Work and Travel 2025

Sonuç: TDYK organizasyonu dağılımında alacağınız olası görev ne olur?

Katılımcı sayısı
21. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Organizasyon olursa Desteklerim

6 28,57%
  • Organizasyonda Aktif Olarak Görev Yapmak İsterim.

9 42,86%
  • Organizasyona Maddi ve Manevi Destek veririm.

6 28,57%
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkıshwat Dostluk ve Yardımlaşma Kardeşliği (TDYK).

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu bir şekilde organize etmemiz gerekli olduğunu düşünüyorum. Bilmiyorum diğer arkadaşlarım ne düşünüyor. Ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bilmiyorum TW ın sahibi kim, kimler yada sürekli yönetici vasfında burda kalcak, bu olay gerçekleştirildiği takdirde TW ın vasfı, sıfatı, karizması daha farklı olacaktır ve tercih sebebi olacaktır. o konuyu bir kenara bırakırsak,

Bu sene yetişmeyeceğini var sayarsak en azından seneye gidecek olanlar için sigorta niteliğini taşıyan, TW ın ayrıcalığını, güvenini hissederek yola çıkan watçılar olacaktır.

Şimdi kafamdaki organizasyon yapısını biraz anlatayım;

Bu konuda 2 gruba ihtiyacımız var (grubun sayısını şu anda kestiremiyorum).

Grubun bir ayağı burda olcak Diğer ayağı ABD nin farklı bölgelerinde olcak. Bu arkadaşların seçimini sitenin yönetimi belirleyecek yada gönüllülük esasına göre olması muhtemeldir.

Her iki grubunda birer lideri olcak ve üyeleri olcak, bütün işlemler internet üzerinden şeffaf bir şekilde takip edilcek ve bu komisyon her ay TW a rapor vercek. Ayrıca ihtiyacı olan arkadaşlarıda yayınlayacak burdan. bütün olanlardan herkesin haberi olcak.Organizasyonda yer almak isteyen arkadaşların isimleri, açık adresleri TW da buluncak. Her hangi bir yardım teklifi geldiğinde bütün üyelerin haberi olcak ve herkes onay verdikden ve araştırıldıkdan sonra yardım yapılacak.

Denetleme mekanızması ise TW aileisi olcak.

Ayrıca: Bu organizsasyona ihtiyaç varsa kurulması öngörülür. Mağdur olanları çok gördük ama bunun kararını bence site yönetimi vermeli.?

Yardım olayınıda suistimal eden olur mu bilmioyrum da olursa çok yazık derim.

biraz uzun oldu ama.

Saygılarımlar.
    guzel planlama tabi daha taslak aşamasında eksikleride var. ama fikirler birleştikce hepsi giderilir. ben gerek grup lideri veya üye olmak çok muhim değil ama sorumluluktan kaçmıyacak kişilerin gerçekten burada olması lazım. birde rapor işi mesela aylık değil 2-3 gunluk periyotlarla daha iyi olur sanki. cunku herkes her an sorun yasıyabilir.

saygılar.

iyi geceler. bu gecelik benden bu kadar sabah sınavım var.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Gerçekten düşÃ¼nce olarak güzel fikirler ama konuyu biraz dağıtabilecek bir soru olsa da benim kafama bir soru takıldı amerika'daki ingilizce seviyesi düşÃ¼k görüldüğü için işten atılan arkadaşın başına gelenlerden dolayı.benim işverenim izmir e gelip beni mülakata soktu, ingilizce mi beğendi, işe alındığımı söyledi. 2 hafta kadar sonra da iş sözleşmesini imzaladım fakat tüm bunlara rağmen işverenim işe başladığımda benim de ingilizce mi beğenmeyip beni işten atabilme yetkisine sahip midir?yasal prosedür nedir bu konuda?biz iş sözleşmesine imza atıp gidiyorsak bu imzanın bir anlamı olmalı gibime geliyor.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.çünkü bu olayı duyduktan sonra bende tırstım açıkcası biraz.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

valla işverenin ne yazıkki seni işten kovma yetkisi var ve senin bunun karşısında yapabilecegin çok fazla bişey yok... en fazla sponsoruna durumu izah edersin onlarda seni yeni bir işe yerleştirir... sen ne kadar mülakat yaptım , benim iş rahat desende, belkide adamın istedigi eleman degilsin ve sana işi ögretecek zamanı yok patronunun... bu durumda kovulmaktan başka çaren yok... zaten bu programın dezavantajlarını sayacak olursak ilk sıralara bu secenegi koyabiliriz... ama genel olarak düşÃ¼nürsek work and travel da çok fazla yaşanan bir uygulama degil... sanırım yüzde bir-iki gibi bir oranı vardır kovulanların...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Hepimiz biliyoruz ki watçıların sorunları sadece işten kovulmak değil. Bir çok kez, birçok yerde problemle karşılaşabiliruz.

