Sayfa 5 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 ... SonuncuSonuncu
Toplam 298 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Housekeeping

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı roger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de house keeping düşünüyorum da aslında tereddüt etiim nokta gideceğim eyalet.yani birçok yerde okuyorum sosyal ortamın sınırlı, insanlarla fazla diyalog kurulamayacak ve ingilizcemi kolay geliştiremk eyeceğim bir şehire yada işe de gitmek istemiyorum.siz coloradoya giden biri olarak bir dezavantajını gordunuzmu
    baska eyaletlerdede bulundum ancak hicbirinde sosyal acidan bi terslik yasamadim.iletisim kurmak biraz sizin isteginize bagli.konusmak istemeyip kafanizi yere egerseniz kimse sizinle konusmaz.ama siz biriyle konusmaya calisirsaniz hangi eyalet olursa olsun sizinle iletisim kurarlar.ben ilk gittigimde cok iyi degildi ingilizcem sonralari duzeldi.ikinci gidisimde arada daglar kadar fark vardi.yani hic bi sorun yasamadim iletisim kuramama gibi..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@ugur hocam ben houseman olacağım,genel görevlerim nedir,yorucumudur ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı istlev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ugur hocam ben houseman olacağım,genel görevlerim nedir,yorucumudur ?
    hocam sitede hazir sabit bi konu var,ben bu basligin ilk mesajinda yazdim ama baska bi arkadas daha detayli ornek cumlelerle housekeeping isinde kullanilan terimleri yazmis.sana tavsiye o mesaji cok iyi oku.
    bunun yaninda anlatim yapacagin isi;
    sabah housekeeping departmaninda toplanirsin,supervisor otelin o gunku durumundan ve odalardan bahseder.bu kisim herkesi ilgilendirir.sonra houseman ler toplanirlar ve "closet" denilen camasir vs. yedekleme odasini yedeklerler.bazi otellerde housemanler housekeeper lara direk yardim eder bazilarinda katlarin yedek malzeme koordinasyonunu saglar.elinde telsizle oteli bastan sona dolasirsin.housekeeper senden bisey getirmeni ister getirirsin.housekeeper cart lardan kirli camasirlari copleri belli periyotta toplarsin.katlari supurursun asansor etrafinin temizligini yaparsin.bos zamanlarinda camasir hanede (laundry de) havlu katlarsin bornoz asarsin.ana hatlariyla yapacagin isler bunlar.aklina takilan bisey olursa sor herkes bi sekilde cevap yazar herkese faydamiz olur..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

best western kings quaters ve days inn hakkında bilgi verebilirmisiniz?best western virginia'da diğeri ise traverse city,michigan'da.bunlardan hangisinde dilim daha çok gelişebilir?sosyal ortam açısından virginiayı düşünüyordum fakat yazdıgınız fazla türk olması ve overtime nedeninden dolayı bir kuşkuya düştüm şimdi.michigan eyaleti de ne biliyim sakat geliyor bana detroit,suç oranı,zenciler falan ama traverse city'e baktım netten gayet güzel sakin bir yere benziyor da virginia daha iyi değilmidir?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@ugur teşekkürler,yalnız ben o sabit konuyu bulamadım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

@ugur teşekkürler,yalnız ben o sabit konuyu bulamadım
    bu linkten ulasabilirsin..

http://www.turkishwat.net/otel-motel...-terimler.html

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar Newport Hotel Group otellerinde housekeeperlara saat başı 10.50 dolar ücrt veriyormuş. Bu bence housekeeperlar için çok iyi bir ücret. Yalnız ücretin böyle olmasının nedeni düşündürdü beni.. Çalışma saati min 35 saat. Bu otellerin çok yoğun olmadığını düşündürdü bana. Oteller New Hampshire, Rhode Island ve Massachusetts'de.. Acaba buralarda yaşam pahalı mıdır? Otelleri de internetten araştırdım, küçük yerlere benziyorlar.. Overtime var ama zaten ücret overtime verilmese daha iyi para kazanımasını sağlar gibi. Bu konuda ne dersiniz? Daha önce Newport Hotel Group ile çalışan var mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

hocam benim calistigim otelde 10 dolar saat ucreti var ve min 30 saat diyor haftalik.ben 2 hafta ara vermeden gunde 15-16 saat calistigimi hatirliyorum.housekeeper bi arkadasim 30 gunde 1 gun izin yapmisti..yani sozlesme seni yaniltmasin.gittigim yerde village(kasaba) sehir statusunde degil.ki zaten iyi paralar boyle yerlerde kazanilir.cok buyuk sehirlerde hayat pahali olur.benim bulundugum bolgede intown (kasaba ici) otobusler ucretsizdi.gidecegin yeri iyi arastir.hatta gitmeyi dusundugun yerle ilgi baslik yoksa sen konu ac sor..isinizi sansa birakmayin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@ugur teşekkürler hocam,birde otelde personele çıkan yemekler nasıl acaba ? ve orada kahvaltı yapma fırsatımız olabilir mi ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

