Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 215 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Delta Airlines

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=demmah;75516]
    Alıntı handif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanına yiyecek ve içeçek alamıyorsun diye biliyorum ben.
    o yüzden önemli yiyecek mevzusu ama dayanacağız artık napalım [/QUOTE

olur mu ole sey.. alabiliyosun tabiki de..icecek olayini bilmiyorum ama yanina yiyecek alabiliyosun..hatta ben sarmaya kadar almistim yanima icecek olayi da sinirsiz gibi bise galiba.
    nasıl yani? el bagajında yiyecek sokmana izin verdiler öyle mi?
    valla ben yasak diye biliyordum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar benım ucus bılgılerınde gidiş 2 valiz dönüş ise 1 valiz hakkım oldugu yazıo bu bütün delta da aynı mı anlayamadım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Şimdi arkadaşlar Sırt çantamız da uçağa yiyecek sokablicez mi yoksa sokamıyacakmıyız ?
    Don't Give up

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şu bagaj muhabbetini bi kontrol etseniz donüste niye tek valiz hakkım var donüş:sandiego-nwyrk-istnbul

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı muratarac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu bagaj muhabbetini bi kontrol etseniz donüste niye tek valiz hakkım var donüş:sandiego-nwyrk-istnbul
    Geçen bi arkadaş yazmıştı Delta sitesinde açıklama yapmış ve temmuz 1 itibariyle 2. valizlere 50$ para alıcaklarmış bunun çin dönüşte sadece 1 valiz gözüküyo ücretsiz olarak
    Don't Give up

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayinstayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen bi arkadaş yazmıştı Da sitesinde açıklama yapmış ve temmuz 1 itibariyle 2. valizlere 50$ para alıcaklarmış bunun çin dönüşte sadece 1 valiz gözüküyo ücretsiz olarak
    gıderken 2 valiz hakkım var asıl bana donuste lazım 2 valız neyse aldık artık bıletı acaba her aktarma icin ayrı bi ücretlendirilmeyemi tabi tutacaklar diger firmalardada boyle mi acaba

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=handif;75525][QUOTE=demmah;75516]

nasıl yani? el bagajında yiyecek sokmana izin verdiler öyle mi?
    valla ben yasak diye biliyordum.[/QUO

aynen problem olmadi..hatta meyve,borek vs.. vardi..
    if you`re good at something , never do it for free.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı karamel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onceden sıteye gırıp mı tercıh belırlemem gerekıo yoksa...?
    evet kardes siteye girip belirtmen gerekiyomus..veya acenteni de arayabilirsin..
    if you`re good at something , never do it for free.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayinstayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen bi arkadaş yazmıştı Da sitesinde açıklama yapmış ve temmuz 1 itibariyle 2. valizlere 50$ para alıcaklarmış bunun çin dönüşte sadece 1 valiz gözüküyo ücretsiz olarak
    evet aynen öyleymiş.danın sitesinden baktım.buyrunuz

"Checked Baggage—International
    Currently when traveling to or from cities outside the United States you can check two bags, per passenger at no extra charge. For customers traveling between the U.S. and Europe for tickets purchased on or after May 23, 2009 for travel beginning July 1, 2009 customers in economy class will be charged $50 US (or the local equivalent currency) for the second checked bag."

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu valiz olayı çok kafama takıldı çünkü giderken 2valiz gelirken 1valiz çok garip geldi ve bana bileti ayarlayan acenteden bilgi istedim onlarda mail attı.

Yolcularımız uçtukları sınıf ve SkyMiles üyeliklerine göre aşağıdaki şartlarda bagaj taşıma hakkına sahiptirler.

Business Sınıfı Yolcular: 3 ADET ( ADET BAŞINA 32 kg)

Platinum, Gold ve Medallion Kart Sahibi Ekonomi Sınıfı Yolcular: 2 ADET ( ADET BAŞINA 32 kg)

Economy Sınıfı Yolcular: 2 ADET ( ADET BAŞINA 23 kg)

bagajların en-boy-yükseklik toplamı 158cm'i geçmemelidir.
    ekonomi sınıfın ağırlığı 23 ile 45 kilo arasında olan ve ebatları 158cm geçen bagajlardan ekstra ücret alınır.
    kilosu 45 kiloyu aşan veya ölçüsü 205cm'den büyük bagajlar check-in esnasında kabul edilmez.bu ölçüdeki bagajlar için yolculuk başlamadan önce da kargo bölümüyle irtibata geçilmesi rica olunur.
    yolcular el bagajı olarak kişisel bir eşya (bayan el çantası, bilgisayar çantası, makyaj çantası gibi) ve bir adet danın el bagajı standartını belirleyen Carry-on-size-check ünitesine sığacak büyüklükte, 18 kiloyu geçmeyen el bagajı taşıyabilirler.
    bebekli yolcuların 1 ekstra bagaj(yukarıdaki ölçülerde) ve 1 bebek arabası taşıma hakkı vardır.

