Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 109 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: laptop icin ne onerirsiniz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

insanın 5-10 tane alası geliyor. İhtiyacım yok ama ucuz diye alacağım bende

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen hp servisten daha 1 ay önce değişim oldu ve 2.53 işlkemciki fişek gibi bilgisayar verdiler her ne kadar sounlu olsa da
    ama ben yine de iyi para kazanırsam ve uygun laptop bulursam almayı düşünüyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şu aletleri çok iyi kullanırım ama hiç anlamam
    bi gidelim amerikaya para kazanalım da o zaman sorarım burda ne alayım diye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlarr sizee şiddetleee Apple MacBook ları tavsiye ediyorum işletim sistemleri MacOs X olduğu için virüs le felan uğraşmazsnız.

Bide bütün arkadaşlardan tekbir isteğim var Allah Aşkına şu HP bilgisayarlardan vazgeçin 5 kuruş etmezler gidin Casper alın hiç değilse dersinizki bu para Türk sermayeye gitti ama gidip çinin en dandik şekilde üretilen parçalarıyla yapılmış HP yi almayın derim ben size ama yine seçim sizin,bu yazıları okuduktan sonra gene HP alırda sonra size sorun çıkarırsa günahı boynunuza bu arada bana HP bedava bilgisayar verse walla alır çöpe atarım.zamanında HP laptop - HP cep bilgisayarı - HP printerları olan bir arkadaşınız olarak bidaha almıycağım tek marka dır bilginize....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scuba87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarr sizee şiddetleee Apple MacBook ları tavsiye ediyorum işletim sistemleri MacOs X olduğu için virüs le felan uğraşmazsnız.

Bide bütün arkadaşlardan tekbir isteğim var Allah Aşkına şu HP bilgisayarlardan vazgeçin 5 kuruş etmezler gidin Casper alın hiç değilse dersinizki bu para Türk sermayeye gitti ama gidip çinin en dandik şekilde üretilen parçalarıyla yapılmış HP yi almayın derim ben size ama yine seçim sizin,bu yazıları okuduktan sonra gene HP alırda sonra size sorun çıkarırsa günahı boynunuza bu arada bana HP bedava bilgisayar verse walla alır çöpe atarım.zamanında HP laptop - HP cep bilgisayarı - HP printerları olan bir arkadaşınız olarak bidaha almıycağım tek marka dır bilginize....
    Bence de hp almayın...Yanında rakı içilmiyor..Hemen üstüne dökülüyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim agzım yandı zaten bir daha hp malına elimi bile sürmem aynen dediğin gibi eğer türkiye den alsam kesinlikle casper aldım ev arkadaşımda var benm hp 50 basar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Question

Mac ler güzel bence de, fakat uyum konularında birçok sorun çıkartıyor. Elektrik Elektronik mesleki içerikli özellikle programlarda sıkıntı çıkartmakta.

Bu arada, ben de ABD'de laptop almayı düşünen kervan içerisindeyim

Sony ve toshiba dışında hiçbir marka düşünmüyorum. Bu ikisi için en uygun fiyat ile alabileceğim yer tavsiyeniz ne olabilir.

(Geçmiş sayfaları da okudum ama farklı şeyler dile getirilmiş.)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ek olarak linkteki kaptop'un özellikleri çok iy tamam ama, amerika için pahalı değil mi. (1900$)

http://www.bestbuy.com/site/olspage....=1218043604946

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar burda da bahsedilmiş memnun adam yazıyor burda ki neredeyse tüm markalardan yüksek bir memnuniyet çıkıyor.Fakat kullanıma gelince iş farklılıklar elbette gösteriyordur.Örneğin laptop da en önemli sorunlardan biri ısınma sorunu ki bi arkadaşımda toshiba var modelini hatırlamıyorum; sıcaklığından dize koyulmuyor öyle bir şey.. başka bir arkadaşta hp var ve o da aynı durumda.bu ısınma probleminin daha az yaşandığı makinalar hangisi? performans dediğin şu devirdeki pc lerin hiç birince düşük olmaz.Performansdan ziyade fiziksel ve kullanış anında sorun yaratan problemlerden bahseder misiniz?
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

roboelektornik nickli arkadaşa katılıyorum ama apple lara windows ta yükleyebiliyorsun,hem mac os x hemde windows işletim sistemini aynı bilgisayarda kullanabiliosunuz ben şuan öyle yapıorum.ayrıca mac os x işletim sistemi kullanan veya kullanmayı düşünen arkadaşlarada hertürlü mac os x programlarında yardımcı olmak isterim,her türlü programı bulunur

