Work and Travel 2025
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 101 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 24 şubat 7:30 vize görüşmesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortalam 10 soru mu gelır acaba?kendı mı ve aılemı anlatabılırsem yeterlı olur mu?
    valla okul ortalaman iyise fazla bisey sormuyolar gecen sene bana kumulatif ortalamami sordu birde en sevdigim dersi sormustu o kadar baska hic bisey sormadilar 1 dakka falan durmustum orda
    What happens in vegas stays in vegas, until it tries to find its real father

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Huan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla okul ortalaman iyise fazla bisey sormuyolar gecen sene bana kumulatif ortalamami sordu birde en sevdigim dersi sormustu o kadar baska hic bisey sormadilar 1 dakka falan durmustum orda
    gercekten mı ya..öhiç annen baban ne iş yapıyor dıye bı soru da mı gelmedı ??gercekten okadar kısa mı surdu ??
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

gercekten mı ya..öhiç annen baban ne iş yapıyor dıye bı soru da mı gelmedı ??gercekten okadar kısa mı surdu ??
    benimde 24 unde hemde tursit vizesi wat wizesi olsa hiç kaygılanmazdım ama tursit olunca iş değişiyor tabi !!!

@sucre

dostum ortalamanda iyi wat için erken sayılabilecek bi zamanda vizeye giriyosun almaman için hiç bir sebep yok gözüküyor ama biraz sakin ol sölemesi kolay bilyorum ama kendini rahatlatmaya çalış biraz !!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde 24 unde hemde tursit vizesi wat wizesi olsa hiç kaygılanmazdım ama tursit olunca iş değişiyor tabi !!!

@sucre

dostum ortalamanda iyi wat için erken sayılabilecek bi zamanda vizeye giriyosun almaman için hiç bir sebep yok gözüküyor ama biraz sakin ol sölemesi kolay bilyorum ama kendini rahatlatmaya çalış biraz !!
    çok saol abi ya ne bılıyım ılk defa böyle birşeye katılıyorum..sözde hazırlık okudum 1 yıl ünide ahh keşke zorunluluk olsaydıda adam gıbı çalışsaydım kafayı vurduk bı kere geç anladım..ama yıne de kendımle ılgılı cıkabılecek sorulara calısıyorum bılmıyorum bı negatıf bısey var uzerımde..yaşananları gelıp buraya yazacağım..ikimize de hayırlı olsun
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

çok saol abi ya ne bılıyım ılk defa böyle birşeye katılıyorum..sözde hazırlık okudum 1 yıl ünide ahh keşke zorunluluk olsaydıda adam gıbı çalışsaydım kafayı vurduk bı kere geç anladım..ama yıne de kendımle ılgılı cıkabılecek sorulara calısıyorum bılmıyorum bı negatıf bısey var uzerımde..yaşananları gelıp buraya yazacağım..ikimize de hayırlı olsun
    vizeden çıktıktan sonra wat ın en kolay kısmı vize diyeceksin eminim !!
    ilk defa oldugu için normaldir hiç olmayacakmış gibi geliyor insana sanki bi aksilik çıkacakmış gibi ama bide ordakilerin gözüyle bak bi sürü insan gelecek senle beraber ve sorunlu olanlarla ugrasmak zorunda kalacaklar ama sende bi sorun yok gibi şu an bence senin görüşmwn kısa sürecek ve hemen alacaksın sakin ol ailenle ilgii ne sorabilirler ki sana ne iş yapıyolar nerdeler falan zaten süper ingilizce olamdıgını biliyolar herkeste merak etme .!!

benim amerikada tanıstıgım bi arkadasım ingilizceyi amerikada öğrendi neredeyse hiç bilmiyodu kendisi söyledi ama hakkını vermek lazım zeki ve azimli bi arkadaştı herneyse ama vizeyi aldıgı sırada ingilizcesi iyi değildi onu söylemeye çalışıyorum !!

