Work and Travel 2025
Sayfa 6 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678910 ... SonuncuSonuncu
Toplam 318 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2013 Wat Genel Basligi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

zaten is fuarlari subat gibi olur ondan gec degil genel itibariyle watcilar o tarihlerde ise girer. hangi isler var fuarda soylesene ..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bende tam bilmiyorum ptesi gidicem görüşmeye o zaman sorar yazarım buraya

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bende Lagoon Park için campus'e yazılıcam pazartesi günü..Umarım herkes için 2013 wat yılı hayırlı olur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Arkadaşlar fuarda işi netleşeceklerin hangi işi seçeceği daha önceden belli olur şubat ayında gidip kayıt olmayın!!İşinizi şimdiden seçin ve garanti isteyin ilk sırada girecem yada 2. yada 3. neyse işte.Şirketler fuara yakın öğrenci kaydını arttırmak için sonradan kaydolan öğrenciye seni ilk sırada alırım şimdi kaydolursan filan diye kapmaya çalışır..Baştan konuşun bunları..Yoksa çoğu arkadaş gibi önkayıt parasını yakmayım diye zoraki gitmeyin amerikaya hüsran olur sonu..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Isleri gormeden, siraya yazilmadan sokulmeyin paralari.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ne zaman kaydolucaz peki..Gün geçtikçe fiyat çıtasını yükseltiyolar @break çoğu firma geçmiş yıllardaki işleri gösterip "bu senede aynı işlerin olmasını bekliyoruz değişirse konaklama özellikleri değişebilir" diyolar..Bide artık hepsi aynı adeti edinmişler.Ön kayıt üceti ödemeden iş listesine bakamazsınız diyolar.E ben ya begenmezsem işi o zaman yakıyosunuz 300dolar peşini

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı zekiyagli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zaman kaydolucaz peki..Gün geçtikçe fiyat çıtasını yükseltiyolar @break çoğu firma geçmiş yıllardaki işleri gösterip "bu senede aynı işlerin olmasını bekliyoruz değişirse konaklama özellikleri değişebilir" diyolar..Bide artık hepsi aynı adeti edinmişler.Ön kayıt üceti ödemeden iş listesine bakamazsınız diyolar.E ben ya begenmezsem işi o zaman yakıyosunuz 300dolar peşini
    aynen katılıyorum bu dediklerine bana gelmeden önce ciee nin sitesindeki işlerin linklerini attı bi fikir edin dedi şimdi ben işleri görmeden bu seneki, ön kayıt fln yaptırmamalımıyım yada hangi sırada olduğumu tamamen adamların elinde olan bi konu pfffff :S

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum bu dediklerine bana gelmeden önce ciee nin sitesindeki işlerin linklerini attı bi fikir edin dedi şimdi ben işleri görmeden bu seneki, ön kayıt fln yaptırmamalımıyım yada hangi sırada olduğumu tamamen adamların elinde olan bi konu pfffff :S
    Kendim adına fuar ve iş seçnekleri bol olsun diyo kaydımı tamamlıyorum.Yinede her ne olursa olsun şirket sözleşmesine birkaç dayatmada bulunucam en azından kendimi biraz garantiye alıyım dimi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Kendim adına fuar ve iş seçnekleri bol olsun diyo kaydımı tamamlıyorum.Yinede her ne olursa olsun şirket sözleşmesine birkaç dayatmada bulunucam en azından kendimi biraz garantiye alıyım dimi
    ne gibi mesela ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Örneğin Benim seçicegim işin ingilizce mülakatı olacak fuar'da özellikle ilk grubta girmemi sözsel dayatma,Şirketten kaynaklanan iş değişimi vs sorunları ise özellikle sözleşme'ye koydurmaya çalışıcam Hukuk okumanın faydaları

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, ben çok acemiyim. totalde 5-6 bin tl tutarında bir butce ayırmak gerekiyor. sanırım?
    şirketler neden bu kadar çok pahalı?
    Ve nerelerde çalışırsak para kazanabiliriz? Çünkü ben bir miktar borç alıp öyle gitmeyi planlıyorum ama? ne derece doğru ne derece yanlış olur onu bılemıyorum. Erasmus yapamadım, bari wat yapayım dıyorum ama...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

borcla gitmemeye calis. para kazanmak istiyosan 3 sey onemli 1. satlik ucretin yuksekligi , 2. haftada kac saat calisacagin , 3. konaklamanin ucuzlugu ya da bedava olmasi. bu saydiklarimi goz onunde bulundurarak secim yap.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozgursum teşekkür ederim cevapladığın için. Tüm saymış oldugun bu secenekler içinde en uygun yer ve iş hangisi olur? nereleri önerirsin bu konu hakkında

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

mevcut is seceneklerini incelemek lazim bunun icin firmalarin sitelerine ya da ofislerine gidip is seceneklerini alican onlar arasinad inceleme yapican. ya da benim imzamdaki is nasil secilir konusuna bir goz gezdir bu sartlarda calisacabilecegin is turlerini forum icinde ara bak konulari iyice oku. hosuna gidenler olursa onlar hakkinda detayli bilgi almaya calis.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ok. geniş bir inceleme yapacagım.
    jacksonville, Florida' da çalışmış, konaklamış olan arkadaşlar mı? @özgürsüm senin bilgin var mı ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

forumda arama yap illaki konu vardir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Örneğin Benim seçicegim işin ingilizce mülakatı olacak fuar'da özellikle ilk grubta girmemi sözsel dayatma,Şirketten kaynaklanan iş değişimi vs sorunları ise özellikle sözleşme'ye koydurmaya çalışıcam Hukuk okumanın faydaları
    hmm anladım dostum . giden arkadaşlara sorum olucak listeningde iim lakin speaking te hmn cvp veremiyorum bazen , vize ve iş görüşmelerinden tırsıyorum biraz bu senede dile baya önem veriyorlarmış giden arkadaşlar bana 'senin sosyalliğine bağlı ' gibi cümleler kurmadan önce gidip döndüklerinde kendilerindeki gelişimleri yazarlarsa sewinirim ,açıkcası bnm wat dan tek beklediğim speaking in gelişmesi work kısmında çalışıcam ama diğer zamanlarda bulduğumla başlıcam konuşmaya o bakımdan çok öenm veriyorum bu kısıma