@ugur teşekkürler hocam,birde otelde personele çıkan yemekler nasıl acaba ? ve orada kahvaltı yapma fırsatımız olabilir mi ?
    o calistigin otele bagli bisey diyemem.benim calistigim otelde yemekler guzeldi.sabah kahvaltisi ve ve ogle yemegi otelden.overtime yaparsakda otelden yiyebiliyoduk.yani sadece saat ucreti degil bunun gibi kistaslarda onemli.ben toplamda 200 dolar yeme icmeye harcadim 3 ayda.oda izin gunlerunde..gidecegin yere daha once gitmis birini bul en iyi yontem odur.gerekirse anlasnali olmadigin sirkete git yazilacakmis gibi.referans iste.yada durumunu anlat..yani giden birini bulmanin yollarina bak once.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı nebiula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Newport Hotel Group otellerinde housekeeperlara saat başı 10.50 dolar ücrt veriyormuş. Bu bence housekeeperlar için çok iyi bir ücret. Yalnız ücretin böyle olmasının nedeni düşündürdü beni.. Çalışma saati min 35 saat. Bu otellerin çok yoğun olmadığını düşündürdü bana. Oteller New Hampshire, Rhode Island ve Massachusetts'de.. Acaba buralarda yaşam pahalı mıdır? Otelleri de internetten araştırdım, küçük yerlere benziyorlar.. Overtime var ama zaten ücret overtime verilmese daha iyi para kazanımasını sağlar gibi. Bu konuda ne dersiniz? Daha önce Newport Hotel Group ile çalışan var mı?
    Ben de bu sene newport hotel group un otellerinden birinde çalışmayı düşünüyorum, 4 şubatta iş fuarı var bakalım, 35 saatten fazla verirlerse gayet iyi bir para. Sen hangi şirketle gidiyorsun nebiula?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı __Bilal__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu sene newport hotel group un otellerinden birinde çalışmayı düşünüyorum, 4 şubatta iş fuarı var bakalım, 35 saatten fazla verirlerse gayet iyi bir para. Sen hangi şirketle gidiyorsun nebiula?
    ben bu yıl gitmiyorum bilal, ama advis ile görüşmüştüm bunu. sebep ise sponsorlarının ciee olmasıydı. Tecrübeli ve işleri de güzel.. Eğer newport hotel group ile çalışacaksan benim için seneye büyük şans olur. fikirlerini alırım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar bende bu sen hausekeeping işindeyim wisconsin dells e gidiyorum great wolf lodge hotel bilen ve yardım edecek olan var mı ilk gidişim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı özsszlem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende bu sen hausekeeping işindeyim wisconsin dells e gidiyorum great wolf lodge hotel bilen ve yardım edecek olan var mı ilk gidişim
    Frumda wisconsin dells diye arayınca daha önce giden birinin bu başlıktaki mesajını gördüm,

http://www.turkishwat.net/otel-motel...tml#post146826 soldaki Housekeeping yazan yere tıklarsan direk mesaja ulaşırsın.Bilmiyorum o kişiye nasıl ulaşabilirsin ama ulaşırsan eğer sana büyük yardımı olacağını düşünüyorum..açılan sayfadaki "cmerve" nickli kullanıcının ismine tıklarsan email yada özel mesaj gönderebilirsin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Frumda wisconsin dells diye arayınca daha önce giden birinin bu başlıktaki mesajını gördüm,

