Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vergi meselesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arattım da biraz şoyle bir yazı buldum ama amerikada durum nasıldır bilgi yok..

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...793&yazarid=82

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hepsini geri alabiliyoruz galiba tüm harcamların çünkü usa vatandaşı olmadığımız için

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı jacker_demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsini geri alabiliyoruz galiba tüm harcamların çünkü usa vatandaşı olmadığımız için
    varsa böyle bir şey bir alt limiti de vardır.. başka ülkelerdeki uygulaması da öyle zaten de.. elektronik eşyaların vergisini geri alsak kardır yine.. ama bu sekılde vergi geri almıs biri var mı aramızda..?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Another important thing to keep in mind about Louisiana is that it is the only state in the USA with tax-free shopping for international visitors. Let me explain a bit about sales tax in the USA, each state and some cities levy a tax on all purchases except for Delaware where there's no sales tax.

In Louisiana many stores selling everything from accessories to wine offer a tax rebate for foreign visitors similar to the one the EU offers foreign visitors. To take advantage of the tax refund plan you'll need to take your passport with you when you shop and check to make certain that the merchant is a member of Louisiana Tax Free Shopping. You may see a red, white and blue emblem in the shop window with the words Tax Free in the center. Ask for a tax refund voucher and save it with the receipt for your purchase. You'll be able to redeem the vouchers at Louis Armstrong International Airport in New Orleans, Lafayette Hibernia National Bank at 213 Vermillion in Lafayette or Shreveport Hibernia National Bank at 333 Travis Street in Shreveport, Louisiana. You can get complete information on tax-free shopping in Louisiana on line.

kaynak: http://www.usatourist.com/english/ma...hive/0303.html
    Konu nderssen tarafından (26-05-2009 Saat 01:52 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Abim geçen sene Londra'dan fotoğraf makınası aldı 150 pound a daha sonra onu havalimanında 15 dolarını geri aldı fişini saklayıp. Amerika da var mıdır böyle bi uygulama bilmiyorum ama ben her ihtimale karşı aldığım her şeyin fişini saklayacağım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı nderssen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben amerika için geçerli mi bilmiyorum ama şoyle bir şey duymustum..

belli bir mıktarın uzerınde alısverıs yaptıgımızda, misal 1000$ olsun, bunun fisiyle birlikte tax free gibi bir kağıt daha veriliyormuş veya istiyorsunuz, belki de fiş yeterlidir havaalanından çıkış yaparken gumruk gorevlısı veya gorevlı kımse verginizi gosterip geri alabiliyorsunuz..

mantıgı da siz o ulkenın vatandası degılsınız vergi odemek zorunda degilsinizden geliyordu.. mantıklı da yani..

bilen varsa aydınlanalım lutfen
    türkler için gecerli değil sanırım bu durum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı asigo1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abim geçen sene Londra'dan fotoğraf makınası aldı 150 pound a daha sonra onu havalimanında 15 dolarını geri aldı fişini saklayıp. Amerika da var mıdır böyle bi uygulama bilmiyorum ama ben her ihtimale karşı aldığım her şeyin fişini saklayacağım
    amerikada ne yazık ki yokmuş arkadaşlar.. ab üyesi olan ülkelerde var onun için ingiltereden verginin geri alınması normal..

yukarda gönderdiğim yazıyı okursanız orda sadece louisiana eyaletinde bu tarz bir uygulama olduğundan bahsediyor.. o da tüm dükkanlarda geçerli değilmiş, bu uygulamaya dahil olan dükkanlarda kırmızı, beyaz vs amblemler varmıs tax free diye de belirtiliyormuş.. bu yerlerden alışveriş yaparken pasaportunuz yanınızda olması gerekiyormuş, kontrol ediyorlar demek ki.. bunun dışında dilawer.de de yaptıgınız alısverislerden vergi alınmıyormus.. diger eyaletlerde catır cutur amerikan vatandası gibi verginizi oduyorsunuz yani..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)