galiba son maddenin hiç birimizle alakası yok ama olsun ben yaziim dedim buarada görüldüğü gibi giderken 2 dönerken 1 valiz diye bir bilgi verilmemiş böyle ekstra bir durum olsaydı yazarlardı sanırım.hadi herkese iyi yolculuklar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar 1 temmuzdan sonra tek valize dustugunu biliyorum. zaten bilette de goruluyo tek valiz diye. ekstra valize de sanirim 50 dolar aliyolarmis. ama tam emin degilim bi sorgulamak lazim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hostesleri çok yaşlı.ama bunu avantaja dönüştürme şansı doğuyor insana.onlar sayesinde uçağın içi huzur evi gibi .dolayısıyla sizde huzur doluyorsunuz ve hiç bir şeyden tedirgin olmuyorsunuz.uçağın düşen bir şey olduğunu unutup gayet güzel bir yolculuk yapabiliyorsunuz.iyi ki varlar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bir derdin oldugunda huzur ewıne gıt cok mutlu olursun o zaman
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de d yla geldim. evet ucagin ici hakkaten huzurluydu. ilk ucak deneyimimdi. korkmadim desem yalan olur ama yine de guzel bi yolculuktu. sadece koltuklarin arasinin bu kdar dar olacagini tahmin etmemistim o kadar. dogru duzgun uyuyamadim 11 saat suren yolculukta. onun disinda hersey guzel. habire yemek icecek veriyolar patlatana kadar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de d yla geldim. evet ucagin ici hakkaten huzurluydu. ilk ucak deneyimimdi. korkmadim desem yalan olur ama yine de guzel bi yolculuktu. sadece koltuklarin arasinin bu kdar dar olacagini tahmin etmemistim o kadar. dogru duzgun uyuyamadim 11 saat suren yolculukta. onun disinda hersey guzel. habire yemek icecek veriyolar patlatana kadar

hayırlısıyla gelmıssın ya bosver gerısını
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bi de bunun donusu var. o nasil gecicek bakalim.zaten su valiz olayi kafama takildi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi de bunun donusu var. o nasil gecicek bakalim.zaten su valiz olayi kafama takildi.
    yeni geldim.biraz bilgi verebilirim.kriz nedeniyle danın 2.bavula para istediği gerçeği var.1.bavul normalde 22 5 veya 23 galibaama 25 veya 26 kg olursa bir şey demediklerini gördüm check in esnasında.burda dikkat edilmesi gereken husus uçağın içine aldığın çantaya dikkat etmemeleri.benim bu noktada tavsiyem sırt çantası değil 1.bavul gibi yanına nispeten küçük bir bavul alıp uçağın içine sokman.benim arkadaşımın taktiğiydi bu ve işe yaradı.gerisi sana kalmış.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim bi de laptop var. laptop cantasi + el cantasi alinabilir mi? yoksa el cantasina laptopu da sigdirayim mi? ama oyle olursa da el cantasinda laptop.. nasil olcak ki

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hayır ayrı ayrı el cantası ve laptop sorun olmuyor
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar da uçağın içine 2 parça eşyaya izin veriyor fakat kontrol yapmıyor sadece kapılar açılmadan önce görevli biri soruyor kaç parçanız var diye. saklayabileceğinizi düşünüyorsanız sıkıntı yok; kesinlikle el bagajını tartmıyorlar.
    2 bavul da ücretsiz ancak bu biletinizi aldığınız tarihe veya o anki görevliye kalıyor sanırm; biz 51 lbs den 4 bavul verdik 2 kişi; uçağa da gitar ve bir bavul + 3 çanta soktuk

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bu deltanın coach larına sığmak çok güç ya.. yemin ettim bidaha delta ya binecek olursam bsns'ten alıcam bileti

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ınan bende aynı seyı dusunuorum daha usa e gıttıgım gun bavulumla ılgılı problem yasadım hala degısen bırsey yok dava acıorum deltaya. Bır daha deltayı kullanmam

