Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Kiralama ve Ehliyet

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir dmv deki kadin bana ehliyetin son kullanma tarihini soruyordu.basim tarihi var ama degistirmek icin son tarih yazmiyordu.bayagi birseyler sordu,o kitabi anlattim sonra ona bakti anladi.kitaba guvendi bana guvenmedi egere franda veya kanada ehliyetiniz varsa hic bir sorun cikmiyormus.dmv kitabinda yaziyor
    dmv ne hocam ???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Department of Motor Vehicles
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

aranizda uluslararasi ehliyeti olan varmi acaba ?
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bi arkadasim massachusettsde ehliyet aldi, ancak arabasi olmadigindan 2 yillik gecici bi ehliyet verdiler. diger eyatlerde nasil peki,bilen varmi?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

virginia da direk veriyorlar yasina uygun olarak.arabanin olup olmamasi onemli degil.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende bir uyarı eklemek isterim sınawdan sonra verilen direksiyon sınawı için olan tarihe dikkat edin eğer vize tarihinizden sonraya geliyor ise sınava kabul etmiyorlar ben yaşadım bunun için küçük şehirlerdeki DMV leri tercih etmeniz tavsiye kalabalık olmadığından sınawdan bir kaç gün sonrasına tarih verebiliyorlar benim bir aydan fazlaydı bu süre.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar merhaba new york a gidicez 3 arkadaş ama çalışma yerimiz washington dc de jfk dan araba kiralayabilir miyiz? yani adam bize guvenip araba verir mi sonucta adresimiz falan yok bide kiralamak icin ne gerekiyo kredi kartında ne kadar limit olması gerekiyo bide Türk kredi kartına verirmi yoksa amerikadan bi bankadan mı almamız gerekiyo aracı new york tan alıp dc ye bırakıcaz ilk defa gidiyoruz sizce yolları bulmak falan zor olur mu?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Türk kredi kartıyla kiralayabilirsiniz. Arabayı kiraladığın miktarın üstüne 100 dolar da boş slip geçiyorlar (enterpraise'da öyleydi) ve arabayı geri götürdüğünde işlemi iptal ediyorlar. Adamın size güvenmeme lüksü yok zaten, kurumsal firmalar. Yolları muhtemelen karıştırırsınız, navigasyon istemenizde fayda var.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kobetsu_kaizen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba new york a gidicez 3 arkadaş ama çalışma yerimiz washington dc de jfk dan araba kiralayabilir miyiz? yani adam bize guvenip araba verir mi sonucta adresimiz falan yok bide kiralamak icin ne gerekiyo kredi kartında ne kadar limit olması gerekiyo bide Türk kredi kartına verirmi yoksa amerikadan bi bankadan mı almamız gerekiyo aracı new york tan alıp dc ye bırakıcaz ilk defa gidiyoruz sizce yolları bulmak falan zor olur mu?
    Arkadasim amerikada araba kiralamak gayet kolaydir. Eger 25 yasindan kucuksen ki tahmin ediyorum oylesin, biraz daha ( 30 40 doalr arasi) fazla odemen gerekiyor. Son baktigimda gunluk 29 doalrdan baslayan araclar var. Buna 30 doalr yasindan dolayi ekle 59 10 dolarda insurance ekle 69 70 dolar yapti. Unlimited miles, pick up, drop off location farki felan 150 dolari bulur. Ayrica NY, Dc arasidaki highway de cok fazla para alirlar yoldan. (Yaklasik 100 dolar). Yani 250 dolara geldi. yemek yesen yodal felan filan 250-300$ arasi odersin. Tavsiyem seninle ayni zamanda gidecek arkadaslar bul hatta bulamazsan ucaga binince Turk ara belki ucakta bulursun. ne kadar cok kisiye bolunurse o kadar iyidir. Bu arada kredi kartin yoksa ( Visa) bankamatik karti isterler ki bk kullanirsan ekstra 200-300 dolar depozito olarak bloke ederler taki sen arabayi geri verene kadar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

