Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 146 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Chicago, IL

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim kaldıgım yer 6536 s maryland st
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

MRB Dextro,nbr?
    3 gun chicagoda kalcam. neresinde kalsam nereleri gezsem? tam olarak tavsiyelerin nedir?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum herşey dowtownda aynı yerde.direk dowtowna git bir sear towera çık ilk once sonra art museuma git akvaryuma git navy piere git ve orada bota bin ve nehirde botla gez gokdelenlerin arasında.millenıum parka git orada dolu foto çektir buckingham fountainde onun yanında zaten.dediğim gibi gezilecek her yer dowtownda küçük bir alanın içinde.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

3 gun yeter dimi?
    Şirket Seçim Yönergesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

rahat yeter dediğim gibi hepsi tek bir alanda ufak bir alanda yayılmış değil yani.onun için rahat yeter.searsa kesin çık ama aşağı bakması mukemmel hangcock da iyidir 96.katta klafe var...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yardım ederler dıye dusunmustum ama ılk okudugumda ...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende oyle zannettim ama kimse yardım etmedi mfg cemattine gittim evsizim dedim onlarda yardım etmedi...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yardım etmelerı ıcın daha damı kotu duruma dusmen gerkeıyormus
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

mfg cemaati hiç kaale almadı oysa universitede iken tavlamak için neler yapıyorlardı.ıslamıc centerdaki adamda do you have criminal background dedi ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

he ya walla ...universitelerın kapılarının onunde gece gunduz yatıp kalkıyorlardı sırf kızları erkeklerı kapmak ıcın...bende wattayken bı adamla tanısmıstım.dedim burda kalabılırmııyım yanı abd de uzun surelı.dedı kalabılırsın ama tanııdıkların felan olmalı dedı.gel senı cemaatle tanıstırayım demıstı...bu adam bu cumlesıını bana barda söylemıstı
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bana ve sokağa düşmüş bir arkadaşıma zerre yardımları olmadı bundan sonra yuzlerine bakmam.turkiyedeyken zaman aboneliği için bir gelsinler kovalayacağım onları....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

aslında senın durumun onlr ıcın bulunmaz bır nımet.hanı zor durumdasın ve onlara bıraz daha yaklasman ıcın bır neden olurdu.onların yerınde olsam oyle dusunurdum hanı
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bizde öyle düşünmüştük ama adamlar yuzumuze bıle bakmadı bır gunluk yer bile vermediler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bir daha işim olmaz onlarla...bir kez dahada gitmem....
    Konu metilfenidat tarafından (08-09-2009 Saat 06:22 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Chicago’ya Genel Bakış
    Esra Batıkhan | Eyaletler, Yaşam | 27 Ağustos 2009 | 4 Yorum

Amerika’nın pek çok şehrinde dışarıda pek insan göremezssiniz. Genelde ya alışveriş merkezindedirler yada restaurantlarda rastlarsınız kalabalık insan grubuna. Herkesin arabası vardır, dolayısı ile toplu taşımaya pek ihtiyaç duyulmaz. Yeni gelen birileri için böyle bir ortama adapte olmak ilk başta çok zor olabilir. İşte Chicago’yu farklı kılan şehir merkezinin (downtown’nın) cıvıl cıvıl insanlarla, aktivitelerle, festivallerle dolu olmasıdır. Havaların ısınmasıyla göl kenarında şehir parklarında spor yapan, güneşlenen, piknik yapan, değişik aktivitelerle uğraşan insanları görebilirsiniz. Michigan Gölü boyunca bisiklet sürecek alanlar vardır. Göl kenarında yazın halka açık plajlarda yüzebilir, plaj voleybolu oynayabilir, Kanalda veya çevre nehirlerde kano ile turistik amaçlı gezintiller yapabilir, tekne ile gezebilir veya sörf yapabilirsiniz.

Michigan Gölü’ne ilk geldiğimde suyunun tatlı mı tuzlumu olduğunu arkadaşlarıma sormuştum. Arkadaşlarım dünyanın en büyük 6’nci tatlı su gölü olduğunu söylediğinde bu derece büyük bir gölün yanı başında olmak beni nedense şaşırtmıştı. Size fikir verme açısından söyle söyleyeyim, Michigan Gölü bizim Marmara denizimizden daha büyük bir yüzölçümüne sahip bir göl.