her zaman söylediğim bi sözdür ama yeri geldi tekrar etmek istiyorum siz ne yaparsanız yapın olacak olan şeyi değiştiremeyecksiniz bu satten sonra elinizden geleni yaptıktan sonra hazırlık asamısanında vize görüşmesindeyken sanki vizeyi almışsınızda pasaportu almak için bekliyormuşsunuz gibi düşünün rahat olun etrafınızdakiler bu rahatlığınızı hissetsinler bunu boş laf olsun diye söylemiyorum ben böyle yaptım vize görüşmem çok rahat geçti son sınıftım ortalamam seninkinden kötüydü kıbrıstan girdim bu yuzden forumdan daha önce gidennlerin deneyimlerinden faydalanamdım libyada doğmuştum bu benim için bi eksiydi onların gözünde falan filan fişmeakn ama aldım vizeyi

konsolosada deki mesele ne biliyomusun mesele bi düşün bana vizeyi vermessen sana ne yapacagımı bi düşün önce

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vizeden çıktıktan sonra wat ın en kolay kısmı vize diyeceksin eminim !!
    ilk defa oldugu için normaldir hiç olmayacakmış gibi geliyor insana sanki bi aksilik çıkacakmış gibi ama bide ordakilerin gözüyle bak bi sürü insan gelecek senle beraber ve sorunlu olanlarla ugrasmak zorunda kalacaklar ama sende bi sorun yok gibi şu an bence senin görüşmwn kısa sürecek ve hemen alacaksın sakin ol ailenle ilgii ne sorabilirler ki sana ne iş yapıyolar nerdeler falan zaten süper ingilizce olamdıgını biliyolar herkeste merak etme .!!

benim amerikada tanıstıgım bi arkadasım ingilizceyi amerikada öğrendi neredeyse hiç bilmiyodu kendisi söyledi ama hakkını vermek lazım zeki ve azimli bi arkadaştı herneyse ama vizeyi aldıgı sırada ingilizcesi iyi değildi onu söylemeye çalışıyorum !!

her zaman söylediğim bi sözdür ama yeri geldi tekrar etmek istiyorum siz ne yaparsanız yapın olacak olan şeyi değiştiremeyecksiniz bu satten sonra elinizden geleni yaptıktan sonra hazırlık asamısanında vize görüşmesindeyken sanki vizeyi almışsınızda pasaportu almak için bekliyormuşsunuz gibi düşünün rahat olun etrafınızdakiler bu rahatlığınızı hissetsinler bunu boş laf olsun diye söylemiyorum ben böyle yaptım vize görüşmem çok rahat geçti son sınıftım ortalamam seninkinden kötüydü kıbrıstan girdim bu yuzden forumdan daha önce gidennlerin deneyimlerinden faydalanamdım libyada doğmuştum bu benim için bi eksiydi onların gözünde falan filan fişmeakn ama aldım vizeyi

konsolosada deki mesele ne biliyomusun mesele bi düşün bana vizeyi vermessen sana ne yapacagımı bi düşün önce
    ..şimdi son hazırlıkları yapıyorum google mapstan abd konsoluslugunun etrafında neler var dıye bakıyorum belkı yardımcı olur bulmamda ..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

off arkadaslar of ya vıze oncesı hıc moral kalmadı..trankrıptı bu sabah aldım ..1 dersımız acıklanmamıstı ve artık ben de almak zorundaydım transkrıptı bu sabah muhurlettım zamanı gelmıstı cunku..aslında alttan sadece 1 dersım var ama trasnkrıptte 2 tane gozukuyor çünkü az önce acıkllandı 1 tanesı...alttan kac dersımız oldugu onemlı mı? benım ortalamam 58 ve 2.20 ye denk gelıyor ..ve transkrıptı su an almıs olsaydım 1 ders gozukcektı sadece

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

off arkadaslar of ya vıze oncesı hıc moral kalmadı..trankrıptı bu sabah aldım ..1 dersımız acıklanmamıstı ve artık ben de almak zorundaydım transkrıptı bu sabah muhurlettım zamanı gelmıstı cunku..aslında alttan sadece 1 dersım var ama trasnkrıptte 2 tane gozukuyor çünkü az önce acıkllandı 1 tanesı...alttan kac dersımız oldugu onemlı mı? benım ortalamam 58 ve 2.20 ye denk gelıyor ..ve transkrıptı su an almıs olsaydım 1 ders gozukcektı sadece
    açıklanan dersinin internetten çıktısını alman gibi bişey söz konusumu alabiliyosan onuda götür gösteririsin adama derdini anlat yada alamzsan bile söz ile söyle mutlaka belirt ama en kötü ihtimalle print screen yaparak alabilirsin !

