Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 51 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaport Cikarirken!..Cok Dikkatli Okuyun..!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

tabi 81 lirayı unutmayalım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

okuldan aldığımız belgeyi herhangi bir vergi dairesinde onaylatabiliyormuyuz bunun hakkında bilgi yok.emniyetin sitesinde bostancıdaki adres gösteriliyor anadolu yakası için.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kurenator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuldan aldığımız belgeyi herhangi bir vergi dairesinde onaylatabiliyormuyuz bunun hakkında bilgi yok.emniyetin sitesinde bostancıdaki adres gösteriliyor anadolu yakası için.
    zaten okuldan aldıın belgede ...vergi müdürlüğüne tarzında bişey yazar.
    sen de ona göre gidersin dostum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu ay için 81 lira önüzmüzdeki aydan itibaren 90 küsür lira diye duydum o yüzden bu hafta belgeleri tamamlayıp önüzmüzdeki hafta çıkarmayı düşünüyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla şansızsın kardeş ben belgeyi verdim hmm güzel dedi pazartesi gel al paaportu dedi pazartesiyi bekliyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı anyhow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla şansızsın kardeş ben belgeyi verdim hmm güzel dedi pazartesi gel al paaportu dedi pazartesiyi bekliyorum
    sen nabtin abi isi..nereye karar verdin
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

30 aralık itibariyle ben de hallettim yarın gidip alıcam kısmetse
    9ytl cebimde kaldı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pasaport işini hallettik ama vize nasıl olacak bakacaz artık

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Ben pasaportu halledeli 2 ay oluyor nerdeyse

Sabırsızlıkla şubatı bekliyorum vize için..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı S-pectacuLar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen nabtin abi isi..nereye karar verdin

ben floridada kararlıyım fakat güzel fırsat çıkarsa başka yere affetmem golü atarım artık firmanın iş fuarında çözülecek ama florida newyork california bole güzel eyaletler aklımda hep gitmişken iyi bi yerini görelim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

git NY a iste.. ordan da istedigin heryere gidebilirsin..
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar bu harçsız pasaport işlemi bana da ızdırap olmuştu. Emniyet okuldan gelen kağıttaki kişinin imza yetkisi olmadığı için işlemimi yapmadı. Ben nereden bilebilirim kimin imza yetkisi olduğunu bunu okul verdiyse yapıcaksınız dedim. Görevli memur o zaman gidip okulunun olduğu ilden al pasaportunu dedi Her açıköğretimli öğrenci Eskişehire gidecek değil ya.. Sonra arkada oturan amir memura bi kızdı. Kağıdı eline aldı, baktı sonra Vergi dairesini aradı. Harçsız pasaport verilebiliyo mu diye sordu. Evet cevabını alınca Memura bi daha fırça bastı. Önce kendi işinizi öğrenin sonra prosedür uygulayın dedi. Sonra Vergi dairesine gittim, müdür yadımcısının yanına girdim. Harçsız pasaport alıcam onayınız gerekiyormuş dedim. Kaç yıllık istiyorsun dedi, 1 yıllık dedim onayladı hemen Keşke 2 yıllık deseydim yaw
    Şimdi aklıma takılan bişey var, bilenlerden yardım istiyorum. Geçen sene amerikaya çıkamadım. Bu yıl yine H2b ile şansımı deneyeceğim. Şuan hem Anadolu Ünv. hemde Selçuk Ünv. de kaydım var ama okula gitmiyorum. Bu yıl tekrar harçsız olarak uzatma işlemi yapabilirmiyim?
    Diyelim ki uzattım, vize için gittiğimde konsoloslukta not ortalamamı sorarlar mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı CoRn3TTo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu harçsız pasaport işlemi bana da ızdırap olmuştu. Emniyet okuldan gelen kağıttaki kişinin imza yetkisi olmadığı için işlemimi yapmadı. Ben nereden bilebilirim kimin imza yetkisi olduğunu bunu okul verdiyse yapıcaksınız dedim. Görevli memur o zaman gidip okulunun olduğu ilden al pasaportunu dedi Her açıköğretimli öğrenci Eskişehire gidecek değil ya.. Sonra arkada oturan amir memura bi kızdı. Kağıdı eline aldı, baktı sonra Vergi dairesini aradı. Harçsız pasaport verilebiliyo mu diye sordu. Evet cevabını alınca Memura bi daha fırça bastı. Önce kendi işinizi öğrenin sonra prosedür uygulayın dedi. Sonra Vergi dairesine gittim, müdür yadımcısının yanına girdim. Harçsız pasaport alıcam onayınız gerekiyormuş dedim. Kaç yıllık istiyorsun dedi, 1 yıllık dedim onayladı hemen Keşke 2 yıllık deseydim yaw
    Şimdi aklıma takılan bişey var, bilenlerden yardım istiyorum. Geçen sene amerikaya çıkamadım. Bu yıl yine H2b ile şansımı deneyeceğim. Şuan hem Anadolu Ünv. hemde Selçuk Ünv. de kaydım var ama okula gitmiyorum. Bu yıl tekrar harçsız olarak uzatma işlemi yapabilirmiyim?
    Diyelim ki uzattım, vize için gittiğimde konsoloslukta not ortalamamı sorarlar mı?

