Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 116 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 116 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Denny's Restaurant in Los Angeles

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Los angeles ta başka iş bu saatten sonra yokmuş sanırım. New York taraflarında işler varmış. Uçak biletlerimiz yanacaktan kastım. New York a gidicez orda kalıcaz. Los angelesa gitmicez yani 500 tl daha fazla ödedik şirket yüzünden. Geri istesek bizim hatamız değil derler ama onların hatası. bu işler 1 yıl öncesinden ayarlanıyor 1 yıl içerisinde hiç işin gerçekliliğini onaylamamışlar da son günlerde mi haberleri oluyor. Nefret ediyorum bu wat şirketlerinden hayatımda bu kadar kaypak, seviyesiz ve parayı amaç edinmiş bi sektör görmedim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynı şekilde bize de biz daha 3 gün önce öğrendik dediler ama dediğin gibi bu işler aylar öncesinden belirleniyor, son anda böyle saçmalık olmaz. Ben aileme bile nasıl anlatacağımı şaşırdım gitmemize 2 hafta kala bütün plan iptal oldu demek zordu..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aynen arkadaşlarım ailem soruyo ne dicemi bilemiyorum. Çünkü olan şey çok saçma ve bende açıklayamıyorum. Ben gitmeden önce bi iş ayarlamaya çalışcam inş bulurum. Sen gitmekten vaz mı geçtin?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadslar yapmayın lutfen sırketlerı bu kadar kotulemenın hıc bı anlamı yok dua edın kı sırketınız sız gıtmeden bunu sıze bıldırdı ya gıttgınızde ogrenseydınız
    hıc bı sırket goz gore gore yada bıle bıle bı ısını kaybetmez sadece bu sene gondereyım seneye bakarız mantıgıyla yaklasmaz oraya daıma ogrencı gondermeye calısır kı her sene bu ısten para kazansın ve gelecegını garantı altına alsın sanmıyorum hıc bı sırket sadece gunu kurtarmak ıcın ısler bulsun bu rıskı hıc bı sırketın benımseyecegını sanmıyorum
    ben 3 defa gıttım ve orlarda neler neler gurdum sen gercekten cok sanslı olanlardansın
    ha neler neler gordum derken yanlıs anlamayın sadece kotu deneyımler yasamıs ogrencıler yok ama bız ogrencı mılletı sadece basımıza gelen kotu seylerı buraya yazıyoruz bıtanede gormedım kı sırketı hakkında ıyı seyler yazan bı sırketle en 100 ogrencı gıdıyor ama ıkı tanesı cıkıp kotu seyler yazıyor dıger 98 kısı kotu seyler yazmadıklarına gore programları gayet ıyı gecmıs eger ıyı gecmısse neden onlarda cıkıp ıyı seyler yazmıyorlar
    arkadaslar sırketler hakkında bu kadar karamsar olmayın eger olcaksanız o zaman bu ısı kendı basınıza kurun yada gıt gel sonra kendın ac bıtane sen ıyısını yap sandıgın kadar kolaysa

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar şimdi şirketten mail aldım. Ekonomik kriz yüzünden iş verenin saat ve ücreti düşürdüğünü yazıyor. Los angeles ta ve Washington(kuzeybatı) da işler varmış onlardan birini seçin diolar sanırım ben washington u seçicem. konaklama uygun ve ücret daha fazla. Sizler ne yapacaksınız..?
    Konu yasin89 tarafından (08-06-2009 Saat 07:16 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben şirketi sevmesem bu şirketle gitmezdim ayrıca şirketi kötülemiyoruz biz sadece olan şeyin normalin dışında olduğunu belirttik kimseyi etkileme gibi bir düşüncem yoktu. Şirketin bizi yalnız bırakcağını da söylemedim sadece bu işler başında ayarlanıyor. Son dakika golu gibi oldu. 2 hafta kala bütün planı değiştirmek ve bunu 1 gün içinde hazmetmek kolay değil ama neyse bunda da vardır bir hayır. Bu arada
    @yasin, ben NY a gidicem arkadaşlarımla..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar los angeles a gidecek varmi biz biletleri aldik 2 gun sonra gidiyoruz bizimde isler iptal oldu ben 2. kere gittigim icin social im var bizim gurup 10 kisi 9 kisi ilk defa gidecek social security number i kendimiz alabiliyomuyuz bi bilginiz varmi eger ole olursa kendimizde is bulma imkanimiz var saniyorsam sirketi taniyorum ellerinden geleni yapiyorlardir kuskum yok ama 2 gun kala da bole biseyi ogrenmek kotu oluyor santa monica da carnaval a gitmeyi dusunuyoruz bizde isallah buda iptal olmaz gidecek olan arkadaslar irtibati kesmesinler los angeles sonucta her yerden is bulunabilir irtibata gecip diger arkadaslarida cagirabiliriz bazi firmalarin devamli isci acigi oluyor mc burger gibi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Los angeles ta ki monica da carnaval işi biraz mantıksız gibi saati 8 dolar kazanıyosun. Haftada 100 dolar konaklama belki buna yemek bile dahil değildir. Yemeği saymadan söylüyorum hafta da 284 dolar kazanabiliosun overtime da yok. bi daha düşünün bence

