Work and Travel 2025
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 152 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT 2008 İlk Vize Görüşmesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tamam da benim 100 mesajım yok ki özel mesaj atayım. peki burda keselim o zmaan

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı SERKANAqA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb karadeniz teknik üniversitesi demişsin bende orda okuyorum ilk defa mı gideceksin??? eyalet nere seçtin biz daha karar bile veereemedik yardım istiyorum
    merhaba
    KTÜ elektronik mühendisliğindeyim, ilk gidişşim olacak. İşim kesinleşti, Chicago Twin Orchard Country Club. Facebook ta grup var, ordan beni bul yardımcı olmaya çalışırım. Ev arkadaşlarımın 2-3. gidişi oluyor . Yardımcı olmaya çalışırız.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bu vize watın en kolay kısmı ya nıye bu karamsarlık

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n.erdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bu vize watın en kolay kısmı ya nıye bu karamsarlık
    N.Erdoğan, vizeye gitmeden önce hiç böyle demiyordun ama... Valla istiyorsan konuşma metinlerimizi göndereyim.. Sende benim gibi bayağı heyecanlıydın Şaka bir yana inşalah ikimizde ve buradaki tüm herkeste rahat bir şekilde alır.! Sen nezaman gitmeyi düşünüyorsun, yani tarih olarak ne kararlaştırdın?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kardeşim yok işte ingilizce ben sadece %1 lik şansım için girdim bu wata
    Kardeş, karamsar olma. Gir dene. Olursa büyük bir fırsat yakalamış olursun olmazsada şans dersin. 1-2 ay hazırlan ingilizceye inankiş orada konuşacak kadar öğrenirsin. Yani vizede.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ee bende bu hafta gidicem görüşmeye,hiçte heycanlı deildim taa ki sizin yazıları görene kadar...o kadar gerilcek ne var ki_? bak şimdi bende bi garip oldum =)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cansuilg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ee bende bu hafta gidicem görüşmeye,hiçte heycanlı deildim taa ki sizin yazıları görene kadar...o kadar gerilcek ne var ki_? bak şimdi bende bi garip oldum =)
    Sen sıraya girde ondan sonra görürüm senide..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ya arkadaslar bu vızede kabınler kapalı değilmi diğer insanlar konustuklarınızı duyuyolarmı eğer öyleyse ben kapıyı kapatcam

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaslar bu vızede kabınler kapalı değilmi diğer insanlar konustuklarınızı duyuyolarmı eğer öyleyse ben kapıyı kapatcam
    yok kapalı değil ama kimsede seni dınlemıyor.zaten kalabalık olur oldukca..herkes numarasını takıp etmeye bakıyor cunku ard arda okunuyorbenımde o endısem vardı.ama rahat olayrıca banka gıbı dusun..vezne gibi yerler var..numara anons edılınce gıdıyosun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

march_march,
    ama gittikten sonra anladımkı en kolay kısmıymışo yuzden..
    ya ben iş seçmekte oldukça zorlanıyorum..danışman şirketım aceleye getırıp hemen seçtirmek ıstıyo ama ben araştırıyorum..sonucta aceleye gelcek bısı degıl..ayrıntılarını ıyı dusunmek gereksağolsun bır arkadasım 2 gundur zamanının cogunu bana ayırdıhazıranın ılk haftası gitmeyı planlıyorumsenın bellımı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

olsun ben yınede kapatcam kapıyı adama da böyle daha sağlıklı olur falan dicem sonra adamda bütün ingilizce kabılıyetı ile bana sağlıklı bi konuşma yapcak yağmurdan kaçarken doluya tutulmus olcaz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