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Beni Delta'ya mecbur eden THY'yi kınayarak başlamak istiyorum sözlerime..Şunu söylemem gerekit ki Delta THY'nin kalitesi ve hizmetinin yanında çok gerilerde kalıyor. İstanbul-JFK seferlerini 767-300'ler ile yapıyorlar. En sarsıntılı ve en gürültülü uçaklardan birisidir. Uçak içinde 11 saatlik yolculuk boyunca uyumaktan başka yapabileceğiniz peki bir şey yok. Zira teknolojik imkanlar ve uçak içi eğlence sistemi adına yapabileceğiniz tek şey size verilen kulaklıkla 130 kişiye düşen tek ekrandan verilen yayını izleyebilmek. Ancak gariptir ki İstanbul-JFK uçuşlarında gösterilen filmlerde sunulan dil seceneklerine baktığımızda, İngilizce, Rusça, İspanyolca ve İtalyanca mevcut.. Türkçe yok anlayacağınız üzere.. Bu durumu çok yadırgadım. İngilizce veriyorlarsa ok diyeceğim ama diğer dillerin ne işi var.. THY olsaydı diye düşünmeye başladım...5-6 farklı dil seçeneği, dunya kadar oyun, film, müzik, eğlence.. Önünüzdeki dokunmatik ekranı tam anlamıyla çözene kadar zaten 11 saatin nasıl gelip geçtiğini anlamıyorsunuz.. Yemek konusuna gelince sakın ama sakın internetten yemeğinizi MOSLEM MEAL olarak seçmeyin. Moslem meal olarak sunulan servislerde haşlanmış ıspanak, pilav (kuru) 3-5 nohut tanesi, salata demeye bin şahit havuç ve domates kalıntıları ve meyve sunuluyor..2. serviste de sandcviç arasında kabak, biber ve peynir sunuluyor.. Ne kadar kötü olduğunu anlatmaya gerek yok. Normal servis menüleri de Moslem Meal den pek farklı değil açıkçası.. Yemeklerinde de iş yok. Yapılan içecek servislerinde kesinlikle bira dışına alkollü içecek içmeniz mümkün değil. Yine THY ile kıyaslamaya yaparsak, sanırım yapamayız uzatmaya gerek yok. Hosteslerin yaşlı olması çok da sorun değil açıkçası ancak saçları yataktan çıktıkları gibi uçağı geldikleri izlenimi veriyor insanlara...Kısacası Delta benim için kötü bir deneyimdi. Pencerelerden bakmasam aşağıya uçakta olduğumun farkına varamayacaktım neredeyse.. Bir benzetme ile konuyu kapatmak gerekirse.. : "İzmir Mavi Ekspresin havada giden soyu"

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar Bende Deltayla gidiş dönüş yaptım.Artık delta 2. valize 50$ alıyor. uluslararası olsabile. Onu belirtmek isterim. Ayrıca dönüşde uçakda bir bayan gözümün önünde fenalık geçirdi ve minneapolis e acil iniş yaptı. Tabi bu arada new yorkdan Türkiye ye gelen uçak kaçınca mecburen JFK de 1 gün geçirecektik. Bize otel vermediler ilk başta bu bizim hatamız değil dediler bende benim de hatam değil dedim ve diretdim. 3 kere gitdim ve 3.de istediğimi aldım.Hilton un Double Tree otelinde 1 gece new yorkda ücretsiz konakladık.

Böyle bir anımı paylaşmak istedim.
    Niye kesinlikle vazgeçmeyin böyle durumlarda gidin yüzsüzlük yapın ve isteyin. Çalışan görevlinin insaniyeti çok önemli.
    Konu beysin tarafından (26-11-2009 Saat 12:05 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    new yorkdan Türkiye ye gelen uçak kaçınca mecburen KFCde 1 gün geçirecektik.
    Burger King'e gitseydiniz

ps: yanlış anlama hocam ufak bi espri, dalgınlık eseri yazmışsın heralde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

haha espriyi ben de kaptım, 1 kaç saniye sürdü ama
    süperr
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hemen düzeltiyorum. yaa koptumm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Delta = Dolmuş...tercih etmeyin, ettirmeyin...kendinize yazık etmeyin...ben etttim siz etmeyin
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neredeyse.. Bir benzetme ile konuyu kapatmak gerekirse.. : "İzmir Mavi Ekspresin havada giden soyu"
    ayıp oluyor ama trenlerimiz her geçen gün hizmet kalitesini artırıyor...trenlerimize laf olmasın lütfen...tcdd uçak işletse delta'yı sollar
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Bu yazki ucusumun biri cok komediydi. Biletimi KLM den almıstım. Amsterdam dan Minneapolis e giderkenki ucusumda ucak NorthWest in, hostesler de Deltanındı. Yani bir bakıma KLM bileti, NorthWestin ucagı ve Deltanın hostesleri seklinde bir kombinasyonla uctum NWA KLM in Amerika kolu zaten, ve Delta da skyteamden dolayı bu hava yollarıyla kardes. Ama bu kadarını da düsünmüyordum. Anladıgım kadarıyla son bir kac senede cok iyi kaynasmıslar demekki
    Konu yakuza tarafından (03-12-2009 Saat 11:37 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)