TW ın kuruluş amaçlarından en önemli nedenlerinden biri doğru şirketi seçmek konusunda yardımcı olmak, ve giden arkadaşların deneyimlerini burda paylaşmak olsada ordaki zor durumda olan arkadaşlarımıza yardım etmek gayesi neden olmasın?

Organizasyonun kurulup kurulmamasına biz karar verelim tüm TW ailesi, noktayı yöneticiler koysun.

Konuyu açarken açmadım. Anket yapalım forumda. Yönetici arkadaşlar anket başlatsın bu konunun başına yada başka bir yerde.

1- Organizasyona Gerek Var
    2- Organizasyona Gerek Yok
    3- Organizasyon olursa Desteklerim
    4- Organizasyonda Aktif Olarak Görev Yapmak İsterim.
    5- Organizasyona Maddi ve Manevi Destek veririm.

Gibi bir anket yapılabilir.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

evet çok iyi olur.Herkesin düşÃ¼ncesini bu yolla görebiliriz.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

1 3 4 5 e oylarım ben aga
    kill them all-spartacus

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Anketi açtım bu organızasyona kesin gerek olduğu için diğer seçenekleri eklemedim bile. Önemli olan yapılacak icraat gerek olmadığını düşünen varsa konuya girmesin bile...

Ben 2 yıldır gidiyorum ve kimsenin işi düşmediği süre içinde forumda bulunmadı. (Birkaç kişi dışında) Eğer ABD' ye gidip forumda bulunmaycaksak bu projenin hiçbir anlamı yok. Bu işte kimler para işini kontrol edecekler hesap kimin üzerine açılacak bunlarda öenmli!
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anketi açtım bu organızasyona kesin gerek olduğu için diğer seçenekleri eklemedim bile. Önemli olan yapılacak icraat gerek olmadığını düşünen varsa konuya girmesin bile...

Ben 2 yıldır gidiyorum ve kimsenin işi düşmediği süre içinde forumda bulunmadı. (Birkaç kişi dışında) Eğer ABD' ye gidip forumda bulunmaycaksak bu projenin hiçbir anlamı yok. Bu işte kimler para işini kontrol edecekler hesap kimin üzerine açılacak bunlarda öenmli!
    hesap site yönetiminden birine ait olsa daha iyi sanki. para akışınıda o yönlendirir. ancak asıl paradan önemli olan birşey var ki amerikada ki yardımcı olacak kişilerin katılımıdır. yardıma ihtiyacı olan birinin cebinde buyuk ihtimalle parası olur idare edicek kadar ancak olmadıgı takdirde tabii ki desteklemek isterim. Ancak orada sokakta kalmaktansa bir watçının yanında olmak daha iyi olur. işten çıkartılmış ve konaklamasını kaybetmiş biri için öncelik kafasını sokucak bir yerdir. ve imkanı olan arkadaşa yeni iş bulabilir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben aktif olarak görev yapmakta isterim ayrıca!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

fikirler cok güzel cok iyi olur.bu site sayesindede bircok sorun çözlüyor.düzenli takip edildiğinde yani msn ve face gibi zman ayırlıdıgında watcılar için cok iyi bir rehber.emeği gecen herkese tsklr.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu konuyu açarken düşündüğüm, hayal ettiğim ve beklediğim desteğin ne yazık ki onda birini dahi göremedim. Ne acıdır ki biz hala BEN BEN demeye devam ediyoruz. BANA NE , NEME LAZIM, BENİ NE BAĞLAR, HERKESİN DERDİ VAR, AKLI YOK MUYDU, tarzında düşünenlerin bu forumda bu kadar fazla olduğunu hiç düşünmemiştim. Bırakın organizasyona destek olmayı, düşüncelerini ve görüşlerini bile paylaşmakdan acizmişiz."Amerika da kız nasıl ayarlanır" konusu kadar bu konuyada gereken ilgi olsaydı eminim bu organizasyon şimdiye kadar anahatları ile belli olurdu.

670 kez tıklanıp da sadece 10 kişi ankete katıldıysa ve 17 kişide destek mesajı yayınladıysa demek ki böyle bir organizasyone lüzum yok, herkes kendi başının çaresine baksın sonucunu çıkarıyorum.

Sanırım organizasyonun değeri ve önemi bugun arkadaşımızın iptali ile bir kez daha ne kadar önemli bir konu olduğunu bana hatırlattı. Kaldı ki ortada elle tutulur birsebek yokken en fazla güvendiğimiz sponsor CİEE'in bunu yapması bu konuyu bir kez daha düşünememi sağladı.