http://www.turkishwat.net/otel-motel...tml#post146826 soldaki Housekeeping yazan yere tıklarsan direk mesaja ulaşırsın.Bilmiyorum o kişiye nasıl ulaşabilirsin ama ulaşırsan eğer sana büyük yardımı olacağını düşünüyorum..açılan sayfadaki "cmerve" nickli kullanıcının ismine tıklarsan email yada özel mesaj gönderebilirsin.
    Her yorumun ile teşekkür hak ediyorsun vallah.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle merhabalar. biz iki arkadaş bu yıl wat a katılacağız ve şirketin sunduğu iki iş var ama hangisinin bizim hem eğlenme hem de dilimize katkısının olacağını bilemedik ve tecrübelilerden bilgi almak istedik.
    1. iş = Coastal Maine eyaletinde hangi otel olduğu kesinleşmemiş ama Lafayette Hotels adı altında oteller zincirinin housekeeper lık işi var
    2. iş = Michigen eyaletinde restoranda herhangi bir iş, oraya gittiğimiz zaman konumlandırılıyormusuz.
    sizlerden şehirler hakkında olsun meslekler hakkında olsun tavsiyeleriniz önerilerinizi alabilirsem çok sevinirim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Housekeeping in türkçe karşılığı TEMİZLİK İŞÇİLİĞİDİR. Hiç kimseye tavsiye etmem. Size hiçbirşey kazandırmaz. Ne çok para kazandırır, ne ingilizce konuşabilirsiniz, ne de ileride cv nize yazabilirsiniz. Bence restaurant işleri çok daha iyidir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Restorant işlerinin çok fazla yorucu olduğu söyleniyor, atıyorum garson olarak gidiyorsun ama her işi de yaptırabiliyorlarmış. çok kararsız kaldım hangi işi seçeçeğime, bir de şehir de önemli olduğu için onu da göz onune almak lazım ama iki şehir hakkında da bir bilgim yok ne yazık ki :/

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hocam eğer biri size garson olarak iş bulursa ona sakın inanmayın. Tecrübesiz birini bırakın Amerikada Türkiyede garaj lokantasında garson yapmazlar. Haa diyelim çok tecrübelisin bu seferde ingilizce çok iyi olmadığı için garson yapmazlar. Zaten Amerikaya restaurant işlerine giden Türklerin %99 u Busser olarak yani komi yani Garson yamağı olarak çalışırlar.
    Amerikaya giderken zaten vasıfsız işçi olarak gidiyorsunuz. Senin Türkiyede kim olduğun, hangi üniversitede okuduğunun hiç önemi yok orda. Zaten Amerikalıların çoğu Türkiyeyi bir güney Amerika ülkesi zannediyor. Vasıfsız işçi olarak gittiğin içinde bütün vasıfsız işlerde çalıştırılabilirsin zaten bir süre sonra sen talep edersin. Örneğin bir otelin restaurantında çalışıyorsundur ve doğru dürüst para kazanamıyorsundur konuşursun dish washing kısmına geçersin yada housekeeping departmında daha fazla para kazanma imkanı vardır orada çalışmayı talep edersin boşluk varsa kabul ederler. Şunuda belirteyim Amerikada genellikle çalışanlar çok çalışmak ister işverenlerde çalışanı az çalıştırmak ister. Yani uzun çalışma saatleri Amerikada çalışanın lehinedir çünkü çok daha fazla para kazanırsın.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani hocam restorant işini önermem mi diyorsunuz ? housekeeper olmak daha mı cazip çünkü baktığım zaman ikisine de, restorant işinde insanlarla daha fazla diyalog olucak gibime geliyor çünkü housekeeperlık ta odaları tek başınıza temizleyeceksiniz yazıyor ve onun dışında ben nerden birileriyle tanışıp da hem eğlenip hem de ingilizcemi geliştirebilicem ki ? çok kafam karıştı, şehirleri de bilmiyorum ki hani şehre göre seçeyim diycem.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı efe_8938 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar. biz iki arkadaş bu yıl wat a katılacağız ve şirketin sunduğu iki iş var ama hangisinin bizim hem eğlenme hem de dilimize katkısının olacağını bilemedik ve tecrübelilerden bilgi almak istedik.
    1. iş = Coastal Maine eyaletinde hangi otel olduğu kesinleşmemiş ama Lafayette Hotels adı altında oteller zincirinin housekeeper lık işi var
    2. iş = MICHIGAN eyaletinde restoranda herhangi bir iş, oraya gittiğimiz zaman konumlandırılıyormusuz.
    sizlerden şehirler hakkında olsun meslekler hakkında olsun tavsiyeleriniz önerilerinizi alabilirsem çok sevinirim.
    İki eyalet hakkında da çok bilgim yok ancak ben bu işi yapmış biri olarak senin için housekeeping öneririm.Neden dersen sorun yaşamadan yavaş yavaş ortama alışabileceğin ve ing geliştirebileceğin bi iştir.Önce 1 hafta training alırsın ki çok kolay geçen bi haftadır.işi öğrenir sonra tek çalışırsın.Ve iş haricinde ing geliştirmek için zamanın olur.Yani işyerinde ing geliştirmen zor olur.Ama iş hayatında seni zora sokacak anlamama problemin olmaz.Bence ilk sene gidip ing iyi olmayanlar için çok iyi bi iş.İng katkısı olacak iş direk insanlarla iletişim halinde olacağın işlerdir.Hiçbir işveren bu pozisyona iş tecrübesi olmayan ve ing akıcı olmayan birini yerleştirmez.Eğer iş yeri içinde çalışanlarla ing konuşabileceğin bi ortam olursa buda ing geliştirir.Mesela mutfakta çalışmak,houseman olmak gibi.Yani asıl amacın ing geliştirmek ise housekeeping i sona bırak diğerlerini değerlendir derim.Ama ing gelişimi çok önemli değil dersen ( neticede günün 8 saati ing gelişimi açısından boş geçecek) housekeeping derim..

