Sayfa 7 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567891011 SonuncuSonuncu
Toplam 318 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2013 Wat Genel Basligi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi ton para sayıyorsun firmaya iki parça bilgi vermekten acizler ya da aciz çalışanlara sahipler. O parayı benden alıp danışmanım diyorsan bana da tam bilgi sağlayacaksın arkadaş. Sorularım havada kalmayacak. En gıcık olduğum durumlardan birisi de bu ya.
    malesef öyleler dernek fln mı kurmuslar yada hepsi aynı eğitimdenmi geçmiş al birini vur ötekine hepsi aynı şeyleri tekrar edip duruyo parayı yatırmadan sana bilgi veremiyorum diyor yatırdıktan sonra bekle işler gelsin ona gore karar verelim diyo . Her işte olduğu gibi acemilikten çok iyi faydalanıyorlar .Parayıda konustum şirketin birinde dedim napıyonuz kı bu kadar para istiyonuz diyo emin ol verdiğin paranın çoğu ciee ye gidiyo dio bizde isteriz ucuza gidin gibisinden dewam etti ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef öyleler dernek fln mı kurmuslar yada hepsi aynı eğitimdenmi geçmiş al birini vur ötekine hepsi aynı şeyleri tekrar edip duruyo parayı yatırmadan sana bilgi veremiyorum diyor yatırdıktan sonra bekle işler gelsin ona gore karar verelim diyo . Her işte olduğu gibi acemilikten çok iyi faydalanıyorlar .Parayıda konustum şirketin birinde dedim napıyonuz kı bu kadar para istiyonuz diyo emin ol verdiğin paranın çoğu ciee ye gidiyo dio bizde isteriz ucuza gidin gibisinden dewam etti ...
    Klasik müşterinin yanında olma tavırları..Bi elleriyle sırtını sıvazlarken diğer elleriyle ceplere bakarlar..(Hepsi değil tabi..)Arkadaşlar amacınız para kazanmak ve ingilizce geliştirmekse bunlar Türkiyedede olur.Deneyim olsun derseniz nereye gideceğiniz ne kadar kazanacağınızda farketmez..Ben bu sene 3. kez aynı iş yerine gittim Allahtan 2. iş buldum..Yoksa 2 yıldır haftalık 60 saatin altına düşmediğimiz işte full sezon bi hafta 2 gün off bi hafta 3 gün off verdiler.Overtime'ı hak getire..Bu bilip gittiğim yer için bile böyleyken daha önce tecrübesi olmayan arkadaşların çok fazla detaya takılmamalarını tavsiye ediyorum.Yani şu kadar kazanırım filan demeyin.Sözleşmede muhtemelern 32 saat yazar ona göre hesap kitap yapın fazlasına alışveriş yaparsınız bişey yaparsınız..Siz ilk gidişte size maddi ve iş türü dengesi açısından en mantıklı işi seçin..Bence ince hesaplara girmeyin hayal kırıklığı yaşarsınız..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar öncelikle 2013 yılında programa katılacak arkadaşlar hepinize başarılar dilerim..

Ben üniversite birinci sınıf öğrencisiyim 4 arkadaş 2013 yılında programa katılmayı düşünüyoruz. Hem gezip görmek, hem tecrübe hemde dil için.. İngilizce seviyelerimizin pek iyi olduğu söylenemez bundan dolayı Kasım ayında İngilizce kursuna başlıyoruz. Haziran ayına kadar 3.Seviyeye geçmiş olacağız sanırım geri plan işler için yeterli olur sanırım. Şimdi birkaç sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim.
    1- Dediğim gibi 4 arkadaş düşünüyoruz aynı işe düşebilir miyiz? Şuan daha çok otellerde oda temizliği veya eğlence parklarını düşünüyoruz varsa başka öneriniz söylerseniz çok sevinirim unutmadan
    2-Biz ingilizce kursu olarak bi dil okuluyla görüştük(Reklam olmasın diye ismini vermiyorum) bize work and travela gönderibileceklerini söylediler, ve 40-50 kişi gönderiyoruz, her türlü ihtimale karşı yedek bir işiniz bulunuyor dedi ve ücret için 3000 gibi bir fiyat verdi. Sizin bu konuda tavsiyeniz nedir?
    3-Fuarlar oluyormuş şimdi tam anlayamadım ben durumu, ben ne zaman iş görüşmesi yapacağım nasıl olacak bu durum?

Yardımcı olursanız çok sevinirim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı OzerEyp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar öncelikle 2013 yılında programa katılacak arkadaşlar hepinize başarılar dilerim..