İlk geldiğim zamanlarda göle giren arkadaşları görünce nasıl korkusuz girdiklerini merak etmiştim. Korkusuzdan kastım bu tatlı su gölünde oluşabilecek mikroorganizmalardı. Arkadaşım bana gölün herhafta kontrol edildiğini ve herhangi bir durumda hemen plajın kapatıldığını söylediğinde içim oldukça rahatlamıştı. Dolayısı ile hiç endişe etmeden gölde rahatlıkla yazın yüzülebileceğinizi söyleyebilirim.

Canlı bir şehir
    Chicago tepeler üzerine kurulmamıştır ama kendine özgü farklı bir ruhu vardır. Büyük Chicago yangınından sonra şehir yeniden planlanmış ve yeniden inşa edilmiştir. The Loop bölgesi Chicago’nun ana merkezidir. Çevresinde gökdelenleri, bunların arasında ABD’nin en yüksek meşhur Sears Towers’ını şehrin finans ve iş merkezlerini bu bölge çevresinde yürüyerek rahatlıkla gezebilirsiniz. Ünlü markaların mağazalarını veya Macy’s gibi büyük ölçekli mağazaları The Loop üzerinde ki State ve Lasalle Caddelerinde görebilirsiniz. Yine Loop bölgesinin kuzeyinde Avrupai markaların, meşhur kaliteli restaurantların sıra sıra dizildiği bir mil uzunluğunda ki “Magnicifiant Mile” yani Muhteşem Mil görülmeye değerdir. Şehir merkezinin en hareketli ve en canlı bölümü bu caddedir. Chicago merkezde dolaşırken hiçbirşey alamasam da caddelerin şıklığı, kalabalık insan grubu ile karşılaşmak beni çok mutlu etmişti. Herhalde sıkılmadan yürüdüğüm en güzel caddelerden biriydi burası. Chicago aynı zamanda birçok müzeyi içinde barındıran bir evsahibidir. Tüm bu yazdıklarıma ayrıntılı olarak “Gezilmesi, Görülmesi Gereken Yerler, Mekanlar” başlığı altında değineceğim.

The Loop bölgesinin batısı ve kuzeyinde Chicago Nehri akar. Şehir merkezine inanılmaz değişik bir hava veren, kendinizi adeta İtalya’nın Venedik şehrinde hissettiren bu nehir gökdelenlerin arasından geçer. Chicago’nun ünlü tiyatrolarını görmek istiyorsanız şehrin merkezinde ki yine Randloph Caddesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Chicago aynı zamanda cazın doğduğu şehirdir. Caz severler için harika mekanlar vardır.

Chicago şehir merkezinde veya göl kenarına yakın yerlerde yazın aynı anda birçok festival ve şenliği birarada görebilirsiniz. Örneğin Türk festivaline gittiğimizde hemen ötede İrlandalıların da bir festivali vardı, hatta bir başka festivalden daha bahsetmişlerdi ama malesef onu gezmeye fırsatımız olmadı. Tek negatif olan şey havanın çok sıcak ve nemli oluşuydu. Dolayısı ile yanımızda hep su şişesi ile dolaştık.

Wind City
    Chicago’nun havası oldukça nemli ve sıcak olduğu için yağmuru da boldur. Bundan dolayı Chicago’da birçok irili ufaklı göllere rastlıyabilirsiniz. Yapacağınız tek şey arabanızı parkedip biraz yeşillikler arasında bol bol oksijeni içinize çekmek.

Yazın bu kadar cıvıl cıvıl insan kalabalığına sahip bu caddeleri birde kışın ziyaret etmiştik. Chicago’nun havası kışın inanılmaz soğuk oluyor. Genelde ortalama sıcaklık -5ºC kadar oluyor. Aralık ayı ve sonrasında ise hava sıcaklığı bazen -29ºC’lara kadar düşüyor ve hava “Windchill” denen ayaz soğuklarına dönüyor. Dolayısı ile deyim yerinde ise dışarıya mumya gibi sarınıp çıkmanız gerekiyor. Gölden gelen soğuk hava iliklerinize kadar işliyor. Yinede şehir merkezindeki caddelerde insanları görebiliyorsunuz. Yollar kardan dolayı sürekli tuzlanıyor dolayısı ile pek kapalı yol kalmıyor, yollar açık ama arabalarınız bu tuzlu yollarda gidip gelmekten dolayı yıpranması tabii ki daha hızlı oluyor. Bu da cok normal.

