Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 52 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 7 ocak 2009 vize görüşmem..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@ ataraksia

herkese laf sokmaya çalışarak nereye varmayı düşünüyorsun
    o adamın atatürkçü olmadığını nerden biliyorsun ki attığı mesajda atatürkçü olduğunu ima etmiş sen niye ortalığı daha çok bulandırıyorsun ki

bir şey sormak istiyorum bilenlere ya da yöneticilere
    bazı forumlarda mesajlarını okumak istemediğiniz kişileri(istemeseniz de gözünüze çarpıyor ve yok yere geriliyorsunuz) "yoksay" seçeneği var mı bu forumda da mevcut mu acaba?

edit: ben cevabımı aldım böyle bir seçenek varmış
    Konu hellguard tarafından (11-01-2009 Saat 02:57 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ ataraksia

herkese laf sokmaya çalışarak nereye varmayı düşünüyorsun
    o adamın atatürkçü olmadığını nerden biliyorsun ki attığı mesajda atatürkçü olduğunu ima etmiş sen niye ortalığı daha çok bulandırıyorsun ki

bir şey sormak istiyorum bilenlere ya da yöneticilere
    bazı forumlarda mesajlarını okumak istemediğiniz kişileri(istemeseniz de gözünüze çarpıyor ve yok yere geriliyorsunuz) "yoksay" seçeneği var mı bu forumda da mevcut mu acaba?
    ben kımseye laf sokma nıyetınde olmadan forumda yazılarımı yazıyorum..işine gelmıyor dıye yazmayı bırakamam..ama sen okumazsın..bu forumda yoksay secenegı yok..ama sen ataraksıa nıckını gordugun yerı okumayıver be kardeşim...mesela ben genelde senın yazdıklarının son cumlesını okuyorum...bizim milletin huyudur ya Atatütk denilince duygusallasıverırler..her neyse baslıgı kırletmek ıstemıyoruz daha fazla..sorular ıcın ozel mesaj her zaman acıktır
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

atatürk deyince eminimki duygusallaşan sen oldun ettigin laflara dikkat edersin umarım sen bana ettigin hakarete ragmen ben sana karşı cirkinleşmedim eminim bundan sonrada haddini bilerek insanların fikirlerine karşı savundugun fikirlerinle daha saygılı bi cercevede konuşursun ...atarAKSİa

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Neyin Mücadelesini Veriyorsunuz Arkadaşlar?

Allah aşkına söyleyin başka bi ülkeden 7 000 dolar verildiği zaman aylık maaş koşa koşa gidecek 21803712746348617 kişi varken, sizinle mutluluğunu paylaşmış ve bilgilendirme yazısı yazmış biri için bu konuşmalar nedir?

Bu durum gelişmekte olan bütün ülkelerde (yada gelişmemiş) vardır. Kişiler özgürdür. Kendi imkanlarını arttırabilecek bir kişinin kararını bari böyle saçma bir şekilde eleştirmeyin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyin Mücadelesini Veriyorsunuz Arkadaşlar?

Allah aşkına söyleyin başka bi ülkeden 7 000 dolar verildiği zaman aylık maaş koşa koşa gidecek 21803712746348617 kişi varken, sizinle mutluluğunu paylaşmış ve bilgilendirme yazısı yazmış biri için bu konuşmalar nedir?

Bu durum gelişmekte olan bütün ülkelerde (yada gelişmemiş) vardır. Kişiler özgürdür. Kendi imkanlarını arttırabilecek bir kişinin kararını bari böyle saçma bir şekilde eleştirmeyin.
    cok haklısın rahdan bende saten bunu demeye calsdım oncekı cevabımda!!

yanı atraxıyaya aylık 10000$ para verseler turkıyede mı durcam dıycek tabıkıde hayır!!

ama bu demek degılkı bız ulkemızı sevmıyorus bız ulkemızden kacıyorus..

hele hele ben bu yaz amerıkayı goren bırı olarak ulkemı daha cok sevdım daha cok baglandım ama okulum bıttıgınde tekrar amerıkaya dıl egıtımı ıcın gıtmek mecburundayım hatta ZORUNDAYIM.bundan artık kım ne cıkarırsa cıkarsın ve stephen arkadaısımzda bu ZORUNLULUGUN bır sonucu olarak oraya gıdıyo saten...

ataturkcu olayına hıc gımıyorum arkadaslarında belırttıgı gıbı onu tartısmak buranın yerı degıl!!!