Ben üniversite birinci sınıf öğrencisiyim 4 arkadaş 2013 yılında programa katılmayı düşünüyoruz. Hem gezip görmek, hem tecrübe hemde dil için.. İngilizce seviyelerimizin pek iyi olduğu söylenemez bundan dolayı Kasım ayında İngilizce kursuna başlıyoruz. Haziran ayına kadar 3.Seviyeye geçmiş olacağız sanırım geri plan işler için yeterli olur sanırım. Şimdi birkaç sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim.
    1- Dediğim gibi 4 arkadaş düşünüyoruz aynı işe düşebilir miyiz? Şuan daha çok otellerde oda temizliği veya eğlence parklarını düşünüyoruz varsa başka öneriniz söylerseniz çok sevinirim unutmadan
    2-Biz ingilizce kursu olarak bi dil okuluyla görüştük(Reklam olmasın diye ismini vermiyorum) bize work and travela gönderibileceklerini söylediler, ve 40-50 kişi gönderiyoruz, her türlü ihtimale karşı yedek bir işiniz bulunuyor dedi ve ücret için 3000 gibi bir fiyat verdi. Sizin bu konuda tavsiyeniz nedir?
    3-Fuarlar oluyormuş şimdi tam anlayamadım ben durumu, ben ne zaman iş görüşmesi yapacağım nasıl olacak bu durum?

Yardımcı olursanız çok sevinirim
    Daha önce o şirketle gitmiş birinden bilgileri al,ne derece kaliteli hizmet vermişler öğren..Eğer aldığın bilgiler seni tatmin ederse iki masrafı tek seferde ödemiş olursun.Ancak otel işinde çalışacaksanız çokta ing öğrenmek için para harcamanıza gerek yok diye düşünüyorum.Çünkü otel işinde alt seviye bi ing konuşulur.Hatta çoğu housekeeper ispanyolca bildiğinden supervisorlarda meksikalı olur sizde dediklerinden bişey anlamazsınız.Bu genelde böyledir..O yüzden ing için çok para harcamayın.(sadece wat içinse tabi)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Daha önce o şirketle gitmiş birinden bilgileri al,ne derece kaliteli hizmet vermişler öğren..Eğer aldığın bilgiler seni tatmin ederse iki masrafı tek seferde ödemiş olursun.Ancak otel işinde çalışacaksanız çokta ing öğrenmek için para harcamanıza gerek yok diye düşünüyorum.Çünkü otel işinde alt seviye bi ing konuşulur.Hatta çoğu housekeeper ispanyolca bildiğinden supervisorlarda meksikalı olur sizde dediklerinden bişey anlamazsınız.Bu genelde böyledir..O yüzden ing için çok para harcamayın.(sadece wat içinse tabi)
    Bilgiler için teşekkürler.. Okuduğum bölüm gereği İngilizce bilmem gerekiyor ondan zaten alacağım o kursları
    Diğer sorularımın yanıtını biliyor musunuz acaba?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bölüm içinse o ayrı tabi..İlk sorunun cevabı tabiki 4 kişi aynı yere gidebilirsiniz..Benim çalıştığım yerde 10 kişilik bi arkadaş grubu vardı.Ve aynı ülkeden 25 kişi aynı otelde çalışıyordu..Olmayacak bi durum söz konusu değil ancak şirketle konuşmanız lazım ve kontejanlar dolmadan 4 kişilik başvuru yapabileceğiniz işlere şimdiden bakmanız lazım..2. soruya cevap vermiştim üstteki mesajda,3.sorunun cevabı ise bu iş fuarları bölgesel ve genel olur..Büyük fuarlar İstanbulda olur ve çok sayıda iş türü olur..Aralık-Ocak-Şubat-Mart gibi bu fuarlar olur genelde ama Mart ayına pek kalmanı tavsiye etmem çünkü o sıralar iş kalmadı ne yapıcaz psikolojisi sarar ve olmadık bi işe tamam dersiniz..En geç Şubat ayında halledin işinizi ve yine Mart ayında vizeye girmeye çalışın..İşlemleri ne kadar erken bitirirseniz üstünüzdeki stres azalır ve rahat bi şekilde bilgi toplarsınız burdan..Ve okuldaki derslerede yansımamış olur..Daha ayrıntı bilgi istersen yardımcı oluruz yine..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o kadar çok bilgi kirliliği var ki.. Napacağımı şaşırdım doğrusu.. Nasıl yapacağız bu işi anlamadım Allah yardımcımız olsun ne diyeyim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2013 de self gidecekler var mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Self gitmeyi düsünüyorum ilk defa gidecegim bilgi konusunda yardımcı olabilecek arkadaslarla tanısmak isterim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ilk senenizde self yapmaniz pek de mumkun degil. is bulmaniz cok cok cok zor. eger gecmis yillarda giden bir arkdasin varsa ve o arkadasinin gittigi isveren sizi self olarak kabul ediyorsa gidersin . yoksa full programa bakmani oneririm.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı thedaphne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 de self gidecekler var mi?
    Evet. Ben gidiyorum.