Efsane Watçı chipmunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

roboelektornik nickli arkadaşa katılıyorum ama apple lara windows ta yükleyebiliyorsun,hem mac os x hemde windows işletim sistemini aynı bilgisayarda kullanabiliosunuz ben şuan öyle yapıorum.ayrıca mac os x işletim sistemi kullanan veya kullanmayı düşünen arkadaşlarada hertürlü mac os x programlarında yardımcı olmak isterim,her türlü programı bulunur
    Ben de macbook almayı planlıyorum. Macbooka windows yukleyebileceğimizi şimdi öğrendim. Nasıl oluyor bu? Windowsla mac os x aynı anda calısıyor bir de.. Harika bir olay gercekten mumkunse. Misal autocad, netcad vs kullanmam gerekir benim o bilgisayarda. Mümkün müdür sorunsuz bu soylediğim programları çalıştırması?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Windows yüklü laptoplara da MacOS kurulabilir.
    Kısıtlı bir hedef kitle için mantıklı olsa da genel kullanım için Mac almak akıl kârı değil.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Windows yüklü laptoplara da MacOS kurulabilir.
    Kısıtlı bir hedef kitle için mantıklı olsa da genel kullanım için Mac almak akıl kârı değil.
    neden mac ile iki işletim sistemi kullanmak uygun değil.

Ek olarak iki işletim sistemini sorunsuz bir şekilde kaldırabilirse çok hoş olur. Mac ler hoşuma gidiyor hakkaten. Aynı soruyu ben de sormak istiyorum, autocad vs. gibi cad programlarında sorun çıkarır mı.

Bir arkadaşın bahsettiği ısınma olayı için, direk marka söylenemez. Toshiba ile sorun yaşanıldığını söylüyorsun ama şu an toshiba laptop ile yazıyorum ve 4. senem daha hiç servise gitmedim maşallah diyeyim Isınma sorunun gene oluyorsa ek fanlar var, bilgisayar altına koymak için usb den çalışan, o tarz birşey kullanılabilir.

Bir de abde de 1900$ a laptop çok pahalı değil mi sizce de. Özellikleri çok iyi kabul ediyorum.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

HP Pavilion 2 kere yere dustu portmantodan ve yatagimdan hala sorunsuz calisiyor . Isinmaya gelince AMD almayinda ne alirsaniz alin . Arkadasta var kendi kendine restart atiyor isinmadan dolayi . MacBook aslinda 10 numara tasrimi var fakt 1 GB Ram 1.6 GHZ 1000$ gercekten pahali ... Toshiba garanti veriyor fakat parca degisimi istediginde ABD 'den getirtmelerini istiyor kargo parasini siz oduyorsunuz .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hem chipmunk hemde faruk nickli arkadaşlaradır cevabım;
    ilk olarak chipmunk; mac os bilgisayarlara içlerindeki bootcamp sayesinde windows yüklenebiliyor ve dediğin programlar sorunsuzca çalıştırır ama dediğin programları kasmadan kitlenmeden çalıştırılsın diyorsan eğer imac lerden almanı tavsiye ederim yani masaüstü mac leri diyorum ama laptoplarda da çalıştırabilirsin.

gelelim faruk nick li arkadaşıma ; windows xp ve gerisi yani ms-dos formatında çalışan pc leri daha çok avrupa-asya ve dünyanın daha doğu kesimleri kullanmakta,medeniyetin beşiği olan USA da ise daha çok yönetim seviyesinde çalışanlar ör: mühendis,doktor,avukat vb. kişiler amerikada çoğunlukla apple mac os x eski adıyla macintosh kullanmaktadırlar nedeni ise onlar için zaman çok önemli bir kavramdır bu nedenle windows lardaki virüs problemi ile zaman kaybı yaşıyacaklarına mac os x leri kullanırlar.ayrıca mac os x lerin windowslara göre daha iyi bir userinterface yani kullanıcı arayüzü vardır