benım bıldıgım h2b vızesınde mezun olmus olman gerekır ve daha onceden de gıdecegın alanda calısmıs olman gerekır yapacagın ıs ne bılmıyorum ama sen daha mezun olmamıssın???
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla uğraştırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.bürokrasi bürokrası üstüne.herkes gibi bizde harçsız pasaport için baya bir uğraşmıştık.okul bize belgeyi vermişti ama maliyeden imza almamız gerektiğini söylememişti.git emniyete onca sıra bekle sonra bir bak maliyeden imzalı değil.sonra maliyeye git.bide bunlar şehrin ayrı uçlarında olunca hepten sorun oluyor.

ayrıca amerikaya gelmemizden 2 gün önce yurt dışı çıkış harcını yatırmak isterken arkadaşımın pasaportuna tc kimlik numarasını yanlış yazdıklarını farkettik.farklı şehirde olduğumuz için emniyet müdürlüğü hatayı düzemedi.pasaportu çıkarttırdığımız şehre gitmeye kalksak farkettiğimiz gün cumertesiydi ve biz gidene kadar measi saati bitecekti.pazartesi erken saatte uçak var düşünün psikolojiyi neyseki yurt dışına çıkarken bunu sorun etmediler ama edebilirlerdi.pasaport çıktıktan sonra tüm numaraları kontrol etmeyi unutmayın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla uğraştırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.bürokrasi bürokrası üstüne.herkes gibi bizde harçsız pasaport için baya bir uğraşmıştık.okul bize belgeyi vermişti ama maliyeden imza almamız gerektiğini söylememişti.git emniyete onca sıra bekle sonra bir bak maliyeden imzalı değil.sonra maliyeye git.bide bunlar şehrin ayrı uçlarında olunca hepten sorun oluyor.

ayrıca amerikaya gelmemizden 2 gün önce yurt dışı çıkış harcını yatırmak isterken arkadaşımın pasaportuna tc kimlik numarasını yanlış yazdıklarını farkettik.farklı şehirde olduğumuz için emniyet müdürlüğü hatayı düzemedi.pasaportu çıkarttırdığımız şehre gitmeye kalksak farkettiğimiz gün cumertesiydi ve biz gidene kadar measi saati bitecekti.pazartesi erken saatte uçak var düşünün psikolojiyi neyseki yurt dışına çıkarken bunu sorun etmediler ama edebilirlerdi.pasaport çıktıktan sonra tüm numaraları kontrol etmeyi unutmayın

burası Türkiye olur böyle şeyler...
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım bıldıgım h2b vızesınde mezun olmus olman gerekır ve daha onceden de gıdecegın alanda calısmıs olman gerekır yapacagın ıs ne bılmıyorum ama sen daha mezun olmamıssın???
    Sanırım senin bahsettiğin vize H1B vizesi, H2B de lise mezunu olmak yeterli.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Sanırım senin bahsettiğin vize H1B vizesi, H2B de lise mezunu olmak yeterli.

uzun süre iş deneyımın varsa sorun yok ???
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun süre iş deneyımın varsa sorun yok ???
    Evet hacım iş tecrübem var

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Evet hacım iş tecrübem var

tamam o zamn sorun yoktur...ama yılda ıkı kez alıyorlar ve kota olayı var basvuru zamanına dıkkat et...bırde ne kadar ucret odenıyor bılgın varmı ?
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

H2B yine yalan oldu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

H2B yine yalan oldu
    God Damn it!
    Ayrıca;
    Konu neo-kimyager tarafından (15-10-2009 Saat 01:46 AM ) değiştirilmiştir.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)