Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 79 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: otelde çalışmanın zorlukları

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı seasse_89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hm o zmn housekeeper liğa neden bu kdr talep var anlamadım tum gun odaları temzlemekle geçiorsda gunun dilini nasıl geliştirebilirsin ki..
    Çalıştığın yere göre değişir. Grup olarakte temizlik yapılan bir yere düşebilirsin.Muhabbet de olur işte. Veya otelin farklı bölümleri vardır. Misal 5-10 günlük kiralanan kır evleri gibi. Oralarda grup halinde temizlik yapılır.
    Bazı housekeeper lara duruma göre müşteri ile irtibatın olacak şekilde de iş verebilirler. Veya, malzeme alırken, houseman den malzeme isterken gibi durumlarda da ingilizce konuşabilirsin.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben housekeeper im bugun odalardan totalde 66 dolar tip cikardim. Gunde 16 oda temizliyoruz.
    tip nedir bahşiş mi ? Ben de bu sene housekeeper olcam hayırlısıyla
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar housekeeping 5 te bitiyo diyelim..ondan sonra 2. Iş olarak neler yaptınız ya da neler yapılabılır 2. Iş için..bilgi verirseniz sevinirim..İKİNCİ iş bulsak bıle tahmınen ne kadar calısabılırız..sizler part time olarak mı çalıştınız yanı 4 saat?varmı bılgı verecek bu işi yapmış ?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tiple bahsis genelde ayri tutuluyor turkiyede. birisi herkezin aldigi para kutuda felan biriktirilir belli bir zaman sonunda paylastirilir,digeri ise direk senin aldigin kimseyle paylasmadigin para
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaslar housekeeping 5 te bitiyo diyelim..ondan sonra 2. Iş olarak neler yaptınız ya da neler yapılabılır 2. Iş için..bilgi verirseniz sevinirim..İKİNCİ iş bulsak bıle tahmınen ne kadar calısabılırız..sizler part time olarak mı çalıştınız yanı 4 saat?varmı bılgı verecek bu işi yapmış ?
    housekeeper olucam bu yaz ve dıyelım kı sabah 8de baslıyo 4 te bıtıyo calısmalarımız...ben ogleden sonra saat4ten sonra 2.bi işte calısmak ıstıyorum.sızler part-tıme olarak mı calıstınız yoksa butun gun mu calıstınız 2iş olarak.bir arkadasımın hafta sonu bos oldugu ıcın baca temızlıyerek para kazandıgını soylemıstı bana ama housekeeperların haftasonlarıda dolu.ben 2.iş olarak calıssam calıssam haftaıcı saat4pm den sonra calısabılırım(sabah8ile aksam4 calıstıgım farzedılırse)..arada kaynamıs sorum..cvplıycak watcı yok mu ?
    Konu sucre tarafından (26-02-2010 Saat 04:41 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

housekeeper olucam bu yaz ve dıyelım kı sabah 8de baslıyo 4 te bıtıyo calısmalarımız...ben ogleden sonra saat4ten sonra 2.bi işte calısmak ıstıyorum.sızler part-tıme olarak mı calıstınız yoksa butun gun mu calıstınız 2iş olarak.bir arkadasımın hafta sonu bos oldugu ıcın baca temızlıyerek para kazandıgını soylemıstı bana ama housekeeperların haftasonlarıda dolu.ben 2.iş olarak calıssam calıssam haftaıcı saat4pm den sonra calısabılırım(sabah8ile aksam4 calıstıgım farzedılırse)..arada kaynamıs sorum..cvplıycak watcı yok mu ?
    Bir sürü iş yapabilirsin tabi, hangi birini söyleyelim Bilimum restaurant işlerini yapabilirsin part time. Host, server, busser, dishwasher, expo, restauranta göre food runner, salad maker... Marketlerde çalışabilirsin, 7eleven, food lion, wallmart, kmart... Fast food yerlerinde çalışabilirsin. Yine başka otellerde çalışabilirsin... Milyonlarca çeşit iş yapabilirsin. Ve bunların hepsini part time yapabilirsin, zaten millet 2-3-4 farklı işte çalıştığından çoğu kimse günde 4-5 saat çalışıyor...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