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kendini ifade edebiiyorsan sorun yok . ortalaman iyiyse basindan belli olan sorulara ingilizcen ile az cok cevap verebiliosan vize de sorun olmaz zaten. iste de garsonluk gibi isler disinda kimse super ingilizce aramiyor bakma sen..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ozgursum senin ing durumun nasıl wat sana ilk gidşinde ne kadar faydalı oldu ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ingilizce konusunda gidince anlama ve konusma olayin kesinlikle gelisir ama ne kadar gelisecegi senin orda kimlerle takildiginla alakali yabancilarla surekli takilirsan baya gelisir konusman..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yarın görüşmeye gidicem birlikte yapabileceğim işlere bakıcaz iş belli olursa burdan yazıp bi fikrini alıcam forumdaki deneyimli arkadaşlardan şimdiden teşekkürler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bircok is almaya calis topluca bi konuda yaz toplu fikir verelim islere..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ABD'ye gittiğin zaman mümkün olduğu kadar oradaki yerel etkinliklere katılmaya çalış. Orada yaşayan insanlarla tanış. Arkadaşlık kur. Ben DC bölgesinde 200'den fazla yerel insanla tanıştım. 50'den fazla insanla bir sürü etkinliğe katıldım. Şu anda oralardan İstanbul'a arkadaşlarım geliyor hala muhabbet ediyoruz.

En güzel o dili yaşayanlarla birlikte yaşarsan öğreniyorsun sen de. Tüm imkanlarını zorla bunun için.

ozgursum senin ing durumun nasıl wat sana ilk gidşinde ne kadar faydalı oldu ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar bugün gittim 2 şirkete ve 2 şirkette bana farklı şeyler söyledi şimdi olay şu ki :
    16 aralıkta bi fuar var adını unttum küçük çapta firmalar katılıyo bide 4 şubatta büyük firmaların katıldığı bi fuar olucak istanbulda . A firması bana ufak şirketler katılıyo gerek yok buna gitmeye derken B firması senin durumun için kesinlikle izmirdeki fuara katılmalısın gibisinden bişi söyledi her 2 fuara da katılmış arkadaş varsa aramızda artı ve eksi yönleriyle yardımcı olursa sevinirm .

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasim simdi o isler neler hangi isler hangi fuara katiliyor detaylari vermen lazim bize biz de hangi fuar gereksiz hangi fuar gerekli yorum yapabiliriz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim simdi o isler neler hangi isler hangi fuara katiliyor detaylari vermen lazim bize biz de hangi fuar gereksiz hangi fuar gerekli yorum yapabiliriz.
    adamlar banada bilgi vermiyo ki yok ciee update yapmış gösteremeyiz işler aynı ama izmirdeki fuara daha cok orta amerikadan en fazla 3-5 öğrenci alanlar katılıyomuş, istanbulda ki de toplu diyo türkiyeden bi işyeri 30 40 kişi alıo diyo yani orda türk sayısı bi yerde cok fazla bi yerde cok az gibisinden demeye calıstı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar ben 1 ay önce bir şirkete yazılmıştım pasaportu alıp şirkete gittim sınav gibi bişey yaptılar onu sponsor şirketin sayfasına yükleyeceklermiş neyse sorum arkadaşlar iş seçiminde kesinlikle bir görüşme oluyormu işverenle yoksagörüşme olmadanda işe yerleşebiliyormuyuz?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Berker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 1 ay önce bir şirkete yazılmıştım pasaportu alıp şirkete gittim sınav gibi bişey yaptılar onu sponsor şirketin sayfasına yükleyeceklermiş neyse sorum arkadaşlar iş seçiminde kesinlikle bir görüşme oluyormu işverenle yoksagörüşme olmadanda işe yerleşebiliyormuyuz?
    dostum bende bu sene ilk defa gidicem ama sana şunu söyliyim yüzyüze görüşmeden gelen işe güvenmem bi nebze belki skype fln yani adamı görmeden o işe imza atmam sonucta bi malı direk üretim yerinden almak var bide aracı larla muhattap olmak var bnm fikrim bu şekilde son karar senin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Doğru söylüyorsun dostum sen bir şirket ile anlaştın mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bi ton para sayıyorsun firmaya iki parça bilgi vermekten acizler ya da aciz çalışanlara sahipler. O parayı benden alıp danışmanım diyorsan bana da tam bilgi sağlayacaksın arkadaş. Sorularım havada kalmayacak. En gıcık olduğum durumlardan birisi de bu ya.

adamlar banada bilgi vermiyo ki yok ciee update yapmış gösteremeyiz işler aynı ama izmirdeki fuara daha cok orta amerikadan en fazla 3-5 öğrenci alanlar katılıyomuş, istanbulda ki de toplu diyo türkiyeden bi işyeri 30 40 kişi alıo diyo yani orda türk sayısı bi yerde cok fazla bi yerde cok az gibisinden demeye calıstı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)