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet ama 10 kisi olacagimiz icin ev tutariz diye tahmin ediorum santa monica da zengin kesim asiri derecede fazla en ufak bi restoranda cok guzel bahsisler alabiliriz tahminimce ikinci is de bulursak cok iyi olur yer 10 numara

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben daha çok 10 kişi kısmına takıldım. sınıfça mı gidiyorsunuz? şimdi ben de sizinle aynı yere geliyorum. pacific park seçtim. ha olur mu bilmem. ikinci iş bulmak basit birşey değil ama şansımıza umarım buluruz. soruda ne demek istedin anlamadım. sen kendin almadın mı ssn numaranı? aksi mümkün değil zaten. sevis'i aktif ettikten sonra büroya gidip alıyorsun. 9 arkadaşın da gidecek büroya alacak. sonra bulacağınız her iş sizindir
    Moda o kadar çirkin bir şeydir ki, altı ayda bir değiştirmek zorunda kalırlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok gecen sene sevisi aktif ettikten sonra isverenlerle büroya gidip bazi evraklari doldurduk baya bi gec kaldi ssn lar yani bu islemi kendimizde yapabiliyoruz bu arada 10 kisiye takilma ben gecen sene gittim diye herkez bana takildi anca beraber kanca beraber )

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sakın delilik edip los angeles a emanet gitmeyin çok büyük ve pahalı bi şehir kendinize konaklama bulana kadarki kısa zamanda bile sermayeyi tüketebilirsiniz. los angelesda bana göre arabasız bi hiçsiniz aradaki mesafeler çok fazla

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

west washington da çok yağmur yağmıyodur inş. seattle in oralarda çok yağmur yağıyo die biliyorum. Hem washington daha ucuz los angelestan hem de over time iş imkanı var.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben santa monica sectim bakalim ne olcak haber bekliyoruz sirketten

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar sirketimiz sagolsun yasadigimiz sorunlarin uzerinden 1 hafta bile gecmeden yeni is secenekleri sundular ve secitim isle ilgili bugun interview yapildi .. yeni isim pacific park,santa monica ve ise kabul edildim interview sonrasi .. hepinize basarilar tesekkurler experienceusa

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Denny's X Pacific park X Experince usa

Merhabalar Arkadaslar; Forumda yaklasik 1 aydir yazdiklarinizi ilgiyle ve zaman zaman sasirarak okudum.: (Sorun belli ama uzun süre ortaya cikamis 'Siz mail atin cevap gelmezse anlatacagim')

Gönülü olarak cevap verecek arkadaslara ,

tüm bu yazdiklariniz üzere bir kaç soru sormak istedim ;

1-Danny's deki işde saat ücreti düsüklügünden mi bir aksalik cikti yoksa bi arkadasin bahsettigi gibi abd kaynakli bi dolandiricilikmi soz konusu?

2-Experince usa'in siz böle bir durumu ortaya cikartana kadar sizlere haber vermemesi normal bir durum mu ?

3-Danyy's işi iptal olanlara los angeles da sadece pacific park işi mi önerildi ?

Tüm bunlari merak etmemin nedeni ; Benim de sizler gibi pacifik parkda calismak üzere 19.06.09 da Los angelesa gidiyor olmam.

