Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT Acil Yardım Diyenler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadşlar 20-23 mayıs tarihleri arasında panama city de olmam gerekiyor. ucak bıletlerı hakkında bılgı verebılır mısınız ? hangi sitelerden ucuz bilet bulabılırım.. yardımlarınızı beklıyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı enginozgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadşlar 20-23 mayıs tarihleri arasında panama city de olmam gerekiyor. ucak bıletlerı hakkında bılgı verebılır mısınız ? hangi sitelerden ucuz bilet bulabılırım.. yardımlarınızı beklıyorum.
    ekobilet.expedia

ekobilette detaykı aramadayı tıklayıp ogrencı opsıyonunu seç

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkurler..

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı enginozgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkurler..
    Valla hocam benim de bilet bulmam lazım.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

BannedUser
    Guest

expedia ekobilet gidi sitelere bakarsın. ayrıca forumun bilet formunuda doldurabilirsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bugun şirketle görüştüm;

new yorkda eski bir watcının yardımıyla new yorkda bir turk restaurantında iş ayarlayacaklaırnı söylediler.. saatlik 6dolarmış haftada 35-40 saat ancak vergi ödemiyecekmişim.. Yiyecek ordansa ıyı gıbı geldi ne dersiniz.
    Yaptıklarımı yapacaklarımın garantisi sananlar, yapılanları yaptıklarıyla kıyaslayanlar kadar pişman olabilirler.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ermceyhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugun şirketle görüştüm;

new yorkda eski bir watcının yardımıyla new yorkda bir turk restaurantında iş ayarlayacaklaırnı söylediler.. saatlik 6dolarmış haftada 35-40 saat ancak vergi ödemiyecekmişim.. Yiyecek ordansa ıyı gıbı geldi ne dersiniz.
    kacak iş yani öyLemi? Hocam yapma bence kacak caLısma okadar caLısma vizen iznin faLan var turist vizesiyLe gitsen anLarım ama bence saçma kaLdıki minimum ücret 7.25$ saatLik.. %10u vergi desen yine zarardasın 6 dolar az bence.. Söle şirketine adam gibi iş buLsunLar 6 dolar 35-40 saat resmen karın tokluğu demek.. New york ta bide geçim daha zor oLur.. Şahsi fikrim tabi sen biLirsin..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

3 ay caliscaksin 2000$ kazancaksin ve buna ne yeme ne icme ne de konaklama dahil perisan olursun sirkete bak ya bu basit hesabi yapamiyolar mi yazik ya git kardesim paranla rezil olma iyi is bulsunlar bulamiyolarsa al parani seneye erkenden isini sec benim fikrimde bu

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kacak iş yani öyLemi? Hocam yapma bence kacak caLısma okadar caLısma vizen iznin faLan var turist vizesiyLe gitsen anLarım ama bence saçma kaLdıki minimum ücret 7.25$ saatLik.. %10u vergi desen yine zarardasın 6 dolar az bence.. Söle şirketine adam gibi iş buLsunLar 6 dolar 35-40 saat resmen karın tokluğu demek.. New york ta bide geçim daha zor oLur.. Şahsi fikrim tabi sen biLirsin..
    Under the table diye adlandirilan masaalti isler cokta guvenli degil. Evet bizzat sizi bulmaya calisan bir grup yok ama herhangi bir kisisel sikayet durumunda maddi manevi zarar gorebilirsiniz. 3 ay icin kazanilan rakama deger mi diye sorarsan bence degmez!
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bugun şirketle görüştüm;

aman usta kaçak işten uzak dur bence ben camp usa ciyim biz bile 3 öğün yemek + konaklama + saatlik 6-6.5 alıyoruz bence diğer seçenekleride bir gözden geçir adamlar Türk bir şey olmaz diyede düşünme her şey olabilir...(tabi ki bu benim düşüncem)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

haklısınız bana şirketin dediği şu; ny da ararsan ikinci iş bulma şansın yüksek; şimdi pedicap yapmak istedigim ancak sakatlandıgım için , (pedicapın ds formuda self geliyormuş) , acaba pedicapin formu self olarak geçtiği için beni baska işe yollasa tekrar bu saatten sonra ds formu getirticek falan o mu sıkıntı..

eğer ikinci ,iş bulmak o kadar kolaysa ki sanmıyorum ny da bulup bu işi begenmezsem bırakırım diyorum.
    Yaptıklarımı yapacaklarımın garantisi sananlar, yapılanları yaptıklarıyla kıyaslayanlar kadar pişman olabilirler.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam galiba ilk gidişin senin için çok zor olabilir ikinci iş bulmak öyle basit birşey değil eğer illa ki gidecem diyorsan şirketten paranın yarısından çoğunu al hem bi türk restorantında çalışmak bence hiç güzel olmaz illlaki artıları olur sana ama amerikaya gitmenin pek bi manası kalmaz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

BannedUser
    Guest

haklısınız bana şirketin dediği şu; ny da ararsan ikinci iş bulma şansın yüksek; şimdi pedicap yapmak istedigim ancak sakatlandıgım için , (pedicapın ds formuda self geliyormuş) , acaba pedicapin formu self olarak geçtiği için beni baska işe yollasa tekrar bu saatten sonra ds formu getirticek falan o mu sıkıntı..

eğer ikinci ,iş bulmak o kadar kolaysa ki sanmıyorum ny da bulup bu işi begenmezsem bırakırım diyorum.
    Sen vize almadın mı zaten ? Vize almıssan zaten bir sıkıntı yok sadece ssn ofisine gittiğinde pedicap için çıkan ds göstermen yeterli ama önce kalacak yeri netleştirmen gerek yada arkadaslarının kalacagı yer sabitse onların adresini ver.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hayır vize almadım mayısın 4unde vize ...