Alıntı emr3gokce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Self gitmeyi düsünüyorum ilk defa gidecegim bilgi konusunda yardımcı olabilecek arkadaslarla tanısmak isterim.
    Hem ilk defa hem de self gidiyorsun sikinti cikmaz hocam insallah.
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı emr3gokce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Self gitmeyi ilk senende düşündüğüne göre araştırmışsın biraz.Ancak amerikada referansın yok.Yani bi işe başvurduğunda ssn yok,referans yok..İşverenin 3 ay boyunca oraya gidip o firma için çalışacağına inanması çok zor..Daha önceden gitmiş biri yardım ederse belki ama yinede riskli.İng seviyeniz nasıl?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

united towersla giden ya da gidecek olan var mı acep ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

neden sordun napican

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pek birşey yapamıcam yazıldım çoktan da kendimi hazırlamak istiyorum cezam neyse cekcem yani o allahın emri

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hazirlayacak bisye yok iyi bir is secimi yap tum yazin guzel gecsin is secimine dikkat et

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

işte bende orada kararsızım hala CVmi bekletiyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

imzamdaki konuya bir goz at , eger hala is secemezsen secenekleri paylas isin genel bilgilerini biz de sana yardimci olmaya calisalim. ayrica varolan islerle ilgili forumda arama yap eger varsa mevcut bir konu ordan da fikir edinebilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ne işi seçersem seçeyim adam takmış housekeeping işine illa tuvalet temizletcek bana bir de upper çıktım mulakatta. of işim çok zor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

United Towersla gidecek arkadaş kayıt oldun mu şirkete

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet oldum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

dedigimi yap is seceneklerini sun forumd yardimci oluruz. housekeeper lik ya da baska bi is neyse artik.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı zeynep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet oldum
    öncelikle hayırlı olsun İstanbuldan mısın sana da mı virginia beach önerdiler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

su an ellerinde hangi is varsa sirketlerin onu onerirler ondan size onerilenlere direk atlamayin forumda ve netten arastirma yapin. burda paylasin isleri yardimci olalim. aman direk atlamayin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ya kafamda başka yer var ama özellikle roaya yönlendirme yapıyorlar tek orasıvarmış gibi :S

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sen dinleme onlari aklinda biyer varsa orayi arastirdiysan orayi istedigini soyle. aslinda yeni yerleri de direk silme , belki iyi bi yer cikabilir onune. sana ne kadar sunsalar da bazi isleri istemedigini soledigin surece zorla yollayamazlar. nereyi istiyorsan oraya gidersin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Israrla önerdikleri Virginia Beach ancak orada çok Türk olduğunu duydum bakalım nolcak

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Kotayı doldurmaya çalışıyorlar,orayı tavsiye etmeleri normal ancak önceki ve daha önceki iş listelerini isteyin..Mümkünse imzalanmış job offer listesine bakın konaklama saat ücreti filan en kesin ve net ordan görürsünüz..Ve eğer mümkünse gitmiş kişilere ulaşmalarını isteyin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Kendi çapımda (detaylı) bilgi toplama :)

UNİTED TOWERS'LA KATILIYORUM WAT'A .. İŞ TEKLİFLERİNDEN İLGİMİ ÇEKENLER. HEM ARKADAŞLARA YARDIMCI OLUR , HEM DE BİRİLERİ BANA YARDIMCI OLUR BİLGİ ALIŞ-VERİŞİ OLSUN DİYE UZUUUUNCA PAYLAŞIYORUM ARKADAŞLAR.. Bİ EL ATIVERİN GARİ ))

****** 16 Aralık İzmir Fuarında

320 Guest Ranch çok ilgimi çekti.

İŞ : GUEST RANCH (BİR NEVİ HOUSEKEEPER)

Great wage- $9.00 per hour plus tips!
    · Groups of up to 4 friends are encouraged to apply!
    · Employer provides on-site housing for only $35.00 per week!
    · Enjoy a FREE breakfast every day! *Employees are encouraged to eat between 7-7:30am.
    · Opportunities to horseback ride, fly fish, visit Yellowstone National Park, hike, bike, and attend live music concerts, and rodeos!

