken istanbulda bi kaç günde kalmak istiyorum ama konsolosluga yakın olmak durumunda deil kalacagım yer taksimde ferlan kalmayı düşünüyorum orda daha uygun fiyatlara bulunabilir beki ... kalacak yerler.... varmı bilgisi olan arkadaş lütfen yardımmm
    http://www.hoteltheperahill.com/
    Beyoglun 'un 1 sokak arkasi otelden cikip sag tarafa dogru yuru ordan tekrar sag yap 150 metre assagi yuru Beyoglu 'ndasin . Gecelik 50 TL (2008 fiyati) 4 gece kalmistik arkadaslarimla , kesinlikle oneririm vizeye gidince Istanbul 'u gezmenizi cok guzel oluyor . Otel gayet iyi , aileler kaliyor kotu kisiler kotu amaclari icin gelmiyorlar . 15 dakika da Taksim Meydanindasiniz . Konsolosluga ulasmak icin ; metro ile 4-Levente gidin metro cikisinda taksiye binerseniz 15 TL tutuyor konsoloslugun onune kadar . Gecen sene bi macera yasamistim cok kotu . Ilk otele geldik kiz arkadasimla napalim napalim hadi Beyoglu 'na gidip gezelim , elimde vize icin evraklar var klasorde . Daha sonra Beyoglu 'nda kilise vardi oraya girelim dedik oncesinde de para cekmistim falan . Girdik biraz inceledik kiliseyi sonra otele dogru yola koyulduk uykumuz gelmisti . Otelde birde baktim ki evraklarim yok basimdan kaynar sular dokuldu sanki ... Nerde unuttum falan ya bankada ya da kilisede dedim . Neyse hemen yola koyulduk bankaya gittik ve orada yoktu ins. kilisededir diye dua ediorum kendi kendime . Eger bulmazsam ben aileme ne derim diyordum . Red yedigimi soylerim falan diyorum icimden de . Daha sonra kiliseye geldik elimde telefon , gorevli telefonla giremeyecegimi soylemis ama ben duymamistim heyecandan . Iceriye girdim acele ile oturdugumuz banka bi baktim orada benim klasor ..! Okadar sevindimki sanki vize aldim daha sonra adam geldi lutfen cikar misiniz dedi . Evet tabikide , ozur dilerim dedim ciktim ve o klasoru vize gunune kadar yatagin altinda sakladim
    Konu break tarafından (20-02-2009 Saat 04:17 AM ) değiştirilmiştir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hehe güzel bi macera olmuş break:=) saolasın otel konusunda verdigin bilgilerden dolayı ama az pahalı fiyatlar yaa bakalım artık bi çare düşünecegiz...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar,

19 Şubat 2009 13.15 te Ankarada vize görüşmesine girdim. Yararlı olabileceğini düşündüğüm bazı notları sizlerle paylaşmak istiyorum.

* istesenizde istemesenizde vize görüşmesine ilk defa giren birisi olarak kapıda yada içeri girince heyecan yapıyorsunuz !
    ayaklarınız bile titrediği oluyor..

fakat inanınki aslında hiçde gerek olmadığını görüyorsunuz..

1-görüşme saatinizden 30 dk önce kapıda olmanız iyi olur en azından ordaki watçılarla sohbet edip heyecanınızı yenersiniz.

2-kapının önünde sizin bekleyen watçılarla birlikte göçmenlerde var vize için. Onların ve sizin girişleriniz ayrı ayrı sırayla oluyor.

3-Öncelikle kapıdaki görevli watçıların pasaportlarını topluyor ve içerde kontrol ediyor.sonrasında isimlerini okuyor ve sırayla giriş kapısından güvenlik kontrolünden geçiyorsunuz.

4-içeri girdikten sonra, gördüğünüz her tarafa abi nerde yapıyorlar acaba vize görüşmesini?? gibisinden bakarken karsınızda kapı girişinin hemen 10 metre önünde bir pencere görüuoyrunuz..

Burada görevliler var sizin bazı belgelerinizi alıp, içerdeki elçilik görevlilerine iletiyorlar..bilgi kayıtlarınızı alıyorlar vb..
    Ayrıca o pencereli kabinlerin onunde genelde bir de hanım efendi vardı biz ordayken ve saolsun yardımcı oldu baz konularda..