ınsallah stephen arkadasımız egıtımını en gusel sekılde tamamlar ve en gusel sartlar nerde sunuluyosa orda yasamını devam ettırır..

bunun userınede o arkadasımızı daha fazla germeyelım suan onun morale ıhtıyacı var!!

sız bılırmısınız tek basına yurt dısında yasamanın ne demek oldugunu bunu oraya gıden ıyı bılır kaldıkı arkadasımız suan daha herseyı tam yolunda olmadan bısılerı halletmek telasında anladıgım kadarıyla kalcak yer ve ıs sıkıntısı azda olsa var!!! bunları konusmak moral vermek lasım dıe dusunuyorum...

ıns hersey yolunda gıder stephen yolun acık olsun!!!
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ARKADASLAR SAKIIIINN NOLUO BEA HERKES SAYKOYA BAGLAMIS BIRDEN
    TAMAM GIDEN ARKADASN ALLAH GONLUNE GORE VERSIN AMA KALANLAR DA BIZIMDIR

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

@aek
    iyi dileklerin icin tesekkurler. evt dediğin gibi ogrencilerin malesef yasal olarak calısma hakkı yok. kacak calısıcam ama newyorkta bulunan ogrencilerin cogu kacak calısıyo. bunda su ana kadar bi problem cıktıgını duymadım.
    bu arada kolay gelsin uludag elektroniği bilirim zordur.. basarılar
    @dodo
    tekrar tesekkurler yazdıkların icin. aynen dediğin gibi iş ve kalıcak yer sıkıntısı var. ama merak etme ataraksia benim moralimi bozacak kadar önemli bi insan deil

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @aek
    iyi dileklerin icin tesekkurler. evt dediğin gibi ogrencilerin malesef yasal olarak calısma hakkı yok. kacak calısıcam ama newyorkta bulunan ogrencilerin cogu kacak calısıyo. bunda su ana kadar bi problem cıktıgını duymadım.
    bu arada kolay gelsin uludag elektroniği bilirim zordur.. basarılar
    @dodo
    tekrar tesekkurler yazdıkların icin. aynen dediğin gibi iş ve kalıcak yer sıkıntısı var. ama merak etme ataraksia benim moralimi bozacak kadar önemli bi insan deil
    sende sağolasın

ataraksia gitti bataraksia gelir inşallah işlerini yoluna oturtur, para kazanmaya başlarsın.
    AEK

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eee stephen gittin sanırım
    nasıl geçti ilk günlerin neler yaşadın bi haber et

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eee stephen gittin sanırım
    nasıl geçti ilk günlerin neler yaşadın bi haber et
    evt geldim ilk sanssızlıgım beni amsterdam da buldu. new yorka gelecek olan ucagım amsterdam da arıza yapınca 5 saat fazla bekledım toplamda 11 saat amsterdam da beklemek zorunda kaldım. new yorkta 3 te olmam gerekirken 8 de oldum havaalanından cıkana kadar saat 10 oldu. beni almaya gelecek olan arkadasta orda deildi dogal olarak telefonlada ulasamayınca atlayıp manhattana geldim 2 bavul ve sırtımdaki gitarımla sıfırın altındaki sıcaklıkta port autoritye zor attım kendimi sonra nihayet arkadasa ulastım ve ordan da brooklyne gittim saat gece uc olmustu oraya vardıgımda. neyse o geceyi atlattık oyle. sonraki sabahta bronxa geldim. su an kaldıgım yer.
    ole gectı ilk gunler. burda hava cok soguk:S kriz var iş bulmak zor diyolar şu zamanda.. bakalım zaman ne gostericek

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

sana basarilar ve bol sans amerikada....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evt geldim ilk sanssızlıgım beni amsterdam da buldu. new yorka gelecek olan ucagım amsterdam da arıza yapınca 5 saat fazla bekledım toplamda 11 saat amsterdam da beklemek zorunda kaldım. new yorkta 3 te olmam gerekirken 8 de oldum havaalanından cıkana kadar saat 10 oldu. beni almaya gelecek olan arkadasta orda deildi dogal olarak telefonlada ulasamayınca atlayıp manhattana geldim 2 bavul ve sırtımdaki gitarımla sıfırın altındaki sıcaklıkta port autoritye zor attım kendimi sonra nihayet arkadasa ulastım ve ordan da brooklyne gittim saat gece uc olmustu oraya vardıgımda. neyse o geceyi atlattık oyle. sonraki sabahta bronxa geldim. su an kaldıgım yer.
    ole gectı ilk gunler. burda hava cok soguk:S kriz var iş bulmak zor diyolar şu zamanda.. bakalım zaman ne gostericek
    bizleri bilgilendirmeye devam et forum için en iy örneklerden birisin

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

slm arkadaslar. 7 ocakta vize gorusmem vardı ve bugun itibariyle 5 yıllık F1 vizemi almıs bulunmaktaım.