[QUOTE=ayhn;97115]Bir sürü iş yapabilirsin tabi, hangi birini söyleyelim Bilimum restaurant işlerini yapabilirsin part time. Host, server, busser, dishwasher, expo, restauranta göre food runner, salad maker... Marketlerde çalışabilirsin, 7eleven, food lion, wallmart, kmart... Fast food yerlerinde çalışabilirsin. Yine başka otellerde çalışabilirsin... Milyonlarca çeşit iş yapabilirsin. Ve bunların hepsini part time yapabilirsin, zaten millet 2-3-4 farklı işte çalıştığından çoğu kimse günde 4-5 saat çalışıyor...[/QUOTE=ayhn;97115]

pekı ne kadar kazanırız 4 saat part tıme calısırsam gunde..8den 4 e kadar kendı işimi 4 ten sonrada 5ile aksam 8 araı markette calıssam mesela ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alska spenarddd hostellll

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

pekı ne kadar kazanırız 4 saat part tıme calısırsam gunde..8den 4 e kadar kendı işimi 4 ten sonrada 5ile aksam 8 araı markette calıssam mesela ?
    Çalışmayı umduğun saatle saat ücretini çarp bu kadar basit
    İkinci iş bulmak çok da kolay değil ayrıca.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

@Bellagio Sen Vegasdaki Bellagio da falan mı çalışacaksın yoksa ölesine mi koydun avatarı??
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Otel işlerinde front desk clerk işine wat öğrencilerini çalıştırıyolar mı acaba çalışanlar bilgi verebilirler mi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Bellagio Sen Vegasdaki Bellagio da falan mı çalışacaksın yoksa ölesine mi koydun avatarı??
    Ocean's 13 filmi de bu otelde geçiyordu sanırım.Hatta dün tv deydi.

Alıntı qreatiwe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otel işlerinde front desk clerk işine wat öğrencilerini çalıştırıyolar mı acaba çalışanlar bilgi verebilirler mi?

Çalıştığım otelde Jamaikalı öğrenciler ön büroda çalışıyorlardı.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu sene otellerde çalışmayı düşünen arkadaşlar var mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

02-25-2010, 06:06 PM

nasılda kesın gozuyle bakıyordum usa ya gıtmeden once house keeper olucagıma ama OZMAN sırketı saolsun attı benı Mc donalds ısıne lanet olsun aklıma geldıkce hep sınırlenırım ..vergı ıadesı ıcınde hep arıyolar nah gıderım baska bı sırkete gıtcem ozman kazanmasın da kım kazanırsa kazansın.bu sene usa ya ılk defa gıtmek ısteyen bır suru ogrencı var hep soruyolar se3nın sırket nasıldı dıye gerekn bılgılerı verıyorum merk etmyın ya oyle mı cok saol dıyolar kesınlıkle uzak durcaz dıyolar olan sıze oldu bana degıl

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ocean's 13 filmi de bu otelde geçiyordu sanırım.Hatta dün tv deydi.

Çalıştığım otelde Jamaikalı öğrenciler ön büroda çalışıyorlardı.
    Jamaikalı ogrencılerle calıstık Mc Donaldsta hıc sevmezdım ınglzcelerı cok ıyı ıdı cunku ana dıllerı de ıngılızceydı zaten para kazanmaya gelıyorlardı usa ya bu yuzden kasada hep onlar calısıyodu bız hep mutfakta.azu ben ısletme ogrencısıyım ben nasıl bır stj yapabılırım yanı nerelerde bılgın var mı ? otellerde genellıkle truzım ogrencılerı staj yapıyor.hıc ısletme ogrencısı gordun mu staj yapan?
    Konu sucre tarafından (14-11-2010 Saat 10:10 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

İşletme büyük bir şey.Otelde turizm işletme yaparsın stajı ya da eğlence parklarında felan.Mcdonalds ta intern yapan da vardı.Netten araştırman lazım.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Virginia Beach Resort Hotel + Conference Center da çalışan varmıdır? nasıl bir yer acep ???

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende virginia da bi otelde calısmak ıstıyorum duyumlarıma gıre vırgınıa guzel bır yer

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha önce 5 yıldızlı bir otelin mutfak hk ve restorant hariç bir bölümünde çalışan varmı acaba? varsa nedir görüşleri iyimiydi kötümüydü?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

diger bolumler derken hangi bolumleri kastediyosun? WAT icin diger bolumlerde yani Front Desk de is bulmak zordur. Deneyim ister ingilizce ister. Ben Guest service de 1 aydan fazla calistim. Varsa pozisyon Guest Service tip in dondugu en iyi yerlerden biri.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)