doğal bölge , şehirden uzak geniş alana kurulu olması güzel.
    saatlik ücreti , konaklama vermesi ve uygun bedeli , tip ve OT opsiyonu ilgimi çeken ilk başlıklar.
    kahvaltı dahil olması , çalışanlarına gezi , tesis içinde dahi aktivitelere katılma imkanı sağlaması çok iyi.
    sanıyorum içerisinde konaklama hizmeti veren otel bölümü de var( orada görev alabilmek de pozitif olabilir benim için)
    okulum mayısta kapandığı için hemen her iş gibi bunun da süreleri uyuyor. minimum 3 ay çalışma gelirim açısından oldukça pozitif
    merkeze vs uzak olması bi dezavantaj gibi duruyor ama çok harcama yapmaktan da kaçındırıcağı için ilk etapta bunun da bi avantajı var bence

ve belki de en önemli yanı , haftada 2 kez ailenle görüşmen için telefon kartı gibi bişey veriyorlarmış görüşebiliyormusuz..

**** Rock Creek Red Lodge

İŞ : HOUSEKEEPER

Live and work in the Northwest, we are close to Yellowstone National Park!
    · Groups of 2 friends are encouraged to apply!
    · Great wage- $8.50 per hour!
    · Housing is within walking distance and only $25 per week!
    · We are 65 miles from Billings, which is Montana’s largest city with over 100,000 people!

ilgimi çeken diğer bir iş.. yine aynı pozitif yanları var , konaklama ucuz yakın vs.. yalnız sosyal güvenlik konularına pek yarrdımcı olmuyorlar sanırım profil pdf dökümanlarnda yazıyor
    bu beni tedirgin etti. onun dışında hemen herşey aynı 320 Guest Ranch ile. bölge olarak da yakınlar.

******* Superior Shores Resort
    İŞ: HOUSEKEEPER

Great wage- $7.25 per hour!
    · Potential for an end-of-season BONUS! (if certain criteria are met)
    · Couples and groups of up to 4 friends are encouraged to apply!
    · Employer provides housing for just $38.00 per week!
    · Employer provides FREE transportation to and from the resort!
    · Meals may be purchased for 50% off the menu price.

çalışma saatleri iyi.. ücret makul..aylık olarak diğerlerine göre geliri az fakat konaklama bedeli yine uygun.. çevrede gidilebilecek sosyal alanların yürüme mesafesi ve ya ulaşılabilir olduğu yazılmış , cezbedici acıkcası..

******** THE AMERİCANA MOTEL
    İŞ :HOUSEKEEPER

The Americana Motel

Live & work in a FUN summer beach resort destination!
    · Great wage- $8.00 per hour!
    · Potential for an end-of-season BONUS!
    · Couples are encouraged to apply!
    · Employer provides housing for only $85.00 per week!

amerikanın kuzeyinde olması.. önizlemede 85$ gösteriyor fakat aylara göre 55$ a kadar düşen ddayalı döşeli temiz konaklama artı...sosyal alanların yürüme mesafesinde olması..
    deniz kenarı olması.. yanlz çalışma saatleri çok fazla değil ve haftalık ortalma 240 $ lık bir gelirden bahsediliyor.. bu biraz geri plana atmama sebep oluyor..

6 Şubat İstanbul Fuarı

Brett Robinson Gulf Corporation

ÜCRET : 8,76 $ ORT : 38 SAAT P/W

İŞ: Laundry Crew : çalışma ücreti iyi.2. iş seceneği var. merkezi bir konumda..OT var o da iyi .. miamiye yakın gibi görünüyor travel için ilk tercih olacaktırrr
    konaklama pahalı fakat 2. iş seceneği olması ve konaklamanın çok iyi olduğu ve havuz vs olduğu yazıyor.. ilgimi oldukca cekti...

****** Newport Hotel Group Corporate

henüz iş teklifleri girilmemiş sanırım ama otel olması ve birden fazla otel bilgisi verilmiş .. yer olarak vs oldukça ilgimi çekti..
    boston tarafına yakın görünüyor , orası çok güzelmiş diye buldum araştırmalardan ama ?

HADİ BEYLER YORUM PATLAMASI İSTİYORUM ŞİMDİDEN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER. HERKESE ALLAH HAYIRLISINI VERSİN , SAYGILAR.. DANIŞMANIMA ATTIĞIM MAİLİ DÜZENLEYİP BURAYA EKLEDİM. BİR HATA KUSUR VARSA AFFOLA ( ÇOK UZUN OLDU ÖZÜR )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İstanbuldaki işleri beklemek gerekse de ben de brett robinsonu beğendim ona göre de bir başlık açmıştım şu ana kadar gördüğüm içime en sinen iş diyebilirim dili advanced istemesi biraz sıkıntı sponsor ortak galiba şirketler aynı değil ama olsun istanbul fuara katılacaklar paslaşalım kendi aramızda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)