öncelikle şunu soyleyeyim. gecen seneki görevliler bu sene yok. 2 gorevlı vardı vize gorusmesını yapan. biri cekik gozlu, diğeri ise colin farrell ' ın tıpkısının aynısı bana colin farrell dustu.. gorusme deki sorular soyle..

ben on sırada oturdugum için benım dosyamı aldıgında resmimi gorup sıranın bende oldugunu anlayıp ayaga kalktım bana işaret etti bi dk. diye. bende geri oturdum sonra gelmemi soyledi.
    -beklediğiniz için tesekkur ederim dedi
    -u r wellcome dedim.
    (bundan sonrası ingilizce)
    -ingilze biliyomusun dedi.
    -evt dedim.
    -neden gidiyosun americaya dedi
    -dil eğitimi alıcam dedim.
    - daha once 2 kez work and travela katılmıssın dedi.
    -evt dedim
    -su an napıyosun dedi
    -bişey yapmıyorum yeni mezun oldum dedim.
    -nerden mezun oldun dedi.
    -uludag univ. dedim
    -hangi bolum dedi.
    -makina muhendisiyim dedim.
    -donunce ne yapmayı planlıyosun dedi.
    -bi firmada muhendis olarak calısıcam dedim. kabul edildim zaten dedim. (işyerinden almıs oldugum referans mektubunu verdım)
    -tebrik ederim dedi.
    -tesekkur ederim dedim.
    -ingilizce ogrenmek onemli olmalı dedi bu iş için.
    -kesinlikle oyle dedim.
    -vizenin kabul edildi. bu kartı alın ve ups masasına gidin. vizenız bi kac gun icerisinde elinize ulasır. iyi yolcukklar dedi.
    -tesekkur ederim dedim...

sorular bu yonde... ve yanımda goturmus oldugum tapu,banka hesap cuzdanı,cıkıs belgesi,transkript vs gibi belgelere hiç bakmadı.

sizlere tavsiyem vize gorusmesınde rahat olun. bu işinizi kolaylastırır. ve sorulara kısa ve oz cevaplar vermeye calısın..
    hepinize bol sans

tebrik ederim.bende seneye mezun olcam inş. haberleşmeye dvm edebiliriz senden almamız gereken çok bilgi olcak bu konuyla ilgili...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Allah hayırlı etsin arkadaşım.. Umarım herşey gönlüne göre olur.. Ben de 6. sınıfım. Okulum seneye ocak gibi bitecek inşallah. Bu yaz WAT, okul bittikten sonra da dil okulu veya yüksek lisans gibi bişey düşünüyorum. Bakalım bu yıl WAT için vize alabilirsem NY'a gitmeyi düşünüyorum orda enine boyuna araştıracağım.. Yaşadıklarını yazmaya dewam edersen bize kılavuz olabileceğini düşünüyorum.. Sağlıcakla Kal..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

hepiniz cok sagolun arkadaslar... sorularınız olursa sormaktan cekinmeyin.. basarılar ve bol sans herkese..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Hain herif, sen gittin ülke krize sürüklendi. Kampanya başlatıyorum geri dön.
    Jön Türkler atıp tutmuş 4 sayfa. Ona mahsuben yazdım.

Diploma denkliği ile ilgili neler biliyorsun? Türk üniversitelerinin tamamı tanınıyor mu orada? Bir de şu anda geçindirecek bir iş mi arıyorsun yoksa direk olarak mühendislik ilanlarına mı bakıyorsun?
    Benim önümde 2 sene daha var. Düşünecek ve kendimi geliştirecek bol bol zaman var.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

cok genis sormussun sorularını faruk.
    turkiyedeki universitelerin tamamının gecerliligi varmı demissin.. kim tarafından???
    universiteleri kastediyosan evet var.
    ozel sektorleri kastediyosan evet yada hayır dıyemem. cunku firmaya gore değişiklik gosterir. bazı firmalar akredite olmus bi universiteden mezun muhendisleri kabul ederken, bazı firmalar ise sadece muhendisin background u ile ilgilenir.
    hukumeti kastediyosan hayır yok.