niye o kadar pahalı ya yol 300 km falan bisey gosteriyo ama garip bizede gece kalmak icin bi yer lazım otobus yada trenle gitsek gecede bi hostel e falan gitmemiz gerekecek araba kiralarsak araba da kalırız bi gece demistik 150 dolar civarı olursa toplam düsünülebilir ama 250-300 olursa sanırım otobuse bineriz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ehlıyet toplam olarak kaça patlar Amerikadan almaya kalksak mesela NYtan ?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehlıyet toplam olarak kaça patlar Amerikadan almaya kalksak mesela NYtan ?
    Bildigim kadariyla wat ogrencileri ehliyet alamiyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Amerikada yasal kalan herkez ehliyet alabilir,wat ogrencileride dahil ve canli ornek var.Eger Turkiyeden ehliyetiniz yoksa kursa gitmeniz gerekiyor once,tabi bunlar her eyalete gore degisen seyler.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Amerikada yasal kalan herkez ehliyet alabilir,wat ogrencileride dahil ve canli ornek var.Eger Turkiyeden ehliyetiniz yoksa kursa gitmeniz gerekiyor once,tabi bunlar her eyalete gore degisen seyler.
    ben minnesota icin soylemistim bildigim kadariyla wisconsin de ayni. Daha once baska bir konu basligi altinda daha yazmistim bunu. 3 ay sure ile kendi ulkenizin ehliyetini pasaportunuz ile birlikte tasimak kosuluyla araba surebilirsiniz. Madison Dmv de ehliyet basvurusunda bulunan arkadasim, ehliyet almana gerek yok, kendi ehliyetini kullan diye geri gonderdiler. Dil okuluyla burada okuyan baska bir arkadasim ancak master icin bir okuldan kabul aldiktan sonra gidip alabildi ehliyetini.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

VA da da rahatlıkla alınabiliyor.Alan arkadaşlar oldu. diğer eyaletleri bilmiyorum. wat çıyım diye alamam demeyin, eğer istiyorsanız deneyin
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

arkadasim bu soylediklerimi seninle laf yarisina girmek icin soylemiyorum, sana ehliyeti nasil alabiliriz diye soran arkadas ny icin sormus ama sen minnesota icin cvp verdim diyorsun.zaten amerikanin cogu yerinde, ozellikle wat ogrencilerinin oldugu yerde ilk alti ay turk ehliyetinle araba kullanabiliyorsun ama bazi polisler killik yapiyor dmv nin kitapciginda yazmasina ragmen.Ny icin de yanlis hatirlamiyorsam belli bir puani tutturdugunda ehliyeti alabiliyorsun.Puan da soyle calisiyor,pasaportun varsa belli bir puan,kendi ehliyetin varsa belli bir puan sonucta topluyorlar, sinav gerekiyorsa giriyorsun aliyorsun,
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadasim bu soylediklerimi seninle laf yarisina girmek icin soylemiyorum, sana ehliyeti nasil alabiliriz diye soran arkadas ny icin sormus ama sen minnesota icin cvp verdim diyorsun.zaten amerikanin cogu yerinde, ozellikle wat ogrencilerinin oldugu yerde ilk alti ay turk ehliyetinle araba kullanabiliyorsun ama bazi polisler killik yapiyor dmv nin kitapciginda yazmasina ragmen.Ny icin de yanlis hatirlamiyorsam belli bir puani tutturdugunda ehliyeti alabiliyorsun.Puan da soyle calisiyor,pasaportun varsa belli bir puan,kendi ehliyetin varsa belli bir puan sonucta topluyorlar, sinav gerekiyorsa giriyorsun aliyorsun,
    Ben Alexandria / VA'ya gideceğim. Ehliyetim yok, orada ehliyet alma işlemi uzun sürer mi?
    Bir de beraber gideceğimiz 4 arkadaşla NY'a inince araba alıp öyle gitmeyi planlıyoruz. 2 Arkadaşın TR'de ehliyeti var sorun olmaz değil mi?
    + olarak araba almak için extra belgelere vs. ihtiyaç var mı? Yani inince direk satın alabilir miyiz?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Alexandria / VA'ya gideceğim. Ehliyetim yok, orada ehliyet alma işlemi uzun sürer mi?
    Bir de beraber gideceğimiz 4 arkadaşla NY'a inince araba alıp öyle gitmeyi planlıyoruz. 2 Arkadaşın TR'de ehliyeti var sorun olmaz değil mi?
    + olarak araba almak için extra belgelere vs. ihtiyaç var mı? Yani inince direk satın alabilir miyiz?
    Virginia da ehliyet alma isi 25 soruluk testi,ardindan on-onbes dakikalik surus testini gecmeye bagli.Yani tum bunlari yapip bildigin amerikan ehliyetini en azindan dmv deki kalabiligida sayarsak bir saatte alirsin.Tabi bunlari Turk ehliyetin varsa yapabilirsin,tam emin degilim ama eger kendi ulkenin ehliyeti de yoksa surus okuluna gitmen gerekiyor.Iki hafta suruyormus bildigim kadariyla.Araba almak icin ise ,bildigim kadariyla ekstra bir belgeye gerek yok.Eger araba eski sahibinden belgeleri tamsa inspection i gecmisse sorun yok.Daha sonra dmv ye gidip bunu bildiriyorsun.Tabi bu islemler her eyalete gore degisiyor.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bugunlerde herkes agresif forumda. Sakin arkadaslar Ben bildigimi gordugumu soyluyorum. Sizde bildiklerinizi anlatin. Arkadas mesela NY demis. Bu konuyu sadece Ny a gidecek watcilar okumuyor. Benim acikca anlatmak istedigim Turk ehliyetinizle araba kullanabiliyorsunuz. Gerek yok para vermeye zaman kaybetmeye. Sakin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı thepassenger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadariyla wat ogrencileri ehliyet alamiyor.