Alıntı Moody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Housekeeping in türkçe karşılığı TEMİZLİK İŞÇİLİĞİDİR. Hiç kimseye tavsiye etmem. Size hiçbirşey kazandırmaz. Ne çok para kazandırır, ne ingilizce konuşabilirsiniz, ne de ileride cv nize yazabilirsiniz. Bence restaurant işleri çok daha iyidir.
    Efe'ye dediğim gibi bu iş ing iyi olmayan ve iş yerinde ing problemi çekilmeyecek bi iş.Türkiye'de olsa kimseye önermem haklısın ama Amerika'da geçici olarak çalışılacağı için öneririm.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

maine eyaletinde housekeeper olarak çalıştım. eyalet güzel yemyeşil, tatil için yazın çok gelen oluyor neredeyse turistlerin yarısı kanadadan

evet odaları temizlerken tek başınasın ama patronla sürekli irtibat halinde olman lazım mesela her oda bitince telefonla ya da telsizle arayıp bilgi vermek zorundasın, benim konaklamam da iş yerimle aynı yerde olduğu için saat 3ten sonra iş bitince istediğimi yapmakta serbesttim yani kiminle istersen gidip ingilizce konuşabilirsin. zaten amerikada olacaksın 3 ay boyunca en küçük alışverişinde bile ingilizce gerekecek, housekeeper olup pratik yapamam diye düşünme.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar danışmanlık şirketim bana 3 tane hausekeeping iş seçeneği sundu.

1.Kelly Inn Hotel Bismarck North Dakota,saatlik ücret 7.75 konaklama dahil haftada 32-40 saat,yemek yok

2-Menla Mountain Retreat&Conference Center(new york),haftada 175$, yemek var,konaklama var,çalışma saati süresi belli değil

3-Kelly Inn Hotel Billings Montana,7.75$,konaklama var, yemek yok

ne dersiniz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı fatih1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar danışmanlık şirketim bana 3 tane hausekeeping iş seçeneği sundu.

1.Kelly Inn Hotel Bismarck North Dakota,saatlik ücret 7.75 konaklama dahil haftada 32-40 saat,yemek yok

2-Menla Mountain Retreat&Conference Center(new york),haftada 175$, yemek var,konaklama var,çalışma saati süresi belli değil

3-Kelly Inn Hotel Billings Montana,7.75$,konaklama var, yemek yok

ne dersiniz?
    Forumda North Dakota ve Montana ile ilgili birsürü konu mevcut.zaten komşu eyaletler.şartlar aynı.Canada sınırında ikiside dağlık bi bölge.Genel kanı:Para biriktirirsin çünkü harcayacak yer yok.Tabi amacın önceliğin nedir bilemem.New York haftada 175 dolar için gidilmez.Hayat pahalı orda.O parayla zor geçinirsin.İş seçimi için geç kalmışsın biraz.Ama yine iş fırsatların fena değil.North Dakota yada Montana dan birini seç derim..Forumu bi araştır yeterli bilgi bulamazsan bende aramana yardım ederim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

housekeeping işiyle ilgili birşey sormak istiyorum, mesela haftalık 32 saat çalışman gerekiyor ama bu neye göre belirleniyor? atıyorum 20 oda verdiler odalardaki işin 20 dakika sürdü haftada 40 saat oluyor. ya da işini erken bitirirsin daha az çalışmış olursun, kafa biraz karıştı yardımcı olabilirmisiniz neye göre saatleri düzenledikleri hakkında?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Dediğin gibi net bi saati yok.bi hafta 50 saat 13 dakika çalışırsın bi hafta 37 saat 40 dakika çalışırsın.Elindeki oda sayısı,başkasının bitiremediği odalar gibi birçok etken değiştirir çalışma süreni.Ama erken bitirmek sana kalmış.Baktın erken bitecek,ağırdan alırsın işleri.10 dk yapacağın işi çaktırmadan 15 dk da yaparsın.3-4 odada böyle yapsan erken bitirmezsin.Ama iş uzayacak gibi olursa check-out ları ertesi güne bıraktırırlarki sen overtime yapmayasın.Ama bu hep olmazsa sana 1 saat fazladan çalışmana müsade ederler.Eğer kasıtlı uzatıp overtime yapıyosan sana haftada 3 gün izin verirler,günde 10 saat çalışsan yine overtime alamazsın.Yani stratejisi genişEğer overtime almak istiyorsan ilk 2 hafta sıkı çalış,supervisor yada müdürün gözüne gir.Sonra müdüre direk isteğini anlat.Eğer fazladan iş olursa ben kalmak isterim,overtime yapabilirim eğer isterseniz dersin..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