denklik sormussun.
    yok denkligini kastediyosan bilmiyorum. bilmekte istemiyorum turkiyede akademisyen olma gibi bi planım yok.

turkiyedeki univ.lerin amerikadaki gecerliligini kastediyosan zaten cevapladım..

su an muhendislik ilanlarına da bakıyorum. normal islerede bakıyorum...

ya aslına bakarsan beni gecindirecek isim var su an. haftada 2-3 gun calısıyorum.. ama daha guzel var newyorkta bakalım zamanla..
    ehliyeti alayımda belki taksicilige baslarım..:=)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart süpersin

cok genis sormussun sorularını faruk.
    turkiyedeki universitelerin tamamının gecerliligi varmı demissin.. kim tarafından???
    universiteleri kastediyosan evet var.
    ozel sektorleri kastediyosan evet yada hayır dıyemem. cunku firmaya gore değişiklik gosterir. bazı firmalar akredite olmus bi universiteden mezun muhendisleri kabul ederken, bazı firmalar ise sadece muhendisin background u ile ilgilenir.
    hukumeti kastediyosan hayır yok.

denklik sormussun.
    yok denkligini kastediyosan bilmiyorum. bilmekte istemiyorum turkiyede akademisyen olma gibi bi planım yok.

turkiyedeki univ.lerin amerikadaki gecerliligini kastediyosan zaten cevapladım..

su an muhendislik ilanlarına da bakıyorum. normal islerede bakıyorum...

ya aslına bakarsan beni gecindirecek isim var su an. haftada 2-3 gun calısıyorum.. ama daha guzel var newyorkta bakalım zamanla..
    ehliyeti alayımda belki taksicilige baslarım..:=)
    stephen bu başlığı ilk defa okuyorum onun için tebrik ederim,
    seni cesaretli bulduğumu söylemeliyim.İnş. işler iyi gidiyordur.
    Daha önce başka sayfada senin hakkında konuşmuştuk, ben hiç gelmeden orada uzattığını zannetmiştim, şimdi gelip tekrar gittiğini anladım.
    Ben de mezunum ve h2b olmazsa bakarsın f-1 ile manhattan a gelirim , zaten nyc aklıma herkesi içine alan dev bir sponge bob gibi geliyor.
    bakarsın ben de gelirim de biri : bi sen eksiktin der
    şunu merak ediyorum, h1 alabilirsin ama bunu şirket senin için yapmalı ve bu durumda neden şirket seni, beni seçsin (tanıdık olursa bal gibi seçer ama)
    h1 süper zaten ama işte bana ihtimali düşük geliyor
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

umarım herşey gönlünce olur stephen..
    birşey sorucam haftada 2-3 gün çalışmak newyork gibi biryerde seni karşılıyormu ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

@neo-kimyager
    evet h1b vizesi zor. kolay deil. ama benim guvendiğim sey americada cok fazla muhendis ihtiyacının oldugu. bu yuzden bunu dusunen sadece ben değilim. bunun ornekleri var. yani yurtdısından her yıl bi suru insan h1b ile americaya geliyorlar..
    tabi burda profesyonel calısma alanının ne olduguda cok onemli..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@neo-kimyager
    evet h1b vizesi zor. kolay deil. ama benim guvendiğim sey americada cok fazla muhendis ihtiyacının oldugu. bu yuzden bunu dusunen sadece ben değilim. bunun ornekleri var. yani yurtdısından her yıl bi suru insan h1b ile americaya geliyorlar..
    tabi burda profesyonel calısma alanının ne olduguda cok onemli..
    yanlış anlamamışsındır umarım amacım hevesini kırmak değil, söylediklerim sadece benim izlenimim, umarım dilediğince olur herşey,
    h1 i bende düşünmeliyim

bir de senin niyetin buysa elbette bizden daha çok araştırmışsındır zaten
    Konu neo-kimyager tarafından (16-03-2009 Saat 03:10 AM ) değiştirilmiştir.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamamışsındır umarım amacım hevesini kırmak değil, söylediklerim sadece benim izlenimim, umarım dilediğince olur herşey,
    h1 i bende düşünmeliyim

bir de senin niyetin buysa elbette bizden daha çok araştırmışsındır zaten
    yok kardes. haksız deilsin. haklısın gercekten kolay deil. ama turkiyede de kolay deil malesef. o kadar fazla rekabet ortamı varki. hatta kendimizi ne kadar gelistirirsek gelistirelim sırf bogazici itu odtu mezunu olmadıgımız için bazı firmalara hic giremiyoruz.. burda o anlayıs yok en azından.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)