ı have one lecture that ı passed was appeared after get my transcript.

now just ı have one lecture that ı can't pass !!

geçtiğim bir dersim ben transkripti aldıktan sonra acıklandı !

su anda sadece geçemediğim bir dersim var !

ingilizce konusunda yardım istedğiğni bildğim için böle yazdım diğer arkadaşlar yanlışl anlamasın !!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bendede benzer bir durum var geçen hafta transkript aldım ama sunumlu proje notum acıklanmadı aslında transkripte sunumlu projeyle ilgili hiçbir bilgi yok hani ismi yazıp notu yazmasa takarlar diye düşÃ¼nüyorum ama yinede ne bileyim emin olamıyor insan

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya bendede benzer bir durum var geçen hafta transkript aldım ama sunumlu proje notum acıklanmadı aslında transkripte sunumlu projeyle ilgili hiçbir bilgi yok hani ismi yazıp notu yazmasa takarlar diye düşünüyorum ama yinede ne bileyim emin olamıyor insan
    genel ortalaman kaç ona bakar sadece cok kıl biri değilse eğer sadece genel ortalamaya bakar gecer ???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim alttan 7 tane dersle gidecek belgeler konsolosluğa Bakalım basacaklar mı vizeyi
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim alttan 7 tane dersle gidecek belgeler konsolosluğa Bakalım basacaklar mı vizeyi
    hayırlısı dostum umarım olur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

açıklanan dersinin internetten çıktısını alman gibi bişey söz konusumu alabiliyosan onuda götür gösteririsin adama derdini anlat yada alamzsan bile söz ile söyle mutlaka belirt ama en kötü ihtimalle print screen yaparak alabilirsin !

ı have one lecture that ı passed was appeared after get my transcript.

now just ı have one lecture that ı can't pass !!

geçtiğim bir dersim ben transkripti aldıktan sonra acıklandı !

su anda sadece geçemediğim bir dersim var !

ingilizce konusunda yardım istedğiğni bildğim için böle yazdım diğer arkadaşlar yanlışl anlamasın !!
    saol sincili birazdan otogara gideceğim arabama binecegım artık önemi yok ..ingilizcem de yetmez bu kadarını söylemeye

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayhn pekı sen basvurdugunda zamanında vızeye ozaman alttan dersın var mıydı? ve ortalaman kac tı? aynı okuldayız sonucta anlarsın benı..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

saol sincili birazdan otogara gideceğim arabama binecegım artık önemi yok ..ingilizcem de yetmez bu kadarını söylemeye
    peki hocam hadi hayırlı yolculuklar sana bol şans umarım hersey güzel gider !!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim de yarin vize gorusmem var..3.kez gidiyorum ama yine de az da olsa bi heyecan var acikcasi yarin ayrintili yazicam ins sorunsuz gecerse

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ayhn pekı sen basvurdugunda zamanında vızeye ozaman alttan dersın var mıydı? ve ortalaman kac tı? aynı okuldayız sonucta anlarsın benı..
    Benim alttan 1 tane vardı geçen sene başvurduğumda, ortalamam 62ydi. Şu an alttan 7 tane ortalama 66
    Ama bu yıl ilk kez gidecek arkadaşım var. Onun da ortalama 68-69 gibi bir şey alttan 8 tane dersi var. Bakalım sıkıntı yaşayacak mı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bişi soracam öğrenci belgesi ve transkrıp ingilizcemi olacak yoksa normal mi?teşekkürler.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı fatih.ensari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişi soracam öğrenci belgesi ve transkrıp ingilizcemi olacak yoksa normal mi?teşekkürler.
    her ikisi de ingilizce olacak.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her ikisi de ingilizce olacak.
    hayır. Türkçe de olabilir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