Bir kere macintosh kullananlar bidaha windows kullanmak istemezler buda bilginize ayrıca programları eskisi gibi zor bulunmamakta ve internette bu apple bilgisayar hakkında birçok forum sitesi ve bedava veya cracklenmiş macintosh programları bulabilmektesiniz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

windows xp ve gerisi yani ms-dos formatında çalışan pc leri daha çok avrupa-asya ve dünyanın daha doğu kesimleri kullanmakta,medeniyetin beşiği olan USA da ise daha çok yönetim seviyesinde çalışanlar ör: mühendis,doktor,avukat vb. kişiler amerikada çoğunlukla apple mac os x eski adıyla macintosh kullanmaktadırlar nedeni ise onlar için zaman çok önemli bir kavramdır bu nedenle windows lardaki virüs problemi ile zaman kaybı yaşıyacaklarına mac os x leri kullanırlar.ayrıca mac os x lerin windowslara göre daha iyi bir userinterface yani kullanıcı arayüzü vardır

Bu konuda sana katılıyorum. MIT ve Stanford Uni. Online Ders Anlatım videolarında hocaların masasında görmüştüm.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar bu konuya belki pek uymuycak ama size kendimce düşündüğüm bişeyi paylaşayım.

Gelişmiş ülkeler için hayatta paradan daha önemli şey zamandır bu yüzden adamlar bizim tv deki dizilerde izlerken ve bilgisayardaki virüsleri kaldırmakla format atmakla uğraştığımız ve boşa giden zamanlarda adamlar yeni antivirüs programları üretiyorlar yeni diziler çekiyorlar bunlar için zaman harcıyorlar ve bunları yapmaları içinde zamana ihtiyaçları var ve bu yüzden adamlar bide kalkıp windows u kullanıp formatıyla vakit kaybetceklerine mac os x i yapmışlar (kendileri için bence tabi ) ki zamandan kazanç sağlasınlar.adamlar hem windows u satıp ordan bir para kırıorlar hemde virüsünü çıkarıp anti-virüs satıp parayı götürüorlar sonra bide biz format atıoruz bilgisayara orda bi zaman kaybı en az 2 saat gidio,ortalama senede 2 kez format atsa bi bilgisayar sahibi 2 x 2 saat 4 saat eder yılda kaçtane windows kullanan var bu dünyada hesap edin ve zaman kaybını görün ve bu zaman kaybında adamlar kendilerini geliştirip dünyayı böyle yönetiyorlar işte bunlar belki çok ufak şeyler kiminiz bana gülüyorsunuzdur ama bence doğru bir teori....

roboelektronik e de teşekkür ederim benim yazdığımı desteklediği için

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Apple da kullandım arkadaşım. Haftada bir gidiyordum Apple Store'a. Hatta almayı düşünüyordum ama parayı denkleştiremedim. Şimdi bakıyorum da iyiki almamışım.
    Virüs olayına gönderme yapıp duruyorsun. AYrıca format atıyoruz falan diyorsun. Şu anda kullandığım Vista kurulu laptopa ve evde kullandığım masaüstü bilgisayara 2 snedir format atmıyorum. İnterneti kullanmasını bilene virüs falan bir şey yapamaz. Ayrıca basit bir Avira ile flash diske bulaşanları da kolaylıkla temizliyorum.
    Peki mac alsam ne olacaktı.
    Devasa bir boyuta ulaşmış olan yazılım dünyasından mahrum kalacaktım çünkü her programın mac versiyonunu bulmak imkansız. diyeceksin ki mac'e windows kuruluyor. Windows kuracaksam neden iki katı ücret ödeyeyim ki. Aldım 650 dolara DELL laptop, gül gibi kullanıyorum.
    Tekrar ediyorum : Mac grafik işleme programlarını çok daha performanslı olarak çalıştırır. Bu şiarda mac kullanmamak hata olur fakat bir ev kullanıcısı için windows kullanmak her zaman daha mantıklıdır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Laptop olarak düşünmekteyim.