Bu kısımda harcadığınız toplam süre 5-6 dk falan..

Sonrasında ana salona giriyorsunuz elinizdeki bir kağıtla..

Not: elçilik içindeki tüm kapılar biraz ağır  ve oolee asılmadan açılmıyor haberiniz ola…ayrıca genelde camekanlar arkasında görüşüyorsunuz..

Neyse ana görüşme salonuna girdiniz diyelim..60-70 kişilik bir salon…ortada oturaklar var ve bir kenardada banka gişeleri gibi bolmeler..

Sırayla siz çağırıyolar….elinizdeki numaraya dikkat edin çünkü numaralar karısık gidiyor..hatta benimki en bastan 4. ike 10 kişi sonra çağırdılar anlamadım…

Neyse,

Önce parmak izinizi almak için o bankoların onune gidiyorsunuz….elinize verdikleri kağıtta parmak izinizle ilg,li tüm bilgiler mevcut..
    Not: elinizdeki bilgi kağıdını atmayın geri alıyorlaa 

Sonrasında görüşme için aynı numarayla sizi çağırıyolar..

Çok heyecan yapmayın…dusunun banka sırasındasınız…arkada insanlar oturuyor ve sizde içerde bankacıyla görüşüyrsnz…tek fark görüşme mikrofondan oluyor ee birde cümle alem konusmaları duyuyor 

Neyse benim sıram geldi..parmak izi falan verdim..sonrasında 4-5 dk bekledim ve görüşme sırası geldi..

Su turuncu saclı arkadas geldi banada…

Temel sorması gereken soruları sordu.
    Ad soyad..
    Okul..
    Bölüm..
    Nereye gidiyorsun..
    Annen baban işi…arkadasın varmı amerikada yada tanıdğın…

Hepsi bu…

Fakat en sonunda bana good luck falan demedi…yani demeside sart değilmiş sanırım..
    Elime ds2019 belgesinin eksik olduğunu ve gönderilmesini istediğine dair yazıyı içeren belgeyi verdi..

Hepsi buu…

.güzel bir deneyimdi …
    Vize verirlermi vermezlermi bilmiyorum..

Ama vermezlersede kendileri kaybeder canım..

He buarada çok şirin bir Türkçeleri var, zorlanırsanız Türkçe konustuklarınıda duydum..

Ama sonucta wat öğrencisisiniz bu yüzden Türkçe konusmayın derim…..

Bir not daha:

Kapıdaki görevliler ve 2.pencereli yerdeki görevliler Türkçe konusuyorlar..

Parmak izinizi verdiğiniz yerdeki görevlide Türkçe konusuyor…

Haberiniz olsun..

Kolay gelsinnn

)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende 4 mart 7.30 da istanbul da giricem görüşmeye.. ama avcılardan gidicem inş. geç falan kalmam.. bol şans herkese ve kendime

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bizim de 4 mart istanbul 07,45.. izmitten gidecez arkadaşla bakalım yetişiriz bi sorun çıkmaz inşallah
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

9 mart ta saat 8:30 da İstanbulda konsolosluktayım valla bi not ortalalmam korkutuyodu ondada sorun yok allaha şükür 100 üzerinden 74 ortalamam var kafam rahat gidicem vizemi alıcam gelicem

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde 2 martta saat 8.30 da istanbul konsolosluğunda vize görüşmem inşaalah sorunsuz alırız vizeyi...hiç bu tarihte vize görüşmesi olan var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

5 mart Ankara saat 1.30 da sanirim..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

6 mart 9.00 istanbul.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı brunette11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 mart 9.00 istanbul.
    9 marttada ben 8 buçukta giricem inşallah sorun çıkmaz
    Konu anyhow tarafından (26-02-2009 Saat 02:20 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugün 1.45te girdim ve son derece iyi geçti. vizeyi aldım sanırım...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynenn benimde mr usa 5 mart 1 bucukta gorusmemm bugun solediler..inş valla alırızz vizeyii..rüşvet müşvet olayı varmıdırki acabaa bişiler sıkıştırsak elçinin cebine verirmiki hemen vize acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)