neyse hayırlı olsun hepımız ıcın..heyecan yapmaya gerek yokmus bugün gittim gördüm
    Konu sucre tarafından (24-02-2010 Saat 05:08 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Evet arkadaşlar gün geldi çattı..ilk aralık ayında bir arkadaşın tavsiyesiyle türkishwatla tanıştım ve en sağlıklı bilgileri burdan edindim.çok önemli saf ve temiz yalansız bilgiler var çünkü bizzat bu programa katılıp yaşamış olanlar var forumda saolsunlar . forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum...

24 şubat ÇARŞAMBA günü saat 7:30 da vize görüşmem var.bileti kestim.Manisadan akşam 18 de yola çıkacağım sabah 3.30 ya da en geç 4 de istinyede olacağım sabahın köründe ..kendime güveniyorum.ilk defa wat a katılıyorum.çat pat ingilizce var (saolsun prison break ve diğer diziler).ortalamam 2.20 hadi hayırlısı bakalım
    ---------------000-------------0000------00000-------00000----

24 ŞUBAT: Ewt arkadaslar bugun vize görüşmesine girdim..saat 6 da oradaydım kımsecıkler yoktu cafede oturmus beklıyodum yavas yavas herkes geldı ve 7 de ıcerı alınmaya basladık ben sıradayken tekrar gerı cafeye gıdıp tlfnlarımı bıraktım..bız sıradayken cafeden bırı foto çekince hemen güvenlık koşa koşa cafeye gidip arkadasın makınasını aldı ..neyse kapıda evrak kontrolü falan derken asansöre binip 3. kata cıktık heralde..orda sıra nosu alıp bekledık.bana sıra gelınce asagıdakı gıbı G:görevli S:sucre

G:HOW ARE YOU TODAY?
    S:GOOD,YOU
    G:THANKS,SOL EL DEDI TÜRKÇE..SONRA SAĞ EL,SONRA BAS PARMAK DEDI,SONRA GO TO..BİŞEY VE TAKING BİŞEYLER DEDI ANLAMDIM AMA GIT BEKLE YINE CAGIRACAGIZ DEMEK ISTEDI SIRANI TAKIP ET DEMEK ISTEDI HERALDE

NEYSE BURAYIDA GECTIKTEN SONRa baya bekledım o sıra cok en ön sıralarda oturdum ve diğer arkadasların görüşmelerini dinledim( saol cav iyi taktıktı bu )
    1. gişede ton ton bı abımız vardı cok sempatıktı ve cok ıyıdı dagıtıyodu vızelerı ona gelmek ıcın dua ederken bırden benım no yandı ve 3 . gişeye gittim şişman bı abla vardı mıkrofona uzak konustugu için ve hızlı konustugu için zorluk cektım anlamada..2.gişede ise soğuk ve somurtan bi kadın vardı allahtan ona da denk gelmedık..aşagıda dıyologlar su sekılde gectı:

G:HOW ARE YOU TODAY?
    S:I'M GOOD AND YOU?
    G:THANKS,SO (WHAT) do YOU TRAVEL..this SUMMER FALAN GECTI AHA DEDIM DAKKA 1 GOL 1 ..ANLAYAMADIM..BENDEN ONCEKI GRUSMELERI TAKIP ETTIGIM ICIN BI COCUGUN BU SORUYA YES DEDIGINI HATIRLADIM VE SONUNDA YES DEDIM GECTIM..
    S:YES,SLOWLY PLEASE
    G:OK,WHERE ARE YOU STUDİYİNG?
    S:CELAL BAYAR UNİVERSİTY
    G:WHAT?
    S:CELAL BAYAR ÜNİVERSİTY
    G:what are you stadiying?
    S:business administration.
    G:What class are you in?
    S:This my second class
    G:WHAT İS YOUR AVERAGE? BEN DUSUNCEYE DALINCA BU SEFER BAYAN GPA? DEDI
    S:FİFTY EİGHT
    G:görevli sonra benım transkrıptı acıp baktı emın olmak ıcın mı artık bılmem
    G:what are your father,mother do?
    S:.....
    G:HAVE YOU GOT ANY BROTHERS OR SISTERS?
    S:YES I HAVE 3 SISTERS AND TWO OF THEM ARE STUDYİNG AT HİGH SCHOOL,ONE OF THEM ...(SAOL SİNCİLİ SAYENDE CEVAPLADIM )
    G:OHHH GOOD WHAT WİLL YOU GO TO ? COK HIZLI KONUSUYORDU VE SES IYI GELMIYORDU BEN KADINA BAKINCA BU SEFER WHERE? DEDI
    S: eastern of new york deım
    Gk,what are you do there dedı
    S:housekeeper dedım dırekt
    G:you can go to ..and when your ds2019 falan sacmaladı bıraz ..
    S:OK HAVE A NICE DAY
    G:TOO YOU

en son pasaportumu ve yeşil kağıdı verdi üzerinde sevis ve ds eksık dıye ısaretlemıstı....arkadaslar bılmıyorum kadın mıkrofona uzak ve sessız hızlı bı sekılde konusuyordu zorluk cektım slowly please dedım bazı sorularda 2-3 sanıye bekledım ama ıyı gectı gıbı geldı bana bı de bu kadar kısa surecegını tahmın etmemıstım..5dk falan surdu acaba basta anlamadıgım ıcın dırekt red verıp nasıl olsa red aldı fazla tutmayayım 2 soru sorup yolluyayım mı dedı acaba . çünkü benden öncekı cocukla 9 dk konustu nerdeyse
    inanmıyorum ya kurtuldum gibi..yine de kesin konuşmayalım ağır bi yük indi gibi hissediyorum ....vize alma durumum nedir sizce arkadaslar?
    Konu sucre tarafından (25-02-2010 Saat 01:14 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

umarım alırsın ki bence alırsın gibi gözüküyo ben de cuma gidicem ve aşırı heyecanlandımşu ds 160 formundan yanlış bir şey çıkmasından korkuyorum sadece başka bişeyden değil

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sucre have a nice holiday dediginde aldın gibi bi anlama cıkıyor diye biliyorum hayırlı olsund iim
    gecen sene red aldıgımda elime bi kagıt vermişti üzerinde aile sorunlarından dolayı gibi sacma sapan seyler yazıyordu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nasıl yani aile sorunu ne alaka?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hatırlamıyorum ama sacma sapan sebepler vardı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

YEşil kağıt ile beyaz kağıdın farkı nedir

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı juliet1401 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım alırsın ki bence alırsın gibi gözüküyo ben de cuma gidicem ve aşırı heyecanlandımşu ds 160 formundan yanlış bir şey çıkmasından korkuyorum sadece başka bişeyden değil
    hiç heyecan yapma..ben sevis i ödememe ragmen şirketim ödendi belgesini vermemiş kadın bana senın ds ve sevısıın eksık oldugunu söyledi,en kısa surede program ücretini tamamlayıp ds mı yollatcam ve vize mi alcam..red alırsam kötü olur benım için tekrar bi 186 usd vermek

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı matraxxxgs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucre have a nice holiday dediginde aldın gibi bi anlama cıkıyor diye biliyorum hayırlı olsund iim
    gecen sene red aldıgımda elime bi kagıt vermişti üzerinde aile sorunlarından dolayı gibi sacma sapan seyler yazıyordu
    pekı red aldıgında tekrar mı basvurdun?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı eses88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YEşil kağıt ile beyaz kağıdın farkı nedir
    yeşil istanbuldda vize aldığını beyaz ankarada vize aldıgını gösteriyor ))))) yok cnm şaka yaptım ..forumda arasan bulursun bu konuyu.konu :vizede merak edılenlerden bırı diye geçiyor başlığı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)