Benimle birlikte gelen arkadasimda danny de calisacak(forumu okudukdan sonra hic sanmiyorum ama) ve ayni tarihte gidiyoruz.

Bizimde sizlerle ayni şirket vasitasiyla gitdigimizi düsünce büyük bir sorun ortaya cikiyor.Sizlere danny's yerine los angeles da teklif edilen pacific park işine bahsettigim arkadasim secilememisti Sordugum sorulara alacagimi tahmin ettigim cevaplara göre büyük ihtimalle 'ortada kaldigini' üzelerek kendisine söylemem gerekiyor.(Şirket hiç bir şekilde bu gelişmlerden haberdar etmeti.)

Cevaplarinizi bekliyorum.(Bu arada pacific park ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaslar la irtibata gecebiliriz.)

Tesekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Arkadaslar; Forumda yaklasik 1 aydir yazdiklarinizi ilgiyle ve zaman zaman sasirarak okudum.: (Sorun belli ama uzun süre ortaya cikamis 'Siz mail atin cevap gelmezse anlatacagim')

Gönülü olarak cevap verecek arkadaslara ,

tüm bu yazdiklariniz üzere bir kaç soru sormak istedim ;

1-Danny's deki işde saat ücreti düsüklügünden mi bir aksalik cikti yoksa bi arkadasin bahsettigi gibi abd kaynakli bi dolandiricilikmi soz konusu?

2-Experince usa'in siz böle bir durumu ortaya cikartana kadar sizlere haber vermemesi normal bir durum mu ?

3-Danyy's işi iptal olanlara los angeles da sadece pacific park işi mi önerildi ?

Tüm bunlari merak etmemin nedeni ; Benim de sizler gibi pacifik parkda calismak üzere 19.06.09 da Los angelesa gidiyor olmam.

Benimle birlikte gelen arkadasimda danny de calisacak(forumu okudukdan sonra hic sanmiyorum ama) ve ayni tarihte gidiyoruz.

Bizimde sizlerle ayni şirket vasitasiyla gitdigimizi düsünce büyük bir sorun ortaya cikiyor.Sizlere danny's yerine los angeles da teklif edilen pacific park işine bahsettigim arkadasim secilememisti Sordugum sorulara alacagimi tahmin ettigim cevaplara göre büyük ihtimalle 'ortada kaldigini' üzelerek kendisine söylemem gerekiyor.(Şirket hiç bir şekilde bu gelişmlerden haberdar etmeti.)

Cevaplarinizi bekliyorum.(Bu arada pacific park ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaslar la irtibata gecebiliriz.)

Tesekkürler

Yazdiklarimi gözden geçirince bir nokdanin yanlis anlasilmamasi için birkaç seyi belirtmemin faydali olacagini düsündüm;

Ben kisisel olarak experince usa den memnun kaldim bana göre piyasadaki birçok şirketden çok daha verimli bir çalisma içinde olduklarini düsünüyorum ankara ofisinde calisan tüm arkadaslar bircok konuda bana yardimci oldular yanliz bu denny's olayinda sirketin mevcut durumu kiselere aktarmada cok gec kaldigini düsünüyorum(gerek forumda okuduklarim gerek arkadasimi düsünce)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba Gant. Ben de los angeles mağdurlarındanım ve şirketin geç haber vermesi konusunda kesinlikle sana katılıyorum,haklısın.
    İkinci olarak şirket bize sanırm toplamda 4 ya da 5 iş önerdi. Mesela biz eğlence parkı istemiyorduk o yüzden 3 arkadaş olarak rhode Island-Providence da restoranda çalışıcaz.. Sorunun nedeni ise bence dolandırıcılıktan değil, ben şirketin sahibiyle görüştüm bizzat. (Osman bey)
    Olay tamamen Denny's in kriz nedeniyle çalışma saatlerini ve fiyatları düşürmesiyle alakalı. Arandığında cevap verilmemesi ise çok normal. Her arayana evet sizi bekliyoruz denmesi olağan birşey değildi zaten kaldı ki Denny's zaten bizim gelmemize niyetli değilmiş bunu da açıkça exp. usa e bildirmiş.
    Onlar da 2 gün sonra bize söylediler daha doğrusu ben forumda yaşanan konuşmaları anlattığımda açıkladılar onlar da durumu..
    olay bu (:

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba gant biliyorsun ku bu olayı ılk buraya ben tasıdım ve ben sana ogrenmek ıstedıklerını ozelden yazarım
    cunku goruyorum kı herkes ancak kendını dusunuyor ve benı va yazdıklarımı yalanlamaya calısıyorlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

son yazılanları gözden geçirdim. ben denny's işinde ne olduğunu gayet iyi biliyorum. american eagle bu konuda haklı. yani onun üstelemesiyle biz farkına vardık. ne olduğu zaten gayet iyi anlaşılıyor yazılanlardan. hala kriz konuşulması anlamsız ama kim neye inanmak isterse inanır.
    sonuç olarak denny's işi iptal oldu, hatta hiç öyle bir işimiz olmamıştı. yine de şirketimiz gereken ilgiyi gösterdi. bizi sıkıntıya sokmadan çeşitli işler önerdi. biz biletimizi önceden aldığımız için los angeles'taki işi yani pacific park'ı seçtik.
    denny's işinin yatmasının bize nasıl yansıtıldığı tartışılır ama sonuçta telafi edildi.
    umarım hepimiz sorunsuz bir yaz geçiririz.
    gant orda görüşürüz. hemen arkandan teker teker damlayacağız

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[ben de 19.06.2009 da los angelesda danny's restaurantta çalışacaktım tabi bu gün bu forumda ögrendiklerimden sonra experince usa aradım ve işimi değiştirdiler biletimi aldıgım ve iki gün sonra gidecek oldugum için los angeles da pasifik parkta çalışacagımı söylediler ama halaa çelişkilerim var 2 gün sonra gidecek olmama ramen bana işle ilgili bir sorun oldugunu söylemediler ve dün pasaportumu almaya gittiğim halde güven kaybı yaşadım ve halaa çelişkilerim var firmaya güveniyorum (sacıt dostum sağolsun böyle bi durumun oldugunu bana haber verdi )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Anlamak Güc!!!!!

Alıntı gala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son yazılanları gözden geçirdim. ben denny's işinde ne olduğunu gayet iyi biliyorum. american eagle bu konuda haklı. yani onun üstelemesiyle biz farkına vardık. ne olduğu zaten gayet iyi anlaşılıyor yazılanlardan. hala kriz konuşulması anlamsız ama kim neye inanmak isterse inanır.
    sonuç olarak denny's işi iptal oldu, hatta hiç öyle bir işimiz olmamıştı. yine de şirketimiz gereken ilgiyi gösterdi. bizi sıkıntıya sokmadan çeşitli işler önerdi. biz biletimizi önceden aldığımız için los angeles'taki işi yani pacific park'ı seçtik.
    denny's işinin yatmasının bize nasıl yansıtıldığı tartışılır ama sonuçta telafi edildi.
    umarım hepimiz sorunsuz bir yaz geçiririz.
    gant orda görüşürüz. hemen arkandan teker teker damlayacağız

Merhabalar arkadaslar ben öncelikle sirketten(experience usa) memnun kaldigimi belirterek baslamak istiyorum yaziya; ama anlamadigim nokta , ortada acikca burda bir arkadasin göz önüne cikardigi(tam olarak cözemedim) ve danny's de calisacak arkadaslarin için ,galaninda söyledigi gibi'böyle bir işi olmadigi' durumu var. ve siz sirkete söyleyene kadar bu durum size belirtilmemis(arkadasima bu durumu anlattim o da bugun sirketle görüstü ve kendisine bu bugun bu durumun dogrulugundan söz edildi(19.06.2009 da danny's önceden konusulan sartlarda gidecek bir kisiden söz ettigimizin unutulmamasi gerekiyor) 1500 dolar gibi bir parayi sirketi sadece iş durumunu ayarlamasi için ödedigimiz ortada ,sirketin böyle bir olay kendisine arz ettigi zaman ögrencilere daha dogurusu müsterilere! iletmeli!!! sizin bu durumu bu kdar olagan karsilamaniz beni gercekten sasirti ayni durum benin basima gelse cok daha farkli tepki verecegimi düsünüyroum...(UMARİN LOS ANGELESDA KARSİLASMAYİZ)

Neyse bunlari söyleme ihtiyaci duydum sonucta 2 gün sonra los angeles dayim umarim bu tarz problemlere karsilaymayiz...(Güzel bir periyot olacagini düsünüyorum)

Pacifik parda calisacak arkadaslarin hepsi Motel Six de mi konaklayacaklar ?