Alıntı thepassenger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugunlerde herkes agresif forumda. Sakin arkadaslar Ben bildigimi gordugumu soyluyorum. Sizde bildiklerinizi anlatin. Arkadas mesela NY demis. Bu konuyu sadece Ny a gidecek watcilar okumuyor. Benim acikca anlatmak istedigim Turk ehliyetinizle araba kullanabiliyorsunuz. Gerek yok para vermeye zaman kaybetmeye. Sakin
    Ilk mesajinda wat ogrencileri ehliyet alamiyor dedin, ikinci mesajinda da gerek yok para vermeye zaman kaybetmeye dedin.Bildigine bilmedigine dedigim yok ama dediklerin birbirini tutmuyor.Wat ogrencileri ehliyet alamiyorlarsa ne icin zaman kaybediyorlar.Wat ogrencileri ehliyet aliyor ve Virginia icinde sunu soyliyebilirim,ehliyet almak icin para vermiyorsunuz eger ilk basvurdugunuzda ehliyeti alabilirsiniz.Eger ilk basvurdugunuzda ehliyeti alamazsaniz ilk iki hafta icinde birdaha basvurursaniz iki yil once uc dolar oduyordunuz simdi nasil bilmiyorum.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ilk mesajinda wat ogrencileri ehliyet alamiyor dedin, ikinci mesajinda da gerek yok para vermeye zaman kaybetmeye dedin.Bildigine bilmedigine dedigim yok ama dediklerin birbirini tutmuyor.Wat ogrencileri ehliyet alamiyorlarsa ne icin zaman kaybediyorlar.Wat ogrencileri ehliyet aliyor ve Virginia icinde sunu soyliyebilirim,ehliyet almak icin para vermiyorsunuz eger ilk basvurdugunuzda ehliyeti alabilirsiniz.Eger ilk basvurdugunuzda ehliyeti alamazsaniz ilk iki hafta icinde birdaha basvurursaniz iki yil once uc dolar oduyordunuz simdi nasil bilmiyorum.
    Tamam netlestireyim o zaman. Ben MN ve WI icin yazmistim. Ardindan Virginia da alinabiliyor dedi arkadasin biri. Demek ki bu eyaletten eyalete degisiyor. Arkadaslar google dan dmv + eyalet adi olarak aratip eyaletlerin kendi sitelerinden girip ogrenebilirsiniz. Ugrasmaya para vermeye zaman yok dedigim eyaletler de sizin alinabiliyor dedikleriniz icindi. Para harcamayi seven gider alir. Benimki sadece bir gorustu.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Araba Kiralamak veya Almak....