olmayan kapının neresını kpatcaksın

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

march_march,
    ama gittikten sonra anladımkı en kolay kısmıymışo yuzden..
    ya ben iş seçmekte oldukça zorlanıyorum..danışman şirketım aceleye getırıp hemen seçtirmek ıstıyo ama ben araştırıyorum..sonucta aceleye gelcek bısı degıl..ayrıntılarını ıyı dusunmek gerek sağolsun bır arkadasım 2 gundur zamanının cogunu bana ayırdıhazıranın ılk haftası gitmeyı planlıyorumsenın bellımı?
    En kolay kısmımıydı bilmiyoruz ki daha, çünkü diğerlerini görmediik.. Benim yerim belli oldu, Chicago Twin Orchard Country Club'da olucam, tüm golf sevenleri beklerim Okul sebebiyle haziranın sonunda anca gidebiliyorum, 23 Haziran gibi yola çıkacam inşallah vizem gelirse tabii. Çok zor karar verdim aynı ÖSS'den sonraki tercihler gibi. Tam 100 iş arasından seçtim.! Birazdanda şartları size gödnerecem zaten inşallah sizlerde beğenirsiniz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

POSITION OPPORTUNITY INFORMATION
    Job Title Wait staff/Busser
    Job Description There are three different types of positions for this employer. All will generally be
    responsible for the waiting on and clearing of tables in a country club restaurant. This will
    include cleaning duties and various other duties as assigned. The particular positions will be
    assigned by the employer upon a personal interview.
    Level of English Required Advanced
    Start Date 1 May 08 - 15 Jun 08
    End Date 30 Sep 08 - 7 Oct 08
    Gender Required Male
    Day to report to Employer Immediately, employer will pick you up from the airport upon arrival.
    Expected days from arrival
    before starting work

1-2 days
    Estimated Average Hours
    over the course of the
    program
    40 hours plus per week.
    Pay Rate Estimate $8.50 per hour
    Estimated Tips No. This is a non tipping club.
    Estimated Overtime it is possible that there may be some overtime but it is not guaranteed.
    Required Skills Employees need previous restaurant experience. The country club is looking for outgoing
    people who have good common sense, are prompt and professional in manner and in
    appearance. Being an employee of Twin Orchard Country Club requires you to be respectful
    of all employees and members, but to also enjoy what you are doing. Being in the
    hospitality industry means that we are continuously serving our members and their guests
    while striving to exceed their expectations. Participants who have already spent time in the
    United States will be selected first and are encouraged to apply for this job.
    Expected Schedule 40 hours plus per week. Days will be determined by the employer.
    Meal discounts Free meals.
    Housing Estimated Cost Free

N.Erdoğan, işte benim seçtiğim iş inşallah güzel bir yaz geçiririm burada.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı march_march Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    POSITION OPPORTUNITY INFORMATION
    Job Title Wait staff/Busser
    Job Description There are three different types of positions for this employer. All will generally be
    responsible for the waiting on and clearing of tables in a country club restaurant. This will
    include cleaning duties and various other duties as assigned. The particular positions will be
    assigned by the employer upon a personal interview.
    Level of English Required Advanced
    Start Date 1 May 08 - 15 Jun 08
    End Date 30 Sep 08 - 7 Oct 08
    Gender Required Male
    Day to report to Employer Immediately, employer will pick you up from the airport upon arrival.
    Expected days from arrival
    before starting work

1-2 days
    Estimated Average Hours
    over the course of the
    program
    40 hours plus per week.
    Pay Rate Estimate $8.50 per hour
    Estimated Tips No. This is a non tipping club.
    Estimated Overtime it is possible that there may be some overtime but it is not guaranteed.
    Required Skills Employees need previous restaurant experience. The country club is looking for outgoing
    people who have good common sense, are prompt and professional in manner and in
    appearance. Being an employee of Twin Orchard Country Club requires you to be respectful
    of all employees and members, but to also enjoy what you are doing. Being in the
    hospitality industry means that we are continuously serving our members and their guests
    while striving to exceed their expectations. Participants who have already spent time in the
    United States will be selected first and are encouraged to apply for this job.
    Expected Schedule 40 hours plus per week. Days will be determined by the employer.
    Meal discounts Free meals.
    Housing Estimated Cost Free