Kışın hava durumunu kontrol edip Michigan Gölüne birde kış mevsiminde inmeye karar verdik, hani göl kenarında dolaşmak için. Arabadan inip göle kadar yürüdüğümüzde çoktan donmaya başlamıştık. Sadece göl kenarında 5 veya 10 dakika kadar titreyerek kalabildik. Sanırım titrememek için bol kaz tüyü içeren kıyafetler Uludağ’a gider gibi giyinmek lazım. Herneyse sonra hemen arabaya koşup kapalı bir mekan arayışına girmiştik. Kışın Michigan Gölünün donduğu söyleniyor üzerinde yürünebiliyormuş, ne kadar doğru bilmiyorum çünkü o günkü yürüme maceramızdan sonra kışın özellikle Aralık-Ocak ayında göle inmemeye karar verdiğimizden göremedim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ROMA chicagoda şu yerleri kesin gezin

1*sears tower
    2 navy pier
    3 uarium
    4 art museum
    zaten downtownda hepsi ve dowtownda gezersiniz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

tamam abi,kesin gezerim ,ellerine saglik paylasim icin
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

dun miami'den chicagoya geldim,arlington hostel'de kaliyorum,birazdan sehir turuna cikicam.chicago'da bulunan arkadaslarla bulusup takila biliriz.Dextro nerdesin?
    Şirket Seçim Yönergesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

brn şu sn trdeyim kardeşim dondum bir hafta oldu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dun miami'den chicagoya geldim,arlington hostel'de kaliyorum,birazdan sehir turuna cikicam.chicago'da bulunan arkadaslarla bulusup takila biliriz.Dextro nerdesin?
    bende 2 hafta sonra buyuk ihtimalle ayni hostelde kalicam nasil memnun kaldin mi simdilik tavsiye eder misin?
    Somethings never changes..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

hostel guzel bi hostel tavsiye ederim.
    ama biraz pahali 3 gece icin 103 dolar odedim.
    Şirket Seçim Yönergesi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de travel zamanımın 3 gününü chicago'da geçirdim. gerçekten çok güzel bir şehir. doğa ve mimari iç içe. gezilecek yerler şehir merkezinde zaten. ben 3 günde yürüye yürüye gezdim her tarafını. chicagoya gidecek arkadaşlar kesinlikle pişman olmayacaklar...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tavsiye ederim güzel bir şehirdir... özellikle millenium park..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

chicagoyu bi gun gezme firsatim oldu fakat cok begendim.chicagoda nereyi gezebiliriz die amerikali arkadaslara sordugumuzda bize sears dediler bizde direk oraya gittik essiz bi manzarasi vardi farkli bi deneyim oldu bizim icin.sirf chicagoyu gorelim die pazar gece wisconsin door countyden yola ciktik pazartesi bos gunumuzdu.sali gunu sabah 8e 5 kala oteldeydik 8 de ise basladik.yoldaki tum engellere ragmen(polisin durdurup 1 saat alikoyup sorular sormasi tama chicagoya yaklasik 100 mil kalmisken lastigin patlamasi) bizim icin cok guzel bi deneyim olmustu..
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben advisle virginia ya gittim ..busch gardensda çalıştım... çok güzel bi yaz geçirdim work and travelle ilgili bi çok önyargı var...çoğu yanlış anlaşılan şeyler ve yanlış aktarılan şeyler...advisten çok memnun kaldım... gayet ilgililerdi bence ...programın olumlu yanlarını görmeye çalışalım ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı funda87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben advisle virginia ya gittim ..busch gardensda çalıştım... çok güzel bi yaz geçirdim work and travelle ilgili bi çok önyargı var...çoğu yanlış anlaşılan şeyler ve yanlış aktarılan şeyler...advisten çok memnun kaldım... gayet ilgililerdi bence ...programın olumlu yanlarını görmeye çalışalım ...
    Bazıları için olumlu olan bir yan olmuyor fulya, emin olabilirsin..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı funda87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk mesajından başlamışsın çalıştığın şirketin reklamını yapmaya bu kadar belli etmeseydin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

chicago guzelmis yaw...hava alani mukemmel bir icat istanbul gibi. yaz oyunlarinida kazanamadilar.ben gittigimda o zaman elemeler vardi
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk mesajından başlamışsın çalıştığın şirketin reklamını yapmaya bu kadar belli etmeseydin
    ya sorma yaw böyle çok var, mesajı okuyorum , sonra bir de kaçıncı mesajı olduğuna bakıyorum ya 1 ya 2. mesaj sonra da
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)