BannedUser
    Guest

tmm işte vize alınca bir engel kalmayacak. herşey sende bitiyr bu durumda acaba orada iş bulur musun bulamaz mısın

BannedUser
    Guest

evet sorusu yok galiba kimsenin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet sorusu yok galiba kimsenin
    Süper bu kadar istekli bir şekilde bu konuyu güncel tutman, ben de isterim sürekli online olup yardımcı oliyim insanlara da,işten fırsat buldukça turkishwattayım
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı asep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende vizemi aldım.gitmek için bi uçak biletim eksik ama bilmediğim şeyler var
    mesela; biz amerika'da hastalanırsak sigortamızla bedava hizmet alıyor muyuz? hastane kalitesi nasıl türkiyeye göre?
    hastalanırsan sponsorunun anlaşmalı olduğu doktor(eğer varsa) muayene için 50 dolar civarı talep eder. diğer doktorlar muayene ücreti 250-500 dolar arası alırlar. ameliyat falan durumunda kendi cebinden ödersin.. amerikan sağlık sisteminin türkiyede sağlık sistemiyle uzaktan yakından bir alakası yok. amerikadaki çoğu çalışan amerikalının sağlık sigortası yok..
    şirketlerin yaptığı sigortalar da sadece iş yerinde başına gelebilecek herhangi bir sağlık sorununu kapsıyor..
    kısacası hastalanmamaya bak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı tarzancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hastalanırsan sponsorunun anlaşmalı olduğu doktor(eğer varsa) muayene için 50 dolar civarı talep eder. diğer doktorlar muayene ücreti 250-500 dolar arası alırlar. ameliyat falan durumunda kendi cebinden ödersin.. amerikan sağlık sisteminin türkiyede sağlık sistemiyle uzaktan yakından bir alakası yok. amerikadaki çoğu çalışan amerikalının sağlık sigortası yok..
    şirketlerin yaptığı sigortalar da sadece iş yerinde başına gelebilecek herhangi bir sağlık sorununu kapsıyor..
    Ben hastanelik oldum ve iş yerinde değil kaldığım yerde işle hiç bir alakam yokken hatta alkol aldığım için hastanelik oldum. buna rağmen sigortam bütün masrafları karşıladı. Sıkıntı yok bence. Karşılar gibi geliyor bana.
    çalışmıyoken olan hastalıklarıda.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

benim ucus saatleri ile problemim var mesela 14 aksama en gec NY olmam lazim ama ekobilette bakarken tarih yazmiyo.Yani istanbuldan ayrilirken saat ve tarih yazio ama NY a inecekken sadece saat yaziyo tarih yazmio Saat farkini goz onune alirsak nasil hesaplamimiz gerekiyor gunu?

Birde transit vize durumu nedir? Ozellikle londra icin transit vize gerekyor diyorlar ve transit vize hangi durumlarda gerekli basimiza is cikmasin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ucus saatleri ile problemim var mesela 14 aksama en gec NY olmam lazim ama ekobilette bakarken tarih yazmiyo.Yani istanbuldan ayrilirken saat ve tarih yazio ama NY a inecekken sadece saat yaziyo tarih yazmio Saat farkini goz onune alirsak nasil hesaplamimiz gerekiyor gunu?

Birde transit vize durumu nedir? Ozellikle londra icin transit vize gerekyor diyorlar ve transit vize hangi durumlarda gerekli basimiza is cikmasin
    istanbuldan çıkış saatin ne ve kaç aktarman var ve aradaki süreler ne kadar

BannedUser
    Guest

sabah ya da oglen cıkıyorsa ucak aktarma bıle olsa bır yerde 4*5 saat aynı gun abd ye ınersına

BannedUser
    Guest

Alıntı tarzancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşamalı doktor diye bişey yok. önceki senelerde bir arkadasın basına bır kaza geldi helikopterle tasıdılar falan masraf 10.000 dolara yakındı sadece 50 dolar verdı hastaneye

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşamalı doktor diye bişey yok. önceki senelerde bir arkadasın basına bır kaza geldi helikopterle tasıdılar falan masraf 10.000 dolara yakındı sadece 50 dolar verdı hastaneye
    Vay bee baya ciddi bir şey olsa gerek helikopterle taşıdıklarına göre falan.

10.000 dolar da iyi para allahtan sigortalar var.

Çok çok geçmiş olsun arkadaşına ne olmuştu tam olarak ? birde şu an var mı kalan bişey kazadan ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

mesela londradan 14 unde saat 16.00 da cikiyor NY a varis 21.40 yaziyor sadece.Bu 21.40 varisin 15 i olma durumu soz konusu olabilir mi yani avrupa saatleri daha ileri,NY ta cikis gunumuzden daha ileri bir gunde olma durumumuz soz konusu mu?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wat sponsorunun yaptığı sigortayla bütün masrafların karşılandıysa helal olsun sponsoruna. çoğu amerikalının dahi sahip olamadığı bi sigorta yapmış sana...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

mesela londradan 14 unde saat 16.00 da cikiyor NY a varis 21.40 yaziyor sadece.Bu 21.40 varisin 15 i olma durumu soz konusu olabilir mi yani avrupa saatleri daha ileri,NY ta cikis gunumuzden daha ileri bir gunde olma durumumuz soz konusu mu?
    14 haziran o 15 değil.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ne yaptın hocam sen avrupa saati daha geri güneş ordada doğudan doğuyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu durum usa dan tr ye dönüşte oluyor . +1 gün fark oluyor dönüşte.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yaptın hocam sen avrupa saati daha geri güneş ordada doğudan doğuyor
    burda saat 22.41 ,ABD de 14.41 daha geri olmuyor mu?

Ucak ucus suresi,aktarma saat farki falan isleri karistiriyor acikcasi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)