mesela 20 oda verdiler bize,normalde 5 saat sürecek ,biz 3 saatte bitirirsek 5 saat değilde 3 saat olarak alınıyor değil mi?Herkesle aynı sayıda oda temizlememize rağmen...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

oda sayısı önemli değil.Bazen 10 oda verirler hepsi check-out yani çıkış yapmış müşteri odasıdır A dan Z ye herşeyi değiştirirsin uzun sürer.Bazen otelde büyük bi grup kalır hiçbir oda check-out olmaz hepsi service yani kalan müşteri odasıdır,yatağı düzenlersin havluları değiştirir çöpü alırsın o gün sana 25 oda verirler.önemli olan çalışma sürendir.başka biriyle aynı oda sayısına sahip olsanda erken bitirirsen az ücret alırsın..zaten clock-in clock-out yani giriç çıkış yaparsın otele gelince ve çıkarken,çalışma saatin sistemde otomatik gözükür.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi net bi saati yok.bi hafta 50 saat 13 dakika çalışırsın bi hafta 37 saat 40 dakika çalışırsın.Elindeki oda sayısı,başkasının bitiremediği odalar gibi birçok etken değiştirir çalışma süreni.Ama erken bitirmek sana kalmış.Baktın erken bitecek,ağırdan alırsın işleri.10 dk yapacağın işi çaktırmadan 15 dk da yaparsın.3-4 odada böyle yapsan erken bitirmezsin.Ama iş uzayacak gibi olursa check-out ları ertesi güne bıraktırırlarki sen overtime yapmayasın.Ama bu hep olmazsa sana 1 saat fazladan çalışmana müsade ederler.Eğer kasıtlı uzatıp overtime yapıyosan sana haftada 3 gün izin verirler,günde 10 saat çalışsan yine overtime alamazsın.Yani stratejisi genişEğer overtime almak istiyorsan ilk 2 hafta sıkı çalış,supervisor yada müdürün gözüne gir.Sonra müdüre direk isteğini anlat.Eğer fazladan iş olursa ben kalmak isterim,overtime yapabilirim eğer isterseniz dersin..
    öncelikle teşekkürler, peki overtime için çabalamakmı daha mantıklı ve yararrlı yoksa ikinci iş bulmakmı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı dgknfb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkürler, peki overtime için çabalamakmı daha mantıklı ve yararrlı yoksa ikinci iş bulmakmı?
    ikinci işin şartlarına bağlı.şimdi saat ücreti senin işinden düşükse ve günde 2-3 saat çalışacaksan 2. iş mantıksız olur(eğer kendi otelinde overtime varsa).Ama kendi işinden çıkıp 5 saat filan çalışırsan o zaman değer 2. işe.Ben ilk ay hiç overtime yapmadım.2.iş te aramadım,son 2 ay günde 16 saat çalışmıştım.Yani overtime istiyorsan biraz sabretmen lazım.Ama baştan beri 2. iş bulsaydım da giderdim 2. işe.Overtime yapınca saat ücretin normalin 1.5 katı oluyor.Bunuda düşünmek lazım.Eğer bulabilirsen ilk ay 2.iş bul hem kendi işinin öğren hem boş zamanında para kazan,sonra müdürnle konuş deki overtime'a ihtiyacım var.Eğer verirse 2. işten çıkarsın kendi iş yerinde overtime yaparsın..Birde anladığım kadarıyla sen kız arkadaşınla gidiyosun.Sen ikinci iş buldun kız arkadaşın ne olacak?O 2. işte çalışabilecekmi?Yada sen onu tek bırakacakmısın 2. işe gidip?hadi 3-5 gün yaptın diyelim,3 ay nasıl geçecek?akşam eve gidip anca yatarsın zaten..Bunlarıda düşün,ben bu durumlar olmasın diye 2. işe gitmedim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)