Destek olan, yorum yazan, yazmayan, konuya açıp bakan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu konuyu açarken düşündüğüm, hayal ettiğim ve beklediğim desteğin ne yazık ki onda birini dahi göremedim. Ne acıdır ki biz hala BEN BEN demeye devam ediyoruz. BANA NE , NEME LAZIM, BENİ NE BAĞLAR, HERKESİN DERDİ VAR, AKLI YOK MUYDU, tarzında düşünenlerin bu forumda bu kadar fazla olduğunu hiç düşünmemiştim. Bırakın organizasyona destek olmayı, düşüncelerini ve görüşlerini bile paylaşmakdan acizmişiz."Amerika da kız nasıl ayarlanır" konusu kadar bu konuyada gereken ilgi olsaydı eminim bu organizasyon şimdiye kadar anahatları ile belli olurdu.

670 kez tıklanıp da sadece 10 kişi ankete katıldıysa ve 17 kişide destek mesajı yayınladıysa demek ki böyle bir organizasyone lüzum yok, herkes kendi başının çaresine baksın sonucunu çıkarıyorum.

Sanırım organizasyonun değeri ve önemi bugun arkadaşımızın iptali ile bir kez daha ne kadar önemli bir konu olduğunu bana hatırlattı. Kaldı ki ortada elle tutulur birsebek yokken en fazla güvendiğimiz sponsor CİEE'in bunu yapması bu konuyu bir kez daha düşünememi sağladı.

Destek olan, yorum yazan, yazmayan, konuya açıp bakan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Anket sonradan yayinlandigi icin insanlar gormemis olabilir. Dusukluk ondan kaynaklaniyordur. Bende yorum falan yazmistim ama anketi simdi gordum. Hemen tepki koymamak gerekir
    Sometimes memories can kill...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

helal olsun bu kadar forum uyesine !!! bu konuyu da es geçen kişilere de helal olsun. elbette yardımcı olamıyacak durumda olanda vardır ama bir 5 dolar 10 dolar para gönderip destek olamıyacak yoktur heralde forumda. 1000lerce dolar harcayıp amerikaya giden insanlar 5-10 dolar yardımda bulunamıyorsa. veya amerikada olupta yakınındaki bir insana yardımcı olacak kadar (gerçekten yardımcı olamıyacaklar hariç ) acizseniz, size iyi watlar. kendi watınız iyi olsun gerisi hikaye değil mi ? halbu ki 1 gun belkide bir kaç saat ayırarak insanlara yardımcı olsanız ne çıkar ? programını mı iptal edicekler bu yardımı yaptın diye ?!?!?!?

söyliyecek birşey yok. olurda bu konu gereken ilgiyi şu anda sonra görürse desteklemeye devam ederim ilk mesajımda da oldugu gibi. ancak bir kaç kişinin duyarlı olmasıyla da bir sonuç alınamaz. daha fazla duyarlı insan ve yönetimden destek olması lazım. bu kadar mühim bir konu açılmışken !!!!

saygılar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Eminim cogu kisi 5-10 dolari verir ama is o parayi vermekle bitmeyecek,bundan sonrasi daha zor olacak.kimi birseyi kabul edecek etmeyecek,para artacak.Artan para 2011 sezonu icinmi kullanilacak,Ya da kisinin gercekten paraya ihtiyac duydugunu nasil anlayacagiz,Virginia Beach belediyesinden fakirlik kagidi alinmayacak herhalde.
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eminim cogu kisi 5-10 dolari verir ama is o parayi vermekle bitmeyecek,bundan sonrasi daha zor olacak.kimi birseyi kabul edecek etmeyecek,para artacak.Artan para 2011 sezonu icinmi kullanilacak,Ya da kisinin gercekten paraya ihtiyac duydugunu nasil anlayacagiz,Virginia Beach belediyesinden fakirlik kagidi alinmayacak herhalde.
    ya evet para konusu bir sıkıntı olabilir. ancak seneye kadar bununla ilgili çalışmalar yapılabilir. belki bir çözüm yolu bulunabilir. ki umarım da bulunur.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

@Azu işte bu konuları tartışmak için, ne olur ne biter, neler yapabiliriz bunu anlamak için, deneyimli abi ve ablalarımızın görüşlerini almak için bu konuyu açtım. İstedikden sonra ve objektif oldukdan sonra yapacağımıza inanıyorum. Gavur sıfatını yapıştırdıklarımız insanların bile yardımlaşma ve dayanışma olaylarında daha duyarlı olduklarını düşÃ¼nüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)