N.Erdoğan, işte benim seçtiğim iş inşallah güzel bir yaz geçiririm burada.
    adına cok sevındım iş sözleşmen yapıldımı kesin?şartları iyi gorunuyor.havaalanında işverenin almasıda süpermiş..hakkında hayırlı olmasını dılıyorum..
    bende hala kararsızlık söz konusu..bilmiyorum ne yapcam..
    virginiada bi su parkı var belki o olabilir..Aman yaa iş kısmı cok zor..en stresli kısmı benım ıcın en azından..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

adına cok sevındım iş sözleşmen yapıldımı kesin?şartları iyi gorunuyor.havaalanında işverenin almasıda süpermiş..hakkında hayırlı olmasını dılıyorum..
    bende hala kararsızlık söz konusu..bilmiyorum ne yapcam..
    virginiada bi su parkı var belki o olabilir..Aman yaa iş kısmı cok zor..en stresli kısmı benım ıcın en azından..
    Bunaldın mı atlarsın sende suya işte..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bunaldın mı atlarsın sende suya işte..
    bu gidişle öyle olucak gibi görünüyouykularımı kaçırdı bu wat

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu gidişle öyle olucak gibi görünüyouykularımı kaçırdı bu wat
    Ooo sen daha şimdiden uykusuz gecelere başlamışsın bile. Allah bilir dönem bitip gideceğin gün yaklaştığında ne yapacaksın. ABDye indiğinde görevli soracak "Senin gözlerin niye mor bakayım", "Memur Bey, heyecandan 1 aydır uyumuyorum"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaa dalga geçmeiş seçmek cok zor..ayrıntıları falan..şu işi seçsem garanti olcagın bılsem için rahatlıcak biliyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaa dalga geçmeiş seçmek cok zor..ayrıntıları falan..şu işi seçsem garanti olcagın bılsem için rahatlıcak biliyorum
    Dalga geçmiyorum be tabiki iş seçmek zor, yanlız benim okadar sürmedi ya. İlk gönderilen 150 işten seçemedim, inceleme sürem yaklaşık 8-9 saat. Daha sonra 120 ye yakın iş daha gönderildi. Onlarada 6-7 saat baktıktan sonra karar verdim. Fakat tek bir kişilik kontenjan vardı o yüzden ikinci bir iş daha seçtim ama ilk seçtiğim geldi.!

Suyla, havuzla, denizle aran nasıl peki? Mesela şunu göz önünde bulundur, günde 6-8 saat güneşin altında durabilirmisin?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaaa suyu cok severım ben.o açıdan problem yok..eğlenceli olabılır..sıcagada dayanırım..bu yaz klımasız bır 2.5 ay stajı gecırdım..gecen yaz dayandıysam her kosula dayanırım sıcaktakonaklama gunluk 11 dolar,saati 7 dolar, yaklasık 250 dolar depozitosu var,işte 4 mart salı gunude skypeden işverenle görüşme var..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaaa suyu cok severım ben.o açıdan problem yok..eğlenceli olabılır..sıcagada dayanırım..bu yaz klımasız bır 2.5 ay stajı gecırdım..gecen yaz dayandıysam her kosula dayanırım sıcakta konaklama gunluk 11 dolar,saati 7 dolar, yaklasık 250 dolar depozitosu var,işte 4 mart salı gunude skypeden işverenle görüşme var..
    Allah Allah, ne görüşmesi böyle yaw, Yok artık oldu olacak türkiye'ye gelip görüp işe alsaydı.. Valla bana böle deseydi iş veren ne yapacaktım bilemezdim. Hadi bakalım hayırlısı olsun şimdiden.!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Allah Allah, ne görüşmesi böyle yaw, Yok artık oldu olacak türkiye'ye gelip görüp işe alsaydı.. Valla bana böle deseydi iş veren ne yapacaktım bilemezdim. Hadi bakalım hayırlısı olsun şimdiden.!
    ben de biraz tedirginim nasıl yapıcam edicem diye ama artık bısıler yapmak gerekıyor..teşekkür ederim herkes için hayırlısı neyse o olsun..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba
    KTÜ elektronik mühendisliğindeyim, ilk gidişşim olacak. İşim kesinleşti, Chicago Twin Orchard Country Club. Facebook ta grup var, ordan beni bul yardımcı olmaya çalışırım. Ev arkadaşlarımın 2-3. gidişi oluyor . Yardımcı olmaya çalışırız.
    hocam bı buluşup konuşsak biz daha iş seçmedik valla bi yardımlaşsak hoş olurdu ben harita bölümünde okuyorum adım Serkan Kara sen beni bulabilir misin 1. sınıfım bi yarıdımlaşsak iyi olurudu sağolasın şimdiden