Ben tahminince forumdaki arkadaslardan önce orda olacagim eger firsat bulursam arkadaslara 1.hafta izlenimlerini yazmayi düsünüyorum daha öncede söyledigim gibi pacific park ve los angeles (GECE HAYATİ ) ile ilgili sorusu olan arkadaslara yardimci olabilirm.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şu an şaşkınlıklar içerisindeyim. işin iptal olduğunun size söylenmemesi çok ilginç. gidince mi öğrenecektiniz? ya gidince öğrenseydim diye düşünüp tüylerim diken diken olmuştu. iş iptal olduğu halde haber verilmemesi çok korkunç birşey. aklım almadı.
    biz olağan karşılamadık açıkçası. hatta bu konu için Ankara'nın yolu bile tutulmuştur tarafımızdan. bu kargaşa sonrası bize iş bulunmasını doğal olarak olumlu karşıladık. fakat açıkçası bu işin iptal olduğunun ilgili arkadaşlarımıza iletilmemesi beni şok etti.
    motel 6 için bana genel bir mail geldi. pacific park'ta çalışacak öğrencilerimiz burada kalacaktır diye. sanırım hepimiz oradayız. en azından ben senden üç gün sonra oradayım
    motelde internet varmış. gidince hemen, yolculuğunu ve ilk izlenimlerini aktarırsan seviniriz. gece hayatına hemen atılabilirsen onun da izlenimlerini bekleriz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gala Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an şaşkınlıklar içerisindeyim. işin iptal olduğunun size söylenmemesi çok ilginç. gidince mi öğrenecektiniz? ya gidince öğrenseydim diye düşünüp tüylerim diken diken olmuştu. iş iptal olduğu halde haber verilmemesi çok korkunç birşey. aklım almadı.
    biz olağan karşılamadık açıkçası. hatta bu konu için Ankara'nın yolu bile tutulmuştur tarafımızdan. bu kargaşa sonrası bize iş bulunmasını doğal olarak olumlu karşıladık. fakat açıkçası bu işin iptal olduğunun ilgili arkadaşlarımıza iletilmemesi beni şok etti.
    motel 6 için bana genel bir mail geldi. pacific park'ta çalışacak öğrencilerimiz burada kalacaktır diye. sanırım hepimiz oradayız. en azından ben senden üç gün sonra oradayım
    motelde internet varmış. gidince hemen, yolculuğunu ve ilk izlenimlerini aktarırsan seviniriz. gece hayatına hemen atılabilirsen onun da izlenimlerini bekleriz
    yanıma yüklü miktarda para almaya karar verdim işsiz kalmak önemli değil ama parasız kalmak çok kötü los angeles da parasız kalırsam bu tatil bana hiç iii gelmez travel kısmı benim ilgimi daha çok çekiyor şu an pasifik parkta çalışacagım söylendi şirkete güvenmek istiyorum ama olmazsa direk cepten yiyecegim
    Konu sacıt tarafından (17-06-2009 Saat 02:11 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu işe gidebilmiş olan var mı? nasıldı

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bıldıgım kadarıyla gecen sene bu ıse kımse gıdemedı bıldıgım kadarıyla
    bu ıs sahte cıkmıstı bı arkadasım gıtcektı baya bı arastırdık ıs sozlesmesınde kı manager da sahteymıs ıs te sahteymıs bu sene sakın ole bı oyuna gelmeyın
    bu mesajı okuduktan sonra bazı sırketlerın nasıl kayıt aldıgını daha ıyı anlamaya basladım
    ozellıkle calıfornıa kayıtları ogrencılere sahte ısler sunulup daha sonra kayıtları alınıyor ve gıtmelerıne yakın yada gıttıklerınden sonra ısın sahte oldugunu tabı bunu boyle soylemıyorlar yok ıs ıptal oldu yok cv ın uygun gorulmedı deyıp sanslı olan ogrencının ısını degıstırıyorlar olmayanın da vay halıne
    bunlara lutfen kanmayın wat programı harıka bı program ama bunu bazı sırketlerın para kazanma hırsına yedırtmeyelım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)