Arkadaşlar daha 1.5 ay amerikada kalacağız. araba almayı veya kiralamayı düşünüyoruz. biz new yorktayız miami
    los angel. falan gezmeyi düşünüyoruz. yani çok mil yapcaz. araba kiralarsan bozulunca tamir sigortası vardır falan diye düşündük. ama araba alırsak daha eski bozulma ihtimali daha yüksek diye düşündük. daha önce kiralayan arkadaşlar varsa kiralama koşulları nelerdir söyleyebilirler mi. mesela günlük 150 mil sınırı var diyorlar doğru mu?? siz hangisini tercih edersiniz...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar girdiğimiz bu sürüş sınavında kullandığımız arabalar türkiye'deki gibi düz vites mi yoksa otomatik vites mi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ytastan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha 1.5 ay amerikada kalacağız. araba almayı veya kiralamayı düşünüyoruz. biz new yorktayız miami
    los angel. falan gezmeyi düşünüyoruz. yani çok mil yapcaz. araba kiralarsan bozulunca tamir sigortası vardır falan diye düşündük. ama araba alırsak daha eski bozulma ihtimali daha yüksek diye düşündük. daha önce kiralayan arkadaşlar varsa kiralama koşulları nelerdir söyleyebilirler mi. mesela günlük 150 mil sınırı var diyorlar doğru mu?? siz hangisini tercih edersiniz...
    araba kiralarken şartları sorarsınız. Genellikle şehir içi küçük firmalarda bu tür sınırlamalar var ama büyük şirketlerde (hertz, budget, vs.) mileage limit yok. Araba kiralama şartlarını kiralarken seçiyorsunuz. Daha ziyade, önce internetten sitesine girip, size en yakın nerde şubeleri var ve de şartları okursanız daha kolay olur.
    Sigorta da alın. Ayrıca 25 yaş altı iseniz, ekstra günlük ücret ödersiniz. Olabilir, başka seçenek yoksa ödenir yani
    Dikkat edecekleriniz veya şartlar: Arabayı ne zaman alıp, ne zaman ve nerde teslim edeceğiniz. Benzin ne şekilde olacak. GPS verebilirler(ücretli veya ücretsiz) süper olur.

Alıntı new york Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar girdiğimiz bu sürüş sınavında kullandığımız arabalar türkiye'deki gibi düz vites mi yoksa otomatik vites mi?
    Bildiğim kadarıyla bir sınırlama yok. Hangisiyle girersen girersin.
    Sana kalmış.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar amerıkada 21 yasından buyuk bırının kıraladıgı arabayı 20 yasında olan bırı kullanabılırmı ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Qbilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar amerıkada 21 yasından buyuk bırının kıraladıgı arabayı 20 yasında olan bırı kullanabılırmı ?
    Arabayi kiralayan eger seninde adini ekletirse kiraladigi yerdeki sozlesmeye ve seninde ehliyetin varsa kullanabilirsin ama ekstra bi ucret odemen gerekiyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

suan araba sahistan kiralik oyuzden sozlesme gibi bir durum yok ama ..?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Qbilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    suan araba sahistan kiralik oyuzden sozlesme gibi bir durum yok ama ..?
    Bu durum eyaletten eyalete degisir ancak kullanmanda bir sakinca yok. Bunu ehliyetin oldugunu varsayarak soyluyorum. Ornegin Minnesotada kendi ulkenin ehliyeti ve gecerli pasaport ve I-94 ile birlikte insurance i gecerli olan arabayi kullanabilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cnsy5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk şart ehliyetiniz olacak ve yaşınız kesınlıkle 21 ve üstü olsun...eger yaşınız 25 ve üstü ise bu sene indirimlerden yararlanıyorsunuz...gerisi tefarruat...
    kardeşm bende bu sene gitmeyi düşünüyorum.yalnız 19 yaşindaym ve araba kiralamak istiyorum mu mümkün deil herhaldearaba Almam mı gerekck yani.bilmiyorm bi tavsiyen varsa çok sevinirim.
    Konu mawra tarafından (23-12-2010 Saat 08:35 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir önceki arkadaşın sorusuna katılıyorum ve eklemek istiorum herkes herşeyi ayrı ayrı yazmış benim türkiye ehliyetim var bu sorun olmuormuş genelde bunu anladım diyelimki 3 haftalık kiralamak istiorum tam olarak bütün herşey vergisi sigortası kaskosu bana kaç paraya gelir bide 19 yaşındayım kiralayamıorum yani ne yapmam lazım??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)