Virüs olayını ben çok anlayamadım açıkçası. Yani işletim sistemi ile virüs arasında nasıl bir ilişki var.

Format konusunda sana katılıyorum. Bu konuda harcanan vakitler gerçekten fazla. İnternette çokça araştırma yapıyorsanız virüs olayı malesef sorun oluyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Windows çok popüler olduğu için yazılan virüsler bu tabanda oluyor. Bildiğiniz gibi-veya bilmediğiniz gibi-Linux ile Windows farklı işletim sistemleri. Tamamen farklı tabanlarda çalışıyorlar. Bu yüzden biri için yazılmş program diğerinde çalışmıyor. Mac için bir virüs yazılacak olsa elbet onlara da virüs bulaşacaktır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok anlamıyorum lap top dan ama bende bir tane almayı düşünüyorum bu yaz toshiba dan şu iki model hoşuma gitti.(normal bir ev kullanıcısı için)sizce nasıllar?varsa başka önerileriniz neler olur?
    http://www.bestbuy.com/site/olspage....=1218009474848
    http://www.bestbuy.com/site/olspage....=1218040477834
    toshiba nın bu M-305 modelleri güzel gibi görünüyo daha küçük ekranlı ama birinci model de hoşuma gitti.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DEMIR17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok anlamıyorum lap top dan ama bende bir tane almayı düşünüyorum bu yaz toshiba dan şu iki model hoşuma gitti.(normal bir ev kullanıcısı için)sizce nasıllar?varsa başka önerileriniz neler olur?
    toshiba nın bu M-305 modelleri güzel gibi görünüyo daha küçük ekranlı ama birinci model de hoşuma gitti.
    hoş laptoplar baya.fiyatları ucuzlarsa daha da yazın, düşünülebilir

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Burdan model seçmeyin. Oraya gidince kampanyaları takip edip bütçenize uyanı alın. Liste fiyatından almayın kesinlikle. Laptop konuusnda en iyi indirimler Best Buy'da oluyor. 2 senedir ordan alıyorum/aldırıyorum laptopu.
    Kullanım amacınızı iyi seçin. Eğer yanınızda yaşıyacaksanız ekranı 13" üzerine çıkmasın. Ayrıca 6-cell batarya olursa şarjı çok daha uzun gidecektir.
    Eğer satmayı planlıyorsanız Gateway'den uzak durun. Kendiniz kullanacaksanız alabilirsiniz. Geçen sene aynı özelliklerdeki Sony ile aralarında $200 fark vardı. Ev arkadaşıma Gateway aldırdım, şu anda çok memnun. Hatta klavyesini kırmıştım. İnternet üzerinden sipariş ettim, bedava gönderdiler. Ne kargo parası, ne parça parası ödedik. Kullanıcı hatasını bile kapsıyor yani garantisi. Tavsiye ederim.

Bu arada MacOS X hakkında bir şey daha yazayım. MAc'lerin içinde gelen işletim sistemini PC'ye de kurabilirsiniz. Böylece binlerce dolar ödemeden aynı "daha iyi bir userinterface yani kullanıcı arayüzü"nü elde edebilirsiniz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

normal ev kullanımı için 4 gb fazla değil mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

nokta noktaları düzelt

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Burdan model seçmeyin. Oraya gidince kampanyaları takip edip bütçenize uyanı alın. Liste fiyatından almayın kesinlikle. Laptop konuusnda en iyi indirimler Best Buy'da oluyor. 2 senedir ordan alıyorum/aldırıyorum laptopu.
    Kullanım amacınızı iyi seçin. Eğer yanınızda yaşıyacaksanız ekranı 13" üzerine çıkmasın. Ayrıca 6-cell batarya olursa şarjı çok daha uzun gidecektir.
    Eğer satmayı planlıyorsanız Gateway'den uzak durun. Kendiniz kullanacaksanız alabilirsiniz. Geçen sene aynı özelliklerdeki Sony ile aralarında $200 fark vardı. Ev arkadaşıma Gateway aldırdım, şu anda çok memnun. Hatta klavyesini kırmıştım. İnternet üzerinden sipariş ettim, bedava gönderdiler. Ne kargo parası, ne parça parası ödedik. Kullanıcı hatasını bile kapsıyor yani garantisi. Tavsiye ederim.