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı SERKANAqA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bı buluşup konuşsak biz daha iş seçmedik valla bi yardımlaşsak hoş olurdu ben harita bölümünde okuyorum adım Serkan Kara sen beni bulabilir misin 1. sınıfım bi yarıdımlaşsak iyi olurudu sağolasın şimdiden
    facebook grupta beni bulabilirsin. Fatih SATIR, oradan telefonumu veririm sana ve makine kantininde görüşürüz serkan.!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up

aldım ben vizemi ve gerçektende çok kolaydı.arkadaslar stress yapçak gerçekten bişi yok.zaten benm görüştüüm yetkili gerçekten çok yardımcıydı.ancak şöyle bi durumda oldu,beraber gittiim arkadasıma vize vermediler çünkü o isimde başka biri yıllar önce amerikada bi suç işlemiş.şimdi arkadasım isim soruşturması geciriyo,sizinde başınıza gelebilir sakın panik olmayın.sonuçta sizin olmadıınız anlaşılıyor ama bu süreç 3 aya kadar uzayabiliyormuş!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cansuilg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aldım ben vizemi ve gerçektende çok kolaydı.arkadaslar stress yapçak gerçekten bişi yok.zaten benm görüştüüm yetkili gerçekten çok yardımcıydı.ancak şöyle bi durumda oldu,beraber gittiim arkadasıma vize vermediler çünkü o isimde başka biri yıllar önce amerikada bi suç işlemiş.şimdi arkadasım isim soruşturması geciriyo,sizinde başınıza gelebilir sakın panik olmayın.sonuçta sizin olmadıınız anlaşılıyor ama bu süreç 3 aya kadar uzayabiliyormuş!!!
    Senin için hayırlı olsun...! Arkadaşında merak etmesin bu arada.! Benim arkadaşımada geçen sene aynı olay oldu ve haziranın ortasında vizesinni aldı. Çok zaman sürer ama kesin gider.!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

haziran ortasına çatlamadan durabildiyse o vizeyi haketmiştir zaten o okadar beklemek baya kötü olsa gerek..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

march march senin ds kağıdın geldi mi? ben hala bekliyorum da şirketle de hiç görüşmedim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı canned Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    march march senin ds kağıdın geldi mi? ben hala bekliyorum da şirketle de hiç görüşmedim.
    Yok arkadaşım daha gelmedi. Ücretin son kalan kısmını 05.03 tarihinde ödedim ve şirket Mart sonunda geleceğini söyledi. İnşallah bir aksaklık olmadan elime ulaşır. Artık bekleye bekleye bi hal olduk. Ben vize görüşmesine gireli 1 ayı geçti. Artık gelsede vizemi alabiliyormuyum alamıyormuyum bi göreyimde ona göre plan yapayım.. Mommuma, arkadaş delirmişti artık, biletlerini iptal ettirdi ve en son aldığında bileti 1 gün sonra uçağı vardı. Düşünsene herşeyi iptal ediyorsun, başka planlar yapıyorsun ve birden karşına vizen geliyor. Ne diyecen, gitmiyorumda diyemezsin..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)