Bu arada MacOS X hakkında bir şey daha yazayım. MAc'lerin içinde gelen işletim sistemini PC'ye de kurabilirsiniz. Böylece binlerce dolar ödemeden aynı "daha iyi bir userinterface yani kullanıcı arayüzü"nü elde edebilirsiniz.
    evet dediğin marka cidden baya ucuz biraz bakma fırsatım olmuştu da.peki bu batarya konusunda standard nedir? hani süper toshibalar hp ler gördüm batarya süreleri 1 bucuk saatmiş en fazla.gerçi hp asla düşünmüyorum ben..hp nin ne kadar ürününü aldıysam hep arıza çıkarttı..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

interneti çok kullanan, inciğini boncuğunu internet ve yazılımlardan sağlayan bilgisayar kullanıcıları mac den uzak durmalı. tamam çok güvenilir bir sistem ama özgürlük kısıtlı (hele ki windows'a alışanlar için).

zaten mac grafik, müzik, ve bu tarz amaçlarda daha verimli olduğu için kullanılıyor. vertigo bile müzik aranjesini maclerle yapıyor hatta.

benim önerim marka konusunda. hp ye el sürmeyin derim. ödeyeceğiniz paranın %20si lisansa gider. hp sadece şekil satar. yoksa ısınma sorunu çok oluyor, özellikle de touchpadleri çok kötü...

benim önerim, dell, lenovo, acer ve toshiba markalarını seçmeniz yönünde... dell çin'de üretilmeyen tek markadır. polonya üretimidir. lenovo zaten ibm'in. acer fiyat/performans olarak en iyi verimi alabileceğiniz notebookları üretir, benden söylemesi. toshiba'da standart kullanıcılar için güzel bir marka.

önemli olan boyutudur bence. 15-16 inch laptop almak kanımca gereksiz. bir kere laptopun mantığına ters. taşımak acayip zorlaşıyor. yanınızda 3-4 kilo taşıyorsunuz. o yüzden 1-2 kg olan asus eee, acer one, dell xps gibi ürünleri öneririm. acer ve asus 11'' dir. dvd-rw leri yoktur. dell xps ise mac boyutunda 13'' ve dvd-rwsi var. ayrıca şu ana kadar gördüğüm en iyi touchpadlerden birine sahip. yağ gibi akıyor eliniz... ayrıca hdmi çıkışı var xps'de...

bu da örnek:
    http://cgi.ebay.com/NEW-Dell-XPS-M13...QQcmdZViewItem
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

acer ve asus 11'' dir. dvd-rw leri yoktur. dell xps ise mac boyutunda 13'' ve dvd-rwsi var.
    genellemenin âlâsı burda. Koş vatandaş!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

genellemenin âlâsı burda. Koş vatandaş!
    "asus eee, acer one, dell xps gibi ürünleri öneririm. acer ve asus 11'' dir. dvd-rw leri yoktur. dell xps ise mac boyutunda 13'' ve dvd-rwsi var."

cümlenin başında özel olarak bahsettiğim notebooklarda dvd-rw yok... 11'' lik laptopa dwd-rw sokuşturdularsa güzel... bana sat bulduysan...

dell xpsde de verdiğim linke bakarsan anlarsın

yoksa asus ve asusda dvdrw yoktur genellemesini yapmak, bu genellemenin olabileceğine inanmak kadar saçmadır...
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

hic kimse sony vaio'lardan bahs etmemis. en rahat touchpad sony vaio'larda.gecen sene toshiba ve sony vaio aldim. sony vaio'u tek gecerim.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)